Senyszyn: Płód to człowiek, ale… bez praw - zdjęcie
01.02.21, 08:18Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Senyszyn: Płód to człowiek, ale… bez praw

83

Zwolennicy aborcji zabierając głos w debacie publicznej używają tak dobranego słownictwa, aby zatrzeć prawdę o tym, że człowiek jest człowiekiem od chwili poczęcia. Niejako przyparta do muru prof. Joanna Senyszyn musiała jednak przyznać w programie „Strefa Starcia”, że płód to człowiek. Zaraz potem dodała jednak, że według niej to… człowiek bez praw.

Goście „Strefy Starcia” na antenie TVP Info dyskutowali o manifestacjach tzw. „strajku kobiet”, które ponownie rozpoczęły się w Polsce po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. Dziennikarz tygodnika „Sieci” Jakub Maciejewski odniósł się do retoryki używanej przez zwolenników aborcji.

- „Poziom argumentów, który się tam pojawia, krzywdzi elementarne zasady logiki, a także nauki. Bo jeśli płód to nie człowiek - to pani profesor [Joanna Senyszyn] czasami tak powtarza - to do jakiego gatunku należy życie, jakim jest płód? (…) Jeśli płód to nie człowiek, to co? A jeśli człowiek, to konstytucja aż w trzech artykułach mówi, że człowiek musi mieć pełnię praw i musi być chronione” – podkreślał publicysta.

Wywołana do tablicy posłanka Lewicy próbowała zakpić ze swojego rozmówcy.

- „Czym innym jest analiza zapisów konstytucji, a czym innym są rozważania, kiedy zaczyna się życie” – mówiła.

Ostatecznie jednak, po ponawianych pytaniach, przyznała, że płód jest człowiekiem. Dodała jednak, że nie znaczy to, iż przysługują mu prawa.

- „Jest gatunkiem ludzkim, ale to nie znaczy, że ma mieć prawa. Tych praw w konstytucji nie ma. Gdyby twórcy konstytucji chcieli chronić życie od poczęcia, to taki zapis by się znalazł w konstytucji” – przekonywała.

Posłankę podsumował krótko europoseł PiS Dominik Tarczyński:

- „Fascynujące jest słuchać komunistów i ich wykładów, jeżeli chodzi o logikę”.

Najbardziej przerażające stwierdzenie prof. Senyszyn padło jednak po tym, jak rzeczniczka Prawicy Rzeczypospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk zauważyła, że większość poważnych wad u dzieci diagnozuje się dopiero po porodzie i zapytała, czy w związku z tym Lewica będzie domagać się eutanazji dzieci. Posłanka Senyszyn nie zaprzeczyła.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze (83):

