Skandaliczne słowa o. Szustaka. Rzecznik episkopatu: Trudno to komentować - zdjęcie
27.05.21, 06:20Screenshot Youtube - SpesTV Radio Nadzieja / Langusta na Palmie

Skandaliczne słowa o. Szustaka. Rzecznik episkopatu: Trudno to komentować

110

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski skomentował sposób, w jaki na temat episkopatu i abp Stanisława Gądeckiego wypowiadał się w ostatnim wywiadzie dominikanin o. Adam Szustak. „Słowa wypowiedziana przez o. Szustaka są tak oczywiste, że nawet trudno je komentować” – przyznał ks. Leszek Gęsiak.

Sławny w internecie dominikanin udzielił wywiadu Karolowi Paciorkowi z kanału „Imponderabilia” w serwisie Youtube” W bardzo długiej rozmowie o. Adam Szustak bardzo ostro krytykował chociażby ocenę episkopatu jeśli chodzi o wyzwania, jakie stoją dziś przed Kościołem w Polsce. Padły także, choć lekko cenzurowane przez dominikanina, wulgaryzmy. Odnosząc się do jednego z dokumentów opracowanego w trakcie spotkania jednej z komisji powiedział:

Tak aktualnie, że kończy się pandemia, jak teraz kościół powinien zafunkcjonować i pierwszy punkt k***a, który podano, Gądecki go podał, to najważniejsze jest to żeby teraz zrobić wszystko co się tylko da, żeby ludzie wrócili do kościoła, czyli żeby zaczęli chodzić do kościoła. No do k***y nędzy”.

Po tych słowach rzecznik episkopatu informował w mediach społecznościowych, że abp Stanisław Gądecki zaprosił o. Szustaka na spotkanie. Teraz w rozmowie na antenie programu „Newsroom” Wirtualnej Polski ks. Gęsiak powiedział:

Proszę mi wybaczyć, ale słowa wypowiedziana przez o. Szustaka są tak oczywiste, że nawet trudno je komentować, od strony pewnej kultury osobistej, że już nie wspomnę o jakimś szacunku do instytucji, jaką jest Kościół, nie wspominając o stosunku do konkretnych osób”.

Dodał, że mówiąc o jakiejś osobie wypada się zwraca do niej zgodnie z funkcją, tymczasem:

[…] o. Szustak potraktował abp. Gądeckiego trochę jak kolegę”.

Dodał, że odpowiedź ze strony episkopatu jest zupełnie inna, a dominikanina zaproszono do rozmowy na temat Kościoła. Przyznał, że w wywiadzie jakiego udzielił dominikanin, oskarżenia wypowiedziane zostały językiem „powiedzmy dość mało parlamentarnym”. Dodał:

To są takie rzeczy, które budzą oburzenie, albo co najmniej duże zdziwienie”.

Jednocześnie zapewnił, że nie jest to „wezwanie na dywanik” do abp Gądeckiego.

dam/Youtube - Imponderabilia,Twitter,Wirtualna Polska

Komentarze (110):

