Semka: Tusk i część opozycji dążą do eskalacji napięcia - zdjęcie
17.01.19, 20:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Semka: Tusk i część opozycji dążą do eskalacji napięcia

21

"Paweł Adamowicz był moim rówieśnikiem, dlatego traktuję go, jak przedstawiciela mojego pokolenia. Jego droga poszła inaczej, natomiast wszystko wskazuje, że Bazylice Mariackiej spotkają się ciała dwójki ludzie, którzy zginęli tragicznie – to jest Maciej Płażyński, który zgiął w Smoleńsku oraz Paweł Adamowicz"- ocenił publicysta "Do Rzeczy", Piotr Semka w rozmowie z Telewizją Republika. 

Semka odniósł się do sytuacji wokół tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Polityk został ugodzony nożem przez 27-latka, który wtargnął na scenę podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Komentując sprawę śmierci Pawła Adamowicza, publicysta przywołał... film "Kler". 

"Zawsze po tak dramatycznej śmierci następuje wyciszenie- i dobrze. Natomiast nie wszyscy potrafią ten standard zachować. Zwróciłem uwagę, że kapłan, który był utożsamiany z filmem „Kler” wykazał się w ostatnim czasie daleko idącą empatią. Był jedną z osób, które pierwsze odwiedziły Pawła w szpitalu"- zauważył Piotr Semka. 

"To jest potwierdzeniem tego, jak wygląda Kościół w filmie pewnego reżysera, a jak jest rzeczywiście. Tutaj widzimy, jak bardzo to jest nieprawdziwe "- dodał gość Telewizji Republika. Dziennikarz odniósł się również do zachowania części polityków opozycji, którzy starają się przekonać opinię publiczną, że włodarz Gdańska padł ofiarą mordu politycznego, a winę za jego śmierć ponosi obecna władza, która prowadziła wobec Adamowicza i WOŚP "kampanię nienawiści". 

"Czołowi politycy PO milczą, ale są również ich zagończycy, którzy mówią głośno o mordzie politycznym. (…) Wojciech Czuchnowski zabłysnął fake newsem pisząc, że w więzieniu można oglądać tylko TVP – to zostało oficjalnie zdementowane"- zauważył Semka. W ocenie dziennikarza, pokazuje to, że część opozycji za wszelką cenę dąży do eskalacji napięcia. 

"Do tych osób należy również Donald Tusk, który wygłosił bardzo kontrowersyjną wypowiedź"- podkreślił publicysta, odnosząc się do wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej, który na wieść o śmierci Pawła Adamowicza przyjechał do Gdańska i w obecności osób, które przyszły symbolicznie pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta, stwierdził, że będzie bronił Polski i Europy przed nienawiścią... 

Dziennikarz zaapelował, aby teraz skupić się przede wszystkim na modlitwie za duszę włodarza Gdańska. 

"Paweł Adamowicz był moim rówieśnikiem, dlatego traktuję go jako przedstawiciela mojego pokolenia. Jego droga poszła inaczej, natomiast wszystko wskazuje, że Bazylice Mariackiej spotkają się ciała dwójki ludzie, którzy zginęli tragicznie – to jest Maciej Płażyński, który zgiął w Smoleńsku oraz Paweł Adamowicz. Myślę, że musi minąć trochę czasu, aby zrozumieć symbolikę tego wydarzenia"-ocenił Semka. W ocenie publicysty, oba groby będą teraz pewnego rodzaju syntezą Gdańska po roku 1989. 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze (21):

