Spowiedź internetowego trolla. KONIECZNIE PRZECZYTAJ! - zdjęcie
10.03.15, 09:30

Spowiedź internetowego trolla. KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

39

Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy Rosja napadła na Ukrainę i rozpoczęły się walki zbrojne. Byłem od tego zdystansowany, bo nie interesowałem się takimi sprawami, ale chętnie szydziłem z całej tej sytuacji, bo oburzenie niektórych ludzi w internecie sięgało szczytu, a ja dolewałem oliwy do ognia pisząc komentarze, które ich jeszcze bardziej denerwowały. Niedługo potem otrzymałem wiadomość email na mój prywatny adres (którego używałem przy rejestracji na różnych serwisach, ale nigdy nie podawałem do publicznej wiadomości), że mogę zarabiać na pisaniu komentarzy w internecie. Było to dla mnie dość wygodne, bo "pracować" mogłem nawet w czasie zajęć na uczelni itd. Wszedłem na podaną w wiadomości stronę i zarejestrowałem się, czekając na dalsze instrukcje. Kiedy zweryfikowali moje konto, napisał do mnie ktoś z wyjaśnieniami, na czym dokładnie miałaby polegać moja praca. Tej osobie bardzo podobały się moje zgryźliwe komentarze w sprawie Ukrainy, więc miałem pisać ich więcej, utrzymanych w podobnym klimacie na różnych stronach na Facebooku i portalach społecznościowych. W serwisie, gdzie się zarejestrowałem codziennie czekały na mnie linki do stron, gdzie mam zostawić komentarz, a po jego dodaniu odbywała się weryfikacja, czy faktycznie został dodany.

Dostawałem za to punkty, które potem były przeliczane na pieniądze. Jeden komentarz wart był ok. 60 gr, a dziennie byłem ich w stanie napisać od 50 do nawet 150. Rozliczenie odbywało się tak, że doładowywali mi telefon (dostawałem kod do doładowania) albo wysyłali BitCoiny. Było to dość bezpieczne, bo nikt nie mógł namierzyć skąd przychodzą, a oni tłumaczyli się chęcią uniknięcia opodatkowania. Początkowo nie wierzyłem, że faktycznie mogę tak zarabiać, ale okazało się, że ten system działał, więc byłem całkiem zadowolony.

Po jakichś 2-3 miesiącach dostałem informację, że mógłbym trochę podkręcić poziom i swoimi szykanami objąć więcej tematów. I tak doszły takie tematy jak Smoleńsk, przeciwnicy gender, kościół itd. Wszystko, co kojarzyło się z "ciemnogrodem" miałem wyśmiewać i pisać o wzorze jakim jest europejskość i integracja. Nie potrafię policzyć, ile złych słów wyszło spod moich palców. Niewiele o tym myślałem, bo dostawałem pieniądze nie za rozstrzyganie, kto ma rację, tylko promowanie konkretnych opcji i postaw, a poniżanie innych.

Niedawno skończyłem z tym. Nie wytrzymałem psychicznie, jeśli można tak to ująć. Nie było może w tym nic trudnego, ale z czasem zacząłem patrzeć na te sprawy zupełnie inaczej. Znudziło mnie to trochę, a poza tym zacząłem dostrzegać, że taka jednostronna przepychanka nie ma sensu. Nie oszukujmy się, plułem jadem na lewo i prawo, ale nigdy nie doświadczyłem tego, żeby ktoś na równym poziomie znieważył mnie. Śmiałem się z tych pokornych baranków, którzy przyjmowali każdy cios i każdą złośliwość i odpowiadali tylko, że w końcu zrozumiem, jak jest naprawdę. I faktycznie okazało się, że mięli rację.

Nie mogę jednoznacznie wskazać, kto stał za tą całą dobrze skoordynowaną akcją, bo podobne komentarze pojawiały się w wielu miejscach w internecie, więc z pewnością nie byłem jedyny. Dobór tematów, które przytoczyłem wcześniej wydaje mi się wskazywać drogę, gdzie należy szukać kierujących. Nagonka trwa nadal, ja się wycofałem, skasowałem tamtą skrzynkę email, zmieniłem telefon i nie mam zamiaru do tego wrócić. Ale jestem pewien, że zbliżająca się kampania prezydencka przyniesie znów masę ociekających nienawiścią komentarzy. Warto zwrócić na to uwagę przy przeglądaniu wiadomości.