Sandra2021.06.9 14:36
Adaś jest bardzo miłym kulturalnym dżentelmenem, oglądam go codziennie razem z moją mamą. Adaś zna się na kobietach i może powiedzieć o nich więcej niż zwykły chłopiec. Kiedy tylko się obudzę, zanim wstanę rozpoczynam dzień z Adasiem, po pracy i w niedzielę oglądamy z mamą, w niedziele jest z takim grubym wodzem, prowadzą adorację, na dobranoc program dla ludzi o dobrych gustach. Nie lubię chamstwa i wulgaryzmu. Ludzie którzy krytykują Adasia g***o wiedzą o życiu. Cieszę się, że o. Adam zdecydowanie powiedział, że wyśle Episkopat na terapię, tak trzeba robić z ludźmi nie kochającymi, a o. Adam wysłał już do psychiatry swojego imiennika w Łodzi, spotkała go kara za to, że był zarozumiały i miał więcej słuchaczek od ojca Szustaka i nie kochał współbraci. Niestety o Adamowi nie udało się uzyskać pozytywnej diagnozy, choć zrobił wszystko co mógł. Psychiatra okazał się bez empatii. Ja też tak robię, wysyłam do psychiatry tych którzy mnie nie rozumieją i nie znoszę tego, że nie wiedzą że mogę mieć złe dni. Ale cóż nawet kobieta może nie zrozumieć drugiej kobiety. Niestety chłopcy są tera niedojrzali czy to niewierzący, czy wierzący, a Adaś jest prawdziwym mężczyzną.
bogdanus2021.06.4 18:34
Sława rozzuchwala a dla słabych miejscem do pychy. Jest to bardzo niekorzystne dla życia duchownego. Czy to jest ważniejsze od rzekomej ewangelizacji, gdy się samemu traci?
Pierdolenie już teraz, teraz ...2021.05.27 18:57
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Sex Randka2021.05.27 18:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
mg2021.05.27 19:27
Martynko. Od dawna nie rośniesz i nie przybywa ci latek .Czyżby Cwórca (3+1) ?
Palindrom2021.05.27 21:56
zgłoś się do Szustaka
zocha2021.05.27 18:01
dobrze,ze od jakiegos czasu nie slucham kolesia,jak dla mnie cwaniakowal
kaka2021.05.27 17:25
Proponuje nie zajmowac sie szustakiem -bo zostaniemy wprowadzeni w maliny-i narazimy sie na zarzut ze ----przecedzamy komara a polykamy wielblada -ponawiam wiec wpis----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Rzeczniku episkopatu zestaw sobie dwa fakty -----moze on jest kiepski --ja go nie bronie ALE ON NIEMA ZARZUTOW PROKURATORSKICH JAK DZIWISZ I TRZECH INNYCH----ON NIEMIAL KARY Z WATYKANU JAK JANIAK I GLUDZ------NAD NIMI NIE PLACZESZ----PRZECIEZ ONI SA W GORSZYM STANIE NIZ ON-------GDZIE WY WSZYSCY JESTESCIE?????
astm.2021.05.27 16:37
O, Szostak głosi ewangelie a z tych słów wynika, że jej nie przestrzega i nie żyje ewangelią. Jedyna szansa przeprosić, dyskutować o kościele w oparciu o ewangelie.
Roman2021.05.27 16:20
Szustak to kawał cymbała który udaje że ewangelizuje ludzi. A tak naprawdę odciąga ich od Boga. Szkoda że mamy coraz więcej wilków w owczych skórach.
Krasnoludek szczający do mleka2021.06.4 8:49
Ale włos mu z głowy nie spadnie!
Wojtek Polak2021.05.27 15:39
o Szustaka obraża pobożność prostych ludzi w św medaliki wodę święconą czy sól egzorcyzmowaną nazywając pogaństwem. a wiara w św sadzawki np u św Jana Potem nastąpiło święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. 2 W Jerozolimie zaś znajduje się sadzawka Owcza, nazwana po hebrajsku Betesda1, zaopatrzona w pięć krużganków. 3 Wśród nich leżało mnóstwo chorych: niewidomych, chromych, sparaliżowanych2, <którzy czekali na poruszenie się wody. 4 Anioł bowiem zstępował w stosownym czasie i poruszał wodę. A kto pierwszy wchodził po poruszeniu się wody, doznawał uzdrowieni... czy to też jest pogaństw ojcze Adamie. a czemu to o Szustak nie nazywa obnoszenie paachamamy po Watykańskich Katedrach czy "domu rodziny Abrahama" pogaństwem i grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu. miałem o Szustaka za wielkiego kaznodzieję kiedyś a teraz uważam że jest kolejnym lemingo-celebrytą karmiącym swój rozbuchany narcyzm .
