The Guardian: Poglądy Trumpa od 40 lat kształtuje KGB - zdjęcie
16.02.21, 07:12Fot. screenshot - YouTube (Fox News)

The Guardian: Poglądy Trumpa od 40 lat kształtuje KGB

100

W ciągu ostatnich kilku dekad agenci sowieckiego wywiadu schlebiali i podsycali ambicję Trumpa udawając, że są pod głębokim wrażeniem jego osobowości. Jednocześnie oni aktywnie kształtowali jego poglądy polityczne, aby w interesie Moskwy mógł wpływać na politykę zagraniczną USA, popularyzując antynatowskie idee państwowego egoizmu i izolacjonizmu – twierdzi Jurij Szwiec, były oficer radzieckiego wywiadu, który w latach 80. jako major KGB pracował w Waszyngtonie, udając dziennikarza agencji informacyjnej TASS, a w 1993 r. wyemigrował na stałe do Stanów Zjednoczonych i otrzymał obywatelstwo amerykańskie.

Jurij Szwiec podczas rozmowy telefonicznej z The Guardian porównał 45. prezydenta USA do członków siatki szpiegowskiej Cambridge, która podczas II wojny światowej i na początku zimnej wojny przekazywała brytyjskie sekrety Moskwie. Teraz Szwiec ma 67 lat. Stał się głównym źródłem informacji dla nowej książki dziennikarza Craiga Ungera pt. „Amerykański Kompromat”.

„To jest przykład tego, jak werbują ludzi jeszcze w trakcie studiów, a następnie oni zajmują ważne stanowiska. Coś podobnego stało się z Trumpem” – powiedział Szwiec , który mieszka w Wirginii.

Unger opisuje, jak Trump po raz pierwszy trafił na „rosyjski radar” w 1977 roku, kiedy poślubił swoją pierwszą żonę – czeską modelkę Ivanę Zelníčkovą. Od tamtej pory Trump stał się celem operacji szpiegowskiej prowadzonej przez czechosłowacki wywiad wraz z KGB. Trzy lata później Trump rozpoczął swoją pierwszą dużą budowę, hotel Grand Hyatt New York w pobliżu historycznego dworca kolejowego Grant Central w Nowym Jorku. Do swojego nowego hotelu Trump kupił 200 telewizorów od Siemiona Kislina, emigranta z ZSRR, który był współwłaścicielem firmy Joy-Lud przy Piątej Alei. Ta firma znajdowała się pod kontrolą KGB, a Kislin był agentem, który jako pierwszy zidentyfikował obiecującego młodego biznesmena Donalda Trumpa, jako potencjalnie przydatnego w realizacji strategii Kremla. Sam Kislin zaprzecza jakimkolwiek związkom z KGB.

Następnie, w 1987 r., Trump i Ivana po raz pierwszy odwiedzili Moskwę i Petersburg. Szwiec twierdzi, że od tego czasu agenci sowieckich służb specjalnych narzucali mu korzystne dla Kremla poglądy polityczne. Rosyjscy czekiści wykorzystali ambicje Trumpa, sławili go i przekonywali, że koniecznie ​​powinien zaangażować się w politykę.

„Z punktu widzenia KGB była to ofensywa przy pomocy zafascynowania. Zebrali wiele informacji o osobowości Trumpa, więc wiedzieli, kim on jest. Wrażenie było takie, że był niezwykle wrażliwy intelektualnie i psychicznie, ulegał pochlebstwom. I oni to wykorzystali. Udawali, że są niesamowicie zdumieni jego osobowością i wierzyli, że to właśnie on powinien kiedyś zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jakby właśnie tacy ludzie mogli zmienić świat. Karmili go tymi tak zwanymi »aktywnymi środkami«. I zadziałało. W tamtym czasie było to ogromne osiągnięcie KGB” – powiedział były major KGB.

