Tadeusz Cymański: Najważniejsza jest jedność Zjednoczonej Prawicy - zdjęcie
12.12.20, 13:54Fot. Piotr Drabik via: Flickr CC 2.0

Tadeusz Cymański: Najważniejsza jest jedność Zjednoczonej Prawicy

7

Trwa zebranie zarządu Solidarnej Polski, na którym ma zostać podjęta decyzja ws. odpowiedzi partii na przyjęty w UE kompromis. Po zaakceptowaniu przez Polskę mechanizmu praworządności w Solidarnej Polsce pojawiły się głosy mówiące o zerwaniu koalicji. W rozmowie portalem niezaeleżna.pl poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański przekonuje jednak, że najważniejsza jest jedność, która pozwoli na kontynuowanie realizacji programu Zjednoczonej Prawicy.

Na zakończonym wczoraj szczycie UE osiągnięto kompromis ws. mechanizmu praworządności. W ramach tego kompromisu ustalono, że w życie wejdzie niezmienione rozporządzenie wprowadzające warunkowość, jednak przyjęto deklarację, która ma zapewnić właściwe z niego korzystanie.

Porozumienie to wzbudziło sprzeciw Solidarnej Polski, która od początku twardo żądała zawetowania pakietu budżetowego. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonuje, że przyjęta deklaracja nie ma mocy prawnej i nic nie zmienia w mechanizmie praworządności. Dziś zebrał się zarząd Solidarnej Polski, który ma ustosunkować się do przyjętego kompromisu. Pod uwagę ma być brane nawet zerwanie koalicji rządzącej.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” osiągnięty kompromis komentował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wskazał, że realnie Polska osiągnęła wszystko, co mogła osiągnąć w negocjacjach. Wyraził też nadzieję, że wśród koalicjantów zwycięży zdrowy rozsądek. Do tego wywiadu odniósł się w rozmowie z portalem niezależna.pl poseł Tadeusz Cymański.

- „Przy tych uwarunkowaniach osiągnięto to, co można było” – stwierdził.

- „Nasze dość krytyczne stanowisko, które artykułujemy w tej sprawie, absolutnie nie kwestionuje, że warunki były, są i pozostają ekstremalnie trudne dla każdego, kto negocjuje w Unii Europejskiej” – dodał.

Polityk podkreślił, że najważniejsze jest to, co łączy Zjednoczoną Prawicę.

- „To, co łączy Zjednoczoną Prawicę, jest ważniejsze. To jest oczywiście moje zdanie i będę rozmawiał z kolegami i do tego ich przekonywał. Potrzeba kontynuacji programu który mamy jest najważniejsza, a to, jak będzie dalej z tymi sprawami, które nas podzieliły, to pokaże czas - prawda jest córką czasu” – zaznaczył.

kak/niezależna.pl

Komentarze (7):

Dominik pomocnik egzorcysty2020.12.13 10:36
miękiszon
Maciej Płatov2020.12.12 18:40
Pośle Tadeuszu Cymański UWAŻAŁEM Pana za Człowieka HONORU.A tu Okazuje się KORYTO>>> BŁAZEN MORALNY.
Twardziszon2020.12.12 16:29
O dzisiaj mówcie na mnie Miękiszon.
AAAtomek2020.12.12 15:25
Koryto łączy wszystkich na prawicy! :D
Krzysztof2020.12.12 14:20
Wobec srebrników z EU miękiszony wymiękają. Tyle wart ich honor.
Roman2020.12.12 14:18
Panie Ziobro. Niech Pan nie zepsuje nam atmosfery Świat Bożego Narodzenia. Rozłamu w Zjednoczonej Prawicy nikt z miłujących pokój wyborców Panu nie wybaczy. To byłby Pana wkład do utraty suwerenność Polski.
CCC2020.12.12 13:59
Solidarna Polska mięknie. Jako Solidarna Polska namawialiśmy do weta, ale nie do weta za wszelką cenę, bo tak wiele mediów próbuje to przedstawiać - powiedział w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Hasło "Weto albo śmierć" wznoszone w mediach przez polityków zjednoczonej prawicy to była "hiperbola", stwierdził po porozumieniu w Brukseli poseł Jacek Ozdoba.