Senacka większość. Libicki: To koniec naszej współpracy - zdjęcie
14.10.20, 17:33

Senacka większość. Libicki: To koniec naszej współpracy

7

Senat przyjął dziś z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Wniosek o odrzucenie projektu w całości złożyła Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi razem z senatorami PSL. Wcześniej politycy PSL zapowiadali, że brak wspólnego stanowiska w tej sprawie może pogrzebać senacką większość. Teraz senator Jan Filip Libicki potwierdza, że „pewna forma współpracy, która trwała rok, dzisiaj się zakończyła”.

Senat przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Przegłosowano kilka poprawek dot. m.in. wydłużenia vacatio legis przepisów o zakazie hodowli zwierząt na futra i ograniczeniu uboju rytualnego. Od początku ustawę krytykowali politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy ostrzegali, że jeżeli reszta opozycji nie poprze w Senacie ich postulatów, rozważą zerwanie koalicji.

- „Jest to ustawa, nawet w tym kształcie, w którym wyszła z Senatu, skierowana przeciwko polskim rolnikom, przeciwko polskiej wsi, przeciwko polskim przedsiębiorcom” – powiedział po dzisiejszym głosowaniu senator PSL Jan Filip Libicki.

- „Tutaj mamy do czynienia z dwoma zdradami. Pierwsza zdrada to jest zdrada Prawa i Sprawiedliwości wobec rolników i wobec wsi. Druga to jest zdrada Koalicji Obywatelskiej, jeżeli chodzi o wartości europejskie” – stwierdził.

Przekonywał, że oskarżająca Prawo i Sprawiedliwość o wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej Koalicja Obywatelska dziś sobie zaprzeczyła, głosując za przyjęciem „Piątki dla zwierząt”.

- „Nie otrzymaliśmy wsparcia od naszych koalicjantów. Nasi koalicjanci nie zadeklarowali jasno, że w głosowaniu nad tą najważniejszą dla nas ustawą od roku, kiedy tworzymy większość senacką, nas wesprą. Nie było takiej deklaracji i to jest rzecz, którą przyjmujemy ze smutkiem. Mogę powiedzieć, że pewna forma współpracy, która przez ten rok trwała, dzisiaj się zakończyła. Będziemy teraz tę współpracę układać na nowo” – powiedział polityk.

kak/PAP

Komentarze (7):

B.2020.10.14 19:55
Kaczyński dobrze wiedział, co robi tą ustawą, bo przy okazji rozbił opozycję. A PSL niech się nie martwi o PiS, tylko o siebie. Dla ćwoków cierpienie zwierząt to żaden argument, kasa najważniejsza! I zabawne jest obserwować, jak katolicy wściekle popierają ubój rytualny; nieważne, że Chrystus zniósł krwawe ofiary i nieczyste pożywienie, my będziemy ubój rytualny robić dla muzułmanów i Żydów, bo przecież kasa, kasa, kasa!!!! Popieramy obyczaje muzułmanów i Żydów, bo przecież kasa, kasa, kasa!!!!! Odpowiecie za to ćwoki przed Bogiem!
BieS2020.10.14 20:15
Zapomniałeś dodać, że tylko niektórzy , nazywający siebie katolikami, także na tym forum bezrozumnie popierają zadawanie dodatkowych cierpień ubijanym zwierzętom. Reszta bez zastrzeżeń. Pozdrowienia.
Aleksander2020.10.14 19:37
coś tu nie gra i nie wiadomo o co chodzi Pis-owi, czy rozwala Polskę? Ta ustawa to strata 8 mld zł w skali roku dla rolników!
BieS2020.10.14 20:19
Raczej pośredników bo to oni biorą największą kasę ale o nich bym się nie martwił, spadną na cztery łapy.
Anonim2020.10.14 19:10
Panie Libicki, ja jako młody człowiek miałem 40 stopni gdy dopadła mnie grypa. Zejdz pan na ziemie i organizuj protesty uliczne niezaleznie od restrykcji. Za wolność warto umrzeć - cześć i chwała bohaterom a nie cwelom
PSL-u, PSL-u2020.10.14 18:23
jak się bawisz na weselu?
Ja, Szatan2020.10.14 18:21
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny oraz pretendujące do śmiesznych, a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”