Mam nadzieję, że jak najwięcej ludzi przeczyta to świadectwo i samemu dotrze do prawdy. Nie będę nikomu pokazywał palcem co i jak, bo rzadko kiedy wyciąga się z tego jakąś naukę.

Anonim WW

List nadesłany do portalu Fronda.pl

Komentarze (39):

anonim2015.03.10 9:40
+ Za autora. Dobrze, że z tym skończył.
anonim2015.03.10 9:48
oj tak ! trolli tu nie brakuje, myślą że komuś robią na złość jak pojadą po kimś jak po bandzie, a już Katolików to aż nie cierpią, wymieniać ich nie będę, sami się odezwą :) mówiąc ogólnie to jest mi ich szkoda, nie zaznali w życiu odrobiny miłości, tej prawdziwej, nie tej polegającej na zaspakajaniu potrzeb :)
anonim2015.03.10 10:01
Jeśli to prawda, to należy NATYCHMIAST złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizujących tę działalność, chociażby z paragrafów finansowych. Należy też zażądać od prokuratury UJAWNIENIA NAZWISK organizatorów.
anonim2015.03.10 10:02
W trolla prorosyjskiego bym uwierzył, ale żeby ci sami zleceniodawcy kazali mu pisać komentarze proeuropejskie i progenderowe?? To jest jakiś totalny miszmasz poglądów, przecież Rosja nie chce integracji Ukrainy z Unią, a tym bardziej jest zdecydowanie przeciwna tym wymysłom genderowym. Chyba że chodziło tylko o sianie zamętu na oślep.
anonim2015.03.10 10:11
Nawrócona owieczka , dobrze jedna.
anonim2015.03.10 10:20
@existanz. Bardzo się cieszę, że umiesz używać kulturalnego języka, bez inwektyw. Dziękuję.
anonim2015.03.10 10:21
Do nienawistników "ideowych". Na waszym miejscu też czułabym się zaniepokojona, że na nienawiści można trochę dodatkowo zarobić, a mnie omija taka dobra fucha.
anonim2015.03.10 10:36
@ odkrywam, existenZ: Niektórzy piszą dla pieniędzy, inni z przekonania. Ciekawe, czemu zaprzeczacie? ...I do których należycie? Jesteście przekupionymi su..synami, czy tylko pożytecznymi idiotami?
anonim2015.03.10 10:42
Dzięki za świadectwo! Takie też miałem wrażenie, że cała ta progenderowa papka, te kłamstwa miłośników invitro, narkotyków, czy rozwodów, to tylko tanie prowokacje. Ktoś prowadzi z nami wojnę informacyjną i my, jako katolicy musimy się jej przeciwstawiać. Powyższe świadectwo to tylko kolejny dowód na to, że Prawda i Chrystus są po naszej stronie. Należałoby się zastanowić kim jest ta organizacja, która rozpowszechnia genderowych trolli w internecie. Obawiam się, że sam zły może maczać w tym palce. W końcu zauważcie, że płacił w bitcoinach, wirtualnych pieniądzach, które tak naprawdę nie istnieją i w zasadzie biorą się znikąd. A jeśli nie bezpośrednia sprawka szatana, to przynajmniej wpływowych osób, które były opętane.
anonim2015.03.10 11:05
Może to i nieprawda, ale dobrze pasuje do frondowych trolli. Ci osobnicy są gotowi za 60 judaszowych groszy sprzedać własną matkę. To z takich zaprzańców rekrutowali się szmalcownicy, konfidenci Gestapo, zwyrodnialcy z ZOMO i ORMO. To rynsztokowa piana z Frontu Jedności Narodu, którą Mazowiecki wmieszał z powrotem w naród, a teraz stanowi elektorat i główną podporę mafii PO/PSL.
anonim2015.03.10 11:30
żadna nowość że trolle są opłacani. Rosja nie jest jednym ich pracodawcą.
anonim2015.03.10 12:04
to jak najbardziej może byc prawda, szczególnie w kwestii prezydenta - tyle opluwających Komorowskiego komentarzy internetowych musi być skoordynowaną akcją
anonim2015.03.10 12:05
