Stany Zjednoczone: Nowenna do Duch Świętego przed wyborami prezydenckimi - zdjęcie
24.10.20, 18:27fot. pixabay.com

Stany Zjednoczone: Nowenna do Duch Świętego przed wyborami prezydenckimi

5

Konferencja Episkopatu USA ponownie zaproponowała katolikom, aby wzięli udział we wspólnej modlitwie za zbliżające się wybory prezydenckie oraz w innych intencjach związanych z życiem społecznym kraju. „Nowenna wyborcza” odmawiana online od przyszłego poniedziałku ma być także okazją do pogłębionej refleksji i prośby o światło Ducha Świętego w tym przedsięwzięciu.

Propozycja „nowenny wyborczej” jest dobrze znana amerykańskim katolikom. Już w 2016 roku Konferencja Episkopatu USA zaproponowała taką samą inicjatywę. Biskupi zachęcają, aby wierni w swojej modlitwie dobrze rozeznali swój głos, przy głębokim zrozumieniu nauki Kościoła. Modlitwa do Ducha Świętego ma służyć, aby każdy katolik w wolności nabrał wewnętrznego przekonania do doktryny, a nie tylko ślepo się jej podporządkowywał.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada. Nowenna rozpocznie się w przyszły poniedziałek i przez dziewięć kolejnych dni można się zalogować na stronie www.usccb.org/2020-election-novena, aby otrzymywać wiadomość z intencjami na dany dzień.

Intencje modlitewne zaproponowane przez biskupów odzwierciedlają troskę Kościoła o społeczeństwo amerykańskie. Pierwszego dnia wierni będą się modlić, aby polityczne zaangażowanie katolików w tym czasie pandemii opierało się na wierze. Następnie będą prosić o pokój w społeczeństwie oraz o uleczenie z rasizmu, ponieważ rok 2020 naznaczony był napięciami na tle rasowym po śmierci George'a Floyda w policyjnej interwencji 25 maja. Intencje na kolejne dni to między innymi: o lepsze zrozumienie „moralnych i etycznych konsekwencji decyzji politycznych” i do podjęcia decyzji głosowaniu; aby wybrani przedstawiciele „bronili godności każdego życia ludzkiego”; aby katolicy dobrze zapoznali się z nauką społeczną Kościoła; o „godność osoby ludzkiej i dla wspólnego dobra”. Ósmy dzień nowenny będzie poświęcony wolności religijnej i obowiązkowi katolików, by ją bronić.

Nowenna jest dosyć prosta: zaprasza do modlitwy Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Gloria w wyznaczonych intencjach, które po logowaniu na podanej wyżej stronie, będą przychodzić na wskazany adres e-mail.

 

Vaticannews.va/Eryk Gumulak SJ – Watykan

Komentarze (5):

loki2020.10.25 13:10
Największe poparcie Tramp ma u Ewangelików a według frondy Ewangelicy to heretycy, to co ducha świętego nie będzie?
Taaaaak2020.10.25 6:48
Czy duch święty wesprze Trampka w wyborach??? Okaże się w praniu. Tak czy owak - módl się i pracuj - a garb ci sam wyrośnie.
o tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.24 18:43
Wczoraj w USA +81,210 - nowy rekord dzienny ilości potwierdzonych zakażeń od początku pandemii.
Anonim2020.10.24 18:38
Szamaństwo nic nie pomoże. Trampek przerżnie wybory.
Duch Święty2020.10.24 18:29
Ameryka jest mi obojętna!