Wkrótce po powrocie do Stanów Zjednoczonych Trump zaczął szukać możliwości kandydowania na prezydenta. Zorganizował nawet wiec wyborczy w Portsmouth w stanie New Hampshire. 1 września zamieścił całostronicową reklamę w New York Times, Washington Post i Boston Globe z nagłówkiem: „W amerykańskiej polityce zagranicznej nie ma nic, czego nie można naprawić szczyptą determinacji”.

W swoim artykule promocyjnym Trump obwinił Japonię, twierdząc, że korzysta z USA. Co więcej, zakwestionował celowość udziału Ameryki w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) i zaapelował do narodu amerykańskiego argumentami „dlaczego Ameryka powinna przestać bronić krajów, które są zdolne do samoobrony”.

Wszystkie te dziwaczne działania stały się w Moskwie powodem do zaskoczenia i radości. Kilka dni później Szwiec, który w tym czasie wrócił do domu, został wezwany do głównej siedziby KGB w Jasieniewie. Tam otrzymał tajną wiadomość, w której reklamny artykuł Trumpa został nazwany „udaną akcją” przeprowadzoną przez nowy nabytek KGB.

„To było bezprecedensowe. Jestem dość dobrze zaznajomiony z »aktywnymi środkami« KGB na początku lat 70-tych i 80-tych. I nigdy o czymś podobnym nie słyszałem, dopóki Trump nie został prezydentem kraju. Bo to było po prostu bezsensowne. Trudno było uwierzyć, że ktoś opublikowałby coś takiego pod własnym nazwiskiem i zrobiłoby to wrażenie na na poważnych ludziach z Zachodu. Ale tak właśnie się stało. I w końcu ten człowiek został prezydentem” - – powiedział Szwiec.

Zwycięstwo Trumpa w wyborach w 2016 roku zostało w Moskwie powitane z wielką radością. Specjalny prokurator Robert Mueller nie ustalił faktu zmowy między członkami drużyny wyborczej Trumpa a Rosją. Ale Center for American Progress Action Fund, odkrył, że ​​siedziba wyborcza i zespół przejściowy Trumpa miał co najmniej 272 znanych kontaktów i co najmniej 38 znanych spotkań z rosyjskimi agentami.

„Dla mnie raport Muellera był dużym rozczarowaniem, ponieważ ludzie oczekiwali, że będzie to ostre śledztwo w sprawie wszystkich powiązań między Trumpem a Moskwą. Ale w rzeczywistości otrzymaliśmy tylko dochodzenie w sprawie problemów związanych z przestępstwami. Nie zajęto się kontrwywiadowczymi aspektami relacji między Trumpem a Moskwą” – powiedział Szwiec, który w celu naprawy sytuacji przeprowadził własne śledztwo, a potem zaczął współpracować z Craigiem Ungerem.

Przypomnijmy, w 2016 r. podczas kampanii prezydenckiej Trump znów zakwestionował absolutnie podstawową zasadę NATO, czyli artykuł 5. Pytany o ewentualny atak Rosji na kraje bałtyckie stwierdził, że musiałby się zastanowić, czy pójść im z odsieczą. Pewnie tak samo brzmiałaby odpowiedź, gdyby spytano go o Polskę. Podczas debaty prezydenckiej Trump powiedział, że „Stany Zjednoczone nie będą już żandarmami świata” i ostro wypowiedział się o Pakcie Północnoatlantyckim.

„Jestem biznesmenem. Kiedy myślę o NATO, myślę o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wiele z jego 28 krajów nie płaci tyle, ile powinno. Nie podoba mi się to, bo powinni nam płacić za ochronę. Mówiłem o tym już wcześniej. […] Utrzymujemy NATO płacąc 73 proc. kosztów. To dużo pieniędzy dla ochrony innych ludzi” — oświadczył.

Trump wielokrotnie powtarzał, że Sojusz jest „przestarzały”, a niektórzy sojusznicy „łamią zasady”, co więcej, w lipcu 2018 roku w zawoalowanej formie zagroził wycofaniem Stanów Zjednoczonych z NATO.