Szybki Lopez2021.02.3 15:27
Skąd oni takie biorą?????? Dzisus.
dr2021.02.2 12:58
tępota poraża ... prawo do życia jest niezbywalne co do zasady ... poza wyjątkiem kary śmierci orzeczonej przez sąd za jakiś bardzo zły czyn ... trudno aby dziecko poczęte popełnił "jakikolwiek czyn" ponad-to prawo nie nadaje praw tylko stwierdza fakt biologiczny że np. dziecko nie jest jeszcze zdolne np. "do ożenku" lub nie jest zdolne odpowiadać za jakiś zły czyn ... po prostu tępota Panu "prrrfysuuur" jest wręcz "genialna" chyba wyborcy SLD mają IQ =-10 a studentom nie współczuje jak uczą się u takiego matoła... do kompletu jeszcze zabrakło Pani "proffofofofr" Środy
szyderca2021.02.2 12:46
Pani Senyszyn niech się martwi o siebie. Jest już w wieku, że młoda bolszewia może powiedzieć- stare baby są : "gatunkiem ludzkim, ale to nie znaczy, że mają mieć prawa". A potem dup !!! - i zastrzyk z pawulonu.
dr2021.02.1 15:51
byli już tacy co decydowali kto ma prawa a kto nie np. Hitler i Stalin jak widać pani "Proffffysyr" lubi takie "klimaty"
m2021.02.1 14:23
Spokojnie Szenyszyn, dojdziemy do tego, że babcie po 80-ce to ludzie bez prawa do życia. I to, obawiam się, nastąpi bardzo szybko. Może się jeszcze załapiesz.
senyszyn na Madagaskar!2021.02.1 14:21
Szkoda prądu i klawiatury na taki WYBRYK NATURY, jakim jest ta wyciągnięta z katakumb lewacka larwa!
Lulek2021.02.1 13:45
Senyszyn to nie człowiek, ale z prawami.
Zatroskany2021.02.1 12:59
niech pomyśli ... na przykład ile ma lat, bo być może "nowi panowie świata" za parę lat uznają że po sześćdziesiątym piątym roku życia człowiek jest człowiekiem ale bez praw. I co wtedy ?
Senyszyn ?2021.02.1 12:56
Nazwisko ruskie .
Marek2021.02.1 12:54
Obserwóję od dawna te wypowiedzi.I nic mnie nie szokuje.Nasz Lider Miler przed wyborami powiedział tak.Solidarność mówi patosem ,musimy dać taki odchód by kontrastował z nimi.By na nas zwrócono uwagę.Wybrano to co wybrano.I od tego czasu ono mysli że mówi na temat.Tak to jest z odchodami zawsze nie ważne w jakiej ilości zapaskudzą wszystko.
hahahaha2021.02.1 12:50
Czy to ta pani nie odróżniła zbitych desek od sklejonej sklejki ???? hahahahaha Ona jest profesorem za kury i kaczki????
Lubiący klaunów2021.02.1 12:32
Głupia, wykrzywiona psychopatycznie morda i głupi umysł. To najbrzydszy klaun w Polsce.
ks. katolicki2021.02.1 12:31
Ta ateistka postępuje zgodnie z światopoglądem ateistycznym. "Jeśli Boga nie ma to wszystko wolno". W takim świecie można wyznaczyć komisje do ustalania, kto ma żyć, ile jednorazowo wolno ukraść, czy małżeństwo może być z jedną osobą czy kilkoma, czy ze zwierzętami. itp itd.
kolor2021.02.1 12:25
Bo nie należy do PZPR
No2021.02.1 12:23
ona za to ma prawa, ale to nie jest człowiek!
Magda2021.02.1 12:21
Kto wydał na świat takiego pustaka .
Jn2021.02.1 12:53
A przecież był czas kiedy nie miała prawa!
SZOK jaki debilizm SEnyszyn2021.02.1 12:10
kto ci dał tytuł profesora skoro nie wiesz, ze człowiek poczęty w przypadku śmierci ojca tez dziedziczy juz majątek po zmarłym. Ma prawa głupia babo z tytułem danym za lizusostwo.
Jazzz2021.02.1 12:07