@eksistenZ Tobie, mój ty inteligentny inaczej przyjacielu, i wszystkim produkującym się na tym forum trefnisiom, dedykuję poniższy czterowiersz. Niechaj będzie jedynym komentarzem do Twoich wypocin! Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka, ani klapsa! Nie powiem nawet: pies cię je...ł, bo to mezalians byłby dla psa! P.S. W moim tekście występuje nieznane Ci słowo "mezalians". Ale jak poszperasz w sieci, znajdziesz jego znaczenie. Dobrze Ci to zrobi!
anonim2015.03.10 12:05
@eksistenZ Tobie, mój ty inteligentny inaczej przyjacielu, i wszystkim produkującym się na tym forum trefnisiom, dedykuję poniższy czterowiersz. Niechaj będzie jedynym komentarzem do Twoich wypocin! Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka, ani klapsa! Nie powiem nawet: pies cię je...ł, bo to mezalians byłby dla psa! P.S. W moim tekście występuje nieznane Ci słowo "mezalians". Ale jak poszperasz w sieci, znajdziesz jego znaczenie. Dobrze Ci to zrobi!
anonim2015.03.10 12:06
@eksistenZ Tobie, mój ty inteligentny inaczej przyjacielu, i wszystkim produkującym się na tym forum trefnisiom, dedykuję poniższy czterowiersz. Niechaj będzie jedynym komentarzem do Twoich wypocin! Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka, ani klapsa! Nie powiem nawet: pies cię je...ł, bo to mezalians byłby dla psa! P.S. W moim tekście występuje nieznane Ci słowo "mezalians". Ale jak poszperasz w sieci, znajdziesz jego znaczenie. Dobrze Ci to zrobi!
anonim2015.03.10 13:03
@Uczę się- Tajemnicą poliszynela jest, że Rosja chce rozłożyć Kościół Katolicki od środka.
anonim2015.03.10 13:21
Ja w tygodniu trolluję dla 2 stron jednocześnie,ale więcej piszę dla zleceniodawcy,który aktualnie więcej płaci. Natomiast w weekendy piszę dla Izraela, w inne dni wolne i nocami - wklejam wazelinę korzystną dla Palestyny. Mogę przyjąć więcej zleceń, ale dopiero w wakacje. Mozambik i Kongo też się zgłaszały, ale musiałam odmówić bo cienko płacą. Troll powyżej jest mało efektywny i leniwy a to zawód dla ludzi dynamicznych i pracowitych. Sorry, ale taka jest prawda. LOL
anonim2015.03.10 13:37
historia może zmyślona, a może nie, jeżeli sprawa dotyczy Ukrainy a przy okazji i innych tematów, to te inne tematy mogą być podane tylko dla zmylenia tego kto by się zastanawiał kto za tym stoi, a może w badaniach wyszło że statystyczny troll ma liberalne poglądy i do tego jest wrogo nastawiony do Kościoła, więc dzięki takiemu wybiegowi, troll ma poczucie że pisze "głównie" o tym w co sami wierzy i jeszcze mu za to płacą
anonim2015.03.10 14:15
@existenZ - czuwaj trollu.
anonim2015.03.10 15:07
to samo was czeka złośliwe trole rockendrole!
anonim2015.03.10 15:59
@Dafron, pyschiatra też, lubi tak katolików, dobrze że jest was tylko 40%
anonim2015.03.10 15:59
Kiedy w internecie spotykam 9 tys.komentarzy do wywiadu p.Pieczyńskiego a ogromna większość z nich ocieka jadem i szyderstwem wobec Kościoła,myślę sobie,że nie brakuje tam takich trolli albo nie wiem wszystkiego o społeczeństwie polskim.....
anonim2015.03.10 16:41
Co za bzdura! Sami trolujecie takim artykułem.
anonim2015.03.10 18:06
existenZ ; a co, też jesteś trollem?
anonim2015.03.10 19:20
Blogosławiony
anonim2015.03.10 19:21
Błogosławiony który zejdzie z drogi nieprawej bo zachowa swą duszę!
anonim2015.03.10 20:29
Poczym skruszony grzesznik nawrocil sie na jedyna sluszna wiare; Komorowsko- Kaczynska . Ponoc w Polsce jest obecnie najwyzszy odsetek debili, co swiadczy o autorach powyzszego artykułu
