Szturm modlitewny Polonii za dzieci i młodzież - zdjęcie
26.09.20, 18:55fot. pixabay.com

Szturm modlitewny Polonii za dzieci i młodzież

12

Kończy się 10-dniowy szturm modlitewny Polonii w intencji dzieci i młodzieży. Inicjatywa archidiecezji Chicago objęła przede wszystkim parafie w Stanach Zjednoczonych. Do modlitwy włączyła się m.in. Polonia w Anglii oraz w Kanadzie. Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy to ostatnia szansa aby wziąć w tej akcji udział.

27 września można jeszcze włączyć się w to dzieło wspólnej, transgranicznej modlitwy za najmłodsze pokolenia Polaków, żyjących i urodzonych poza ojczyzną. Organizatorzy akcji opisali ją w ten sposób: „Jak często młodzież jest pozostawiona sama sobie ze swoimi problemami, bo dorośli myślą: takie problemy to nie problemy! A młodzi nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Nie mają wsparcia. I to właśnie oni potrzebują naszej modlitwy. Dlatego módl się nie tylko za swoje dzieci, ale otocz opieką modlitewną młodych ludzi, którzy tego bardzo potrzebują”.

Członkowie wspólnot parafialnych proszą o wstawiennictwo św. Stanisława Kostkę: „Święty Stanisławie Kostko, patronie młodzieży, proszę Cię - otaczaj swą opieką ludzi młodych, wspieraj ich w trudnych chwilach, aby nie pogubili się na drogach współczesnego świata. Bądź z nimi, kiedy przeżywają swoje niepokoje, pustki i zwątpienia. Rozbudź w nich pragnienie poznawania Boga i Jego miłosiernej miłości do każdego człowieka, aby chętnie powierzali Mu swoją codzienność. Niechaj ich serca i umysły zachwycą się Bogiem już dzisiaj, i jutro, i na wieczność. Amen”

Wraz z krótkim, osobistym przesłaniem nagrywają modlitwę na telefonie, wysyłając filmik do organizatorów akcji – archidiecezję polonijną w Chicago. W dalszej kolejności nagranie publikowanejest na fanpage’u akcji.

Zaproszenie do wspólnej modlitwy przyjął biskup Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

 

Vaticannews.va/Elżbieta Sobolewska-Farbotko – Wielka Brytania (Radio Bobola)

Komentarze (12):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 6:31
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Wojtek2020.09.27 17:29
Chyba nigdy nie przestanie mnie śmieszyć określenie "szturm modlitewny" :D Zamiast zrobić coś pożytecznego ludzie sobie wmawiają że modlitwa coś zmieni.
Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.09.27 13:36
Jom Kipur dzisiaj parchu, pamiętaj abyś dzień święty święcił! Napierrdalaj łbem w pulpit w bożnicy albo w domu w "ścianę zachodnią" - bo to ma być "żal za grzechy" i "pojednanie się"! Mendą żydo-bolszewicką byłeś przez całe życie, ale wiecznie życ nie będziesz. Zdychanie nadchodzi; bij sie w pierś i przepraszaj katoli, prawaków, moherów ... Parch Keller-Krawczyk sobie na tym padole stworzył gehennę.
Po 11 ...2020.09.27 7:46
Polakom, katolikom NIE wolno obchodzić lewackiego, sorosowego święta o nazwie: "Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy". Migranci i uchodźcy to zło, to zarazy, to atak na lokalną kulturę, tradycję i religię. Np. islamiści w katolickiej Europie, czy Polacy katolicy w protestanckiej Ameryce, albo anglikańskiej Anglii.
Anioł z nieba2020.09.27 7:28
Wielu na tym forum podpisało się językiem diabła A to dlatego Bo byli wychowani bez różańca
skuter2020.09.27 7:26
Różaniec to największa siła przeciwko złu Piękny cel modlitwa za dzieci i młodzież
Po 11 ...2020.09.27 7:56
Nieprawda. Są silniejsze modlitwy. Np. Nowenna Pompejańska, albo słynna modlitwa o uwolnienie: Od niepokoju, smutku, PiS-u, Ciebie prosimy, uwolnij nas, Panie. Od nienawiści, nierządu, PiS-u, Ciebie prosimy, uwolnij nas, Panie. Od myśli o zazdrości, gniewie, PiS-u, Ciebie prosimy, uwolnij nas, Panie.
Europejczyk2020.09.27 5:45
ja proszę tylko o jedno by wirus zlikwidował dzieci jest ich juz za dużo hałasują pod oknami na ulicach mogą roznosić wiele groźnych chorób i zarazków w tym wirusy ! niszą wokół siebie wszystko i śmiecą więc niech wypuszczą wirusa mocniejszego który wybije dzieciory bądź zmutuje się obecny covid i zatłucze te dwunożne szczury .
Pisdzielec2020.09.26 21:04
Modlitwa o nie uprawianie seksu, używania środków antykoncepcyjnych, nie słuchania muzyki Eminema, Nergala, Ramsteina, nie przeglądania stron pornograficznych i najlepiej położeniu się w trumnie i czekaniu na zbawienie. Katole to dziwne kreatury
violencja2020.09.26 20:39
Salve, Regina, mater misericordiae, vita, dulcedo et spes nostra, salve. Ad te clamamus, exsules filii Hevae. Ad te suspiramus gementes et flentes in hac lacrimarum valle. Eia ergo, advocata nostra, illos tuos misericordes oculos ad nos converte. Et Jesum, benedictum fructum ventris tui, nobis post hoc exsilium ostende. O clemens, o pia, o dulcis Virgo Maria.
bimm2020.09.26 19:58
na diabelskim różańcu? przecież to diabeł Wam się objawia a nie Maryja...pyszny diabeł, który Was prowadzi na manowce niepotrzebnej nikomu modlitwy...ten diabeł objawił się aby ludzie nie uwierzyli w kobiecą naturę Ducha Świętego...był szybszy i zamącił
Wojtek Polak2020.09.27 10:55
głupiutki rewolucjonisto protestancki wróć na łono Swiętego Kościoła Katolickiego a pozbędziesz się diabła głupoty ras na zawsze. " O Pasterzu, zgromadź w jednej swej owczarni, Zabłąkane owce, które giną, W jeden Kościół zbierz na nowo i przygarnij, Byśmy jedną stali się rodziną."