Sprzedam opla2021.06.4 8:49
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola. Radomsko, ul. Wiejska
Jakub2021.05.27 15:37
Nie komentować a egzorcyzmować i od ciebie zacząć!
g.u2021.05.27 15:40
???
Mikołaj Kenski2021.05.27 14:56
U Szustaka nie ma ŻADNEJ duchowości; kilka mętnych dykteryjek. Trudno mi zrozumieć zapotrzebowanie na Szustaka. Ma problemy z zaakceptowaniem termunu 'grzech'; wybiórczo przyjmuje Pismo Swięte; np; nie akceptuje slow Jezusa o piekle; nie przyjmuje ze Szatan naprawdę WYBRAŁ 'nie bede słuzył' i że wielu z nas żyje w takiej postawie. We wspomnianym wywiadzie (wysłuchalem cały) Szustak mowi o swojej 'modlitwie' - ZUPEŁNA kompromitacja. Trzeba jednak dać mini plus za nazywanie homoseksualizmu chorobą. Ale to troche mało; a z reszty siarką aż zionie
kaka2021.05.27 15:09
. Trudno mi zrozumieć zapotrzebowanie na Szustaka To jest dosc proste --jesli czlowiek glosi jakies okaleczone Slowo Boze (nieprawde)---tak robi wiekszosc charyzmatykow---DJABEL WIE JAKO INTELIGENCJA WYZSZA OD LUDZKIEJ ZE ONI NIE MOGA BYC ZBAWIENI-------------------I ZMIENIA TAKTYKE ZAMIAST ODSTRASZAC OD NIEGO --------NAGANIA MU KLIENTOW!!!!!!!!!!!-------Tak w USA jest jedna biskupka ktora mowi ze nie ma grzechu i wszyscy beda zbawieni ma 10000 kosciolow i forsy jak lodu.
Jezus2021.05.27 14:24
Wyluzujcie.
Franek2021.05.27 14:24
Księże, oj naraziłeś się chłopie tym "prawdziwym "katolikom. Św. Jan Maria Vianey powiedział, że jak po kazaniu wszyscy mu będą klaskać z uznaniem, to żeby Go nie słuchać. Tak to już jest, że prawda bywa często bolesna, ale jest też oczyszczająca. Słowa Jezusa też uważane były za gorszące i skandaliczne. Część uczniów niestety Go opuściła, chociaż mówił prawdę.Dlatego potępianie ludzi dlatego, że są innego zdania jest dalekie od chrześcijaństwa.Warto to przemyśleć.
Sex randka2021.05.27 14:23
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
B.2021.05.27 14:13
Niestety, szustak już nie mówi i nie działa sam, z jego oczu i mowy wygląda po prostu demon zła, który go opętał. Demon szatańskiej pychy, agresji wobec Chrystusowego Kościoła, wobec kapłanów; demon, który nawet każe wulgarnie kląć przeciw biskupom! Znalazł drogę do zakonnika, opętał go, a ten nawet nie czuje, że stanął po stronie zła, przeciwko Chrystusowi. Tu pomóc może tylko modlitwa, może i egzorcyzmy, ale przede wszystkim przełożeni szustaka powinni ostro zareagować. Jego bezpośrednim przełożonym jest przeor dominikanów, a ten milczy. Może też opętany?
Wojciech2021.05.27 14:25
Czy ty jesteś z tej sekty Natanka?
kaka2021.05.27 14:55
Pobozni zydzi tez biczowali apostolow-------strzezcie sie aby was nie zwiedzono------niewazne kogo ty uwazasz za sekte -ale kogo Pan Bog uwaza za NIEPOSLUSZNEGO JEGO WOLI. jAK JUZ wiesz z frondy kilka dni wczesniej---DOBRZY LUDZIE NIE BEDA ZBAWIENI----aniolowie zygaja dobrymi ludzmi----Przypomnij sobie przypowiesc o samarytaninie tego pobitego zobaczyl DOBRY KAPLAN I MINOL tak samo i lewita -naco oni Boga sa potrzebni Nie chodzi o dobroc ale o SPRAWIEDLIWOSC I DOBRE UCZYNKI----JAK BISKUP ZGRZESZY --TO MASZ GO UPOMNIEC A NIE UDAWAC GUPIEGO -----CZYLI WLASNIE DOBREGO.-----FERSZTEJEN----BEZ ZLOSLIWOSCI.
ja2021.05.27 15:49