Jagiellonia.org

Komentarze (100):

Teresa2021.03.3 9:12
fałszywa narracja mająca zdyskredytować Trumpa.
Yaro2021.02.24 17:58
AAA, TO DLATEGO SZTURMUJĄCY KAPITOL KOMUNIKOWALI SIĘ ZE SOBĄ PO ROSYJSKU!!! OSTATNIE PODRYGI ZDYCHAJĄCEGO KOLOSA ....
Laszka2021.02.20 13:09
I dlatego Trump tak skutecznie blokował budowe Northstream2 :))))
polo2021.02.18 17:08
Guardian to prawie komunistyczna gazeta , nie mozna sie spodziewac innego typu reportazau
Skrzypek na dachu2021.02.18 16:12
Guardian to beznadziejna gazeta skrajnego lewicowego klamstwa .
Laki2021.02.17 3:41
Kto głosował na Trampa, biedota i ciemnota.
Anonim2021.02.17 11:36
tak jak w wiekszosci w Polsce na dude
baba2021.02.28 21:59
Na sile chcesz byc madry. Jesli juz pisze sie Trump
M.2021.02.16 17:30
Wyraźnie widać jak TRUMP uwiera Lewactwo.
edi2021.02.16 15:37
NO TAK KOLEJNE BREDNIE - TRUMP KTÓRY BRONI AMERYKĘ PRZED LEWAKAMI, KOMUNISTAMI, ANTIFĄ ITD oraz INSTALUJE W POLSCE PRZECIWKO ROSJI WOJSKO AMERYKAŃSKIE (jest agentem Putina ) - SPADAJCIE PAJACE !!
katolicja deratyzacja Polski2021.02.16 13:59
KTO jest zainteresowany w tym,ze WSZYSCY ukrywaja ,ze Trump jest masonem ? No KTO ???
Hertrich-Woleński, ty kurwo żydowska!2021.02.16 14:10
Pi e r d alaj prowokatorze!
Klapaucjusz2021.02.16 13:03
Donald Trump ma bardzo proste poglądy. Po pierwsze, Donald jest najwspanialszym dziełem Boga od czasów Adama albo i wcześniej. Po drugie, Donald ma zawsze rację, bo patrz powyżej. W tranzakcjach handlowych Donald kieruje się prostą zasadą “Orzeł – wygrywam ja, reszka – przegrywasz ty”. A KGB nie lubi ludzi z poglądami, bo poglądy mają ludzie myślący i potrafią je zmieniać. KGB lubi ludzi, którzy potrafią kłamać bez zmrużenia oka i tu Donald może być przydatny.
Anonim2021.02.16 13:17
satyryk z ciebie byłby niezły
Gówno wiesz o D. J. Trump!2021.02.16 14:09
Jako były SB informator sądzisz innych wg. siebie samego.
matis892021.02.16 12:43
Biden i Bergoglio czyli numery dwa. B=2. Obaj wybrani na bazie oszustwa masonerii. B czyli dwa to znaczy główni Fałszywi Prorocy Antychrysta. Antychryst ma symbol numer 1, one, jeden co nie oznacza że będzie się nazywał na A, bo jest większym oszustem. Jedynka jest symbolem Antychrysta. Jedynka to widok kozła Antychrysta widzianego z profilu czyli 1.
Eugeniusz2021.02.16 12:49
Trump teraz przegrywa to zarzuca oszustwo innym, gdzie był wtedy jak przez oszustwo objął prezydenturę. hehe teraz dopiero oszustwo boli
MT(*)2021.02.16 12:42
A czy poglądy Merkel też były formowane od ponad czterdziestu lat przez KGB? Bo ona jest jakoś taka nieustępliwa w tym budowaniu z Putinem tego Nord Stream-2 ?
ryszard2021.02.16 12:28
Ten Szwiec zmienił po prostu płatnika z KGB na bardziej swojego.
Anonim2021.02.16 13:38
Ruscy zwerbowali Trumpa żeby był przeciw NS2. Podobno na wszystkim da się zarobić ale żeby zawodowy szpicel dla lewej kasy demaskował faktycznych mocodawców, to tylko szwieców .
Anonim2021.02.16 15:13
Trump NIC nie robil, by zatrzymac NS2. Slowa, slowa, slowa.