Jakiś postep jest. Wprawdzie cechą charakterystyczna lewactwa jest skrajna głupota, ignorancja i wiara w czary i wróżenie z kart Tarota, ale jakiś argument naukowy musiał p. prof. przekonać. A to bardzo proste jest, bo można genetyka zapytać. Każdy powie że zarodek, płód czy jak tam zastępczo nazywaja człowieka lewacy, czy kiedy jest wielkości pestki i waży kilka gramów, czy kiedy waży 50 kg ma taki sam kod genetyczny. Niepowtarzalny, jedyny na świecie. I nazywanie go inaczej nic nie zmieni. TO JEST CZŁOWIEK. W róznych stadiach rozwoju. Zabicie małego czy dużego, to morderstwo. Feministko, zewrzyj nogi, włacz myslenie.
admin2021.02.1 12:03
art 927 § 2 kodeksu cywilnego który stanowi, że dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeśli urodzi się żywe. Urodzenie żywego dziecka jest zatem bezwzględnym warunkiem uczestniczenia przez nie w ewentualnym dziedziczeniu. Jak widzicie czy płód ma prawa czy nie? Ale to dotyczy bogatych tego świata, oni mają w łonie dzieci wy plebsie który uwierzył mediom i przekazom macie płody i zygoty, tak was ogłupiono. Pani Lempart to właśnie przykład głupoty waszej, osoba która żyje z inną kobietą walczy o zabijanie dzieci, cy aby napewno o to wlczy, walczy o wladzę!!!!
zorro2021.02.1 11:50
Plemnik to też człowiek bez praw.
Cool2021.02.1 11:56
Sam jesteś plemnik debilu! ... przynajmniej na poziomie zdolności poznawczych.
Darek2021.02.1 12:36
Paznokieć to też człowiek bez praw - jakby nie badać 100% DNA ludzkiego.
do Darek2021.02.1 12:59
To chyba proste DNA nie jest jedynym wyznacznikiem przynależności do gatunku ludzkiego. Nie możesz z paznokcia odtworzyć człowieka przynajmniej żaden naukowiec tego obecnie nie potrafi a płód jest zdolny do tego żeby być w pełni człowiekiem bo on już nim jest nawet będąc w łonie kobiety jeśli jego rozwój przebiega w sposób niezakłócony.To nie znaczy , że wezmiesz komórkę ze skóry albo paznokcia człowieka wszczepisz do łona kobiety i powstanie człowiek. To jest właśnie ten fenomen , że żeby powstało życie ludzkie to musi być mężczyzna i kobieta nawet w przypadku rozmnażania in vitro i tego się ominąć nie da a przynajmniej nie na poziomie obecnej nauki. taka metodą można klonować tylko komórki rozmnażające się przez podział komórki. Tak więc ze skóry możesz otrzymać tylko skórę a z paznokcia paznokieć nic więcej.
ś.p. Janusz Kochanowski2021.02.1 11:38
RPO zwracał uwagę, że dziecko jeszcze nienarodzone ma w polskim prawie zdolność dziedziczenia. Można więc mieć prawo do spadku, a nie mieć prawa do życia ?
QAZ2021.02.1 11:29
A czego spodziewaliście się po spleśniałej żydówce? to V kolumna w Polsce, czas wypędzenia nadszedł dla nich.
admin2021.02.1 11:17
Pęd do pieniądza przesłonił człowieczeństwo. Jeżeli człowiek zabija w imię jakości życia to jest pozbawiony człowieczeństwa. Bogaty nie pozwoli zabić swojego dziecka, będą zabijani biedni bo nie będzie ich stać na walkę, bogaci dadzą sobie z tym radę. Zło tkwi w bogatych ludziach którzy mając media, przekaz dla ciemnoty robią im z mózgu wodę i przesyłają zło i szataństwo w imie kasy. Bo chodzi o kasę, aby nie utrzymywać za publiczne pieniądze chorych. Bogaci robią to z publicznych pieniędzy mając dojścia, układy i znajomości. Czy gdyby śp. pan Sławek był bogatym człowiekiem zostałby zabity? Niech każdy sobie odpowie? Jeżeli człowiek pozbawia życia człowieka to kim był Hitler, waszym dobroczyńcą i wzorem do naśladowania.
Anonim2021.02.1 11:52