@kaka jak piszesz posta, nie używaj wielkich liter - nie poprawia to wcale czytelności Twoich postów, jedynie wkurza i założę się, że część ludzi je pomija.
kaka2021.05.27 16:05
Sproboj cos z tego zrozumiec -a pisze o twoim wpisie.Przed wojna jeden zakonnik zebral o jalmuzne na sierociniec dla chopcow.Doszedl wiec do pewnego szlachcica i zacza go prosic.Poniewaz tamten nie zwracal na niego uwagi zacza troche natarczywie sobie poczynac.Na to szlachcic wymierzyl mu policzek.A zakonnik powiedzal--------TO DLA MNIE ---a bedzie dla chlopcow.
Jan2021.05.27 13:53
Stan polskiego Kościoła jest taki, jacy są katolicy. A jacy są katolicy , to świadczą poniższe wpisy. Co tu komentować. Tylko czytanie Słowa Bożego i modlitwa do Ducha Świętego o jasność umysłu i zrozumienie może coś zmienić.Tam poznaje się prawdę, która wyzwala od zabobonów, nienawiści i uważania się za lepszych od innych. Może się okazać, że nasz Pan powie "nigdy was nie znałem" . Jestem katolikiem . Czytając wpisy pełne nienawiści , mam wrażenie , że należę do innego Kościoła.
T2021.05.27 14:59
Panie Janie aleś pan naiwny! Przecież tu większość wpisów pochodzi od rozmaitych trolli walczących z katolikami. No chyba, że pan też do nich należy i udaje głupiego.
Bianka2021.05.27 13:32
Wiecie co, ale najbardziej zdziwiło mnie jednak video gdy ks Szustak gra w grę komp. Widzieliście to...?? No, żaden ksiądz nie wpadł na to, by ludziom pokazywać siebie jak gra w jakąś grę... to już totalna jak dla mnie głupota...
ZOFIA2021.05.27 13:36
Co ty kobieto wygadujesz. Masz jakieś wypatrzone pojęcie Kościoła.
kaka2021.05.27 13:43
A co tu jest wypaczonego?????? Kaplan jest powolany do pewnych rzeczy -ktorymi powinien zajmowac sie ciagle i zgirliwoscia----A RZECZAMI NIEPOTRZEBNYMI NIE WOLNO MU SIE ZAJMOWAC BO ZANIEDBUJE TE PIERSZE..Zapytaj go ILE POSWIECA CZASU NA GRE A ILE NA MODLITWE-----jesli tego nie rozumiesz to chyba nie wierzymy w tego samego Boga. BIEDNE DUSZE JAK PLATKI SNIEGO WPADAJ DO PIEKLA --------i co on powie na sadze ---sorry ale ja wtedy gralem w gre!!!!!
Anonim2021.05.27 13:51
Kaka Nie chodzi mi nawet o to, że zanidbuje swoje obowiązki jako kapłan, ale pokazywać jak gram w grę komputerową...?? Co ten facet ma pod kopulką...?? Ludzie mają mało nałogów i za mało są przyklejeni do kompa...???
kaka2021.05.27 15:15
Z tym pogladem zgoda.
BóriMir2021.05.27 18:17
A co jest niby złego w graniu? Demon zabiera wtedy duszę?
BieS2021.06.6 10:52
Zofia - gdzie gdzie wypatrzyłaś "pojęcie" Kościoła? Co się stało, że twoje pojęcie jest wypaczone?
Anna2021.05.27 13:30
Czy ksiądz do księdza nie może zwrócić się przez "ty"? Przecież wszyscy jesteśmy braćmi w Chrystusie. Ks. Szustak , to dobry ksiądz. Młodzież go słucha w internecie.To ,że mówi o pewnych sprawach wprost,to wiadomo, że się narazi. Mam nadzieję, że go nie "odstrzelą".Myślałam nawet, aby go zaprosić na rozmowę z moim synem, bo on go słuchał. '
Bianka2021.05.27 13:24
Szustak wchodzi do Gądeckiego, a Gądecki: Ej, Adam, co ty ku....odpierd....w tych swoich internetach,,,co?? Człowieku, ja jak na ciebie patrze, to już nie mam żadnej nadziei...!" A tak poważnie...może jakby ks.Gądecki tak walnął ks.Szustakowi, to może cośkolwiek by do niego dotarło...dla mnie to jest dramat...ks Szustak...facet przegina...nie był taki na początku...na początku jeszcze go oglądałam...ale robi się coraz bardziej wulgarny...i o czym to ma przepraszam świadczyć...?? ze jest cool...?? Gdzie tu najważniejsza cnota chrześcijańska - pokora?? Dla mnie jeszcze bardziej bulwersujące to, że z osobą niewierzącą dyskutuje na tematy ważne dla Kościoła, z osobą, która ma to serdecznie gdzieś, która się odcina od Kościoła...więc o co chodzi Szustakowi??? I jeszcze to podkopywanie autorytetu Jana Pawła II...A JAK SIĘ UWAŻAM ZA POKOLENIE JPII JEGO PONTYFIKAT TO NAJPIĘKNIEJSZY CZAS MOJEGO BYCIA W KOŚCIELE GDYBY DZIS ŻYŁ JPII TO PRZYNAJMNIEJ BYŁABYM SPOKOJNA O SAKRAMENTY W KK...
