17.11.19, 08:45

,,Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono''

Czytanie z Księgi proroka Malachiasza (Ml 3, 19-20a)

«Oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy czyniący nieprawość będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.
A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach».


Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan (2 Tes 3, 7-13)

Sami wiecie, jak należy nas naśladować, bo nie wzbudzaliśmy wśród was niepokoju ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. Nie żebyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania. Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!
Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli.Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 21, 5-19)


Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».


Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»


Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».


Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.


Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.


A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Komentarze

Wiesiek2020.06.20 11:46
Warto obejrzeć na Youtube "Objawienia maryjne - pomoc od Maryji, czy zwodzenie przez szatana". Niebezpieczeństwo zwiedzenia jest poważniejsze niż myślicie.
skuter2019.11.17 9:48
Po prostu strzeżcie się bo Pan żniwa przyjdzie nie wiecie kiedy I możecie liczyć na Jego miłosierdzie tu na ziemi jeśli o nie poprosicie A po śmierci już tylko na sprawiedliwość A dla wielu ta sprawiedliwość to będzie płacz i zgrzytanie zębów Tylko różaniec może nas uratować
MirekT2019.11.17 11:23
Co ty się tak martwisz o innych? Martw się, żeby ci zasiłku nie zabrali !!!
Milena2019.11.17 23:02
A co ty sie martwisz o jego "zasiłek"! Tobie trollu mogą też pracodawcy nie zapłacić za te obelgi, co tu wypisujesz!
Bez żadnego trybu2019.11.17 9:08
Dowcip na niedzielę. Niedługo gdzieś w Polsce. Piąta rano, walenie do drzwi prywatnego mieszkania. Przerażona rodzina budzi się, matka przytula dzieci. -Otwierać! - słychać głos, walenie nie ustaje. -Kto tam - pyta wystraszony ojciec. -Lotna trójka do spraw zwalczania ateizmu! -Nie wierzę! -My właśnie w tej sprawie! 😊 Śmieszne i smutne zarazem, wszystko idzie w tym kierunku w Polsce.
MirekT2019.11.17 11:36
Kółko Różańcowe z Homontowa, nie puści Ci tego płazem !!!!
nie ślepy2019.11.17 18:42
Trybu żadnego to ty nie masz w mózgu!
Milena2019.11.17 23:00
Nie slepy! Racja ! Napisałeś, jak to mówią: "święte słowa" ! Nie dziw się mu: on byle co je i byle co pisze ! Pewnie nie je chleba za swoją pracę i bełkocze!
T2019.11.17 9:07
Są takie zawody, w których nawet pracując nie je się własnego chleba. Bo są to zawody absurdalne - na przykład socjolog. Jest też całe mnóstwo wirtualnych stanowisk w urzędach, gdzie jak mawiają sami ci urzędnicy dostaje się pensję za "dupogodziny". Takie obciążenie systemu powoduje, że Ci co pracują w zawodach użytecznych muszą emigrować.
Bez żadnego trybu2019.11.17 9:10
Dotyczy to też księży i biskupów. Niezły kawałek chleba mają z opowiadania mitów i legend.
anonim2019.11.17 9:15
Nie wiesz o czym piszesz i dlatego Pan Bóg będzie dla ciebie wyrozumiały.