Ciekawy2021.02.16 21:15
16:13 Przecież nałożył sankcje i zatrzymał na rok budowę, to po co kłamiesz?
Anonim2021.02.16 11:57
ja tam się cieszę bo nie lubiłam rudego
Wania Antonim zwany cienki Cienias2021.02.16 12:26
łapy precz od Tuska
ryszard2021.02.16 12:29
A kto by sobie brudził ręce.
Skrzypek na dachu .2021.02.16 11:30
Pan Prezydent Donald Trump wygral wybory ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow . Przez ponad 40 lat Donald Trump prowadzi biznes interesy jawnie i otwarcie i nie ma zadne zarzuty przekrentstwa albo korupcji czy lapowkarstwa pomimo tego ze spotykal przeroznych lawirantow pocieszenie jak Epstein ale falszywy uzurpator Joe pedzio Biden sam sie przyznal ze naciski skladal w sprawie Bursima . Hunter dostaje miliony rocznie od kitajbank a Jill 4mln w prezencie od Moskala to jest wierzcholek gory lodowej przekupstwa zepsutej mafiarodziny Baidenow . Dziwne ze chce im sie klamstwem robic winnego z krystalicznie czystego Trumpa w porownaniu .
Skrzypek na dachu2021.02.16 11:32
....lawirantow podejrzanych jak Jeffery Epstein....
Anonim2021.02.16 11:36
na prawdę nie rozśmieszyło cię nic w trakcie pisania tego komentarza
Skrzypek na dachu2021.02.16 17:13
Epstein w mieszkaniu mial wielki satyryczny portret spotkania Bill Clintona z Henry Kissingerem w Bohemia Grove . Bill ma na sobie niebieska sukienke . Widzialem tez Hunter laptop filmiki . Najsmieszniejsze jest to ze USA sie budzi po tym jak mieli najwieksze wyborcze oszukanstwo w historii . Teraz zaczynaja sie igrzyska i bedzie bardzo ciekawe jak to sie skonczy ale nikt juz nie wierzy ze Biden wygral uczciwie a on sam mowil ze demonkraci robia najgorsze defraudacje .
Loeokadia2021.02.16 11:37
jesli nawet to u nas prawicowcy oszukali i też dobrze, więc o co ci chodzi
Skrzypek na dachu2021.02.16 17:16
Cos masz na sumieniu Leokradcia .
Berenika2021.02.16 11:19
Ludzie sa zasypywani fejk njusami tak żeby zatracili prawdziwa ocene rzeczywistoęsci Ten cały Guardian to taka gazeta wyborcza Michnika .
Skrzypek na dachu .2021.02.16 11:34
GW mniej stalinowska niz skrajny Guardian .
Irena2021.02.16 11:06
Była detrumpizacja amerykańskiej polityki niebawem będzie dekaczynizacja polskiej polityki
Anonim2021.02.16 11:18
juz niedługo
Niedługo2021.02.16 11:20
będzie ci ktos srał na łeb jak jandzie
Kazia2021.02.16 11:48
tobie nawet tego nie trzeba bo już od lat masz tam szambbboooo i nawet najbardziej pojemny szambbboowóz tego nie uprzątnie
boję się że Józio Bida2021.02.16 12:27
długo nie pociągnie
Anonim2021.02.16 12:45
widzisz sam przyznałeś że sporo tam szamba
Patrycja2021.02.16 11:04
Wreszcie ktoś prawdę o nim napisał, wy nie możecie przeżyć że przegrał wybory, bardzo dobrze wam tak pisiory
...2021.02.16 11:27
Z czasem przegrana pokaże całą prawdę o wygranych.
Anonim2021.02.16 11:56
z czasem hehe czas już upłynął. Ile go jeszcze potrzebujecie z 10 lat
MT(*)2021.02.16 10:58