B.2021.05.27 14:20
Szustak dziś to szatańska pycha w akcji, niestety. Gada jak porąbany wódz jakiejś sekty. Jak samozwańczy papież. A tfu!!!! Zgiń, przepadnij maro piekielna - to właśnie ciśnie mi się na usta, gdy go posłucham.
nnn2021.05.27 13:12
wygląd to ma demoniczny
wew2021.05.27 12:36
chyba Szustak to zwykły łobuz
Pepe2021.05.27 12:16
Pogubiłem sie, to o biskupach nie można brzydko mówić ale juz o papieżu można? dobrze wnioskuje z komentarzy?
Anna2021.05.27 13:34
Ma Pan rację. W Polsce hierarchowie nie lubią obecnego papieża. Narusza ich święty spokój
6969692021.05.27 16:05
czy ktoś powiedział: ten Bergoglio, do ku... nędzy??
Bruce2021.05.27 12:12
Zachowanie o. Szustak już dawno jest takie, jakby stał ponad Kościołem i nawet Panem Bogiem... Kolejny celebryta. Zresztą prywatnie kumpel Hołowni
rob2021.05.27 12:06
pan Szustak zapomniał, że pycha kroczy przed upadkiem....
T2021.05.27 11:49
Zakonnik zapomniał, że takie słowa używają diabły podczas egzorcyzmów.
JPIII2021.05.27 11:46
Pedophile się żrą.
6969692021.05.27 16:06
... a głupcy, powtarzają w kółko to samo...
Mikolaj Kenski2021.05.27 11:23
U Szustaka nie ma ZADNEJ duchowosci; kilka metnych dykteryjek. Trudno mi zrozumiec zapotrzebowanie na Szustaka. Ma problemy z zaakceptowaniem termunu 'grzech'; wybiorczo przyjmuje Pismo Swiete; np; nie akceptuje slow Jezusa o piekle; nie a przyjmuje ze Szatan naprawde WYBRAL 'nie bede sluzyl' i wielu z nas zyje w takiej postawie. We wspomnianym wywiadzie (wysluchalem caly) Szustak mowi o swojej 'modlitwie' - ZUPELNA kompromitacja. Trzeba jednak dac mini plus za nazywanie homoseksualizmu choroba. Ale to troche malo; a z reszty siarka az zionie
robaczek2021.05.27 11:12
wciaz zadziwia mnie OGROM MILOSCI KATOLICKIEJ ................ hahahhahaha ;]
A mnie zadziwia2021.05.27 11:37
ogrom nienawisci do katolikow wszelkiej maści robaczkow ,langust i lempartów..
robaczek2021.05.27 11:40
przeciez to wy sie gryziecie miedzy soba ;] ............................... ja tylko tutaj sobie siedze z popcornem ;]
czyżby?....2021.05.27 12:17
'biedny' robaczku , czy tylko sobie tak siedzisz pełen miłosci niekatolickiej? Bardzo sprawnie, jak wytrawny cwaniaczek potrafisz też kpić z katolikow, udawać, że nic nie wiesz o cwaniaczkach -faryzeuszkach, nie mających nic wspólnego z chrześcijaństwem czy katolicyzmem
kaka2021.05.27 12:47
Tacy najgorsi-stoja w rozkroku.
robaczek2021.05.27 12:52
ale o co ty masz do mnie pretensje? ze sie smieje z nieudacznictwa pisu? ze szydze ze zgorzknienia jego wyborców? z tego ze nie ogarniacie rzeczywistoci i potrzebujecie PANA i PLEBANA zeby wam tlumaczyc otaczajacy was swiat? ................. sprobujcie chociaz raz samodzielnie pomyslec............... no ale do tego czeba miec podstawy................ a jak wiemy elektorat pis to głównie ludzie po podstawówce 50 + mile wspominajacy PRL..................... no to wnioski sie same nasuwają......... czyż nie?
Bianka2021.05.27 13:28
Od gryzienia to chyba raczej są tacy jak TY czyli robaczki he he ...
Jim2021.05.27 11:11
W tym przypadku obnażył obszar swojej niedojrzałości
Jim2021.05.27 11:08
