Tarcza 6.0. Można już wnioskować o pomoc - zdjęcie
31.12.20, 09:00Fot. via Pixabay

Tarcza 6.0. Można już wnioskować o pomoc

3

Już od środy niektórzy przedsiębiorcy mogą się starać o pomoc z tarczy 6.0. Obejmie ona 40 branż, w tym gastronomiczną, sportową czy turystyczną.

Przedsiębiorcy będą musieli wykazać, że ich przychód w listopadzie był o co najmniej 40 proc. niższy w porównaniu do listopada ubiegłego roku. Wtedy mogą liczyć na jednorazowe postojowe w wysokości 2080 zł, a także zwolnienie z płacenia składek ZUS za listopad.

Wnioski mogą być składane przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Szefująca ZUS-owi prof. Gertruda Uścińska zaznaczyła, że zrobione zostanie wszystko, aby pomoc trafiła do przedsiębiorców jak najszybciej. Dodała:

Pierwsze wypłaty trafią do wnioskujących już pod koniec pierwszego tygodnia przyszłego roku. Z szacunków wynika, że ze zwolnienia z opłacania składek może skorzystać kilkaset tysięcy firm”.

Mówiąc o kolejnej odsłonie rządowej pomocy dla firm premier Mateusz Morawiecki zaznaczał, że trafi ona do wszystkich, którzy zmuszeni byli do zamknięcia firm przez restrykcje. Zapowiedział też, że jeśli zaistnieje konieczność włączenia innych branż, to zostanie to zrobione.

dam/radiomaryja.pl,TV Trwam

Komentarze (3):

Monika2020.12.31 10:19
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil ze zdjęciami : http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.31 9:08
Mam znajomego co na takie pomoce PiS liczył i tam jest zwykle tak wszystko wykombinowane, że jak przyjdzie co do czego to mało kto się zakwalifikuje. Na sam dżwięk pomoc od PiS szlag człowieka trafia. Inna inszośc, że rząd nic nie ma i co pomoże jednemu to ukradnie drugiemu.
qwert2020.12.31 15:30
Ty Anonim czy ty nie masz coś z głową