Spadnie na to plemię kara za krew wszystkich proroków - zdjęcie
17.10.19, 10:40

Spadnie na to plemię kara za krew wszystkich proroków

17

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian (Rz 3, 21-30a)

Teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków.

Jest to sprawiedliwość Boża dostępna przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania dzięki wierze mocą Jego krwi. Chciał przez to wykazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej – za dni cierpliwości Bożej – wyrażała się w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i aby pokazać, że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który żyje dzięki wierze w Jezusa.

Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona. Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie na podstawie wiary, niezależnie od pełnienia uczynków wymaganych przez Prawo. Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Na pewno również i pogan. Przecież jeden jest tylko Bóg.

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 11, 47-54)

Jezus powiedział do faryzeuszów i do uczonych w Prawie:

«Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. Zatem dajecie świadectwo i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce.

Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a niektórych z nich zabiją i prześladować będą. Tak na to plemię spadnie kara za krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, zażąda się zdania z niej sprawy od tego plemienia.

Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; sami nie weszliście, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli».
Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby Go pochwycić na jakimś słowie.

Komentarze (17):

andrzejhahn32019.10.17 15:35
UWAGA .................wystrzegakcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
nikt2019.10.17 13:49
Jeszcze muszę coś napisać . Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo a więc ał nam coś , czego nie mają zwierzęta od których nas wywiódł . A więc kreatywność , która napędzała logiczne myślenie . Miłość zwierzęta posiadają , inną niż ludzie i nie jest to tylko przywiązanie . Teraz uruchomcie wyobraźnię . Stwarzacie kilka rodzajów robotów , ale wkradł się błąd . Wybieracie więc jedną parę i stwarzacie idealne warunki do jej pracy . Błąd się powtórzył . Zostawiacie tę idealną parę by wymieszały się z innymi robotami , które już posiadały możliwość reprodukcji . Może błąd sam się naprawi ? Nie naprawił się . Wybieracie więc wyodrębniony lepszy gatunek robota a resztę topicie . Błąd się powtarza i na dodatek pogłębia . Wysyłacie automatyka by to naprawił . Nie udało mu się . Niszczycie część pierwotnych robotów zarażonych wirusem . Nadal nic . Roboty pierwotne tak się już wymieszały z innymi rodzajami , że wirus jest niemalże we wszystkich . Na dodatek dewastują potrzebne Bogu do czegoś lokum , czyli Ziemię . I co robicie z tym fantem skoro wam nie wyszło ? Niszczycie i zaczynacie od nowa . Lokum sobie zostawiacie . Logiczne ?
nikt2019.10.17 13:17
Oczekiwano ode mnie , że napiszę coś innego a więc piszę , chociaż już to pisałam . Izraelici byli narodem wybranym przez Boga . Nie sprawdzili się a więc 2000 tys. lat temu przyszedł do nich Nauczyciel . Zabili Go i kroczyli nadal swoją ścieżką . W 1939 r . nadszedł kat by ich ukarać . Nadal nic . Wymieszali swą krew z krwią innych narodów . Czy dla kogokolwiek jest wątpliwy finał ? Krew to krew . Nic nie dzieje się bez Woli Boga lub za Jego przyczyną . To On stworzył wszystko i On ma prawo sterować wszystkim również wtedy , gdy ludziom się to nie podoba . Mają Wolną Wolę . Mogą zmieniać siebie by móc zmieniać świat . No to go zmienili i zrobili takim jakimi sami są .
andrzejhahn32019.10.17 12:09
UWAGA...............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
anonim2019.10.17 13:03
Piękne słowa ewangelii nie dotarły do Ciebie - bo to możliwe dzięki wierze a o WIARĘ TRZEBA BOGA POPROSIĆ - na co niewielu stać, oby było Ciebie kiedyś stać
