Sondaż. PiS na czele, PO wyprzedziło Hołownię - zdjęcie
07.07.21, 08:27Fot. Piotr Drabik via: Flickr

Sondaż. PiS na czele, PO wyprzedziło Hołownię

13

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, mocno na czele stawki niezmiennie plasuje się Prawo i Sprawiedliwość, a po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki na obecnym etapie Platforma Obywatelska wyprzedziła Polskę 2050 Szymona Hołowni.

W najnowszym sondażu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. ankietowanych Polaków.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 18,6 proc. głosów, a za nią Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 16,6 proc. poparcia.

Na Lewicę chciało zagłosować 7,8 proc. Polaków, na Konfederację 7 proc. wyborców, a na PSL-Koalicja Polska - 6 proc.

- „Sondaż pokazuje zmianę trendu, gdyż od lutego ugrupowanie Szymona Hołowni było przed KO” – zauważa „DGP”.

 

- Myślę, że Tuskowi uda się sprowadzić Platformę Obywatelską z powrotem do ponad 20 proc. w sondażach i myślę, że stanie się to szybko, co da mu coś, na czym może się oprzeć – powiedział Wojciech Szacki [Polityka Insight], którego cytujował ostatnio James Shotter w Financial Times.

 

- Ale myślę, że to nie wystarczy, by w sondażach wyprzedzić PiS. Myślę, że nad głową Tuska jest sufit. Polska zmieniła się od jego wyjazdu. Wiele osobo, albo nie podoba się to, co robiła Platforma Obywatelska, gdy była u władzy, a inni tego nie pamiętają – podsumował Szacki.


mp/dziennika gazeta prawna/tf.com/tysol.pl

Komentarze (13):

Heh2021.07.8 9:19
Ludzie pamiętają i na wszelki wypadek powiedzą o tym swoim dzieciom. Tylko przyjechał i już jego gęba wykrzywiona z nienawiści i znowu będzie dzielił Polaków na mochery i cwaniaków POdwieszonych pod PO i znowu będzie jątrzenie, kłamstwa i obłuda. I niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego jego synuś dostał pracę w spółce finansowanej przez samorząd gdański i dlatego był on jedynym kandydatek na to stanowisko?
Nie boimy się Tuska!2021.07.8 7:21
Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! hehehe
Pani2021.07.8 17:14
Jasiu napisz 100 razy "będę się grzecznie zachowywał na lekcji."
genus2021.07.7 10:51
Przejęcie władzy w PO i słupki w górę aż do hipotecznego obalenia PIS-u przez genialnego Tuska, Ktoś kiedyś powiedział : aby głupka zrozumieć wcześniej trzeba stać się idiotą
Xuneg2021.07.9 17:45
Oczywiście,trudno porównywać do genialnego stratega Jarosława Obszczymurka,który myli Rzeszów że Szczecinem i ma problemy z dobraniem obuwia.
Katarski inwestor - Józef Bąk2021.07.7 9:24
W sumie dobrze się składa, że Tuska mamy w Polsce. W związku z aferami złotego chłopca Tuska i zebranymi dowodami na działalność zbiorowej grupy przestępczej, nie trzeba będzie ściągać go z zagranicy, by złożyć mu oskarżenie o współudział.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.07.7 8:44
To ostatnia i już bardzo rozpaczliwa szarża Tuska przerażonego wraz z pełowskim motłochem tym co wydarzy się w śledztwie Nowaka. Jego przyjazd miał być swoistym zapewnieniem ferajny "jestem, czuwam nad wszystkim, spokojnie". Po to przyjechał do Polski ale już widać, że zupełnie nie wypaliło i teraz Tusk leci na oparach. Gęba wykrzywiona złością, na niej piana wściekłości i kłamstwa. Strofowanie dziennikarzy o czym maja pisać i jakie pytania zadawać rozpaczliwe. Nie witają go tu oczekiwane szpalery ludzi z kwiatami. Za to wszędzie gdzie się pojawi zwykli ludzie od razu spontanicznie wytykają mu patologię lat jego rządów. Naród pamięta i OFE, i podwyższanie wieku emerytalnego, i drożyznę, likwidację stoczni, i tylko ciepłą wodę w kranach dla zwykłych Polaków etc. I zapewnienia Kopacz, że bratersko wraz z sowietami przekopuje ziemię w poszukiwaniu szczątków ofiar na miejscu katastrofy w Smoleńsku a potem jej zdjęcia z kieliszkiem szampana w kostnicy z sowieckim wytatuowanym lumpem. I to, że jego czołowy finansista Rostowski uważał, że "piniendzy ni ma i nie bedzie" a wszyscy wiedzieli, że ich [podatki są rozkradane. A teraz okazuje się, że jest odwrotnie i wystarczyło jedynie nie kraść. Tak więc to się dla bandy z PO w końcu bardzo źle skończy i widać to na każdym kroku. Dowody w sprawie Nowaka od skrytek na pieniądze w nogach od stołów - jak widać w kolejnych konferencjach - nie tyle twarde co wręcz stalowe. Czeka nas interesujący spektakl z pogrzebem PO włącznie. Tusk zresztą już wygląda jak potencjalny nieboszczyk, ślepia wytrzeszczone, grymas na pysku. Tak na pewno nie wygląda człowiek mający cokolwiek ożywić. Tak jedynie wygląda zwiastun pogrzebu. I po hucznych latach rozwrzeszczanej PO teraz pora na jeszcze bardziej huczny jej pogrzeb.
Janusz prawdziwy2021.07.7 8:39
Donald Tusk ostatnio jak widac dobrze sie bawi odpowiadajac na pytania „dziennikarzy intelektualistow“TVP pochadzacych z Koziejdupkiszlacheckiej albo Sosnowkiprzylesnej , wyksztalconych w wyzszej szkole rolniczej w toruniu 👙
Anonim2021.07.7 8:47
Tak dobrze się bawił, że uciekał przed dziennikarzami, a po 3 dniach uciekł na urlop.
robaczek2021.07.7 9:50
przynajmniej odpowiadał ;] ................................................... pisiurkowi funkcjonariusze boja sie pytan od dziennikarzy ;] nie wolno zadawac;] ............ wyciszani dziennikarze ;] ..................... TO JEST TA WOLNOSC SLOWA O KTORA TAK WALCZYCIE Z TRUMPKIEM .............OJ ZGORZKNIALE ZAKLAMANE DZIADKI .................. CYRK ;]
AAAtomek2021.07.7 8:29
5-dzień prawicowej sraxxxxxczki z powodu powrotu Tuska! 😂😂😂😂😂 ✝️✝️✝️
abc2021.07.7 8:43
Dobrze mówisz, że Tusk to lewak.
Darek2021.07.7 8:56
Prawicowej? A gdzie ty tu jakąś prawicę widzisz? Komuniści z PZPR / PiS to skrajna lewica, a w zasadzie lewactwo.