Wg Twojej teorii "admin" musisz potępić Boga, ilu ludzi w tym małych dzieci i nienarodzonych wytracił podczas Wielkiego potopu, czy w Sodomie i Gomorze. Miarą człowieczeństwa jest stosunek do drugiego człowieka, nawet o odmiennych poglądach na świat. Nie widać miary człowieczeństwa w Twoich opiniach o lewakach. Co nie zasługują wg Twojej miary? Mieszamy prawo boskie z prawem stanowionym. Bóg dał ludziom wolną wolę. Mamy srogą karę za zabójstwa, czy nie ma zabójstw? Wg tego prawa będą się rodzić dzieci z wielkimi wadami, i co się z nimi stanie po śmierci ich rodziców? Czy zaadoptujesz je, a może pani Godek je zaadoptuje? Jaką godność życia będą mieli Ci ludzie po śmierci swoich rodziców? Będą leżeć we własnych odchodach w jakimś przytulisku. Każdy odpowie sam przed Bogiem za swoje czyny. Wy też zabierając ludziom dar dany przez Boga - wolną wolę człowieka.
qasz2021.02.1 11:17
Pani Profesor? Nie dziwimy się, że nasze uczelnienie są na dalekim miejscu w rankingu światowym. Żałosne.
Aldona2021.02.1 11:13
Pani Senyszyn robi postępy poznawcze!!!! Do niedawna embriona ludzkiego uważała na ślad na podpasce menstrualnej (oczywiście nie jej podpasce bo od dawna jest przekwitem). Teraz twierdzi ,że embrion ludzki to człowiek. To już postęp jak na ten przestarzały model inkubatora.
Lao2021.02.1 11:08
Senyszyn, stary wylenialy koczkodanie,w wielu krajach za zabojstwo kobiety w ciazy i nienarodzonego dziecka, morderca dostaje dwa wyroki. Podsumowane dwa zabojstwa to dwie dlugoletnie odsiadki,lub kara smierci za wielokrotne zabojstwo. A wiec nie manipuluj hieno faktami.
admin2021.02.1 11:53
śmierć się żbliża i strach też
admin2021.02.1 11:06
art. 30 Zasada godności człowieka. Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. art. 38 Konstytucji Zasada ochrony życia. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Dziecko w łonie nie jest człowiekiem, a czym jest zwierzęciem? Faza człowieczeństwa a nie jak lewactwo i bogaci tego świata próbują eksterminować ludzi, ale SWOJE DZIECI GDYBY TAKICH ŻINY BYŁY W CIĄŻY NIE TRAKTUJĄ JAK WAS PLEBSIE LEWACKI!
Maria2021.02.1 11:00
Kompletny bigos w głowie posłanki - pogrobowcy dziedziczą
🐟2021.02.1 10:57
I am human and I need to be loved…
🐟2021.02.1 10:56
I am human…
Anonim2021.02.1 10:46
Wg Konstytucji RP - prawo chroni obywatela RP. Obywatelem zostaje się po narodzinach. Co takiego szokującego w wypowiedzi? Logiczne wg istniejącego stanu prawnego.
Total Mayhem2021.02.1 10:29
Przychodzi żarłok do restauracji. "Poproszę jajecznicę z dziesięciu kurcząt nienarodzonych... yyyyyyyyyyyyy, niewyklutych".
Wiesław2021.02.1 10:21
Szenyszyn to głupie stare babsko też taki niedorozwinięty umysłowo płód
xyz1232021.02.1 10:33
ciezko sie nie zgodzic ale nie zmienia to faktu, iz porozumienie w tej sprawie w PL jest ok i sam Kim Dzong Kwak obiecywal, ze tego nie rusza... Gwalt / kazirodztwo / zagrozenie zycia matki / wady letalne => legalna aborcja!! Troszke empatii by sie niektorym wolakom pisowskim przydalo wszczepic...
admin2021.02.1 11:10
A może przydałoby się trochę człowieczeństwa człowiekowi? Czy jest 100% pewnośc że dziecko będzie chore? Nie ma i bardzo często diagnozy są złe . Mam wiele na to przykładów. Jeden z nich to lekarze wrocławscy zalecali usunąć dziecko chore bo miało nie przeżyć porodu, matka nie ustąpiła, dziecko żyje m 6 lat. I takich przykładów jest dużo. Brak człowieczeństwa to jest świat śmierci XXI wieku.
Polak i Katolik2021.02.1 10:13
Już Pan Cejrowski powiedział na kanwie dialogu z panią synyszyn, że z głupim sie nie dyskutuje! Dziwie sie Polskim Dziennikarzom, że zapraszają i dyskutują z tak prymitywna osoba
