Szczepionki dla Polski. Będzie kolejne opóźnienie - zdjęcie
09.02.21, 08:35Fot. via Pixabay

Szczepionki dla Polski. Będzie kolejne opóźnienie

4

Kolejne złe wieści w sprawie szczepionek dla Polski. Partia preparatu Moderny zostanie opóźniona i dotrze do nas dopiero 11 lutego.

Co więcej, jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, będzie mniejsza o 20 tys. sztuk. Do Polski trafi zatem nie 100, a 80 tysięcy szczepionek.

W rozmowie na antenie TVP1 pełnomocnik rządu ds. programu szczepień powiedział:

Niestety cały czas dostawy, terminy dostaw, wielkości dostaw, które realizują producenci, pozostawiają wiele do życzenia i rzeczywiście odbija się to na Narodowym Programie Szczepień, dlatego przykro nam oczywiście, że czy seniorzy, którzy muszą przekładać swoje szczepienia, czy punkty szczepień, które mają przez to zakłóconą swoją stabilną pracę, ponoszą tego konsekwencje, ale to nie są decyzje i to są konsekwencje działań producentów szczepionek”.

Zdaniem szefa KPRM ma to związek ze sposobem, w jaki Komisja Europejska zawarła umowę z producentami. Uważa, że brakuje jej narzędzi do skutecznego wyegzekwowania dostaw.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

Radziszewski-Walter-matis c h u j nie "katolik"2021.02.9 13:08
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o USA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
To nie są żadne sczepionki,2021.02.9 9:44
ale eksperymentalny preparat genetyczny, za którego działanie i skutki uboczne producent nie bierze odpowiedzialności
katolik2021.02.9 8:59
Już 12 osób umarło na szczepionkę
Gdyby zmarłych liczyli tak ochoczo,2021.02.9 9:46
jak w przypadku koronawirusa, byłoby już co najmniej kilkaset ofiar tzw. "szczepień"