SP: Będziemy dalej prowadzić rozmowy - zdjęcie
23.09.20, 19:00Fot. via: Flickr

SP: Będziemy dalej prowadzić rozmowy

3

Zakończyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski, w czasie którego dyskutowano o przyszłości ugrupowania w Zjednoczonej Prawicy. Jak poinformował po spotkaniu poseł Jan Kanthak, zdecydowano się na prowadzenie dalszych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością, do których upoważniono lidera partii Zbigniewa Ziobrę.

- „Zakończyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski. Prezes Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy” – napisał poseł Jan Kanthak na Twitterze.

Media informowały, że jeszcze dziś ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro. Pytany o to wiceminister klimatu Jacek Ozdoba nie potwierdził, że rzeczywiście będzie to dziś wieczorem, ale zapowiedział, że do spotkania na pewno dojdzie w najbliższym czasie. Podziękował przy tym Prawu i Sprawiedliwości za „otwartość i zrozumienie”.

Inny polityk Solidarnej Polski pytany o to, czy partia zaakceptuje warunki Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że tak, ale po dopracowaniu pewnych szczegółów.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (3):

Michał2020.09.24 0:15
Zbigniew Ziobro po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim wygląda jak 18-letnia jubilatka po mocnym pasowaniu.
ryszard2020.09.23 21:27
Wygląda na to Solidarna Polska dostała propozycję. Tylko jak się na nią nie zgodzi to traci życie, a jak się zgodzi to traci duszę,
Kassandra2020.09.24 9:56
Nie koniecznie. Może będą nowe wybory i jak się postara, to wejdzie do Sejmu. PIS traci poparcie i samo 500+ nie pomoże. Scena polityczna może się przetasować i powstanie prawdziwa prawica.