.ziomal2021.02.1 10:13
No ty Senyszyn to nawet nie jesteś człowiekiem. Jesteś starą kurvą co skrzeczy. Czas ci zabrać wszelkie prawa, szmato.
Anonim2021.02.1 10:12
Senyszyn: Płód to człowiek, ale… bez praw a pani też już nie będzie miała praw przy eutanazji i równa się zero jak mówi pani kolega
thebodzio2021.02.1 10:06
No i bardzo dobrze! Przynajmniej wiadomo do jakich wniosków prowadzi lewicowa „myśl” :}
Jahu🐟2021.02.1 10:05
Głupia jak senyszyn..Jeśli człowiek, to ma prawa, pierwszym i podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia!
Noel2021.02.1 10:02
Lewactwo wie doskonale, ze nie ma żadnych ale to żadnych argumentów na swoje "tezy" dlatego w dyskusji z naukowcami sromotnie przegrywają. Z nauką nie ma dyskusji. W macicy suczki jest piesek. w macicy kozy koźlątko, w macicy kobiety dziecko - człowiek !
Paweł2021.02.1 9:59
AAAAtomek jesteś cały jak atomek Nie potrafisz objąć całościowo istoty sprawy tylko atomkowo czyli w malutkich częściach
Paweł2021.02.1 9:54
Debilna logika tej pokracznej baby Od momentu poczęcia to jest człowiek i ma prawa do ochrony życia A gatunki to ziemniaków może sobie wybierać na targu rolnym
Senyszyn to2021.02.1 9:52
kwintesencja głupoty. HAHAHAHA
fjfgjjgj2021.02.1 9:50
Zadufany komuch to też człowiek, chociaż gorszego gatunku. Fanatyk zbrodniczej ideologii, w imieniu której tyle złego zrobiono . Stawiam znak równości między komunizmem i faszyzmem. Dlatego widok tej pani zawsze budzi we mnie odrazę
Anonim2021.02.1 9:46
A wyrostek robaczkowy to też człowiek? Można wyciąć czy nie?
Włodek2021.02.1 9:43
W trosce o całość mojego telewizora gdy jest jakiś program w którym występuje ta "profesor" natychmiast przełączam kanał. Ani oczy ani słuch jej nie akceptują, o mentalności i etyce nie wspominam bo w odniesieniu do niej nie dotyczy to tych obszarów. Przy niej chyba Aleksandra Michajłowna Kołłontaj była bardziej etyczna.
MaxFiend2021.02.1 9:35
Nie tylko według niej "to… człowiek bez praw". Według obowiązującego prawa także nie ma praw, biedni zakłamani propagandziści :-D
anonim2021.02.1 9:48
Kilka dni temu był na frondzie artykuł o cudownie odrośniętej nodze. I zachwyty nad cmentarnym pochówkiem amputowanej kończyny. Oni chyba naprawdę są tak zacofani że niedługo w tym katotalibanie trzeba będzie urządzać ceremonię po amputacjach lub wizycie u dentysty. Nie wiem jak z fryzjerem.
NaziBarbi2021.02.1 9:29
Nieświadome płody są madrzejdsze od niej --- https://wolnislowianie.pl/NaziBarbi
AAAtomek2021.02.1 9:40
Dzieci w szkole podstawowej 1-3 są od ciebie mądrzejsze. Tak na marginesie i nie pozdrawiam faszystów jak ty.
killpedryll2021.02.1 10:17
Faszystą to jesteś ty biedny koleżko. Ona jest nacjonalistką i patriotką. A jak nie wiesz czym się to różni to zapierdaIaj do szkoły, a nie zapluwasz się w internecie śmieciu chrzczony scyzorykiem.
Cool2021.02.1 9:21
Komunistyczno- faszystowskie bydlęta, mają we krwi odbieranie praw z byle powodu ... mordowali ludzi z powodu innego koloru skóry, włosów lub pochodzenia! ... TO SĄ ZWIERZĘTA NIE LUDZIE!!!
AAAtomek2021.02.1 9:42
Zgadzam się, wy, skrajna faszystowska prawica macie krew na rękach.
Cool2021.02.1 11:58
Ale kumasz, że to lewacka ideologia komunistki szenyszyn?! ... nazizm też był lewicowy, o czym chyba przypominać nie trzeba?!
Anonim2021.02.1 12:46
Masz wiedzę po .uju ha ha
!!!2021.02.1 9:12