Kampania nienawiści zawsze źle się kończy2019.01.18 8:17
Opozycja powinna ‘dążyć do eskalacji’ napięcia, aby PiS w końcu zrozumiał jaki jest problem. W normalnym, demokratycznym kraju za utrzymanie wewnętrznego ładu jest odpowiedzialna partia, która wygrała wybory (nowy rząd). W starych demokracjach, zaraz po ogłoszeniu wyborczego zwycięstwa konkretna partia dziękuje wyborcom, którzy na nich głosowali, ale krótko po tym zapewnia, że będzie reprezentować wszystkich obywateli, również o przeciwnych poglądach politycznych. Taki gest łagodzi spory. Natomiast PiS po wygranych wyborach tego nie zrobił, ponad to, przez 3 lata rządów nawet nie ukrywał obrzydzenia do nie-pisowców. Podziwiam cierpliwość Polaków – w innym kraju to już dawno mogłoby się to wszystko skończyć wojną domową. Od ponad 40-tu lat mieszkam daleko od polski, w kraju starej demokracji, gdzie wygrane demokratycznie wybory dla wszystkich są ‘świętością’, ale do czasu - jakikolwiek rząd, który śmiałby po przejęciu władzy ‘dbać tylko o swoich’, a przy tym OSTENTACYJNIE gardzić innymi obywatelami to swojej kadencji by nie dokończył. Zatem teraz, polska opozycja powinna wywierać presje, aby PiS zrozumiał, że wykluczanie źle się kończy.
Alojzy Cedzidło 2019.01.18 15:36
Szanowny,,Kampanisto" . Do tych naukowych wywodów dołącz jeszcze wyklad na temat znaczenia i etymologii słowa ,,OPOZYCJA " Czy ci których tak c zule pisazesz to ,,opozycja " czy tylko rozgoryczeni odebraniem koryt.
orgi2019.01.18 8:07
Panie Ministrze Brudziński ....kiedy Pan zainteresuje się byłym prezesem TK rzeplińskim , który przewiduje depisyzacje w obozach koncentracyjnych , oraz kiedy Pan zakończy zbiórkę kasy dla mordercy Jarosław K. w "tforze artystycznym " o wdzięcznej nazwie "klatfa " ??????????????????????????????????????????
Alojzy Cedzidło 2019.01.18 5:50
No i mamy doskonałą próbkę , kto i podczyimi skrzydełkami żyją ,,siewcy dobroci , kultury , prawdy . Tylko dlaczego kanałem cuchnie. Na wyważony artykuł red Semki , rzucili się ja śępy na padlinę .
Aleks.2019.01.18 5:43
No cóż za tydzień PO wróci do Trollowania i hejtowania w internecie i telewizji . Mam prośbę do Policji . Jeśli ścigani są ludzie na Facebooku za mowę nienawiści , to proszę traktować wszystkich równo i za podawanie nieprawdy świadome przez takich osobników jak Petru , Szczerba czy inni ścigać ich prawnie . W przeciwnym razie mowa nienawiści nie zniknie . Gdy sieją i uprawiają ją przede wszystkim politycy i dziennikarze niektórzy i telewizja taka jak TVN. Niem może być tak że Ryszard Madera będzie plut od rzeczy i kłamał puszczając bąki na internecie i nie ponosił konsekwencji . Nie może być tak że Słonce Peru jak popije wina i popali cygar z Brukseli puszcza bąka nieprawdziwego by w Polsce ludzie się gryźli . I nie może być tak że były prezydent mówi o dobijaniu dechą , a jeszcze wcześniejszy W..łęsa mówi o wyskakiwaniu przez okno . Mowa nienawiści musi się skończyć w tym kraju . Lenin wiedział i prawił , naród trzeba skłócać napuszczać jednych na drugich . Wtedy łatwiej się rządzi . I tak czyni opozycja w Polsce .Bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o Koryto i kasę.
Amok Wawelski2019.01.17 23:58