Lewacka ogólnoświatowa paranoja wdrapuje się na Everest obłędu. Niech jeszcze ci schizofrenicy z tego karykaturalnego The Guardian napiszą, że to również KGB, i to 40 lat temu, przewidziało, iż Trump będzie prezydentem USA oraz wprowadzi ostre sankcje wobec Rosji w sprawie Nord Strem-2. No i niech jakoś wytłumaczą dlaczego w porę nie podjęli działań i upadł im ZSRR.
Laura2021.02.16 11:21
To jest celowe działanie !!!Tylko tutaj to juz wybitna bzdura.ha ha ha ha !!!
afrodyzjak dla głupków2021.02.16 10:46
co tam zakup telewizorów, genialne posunięcie KGB, to zainstalowanie wojsk USA w Polsce.
Skrzypek na dachu2021.02.16 10:44
Brytyjska gazeta Guardian jest najbardziej skrajnie lewicowa od ponad 100 lat wspiera sowiecka komune do tego stopnia ze sprzeciwiali sie wojny z Niemcami w 1939 az do konca Czerwca 1941.
Skrzypek na dachu2021.02.16 10:35
Zapomnieliscie tez dopisac ze Putin jest marionetka bezboznych banksterow globalistow eskimosow szwajcarskich .
mauritius2021.02.16 10:35
Większej bzdury ostatnio nie czytałem. To pewnie reakcja na nieudany impiczment Trumpa, trzeba faceta zgnoić.
Durnotylewackie2021.02.16 10:43
Ten Guardian to lewacka gadzinówka od lat,kazali to napiszali paszkwil, miała być wileka zemsta na Trumpie a tu wyszło całe nic, najwyrażniej żaden republikański senator niedał się przekupić. Biden i jego mocodawcy myśleli że wyjdzie tak samo jak zwyborami a tu klops.
...2021.02.16 10:35
Aktualnie problem Trumpa polega na tym, że przeciwieństwie do innych polityków myśli samodzielnie i nie daje nikomu możliwości sterowania swoją osobą. A i Politykierzy i Banksterzy takich rzeczy nie zapominają.
Anonim2021.02.16 10:26
To, że Trump był prowadzonym przez KGB to nic nowego. Oleg Kaługin (były KGB agent) to już dawno ujawnił.
Anonim2021.02.16 10:25
Paranoja. Unger (prawd. żyd) krytykuje Trumpa za to że od innego żyda Siemiona Kislina kupił telewizory. Telewizory kupił jego hotelowy manager. Trump mógł nawet nie wiedzieć o tej transakcji. Niestety żydzi obsadzili stanowiska na wyszystkich ważniejszych organizacjach na całej Ziemi, poza Chinami i Japonią. Rozgrywają globalnie politykę tak by im było lepiej kosztem reszty.
Olej2021.02.16 10:21
Iluż takich szwieców ,,wyemigrowało'' i pozostaje wpływając na wpływających i wpływowych. Tak że w sowieckim stylu, publice nie wiadomo kto zdrowy kto wariat.
a Bidena Chiny kiedy pozyskały?2021.02.16 10:19
To są bzdury, dziwne że wychodzą dopiero jak Trump przestał być prezydentem. Takie książki pisza też w GoWnianej (vide Piątek o Macierewiczu) i innych neomarksistowskich szczujniach i gadzinówkach. Jak Stalin nie mógł kogoś rozstrzelać, to musiał zdyskredytować. Więc robiono filmy, pisano książki, podsyłano dziwki, kase, gorzałę, prochy, albo (dla dobra komunizmu) poświęcano nawet jakieś mało znaczące tajemnice, żeby się uwiarygodnić, i z wroga robili własnego agenta. Poczytajcie Golicyna, Suworowa, Volkoffa czy Biezmienowa, to zatrybicie do jakich wymyślnych kłamstw są zdolni ruscy. Kto wierzy w te brednie komunistycznego brukowca Guardiana, ten jest delikatnie mówiąc - idiotą