Schetyna! i wszyscy POpaprańcy! będziecie umierać w straszliwych mękach i w piekle się smażyć za to, że otworzyliście trupie urny z lewackim ścierwem i wprowadziliście te sodomickie bydło do parlamentu polskiego i na salony UE!
Anonim2021.02.1 9:52
"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" Mt 22,40
wrogie pomioty szatana, to NIE bliźni!2021.02.1 14:18
zapoznaj się z definicją określenia "bliźni"! zatem nie licz na "drugi policzek", jedynie co takim jak ty się należy to <Oko za OKO, Ząb za Ząb!!! >
Grizzly2021.02.1 9:04
Zyeb posowiecki!
Prawda2021.02.1 8:53
Czerwona Zaraza godność człowieka poniza jak może ---Komuchy Czerwone mówią jak zginie == jeden człowiek === to tragedia=== jak zginą miliony ludzi to == tylko statystyka
Anonim2021.02.1 9:02
A kto krzyczał: Pedały do gazu?
Cool2021.02.1 9:23
Lewacko faszystowskie bydleta! ... a dzisiaj chca zabijać dzieci, nawet chore!!!
anonim2021.02.1 9:52
"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" Mt 22,40
AAAtomek2021.02.1 8:48
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.. Art. 34. Obywatelstwo polskie 1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez URODZENIE z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa. 2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.
Cool2021.02.1 9:12
A co ma obywatelstwo do człowieczeństwa? ... lewacki popaprańcu.
AAAtomek2021.02.1 9:35
Prawacki faszysto, żeby mieć prawa w tym kraju trzeba się urodzić. ps. Co ma pojęcie "człowieczeństwo" do obywatelstwa?
T.2021.02.1 9:59
Prawo człowieka do życia jest prawem niezbywalnym, niezależnie od miejsca w którym się urodziło, obywatelstwa rodziców, ani fazy rozwoju czy etapu życia w jakim się znajduje. Tym samym przerywając ciąże odbierasz drugiej istocie prawo do narodzin i życia. Prawo do życia jest prawem powszechnym, danym od Boga, lub wersja dla niewierzących: prawem do życia danym od rodziców dla dziecka (lub wersja dla upośledzonych - płodu). Nie Ty już decydujesz o życiu dziecka (ponownie wersja dla upośledzonych - płodu). Prawo pisane może jedynie umacniać prawo do życia; a nie je na nowo definiować, a medycyna robić wszystko aby leczyć i ratować życie w myśl przysięgi Hipokratesa.
leszczyna2021.02.1 12:00
Jak to co ma człowieczenstwo do obywatelstwa? Obywatelami są chyba ludzie, nie? A jak jakiś człowiek nie jest obywatelem RP, to można go eksterminować?
Zych2021.02.1 11:23
Nie bierz się za teksty, których nie jesteś w stanie zrozumieć.
Anonim2021.02.1 8:39
Maryja to też bóg, tylko taki z cyckami...
Anonim2021.02.1 8:38
Za dzieciaka też decydują rodzice, więc o co ten krzyk? Może dajmy dzieciom i płodom prawa wyborcze...
Anonim2021.02.1 8:37
Nieboszczyk to też człowiek, tylko, że nieżywy.
T.2021.02.1 8:29
Polityk lewicy i feministka to też człowiek, tyle że bez dostatecznie wykształconego mózgu... cytując Panią Siurek, znaczy Spurek "kiedy mówię o feminiźmie mówię o szacunku do zwierząt".
Franciszek2021.02.1 8:28
Senyszyn to człowiek, ale jako lewaczka powinna być bez praw, gdyż czerwoni mordowali ludzi.
AAAtomek2021.02.1 8:48
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.. Art. 34. Obywatelstwo polskie 1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa. 2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.
Cool2021.02.1 9:15
Tępa cioto! ... według twojej logiki człowiekiem może byc tylko ten, kto posiada polskie obywatelstwo?! ... Lecz się idioto!!!!