anonim2019.10.17 11:47
Rozumiem, że w liście do Rzymian chodzi o to, że traktują oni proroków, jak zmarłych i nie mających już istotnego znaczenia dla ich życia. No wesołe to nie jest, bardzo smutne.
nikt2019.10.17 12:01
Miłość można zobaczyć w oczach , ale nie każdy to widzi . Można też odczuć jej ciepło . A więc jest to jakiś rodzaj energii .Tak odczuwają niemowlęta , ale później to zatracają . Wiary nijak nie można zobaczyć . Żadnym organem zmysłowym .
nikt2019.10.17 13:51
Aha , nie tam wpisałam gdzie powinnam . Ale skoro już tu jestem , to ...................smuć się , smuć . Bóg jest radością życia .
nikt2019.10.17 11:19
Bóg wiele razy mówi o znaczeniu krwi . Ustami Jezusa też . I o tym jak ważna jest genealogia . Uczynki mają znaczenie , ale są one często wynikiem niewiedzy czy głupoty .Ale wiara jest najważniejsza . Ona daje siłę , prowadzi , uczy , daje mądrość , pozbawia strachu , przenosi góry , leczy . Jest wszystkim , co w życiu ważne . Ale jest też miłość , miłość do Boga której symbolem jest Jezus . Taka bezgraniczna , gotowa poświęcić dla Boga wszystko . Ona rozumie , ona przebacza , ona krzepi i też daje siłę . Gdy te dwie siły się połączą , to do szczęścia niczego więcej nie potrzeba .
Endriu2019.10.17 11:25
Zdefiniuj co rozumiesz pod słowem "wiara", tak aby ten co nie odróżnia prawej ręki od lewej zrozumiał i korzystał ze stwierdzenia.
nikt2019.10.17 11:54
Wiary nie da się zdefiniować . Wiarę się odczuwa . To stan ducha . Tak , że przykro mi . Chciałabym Ci pomóc , ale nie jestem w stanie . Miłości też nie da się zdefiniować . Głowili się nad jej definicją już starożytni filozofowie . I niczego nie wymyślili . Trzeba to odczuwać . Wtedy się wie .
nikt2019.10.17 12:16
Napisałam jeszcze coś , ale tu tego nie widzę a więc napiszę jeszcze raz . Miłość widoczna jest w oczach , ale nie każdy ją widzi . Daje też ciepło , ale nie każdy potrafi je odczuć . Odczuwają je niemowlęta , ale później to zatracają . Musi więc to być jakaś forma energii . Wiary nie da się rozpoznać żadnym organem zmysłu . Miłość ludzi rozpoznają też zwierzęta , ale nie wiem na jakiej zasadzie . Nie wiem też w jaki sposób zwierzęta widzą to , czego my nie widzimy . Coś iluzorycznego a jednak w jakiś sposób materialnego skoro to widzą i na to reagują .Szczekają lub wyją , czy rżą i stają dęba , miotają się ze strachu . Moja koncepcja , choć nie wiem czy prawdziwa : przenikający się wymiary czasoprzestrzenne .
nikt2019.10.17 12:38
A koncepcja jednego z moich dzieci na podstawie powtarzających się od wczesnego dzieciństwa snów : życie na z Ziemi jest hologramem . Może kiedyś dowiemy się tego kto był bliższy prawdy ?
Endriu2019.10.17 13:52
Moim zdaniem wiara to pokładanie nadziei że coś jest tak jak ktoś mówi bez możliwości sprawdzenia. Chociaż pewne symptomy obserwowane w otaczającym świecie w czasie życia wskazują że prawo Boga ma sens taki jaki zapowiada Stwórca.
nikt2019.10.17 21:18
No nie , wiara nadzieją też nie jest . Nadzieja jest częścią składową wiary tak jak zaufanie w miłości . Nie potrafię tego wyjaśnić . To odczuwanie Boga .Ja nigdy nie szukałam potwierdzenia tego , że Bóg istnieje i nie obserwowałam symptomów . Dla mnie to oczywistość , której potwierdzać nie potrzebowałam . Wiedziałam , że jest wokół mnie , we mnie , wszędzie , ale starałam się do Niego w jakiś sposób zbliżyć . I mi się udało . Ale więcej o tym nie mogę Ci napisać . To zbyt osobiste . Istnienie Boga to dla mnie sprawa oczywista . Szukałam jednak i analizowałam rolę religii w odniesieniu do Boga . I potwierdziło się to , co wiedziałam w jakiś sposób od wczesnego dzieciństwa . Religia to kłamstwo i zaprzeczenie Boga .
Pilne! Mamy to!2019.10.17 10:55
https://www.dobreprogramy.pl/Wielka-Brytania-rezygnuje-z-blokowania-pornografii-w-internecie.-Straci-branzowy-gigant,News,104383.html
Myślący2019.10.17 13:22
Możesz się dowolnie onanizować tylko po co się tym tutaj chwalisz?