Lubię i cenię o. Szustaka i to się nie zmieniło, mimo, że w tym przypadku zachował się bardzo prymitywnie
sylwe2021.05.27 10:54
szumowiny wciskają się wszędzie ,niczym chińskie biedronki i chcą uchodzić za autorytety, oraz być przez wszystkich uwielbiani
abc2021.05.27 10:22
Czy wy myślicie, że Pan Langusta tak bez powodu promował tyle lat CNN, TVN, upadłych celbrytow, pajaca Holownię? Niedługo pan płaczka od Sądu świn bedzie premierem, prezydentem wlasnie Szustak ,a w jego Radzie na pewno znajdzie sie biedny pan/pani Margot i pani Lempart.
Mikolaj Kenski2021.05.27 11:27
Tak. W ogole Szustak ma problem z czyms takim jak Sacrum; Swietosc. Chlopak od dykteryjek; zwykla miernota
as2021.05.27 10:15
Zamiast o. Szustak bardziej pasuje c. Szustak
Skrzypek na dachu2021.05.27 10:09
Dyfuzor mi się zepsuł .
Po 11...2021.05.27 10:07
szustak to też bolszewicka menda
xyz2021.05.27 10:04
https://pch24.pl/pchtv/teologia-ekowyzwolenia-grzegorz-gorny-o-marksistowskiej-infiltracji-kosciola-podcast/
beton2021.05.27 9:59
My - prawi patrioci-katolicy - nie lubimy wyksztalconych ksiezy profesorow madrze mowiacych. My lubimy takich pasterzy jak Rydzyk czy ten od teczowej zarazy. Ks Oko tez jest fajny.
taka uwaga2021.05.27 9:57
SKANDALICZNIE ten AGENT udający pajaca i duchownego zachowuje sie już dłużej niż 10 lat, i nie tylko on. V kolumna niszczaca Kosciol katolicki nie jest trudna do rozpracowania, ja w sumie musze stwierdzic , że on tylko wykonuje swoje zadanie, dostaje za to sporo kasy, a to, ż e bezkarnie niszczy chrzescijanstwo - to wina przede wszystkim bezmyslnych ludzi - ktorzy mu na to pozwalają. Pan Bog wszystko na szczescie widzi - i sprawiedliwie faryzeuszy kiedys rozliczy, jak i tych,ktorzy im służą
Skrzypek na dachu2021.05.27 9:44
Falszywy uzurpator Franciszek , biskupi i niektore ksieza wyrzekli sie Jezusa bo sa na uslugach bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowy dlatego sieja zament i wystraszaja wiernych aby odebrac kazdemu wiare wlasnosc i walute .
Skrzypek na dachu2021.05.27 9:36
Pan Jezus jest Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym dlatego mozna miec pewnosc ze kiedy przyjdzie to zrobi porzondek z tymi obrzydliwymi zmijami ktorzy sciema lament Jego odrzucaja bo dzialaja na uslugach bezboznych globalistow sorosowskich i niszcza Kosciol Jego i odstraszaja biednych niewinnych poboznych wiernych wyznawcow .
Andrzej2021.05.27 9:33
Czy Szustaka można normalnie usunąć z zakonu z niestosowne zachowanie ?
Lutek2021.05.27 9:28
Celebryta Szustak zachowuje się jak szumowina spod budki z piwem.
Anonim2021.05.27 9:44
Proszę nie obrażać pana ministra!
robaczek2021.05.27 9:10
SIE KATOLE GRYZA MIEDZY SOBA ;] ................................... religia milosci ;] ..................................... hehehehehe
Jan2021.05.27 9:07
Być może skandaliczne ale prawdziwe
Luter2021.05.27 8:59
Ten pajac szurniety wiecej robi zla niz dobra a co na to jego przelozeni domiinikanie, gdzie jest prowincial?? Pycha jest poczatkiem upadku. Nie bronie winnych jesi dopiscili sie zbrodni tak maja za nie odpowiadac
kasikas2021.05.27 8:40
za kapłanów powinniśmy się modlić,,,bo Oni są na pierwszej linii frontu
kaka2021.05.27 9:12
no tak ,no tak -- ale czy oni tego nie wiedza?????????przeciez djabel bedzie sie do nich skradal az ich odczlowieczy i pokochaja obrzydliwosci a potem pol internetu deklaruje odejscie od Kosciola -ani z ciebie ani zemnie takiego pozytu nie moze miec----ALE ONI MAJA STUDJA I FORMACJE DUCHOWA ---TO ONI TEGO NIE WIEDZA ????? NIE OCZYSZCZAJA SIE ? przy jakiejkolwiek okazji zapytaj takiego -----ILE CZASU POSWIECA BOGU OPRUCZ TEGO CO IM KOSCIOL NAZNACZYL???? jesli jest tego mniej niz 2 godz dziennie ----ZADEN SIE NIE OSTOI------POWTARZAM ZADEN SIE NIE OSTOI..