anonim2015.03.10 23:38
@pawel.nn to ty tak za darmochę, naiwniaku?!
anonim2015.03.11 0:18
Do tych którzy nie wierzą - kilka lat temu pracownicy jednego z największych portali newsowych w Polsce odstawali bonus, za umieszczanie w newsa antykościelnego, a jeden taki musiał być zawsze wśród 5 wybranych "newsów głównych".
anonim2015.03.11 13:13
No i kolejne 60 groszy zaliczone, no nie intelektualisto @existenZ...?
anonim2015.03.11 13:39
He... Idąc tym tropem ludzie którzy krytykują Komorowskiego, Tuska, gender etc także są opłacani. Hehehe
anonim2015.03.11 17:33
FANATYCZNI zmyślacze! Kurzy się za nimi dokładnie, i oni wcale się tego nie wstydzą, że zmyślają. Prawda jest taka, że ludzie zaczynają rozsądnie myśleć i nie boją się już straszenia piekłem i piszą prawdę bez żadnych punktów i bez żadnej zapłaty.
anonim2015.03.11 18:59
Zaiste czas apokalipsy u progu skoro nawet taksa trolli została ujawniona. Jak się okazuje pieniądze nie śmierdzą i"dla chleba , panie dla chleba" tyle anonimowego plucia odbywa się na portalach. Tzw.spontaniczny wpis za 60 groszy. Tylko troll piogal ideowy, bo on by nie brał tych judaszowych srebrników, a gdzie by zaś proszę państwa, u niego taka skaza na rozumie, "nie winowaty " tyle że mózg odcięty zgodnie z przyjętym przezeń nikiem. Tak, piogal?
anonim2015.03.11 19:00
Użycie słowa "świadectwo" pachnie frondowym naciągactwem, przy okazji gość nie opisał wielu rzeczy min. Agencje wywiadowcze płacą byle komu po weryfikacji internetowej doładowywaniem kont ? WTF ? Frondo jeżeli masz jakieś dowody to idź zgłoś to do ABW albo prokuratury, bo na razie wygląda to na tanią prowokacje. Co Ruskie służby obchodzi gender? Przecież sami z nim walczą Oo !
anonim2015.03.11 23:24
Kiedyś płacili srebrnikami a dzisiaj BitCoinami ... Czasy się zmieniają ... ludzie nie.
anonim2015.03.12 12:44
@Szok- Niejaki Dugin (ideolog Kremla) w swoich pismach twierdzi, że trzeba na wszelkie sposoby rozłożyć Kościół Katolicki (to tak odnośnie gender).
anonim2015.03.12 16:28
Dobrze że się w czas opamiętałeś, potrzeba im pożytecznych głupków.
anonim2015.03.13 12:34
Jak wysłał do Frondy, to znaczy że tu działał. Miał pewnie kilka nicków. Jego nawrócenie nam ulży. Wybaczam mu.
anonim2016.08.9 13:19
Trolowanie to raczej gra zespołowa. I do tego nie linearna. Więc, człowiek, który myśli tak schematycznie jak większość, pogubi się w gąszczu, i o to właśnie chodzi, jak masz liść do schowania, idziesz do lasu, a jak lasu nie ma to go sadzisz. Dla czego ludzie mieli by płacić za torowanie na tak i na nie jednocześnie, może po to, aby sprawić wrażenie, że każdy kto o tym mówi, to wariat. A może spowodować, że ludzie podziela się na wrogie grupy, które nie zważając na jakąkolwiek prawdę po prostu złączą się wzajemną ślepą i głuchą nienawiścią. I każdy, kto nie myśli dokładnie tak jak onie będzie wrogiem, którego trzeba natychmiest zniszczyć, zaszufladkować i opluć. A przypadkiem nie słuchać, i nie sprawdzać tego co powiedział. Tak, dziel i rządź. A to jak płacą, to już jest inna sprawa, a może tak, gdybym był specem od wywiadu, na pewno płacił bym trolom całkiem oficjalnie czekami z logo WNP. I jeszcze podpisywał zlecenia " za trolowanie Xinskiego". No i jeszcze koszty, wiadomo, euro posłom płaćmy w euro gąbkach, mamy je za darmo. I w razie jak by się jakiś wyłamał, to i tak nic nie wie,