Św. Grzegorz Wielki: Nadzieja tylko w miłosierdziu Pana - zdjęcie
03.09.21, 08:30Fot. via Wikipedia, CC 0

Św. Grzegorz Wielki: Nadzieja tylko w miłosierdziu Pana

2

,,Wiadomo nam dobrze, jak wielkie trapią was kłopoty tego świata. Ponieważ jednak dla tych, którzy są w największym ucisku, jedyną pociechą jest miłosierdzie Stwórcy, w Nim dajcie swą nadzieję, do Niego zwracajcie się całą duszą. Na kogo chce, sprawiedliwie dopuszcza utrapienie i uwolni tego, kto Mu ufa; Jemu więc dzięki czyńcie i cierpliwie znoście, cokolwiek zostało na was zesłane. Jest bowiem prawego umysłu nie tylko w pomyślności błogosławić Boga, ale także chwalić Go w przeciwnościach.

Niech zatem w tym, co cierpicie, nie wyrywa się z waszego serca żadne szemranie przeciw Bogu, ponieważ nie wiadomo, na co nasz Stwórca to czyni.

Może, wspaniałomyślny Synu, obraziłeś Go czymś w  chwilach  powodzenia i dlatego chce Cię oczyścić przez łagodną gorycz.  Niech cię ani przemijające utrapienie nie łamie, ani nie dręczą materialne straty, ponieważ to, coś utracił, wielokrotnie będzie ci oddane, a nadto zyskasz wiekuiste radości, jeśli dzięki czyniąc w przeciwnościach cierpliwością zjednasz sobie Boga''

Św. Grzegorz Wielki

List X, 12 do Libertyna, fragment, , Listy, t. 1-2, tłumaczył, wstępem i komentarzem opatrzył: Ks. dr Jan Czuj, IW PAX, Warszawa 1954

Komentarze (2):

św Grzegorz to kurwa2021.09.3 12:24
,,"Wiadomo nam dobrze, jak wielkie trapią was kłopoty tego świata. Ponieważ jednak dla tych, którzy są w największym ucisku, jedyną pociechą jest miłosierdzie Stwórcy" - Ich stwórca Jezu jak nie jesteś miłosierny wobec oprawcy z sodomy i nie nadstawisz mu policzka, nie pozwolisz odejść swojej żonie pod jego zachętami - będziesz wolał ją zabić, a jemu nie pozwolisz zrobić z siebie homoseksualisty - będziesz wolał zabić i nie będziesz tego żałował wieczność - Jezu prędzej odpuści tamtemu niż tobie -ale najprędzej zachowa się jak wasze córki te k u r wy ; między wyborem za stary a młody ale leniwy wybiorą nikogo ale prędzej starego - tak samo Jezu - prędzej ukaże obydwu ale prędzej niewinnego bo bo był bardziej nienawistny mimo że czysty - zagrażał pokojowi a tamten po czasie mógł trochę żałować.
marianl2021.09.3 8:57
Po prostu piękne słowa i wielkie wsparcie!