Onanizm bez granic2021.05.27 12:34
A my walimy konia ku chwale Wielkiej Polski!
PILNE! SZOK!2021.05.27 8:40
To sa reformatorzy - Szustak, Boniecki i wielu innych, ktorym KK w Polsce zamyka usta. Gdyby nie bylo reformacji Lutra - tacy jak oni by ja przeprowadzili. Polski KK to beton
Bianka2021.05.27 13:39
Człowieku, poczytaj sobie o reformacji i Lutrze...z reformacji Lutra czerpał Hitler... Luter to człowiek zupełnie zakłamany przeżarty przez zło przez szatana... Jak nie chcesz czy nie masz czasu czytać to rekomenduję obejrzeć film o Lutrze zrobiony przez p.Grzegorza Browna. Wypowiadają się w nim fachowcy ze wszystkich stron nie tylko katolickiej. Pointa na końcu filmu nieoceniona...
kefas2021.05.27 8:31
Prawdę powiedział, wiele spraw nie rozwiązanych zarówno z pedofilią, a także ze współpracą kleru z SB i obecnym (nie)rządem pisowieckim.
BJ2021.05.27 8:29
Lubię robić laski. Pisz, dzwoń wysyłaj zdjęcia: osiem osiem trzy trzy trzy cztery zero pięć pięć. Czekammmm......
Bianka2021.05.27 13:44
Fajnie...jak rozumiem masz sklep z laskami...Ale jeśli chcesz laski sprzedawać to idź na jakieś forum dla osób starszych co to mają problemy z chodzeniem....podałam Twój nr policji...za obrażanie uczuć religijnych...może przyjdzie do ciebie jakiś policjant i kupi od ciebie jedną laskę...:-)
6969692021.05.27 16:13
Kiedy napisałem temu typowi, że pomylił portal, że to nie gazeta wyborcza - Fronda usunęła mój wpis. Nie pierwszy raz to się zdarza i nie bardzo rozumiem , o co chodzi. Niezwykłe chamstwo tu się toleruje, a "prawicowe"komentarze są usuwane.
Simon2021.05.27 8:28
Skomentuję to w stylu Pana Szustaka: Wypier...ć na zbity ryj bo skończy się jak z Lutrem.
Skrzypek na dachu2021.05.27 8:26
Falszywy uzurpator szatanista Franciszek niszczy wiare i kosciol aby odebrac wiernym wlasnosc .
karino2021.05.27 8:36
Ale wiesz, że przewielebny o. Szustak jak i najdostojniejsi hierarchowie w Polsce "Ojca Świętego Franciszka", znaczy się Bergoglio, bardzo cenią. Oceniam to jako "kłótnię w rodzinie". Mógłbym jeszcze napisać, że "pnięknie się różnią", ale ze względu na użyte słownictwo nie wypada.
Skrzypek na dachu2021.05.27 9:25
Bardzo dobry komentarz . Na temat biskupow najlepiej zna sie IPN bo tak jak w kazdym srodowisku nie brakowalo sprzedawczykow donosicieli agentow dawnej komuny , dlatego dzisiaj tez mozliwe ze najwyzsze dostojnicy pasterze owieczek sa na uslugach bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych .
MM2021.05.27 8:21
Taki sobie Lepart dominikański
Anonim2021.05.27 8:10
Jakby siedział cicho, dostarczał gotówke i dymał ministrantów, to by go co najwyżej do innej parafii przenieśli.😁😁😁
6969692021.05.27 8:23
A co z prokuratorem? Czy to nie przypadkiem jego obowiązkiem jest ściganie przestępstw??? Przy okazji przypomnę: w latach 2005-2015 było skazanych za czyny pedofilskie 6 tys. osób, w tej liczbie było 27 Księży (0.45%). Obecnie w zakładach karnych przebywa 868 pedofilii, w tym dwie osoby duchowne (0.23%).
Anonim2021.05.27 8:27
Nieźle się kryją sk.syny.... Ja mieszkałem w trzech parafiach, w każdej był ksiądz pedofil. W KAŻDEJ!!!
simon2021.05.27 8:30
Ja jeszcze takiego żywego na oczy nie widziałem ale jakbym miał takiego w parafii całą energię poświęciłbym by go zamknęli. Może zamiast pisać mądrości po forach weź się za ubeckiego wynaturzeńca.