Anonim2021.02.16 10:00
Podejrzewam, że raczej zdrowy rozsądek i trzeźwa ocena sytuacji.
Japa2021.02.16 9:55
Ale nam się polityków namnożyło oooooo ... Tylko ja nic nie kapuję .Ten ruski spec od KGB .o ile dobrze zrozumiałem , robi z Trumpa prawie ruskiego agenta . I są wybory . Okazuję się ,że Ruski podobno pomogli swojemu przegrać . Bo ten co wygrał to jeszcze lepszy agent. ? I dalej . Jeśli ten nowy też lubuś Ruskich , to ma za sobą połowa senatorów też lubusiów , albo skończonych idiotów. ? A ja pomyślałem . My g....o wiemy o tym jak wyborców politycy robią w konia . A może tak trzeba ?
...2021.02.16 9:34
Coś cicho na tym portalu o Dymerze :D
Prawda2021.02.16 9:32
Gardian to wtyczka Żydo --Kmuny do Walki z Katolikami i pisza bzdury wyrafinowani == Bezmuzgowce ==
Patrick2021.02.16 9:32
"diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni" Typowa zagrywka aby zdyskredytować byłego, niewygodnego a być może i przyszłego Prezydenta USA.
Polak z UK2021.02.16 9:30
Anglia juz cala -elity, media (ktore oglupily ludzi) jest komunstyczno-masonska , Szkocja tez - ale jeszcze bardziej niz Anglia jest oglupiona zdemoralizowana, w Anglii nieduza czesc ludzi zaczyna stawiac opor (na razie tylko w mowie) , wiec jest totalny zamordyzm. Trzeba stad uciekac, mysle ze w Polsce jest wiecej normalnych ludzi (choc tez mniejszosc), nie mozemy sie jednak dac tak zastraszyc jak ludzie na wyspach...
Polak obecnie w UK2021.02.16 10:12
W mediach - jedyne tematy - to zniszczyc Trumpa, i wszyscy do szczepien , i -beda obowiazywac paszporty, a ta mniejszosc ktora sie nie chciala szczepic to tredowaci. .I to nie bedzie dyskryminacja - bo u nas w UK jak wmawiaja - wszyscy sa jednoczesnie i rowni i 'diverse' - roznorodni .(ale z naciskiem na LGBT) To jest juz Nowy Porzadek Swiatowy - czyli 1984 Orwella w calej okazalosci. Globalizm juz byl pewnym kolektywnym Nowym Porzadkiem - teraz mamy jego rozkwit! Totalne sterowanie ogolem ludzkoscii! Zrobmy wszystko zeby u nas w Polsce tak nie bylo!
AAAtomek2021.02.16 9:28
Polska Prawica? Sterowana z Moskwy? :Paradne!
AAAtomek2021.02.16 10:03
paradny to jest twój antysemityzm
AAAtomek2021.02.16 10:16
A twój antypolonizm jest żałosny
Anonim2021.02.16 10:42
Jąkała znowu się gotuje
na kolana przed przyszłym Prezydentem USA2021.02.16 9:20
trolle Putina
cha cha sakiewicz przejął guardiana2021.02.16 9:05
PiS PO jedno zło a golownia czy barbarzyńska lewica tak samo tylko jeszcze bardziej
polecam stary, niezniszczalny zestaw na kota Jarka2021.02.16 9:02
ad Gitlerum do Kim Ir Sena
Bidon to ma czerwone chińskie oczy2021.02.16 9:00
a Kamela trąci Kołłątajową
Jancio2021.02.16 8:57
Ten Szwiec nadal odbiera na falach KGB
edward2021.02.16 8:45
W kgb jest się do końca życia a to znaczy że gościu kłamie jak mu każą. To połączona akcja niemiec i rosji bo to ich wspólny wróg nr1
oficer LWP2021.02.16 8:34