Anonim2021.05.27 9:21
Dwu siedziało (siedzi), jeden nie żyje.
6969692021.05.27 8:50
Może podasz nazwiska? Albo chociaż parafie?? Ja czytałem o wielu obleśnych pedofilach wśród artystów-narcystów, np. o Raymondzie Lieblingu (w jego "Autobiografii" )
Anonim2021.05.27 9:29
R. Gawlik w parafii na Bródnie (lubił małe dziewczynki...), drugi to ksiądz w parafii NMP Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej na Tarchominie, Grzesio K. (przeniesiony z Otwocka, skierowany do pracy z dziećmi!!!!!), trzeci to Jacuś K. z parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Legionowie (garnizonowy) - skazany za utrzymywanie stosunków z nieletnimi oraz nakłanianie do usunięcia ciąży - taki wzorowy katolik. Wystarczy?
Anonim2021.05.27 9:46
Pozamiatałeś przygłupa hehe. Brawo.
6969692021.05.27 16:15
Zawiadomiłeś prokuraturę??
Bianka2021.05.27 13:47
Masz pecha...
katolik2021.05.27 8:01
Juz 3 lata temu,mialem negatywne zdanie ,na temat ,tego demagogicznego ,pseudo-zakonnika. Czlowiek ,o przerosnietym ego, nieslychane parcie na szklo ,pycha i zarozumialosc. On jest wulgarny i obrzydliwy i jego przekonania ,nie maja nic wspolnego z naukami Jezusa. Brak pokory,skromnosci i zakonnego ubostwa. Wiadomo bylo,ze wyjdzie szydlo z worka.To jest taki napompowany balon.I teraz wreszcie:Krol jest nagi!!! On przynosi wiecej szkody KK , niz przestepstwa moralne kaplanow. On rozsadza , od wewnatrz ,herarchie i administracje koscielna,nie proponujac ,nic w zamian. Ot ,,,taki anarchista i warchol. Jeszcze jeden falszywa prorok. ps.Co o tym wszystkim sadzi ,ksiadz Isakowicz -Zalewski????
olo2021.05.27 7:42
szustak boi sie o kasę, jak ludzie pójdą do koscioła, to jego ju tubowe wątpliwe przepowiadania straca słuchaczy
Anonim2021.05.27 7:51
Heheh wiadomo że o kasę chodzi:) Ksiądz to dawniej była dochodowa robota! A jest coraz trudniej.
kaka2021.05.27 7:32
Rzeczniku episkopatu zestaw sobie dwa fakty -----moze on jest kiepski --ja go nie bronie ALE ON NIEMA ZARZUTOW PROKURATORSKICH JAK DZIWISZ I TRZECH INNYCH----ON NIEMIAL KARY Z WATYKANU JAK JANIAK I GLUDZ------NAD NIMI NIE PLACZESZ----PRZECIEZ ONI SA W GORSZYM STANIE NIZ ON-------GDZIE WY WSZYSCY JESTESCIE?????
kat2021.05.27 7:19
Szustak całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością. Słuchając go odnosi się wrażenie, że Kościół nie dość dobrze dopasował się do niego. On jedyny Boga rozumie, jego wizja funkcjonowania Kościoła jest najlepsza, a prawda jest taka, że pycha pomieszała mu zmysły. Przydałaby się zimna kąpiel i oderwanie na jakiś czas od mediów. Może zrozumie, że posługa kapłańska, to nie aktorzenie, ani gwiazdorstwo.
taka uwaga2021.05.27 9:07
on od samego poczatku promuje liberalną lewice typu TVN , GW, CNN - to V kolumna w Kosciele
odp2021.05.27 9:27
On jest mistrzem słowotoku. Nie ważne kto mu mikrofon podsadzi pod usta. Ważne, żeby klepać bez sensu.
wnt2021.05.27 7:12
Słowa emocjonalne ale najważniejsze chyba czego dotyczą.
Krasonuledek szczający do mleka2021.05.27 7:06
Nie lękajmy się! Ojcu Szustaku włos z głowy nie spadnie!
gość2021.05.27 6:54
Niestety wśród dominikanów i wśród jezuitów procent czarnych owiec w stadzie przekroczył już statystyczny margines! Brak reakcji ze strony przełożonych powoduje rozlanie się hańby na cały zakon, również na niewinnych!
6969692021.05.27 8:26
No właśnie! Ciekawe jaka jest przyczyna, czyżby coś nie tak z Regułą?
Walka o koryto2021.05.27 6:46
Żrą się już między sobą.