do tej pory chłoptasie na posyłki z jagielloni nie wychodzili żopy Trumpa, peanów na jego cześć nie było końca, wręcz rywalizowali kto więcej jego guna zeżre, zmienił się PAN wiec chłoptasie aby przypodobać się nowemu PANU zmieniają front i zaczynają atakować starego PANA oczywiście Fronda chętnie przyłączyła się do nowego trendu publikując tego typu łajno jak ten artykuł z jagielloni, odszedł pan niech żyje nowy PAN
Młody 262021.02.16 8:34
A dla mnie ważniejsze jest kiedy Onet, Interia, Wp, TVN Newsweek itp zaczną płącic normalne podatki? Kiedy?
kgb2021.02.16 8:35
kiedy Soros pozwoli
Daro2021.02.16 8:28
Trump grał na rozbicie NATO. NATO jest jedynym gwarantem polskiej niepodległości. Kto tego nie chce widzieć jest po prostu agentem wpływu Rosji. Chyba niezbyt skomplikowane ?
kgb2021.02.16 8:38
może sprowadzenie do Polski i utrzymywanie za pieniądze Polaków 10 milionów amerykańskich żołdaków zapewni bezpieczeństwo?
oficer LWP2021.02.16 9:24
10 milionów zapewni bezproblemową realizacje amerykańskiej ustawy 447
KRis2021.02.16 9:12
28 krajów zlewa sobie uczestnictwo w NATO, a Ameryka i Tramp o tym mówią - moim zdaniem wykazał się troską Tramp a nie graniem na rozbicie. To że za Trampem chodzili agenci albo sie nim interesowali to nie znaczy że on sam był agentem... A Ty wiesz od kogo kupujesz tv albo baterie do pilota? Może od jakiegoś agenta to kupujesz? Zachęcam do logicznego myślenia... ale to niektórych boli... oj mocno boli...
Marek2021.02.16 8:24
a do geatsa sorosa i innych morderców kgb nie miała dostępu i ich poglądy nie są zbierzne z rosyjskimi.Co na to ten agent.hahahaha
Anonim2021.02.16 8:19
Guardia się kopromituje razem z Jagiellonią sięga bruku
jest2021.02.16 8:12
a kto płaci Jagielloni?
Marek2021.02.16 8:12
Tak ta gazeta to autorytet.Polecam ich artykuły z lat 80 o ruchach tzw .pokojowych w europie zachodniej.Aż dziwi że to lewackie łajno jeszcze istnieje.A teraz ich autorytetem jest boszewicki szpieg.Szpieg który atakuje Prezydenta ,atakowanego przez komunistów. I tak koło się zamyka.Jednak dla ludzi którzy wierza w tvn i inne cnn to jest jedyna prawda. Acha bo jest jeszcze PRAWDA taki bolszewicki guardian
obserwator772021.02.16 7:57
Zablokowanie NS2 to także jeden z celów KGB zrealizowany przez DT.
AAAtomek2021.02.16 7:53
Polskie prawactwo, broniąc Trumpa, służą Moskwie! Nic nowego.
AAAtomek2021.02.16 8:13
Sorry, nie wiedziałem że to Trump blokował Moskwie NS2, teraz wiem że gadam głupoty, ale to nic nowego.
AAAtomek2021.02.16 9:27
Prawicowy złodzieju nicków, tak wasz Trump skutecznie blokował, że budowa idzie w najlepsze. A teraz poczekaj chwilę, otrzymasz smsa z nowogrodzkiej, a potem przepisz tego smsa pod moim postem.
AAAtomek2021.02.16 9:47
Nie czytajcie tego manipulatora. Budowa NS2 pójdzie w najlepsze jak nasz lewicowy Biden odblokuje, przeczytałem to na Frondzie i dlatego szczególnie dziękuję za oświecenie.
AAAtomek2021.02.16 11:15
Aż taki długi sms z nowogrodzkiej otrzymałeś z instrukcjami? Winszuję!
Guardian,2021.02.16 7:44
to zbiorowisko lewackich szmat. Sądzą, że dlatego Trump tępił ruskie zapędy? Cynizm i obłuda.
Eustachy2021.02.16 7:43
Ale numer ! .,,The Guardian,, czyli po polsku ,,Gwardyjec,, .Komunistyczny dziennik komunistów brytyjskich na tropie agentów KGB !No nic tylko przeczytać i uwierzyć !
Po 11 ...2021.02.16 7:43
Nic nowego. Nic zaskakującego. A u nas? A u nas agentura KGB jest jeszcze bardziej aktywna. Ale najgorsze jest to, że i tu i w USA, Putin bazuje na niby prawicowych, religijnych, "narodowych" oszołomach. To dzielenie narodów, ta ideologia gender, to szczucie na UE, to wszystko robota KGB. O Smoleńsku, o Grotach, o niszczeniu sądów itd, itp nie wspomnę.
Grizzly2021.02.16 7:41
Szwiec, pewnie ruski żyd, co wcześniej krawcem był albo szewcem a później stał się oficerem KGB! Kłamstwo, pomówienie, manipulacja to dla żyda to samo, co dla dawniejszego Europejczyka honor albo druga natura!
B.2021.02.16 7:40
Guardian to lewacka szmata. Albo Trump ciągle zagraża putinowi albo putin mści się za sankcje i zdecydowaną walkę z Nord Stream, wypuszczając przez swoje służby takie bzdury. Trump myśli racjonalnie i nie pozwalał doić Amerykanów np. przez niemców, którzy nie płacą na NATO, bratają się z putinem, chcą razem z putinem podporządkować sobie Europe energetycznie, a Ameryka ich chroni z własnych pieniędzy. To, co robił Trump to nie było niszczenie NATO, ale jego wzmocnienie; niemcy zaczęli płacić więcej niż wcześniej. Ameryka pokrywa 73% kosztów NATO, a niemcy robią interesy z putinem; przecież to absurd! Trump przejrzał niemiecką hipokryzję i lewacką głupotę, dlatego lewactwo wypuszcza teraz takie bzdurne sensacyjki. Nie rozumiem, tylko dlaczego Fronda powtarza lewacką propagandę, pewnie siedzą w niej putinowskie krety, jak w wielu pseudoprawicowych środowiskach. Brawo Trump!!!
miki2021.02.16 8:15
jak piszesz Graudian to stek bzdur... czyli następny atak lewactwa...
katolik2021.02.16 7:31
niewazne co mówią o Trumpie, teraz doszli do władzy masoni i mordercy promujący aborcje eutanazje gender lgbt, pseudopandemia, śmiercionosne szczepionki= ciche niszczenie ludzkości
Po 11 ...2021.02.16 7:44
Tak właśnie wygląda zmanipulowany przez KGP oszołom.
policjant2021.02.16 8:29
Psiknij sobie gazem pieprzowym, to może przejrzysz na oczy, zanim będziesz innych pouczał. W jakiej klawiaturze litery B i P to są obok siebie? Wiem, wiem...
ala2021.02.16 8:36
A kij ci w żyć
takie realia2021.02.16 7:26
Kto wierzy temu ruskiemu KGBiście? Bo ja nie. Moskwie chodzi o to żeby skompromitować Prezydenta Trumpa żeby Biden kolega Merkel i demokraci dali zgodę na budowę rury po dnie Bałtyku i odwołalki sankcje nałożone za czasów Prezydenta Trumpa. Poprzednik Trumpa, Obama -demokrata nie kiwnął w tej sprawie palcem w bucie. Ta gra jest aż nadto widoczna.
XYZ2021.02.16 7:21
A o wczorajszym programie na TVN o ukrywaniu kościelnej pedofili Fronda jeszcze nie wie co napisać.