W carskiej Rosji dwóch chłopów narzekało na swoje życie: zboże tanieje, wódka drożeje a wszystko to wina cara idioty. W tym momencie pojawia się policmajster i mówi: - Aresztuję was za obrazę majestatu! - Panie policmajster, my przecież o niemieckim carze tak gadalim! - Cicho, duraki! Myślicie, że nie wiem, który car jest idiotą? I dlatego, gdy Tusk mówi o nienawiści, Semka musi się odezwać.
MordaPasujeJakUlał2019.01.17 21:10
Głódź to Mordowicz? Brawo Semka, bystrzaku. Wykrztusiłeś to, żeby Głódzia wybielić, ale do wielu dopiero teraz dotarło, że "towarzysz prosiaczek" z arcydzieła "Kler" to właśnie ten arcypasterz ps. Flaszka. Masz u mnie flaszkę czyściochy za ten kawał rzetelnej dziennikarskiej roboty demaskacyjnej.
Urszula Lipska2019.01.17 20:59
Donald Tusk nie wskazał kto sieje nienawiść. Powiedział ogólnie, że będzie bronic Polski i Europy przed nienawiścią. Czy pan Semka ma coś za uszami? Czy poczuwa sie do winy i jest w swojej świadomości tym, który sieje nienawiść? Jesli pan Semka ma czyste sumienie to czemu sie odzywa na ten temat? A nie jest tak, że to pan Semka stara się aby ta nienawiść w narodzie przypadkiem nie przygasła? Stąd takie obwinianie Tuska i innych i podżeganie do nienawiści.
kosa2019.01.17 21:28
Komu to tłumaczysz sobie ??
spederalizowana Europa2019.01.17 21:46
Ursule Leipzig. Spotkałem się z opiniami że Tusk to zdradzieckie bydle i sprzedajna gnida, nie wiem na ile te opinie są zgodne z prawdą natomiast nie spotkałem się z opinią że Tusk to skończony idiota a takim by musiał być wskazując na siebie jako siewcę nienawiści i pogardy wobec Polaków, ten Herr Tusk , Wehrmachtsenkel
anonim2019.01.18 7:49
Rozumiem, że postanawiasz przeciwdziałać ewentualnej obronie przed nienawiścią. Dobrze Ci idzie. Gratulacje. Wybór celów godny Prawdziwego Patrioty™
Krzysztof2019.01.18 10:16
Myślę że jakby nie jaki Pan Sumliński ( dziennikarz śledczy) napisał książkę : ,, Niebezpieczne związki Urszuli Lipskiej" i opisał tak haniebne fakty dotyczące Twojej osoby tak jak to opisał o Donaldzie Tusku , to zapewne podałabyś go do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Dlaczego Tusk tego nie uczynił ??? - czyżby treść tam zawarta była prawdą ?? , Wybacz ale do póki nie wyjaśni tych informacji jest dla mnie skończony jako polityk!!
Alojzy Cedzidło 2019.01.18 15:43
Zgadnie Pani kto to powiedział : PATRIOTYZM TO PRZEZYTEK : Podpowiem . Powiedział to facet co aby wygrać wybory zrobił katolików w balona i wziąśł ślub kościelny , po to aby po wyborach powiedzieć : NIE BĘDĘ PRZED KSIĘŻMI KLĘKAŁ . To jest prośba a nie mowa nienawiści , Co "Pani jako wytrawny ,,krytykant :odpowie.
Zdelegalizować PiS2019.01.17 20:47
Więcej Kaczyńskich, Kurskich, Ziemców, Rachoniów, Holeckich i Pawłowiczów a takie zdarzenia jak zabójstwo Adamowicza na tle politycznym będą na porządku dziennym.
Robert2019.01.17 21:02
ty pomiocie ubecki. Zamilcz!
Zdelegalizować PiS2019.01.17 21:14
O, odezwało się dziecie księdza pedofila.
kosa2019.01.17 21:27
Kolejny niezrównoważony psychicznie POpapraniec ???
Zdelegalizować PiS2019.01.17 21:30
Nie, PiSdzielcu.
STOP agresji na Fronda2019.01.18 1:15
Świetny pomysł. Trzeba to towarzystwo rozmnożyć. Związek J.K. z K.P. na pewno zaowocuje potomstwem prawdziwowszechpolakówkatolickosmoleńskich. Takich nam trzeba, niezłomnych wszechwieśniaków.
nie 2019.01.18 6:14
Więcej Niesiołowskich Neumannów Schetynów Kajdanowiczów Sadurskich a takie zdarzenia będa na porządku dziennym.
Zdelegalizować PiS2019.01.18 8:08
W porównaniu z wymienionymi przeze mnie, ci są nieszkodliwi. Wierchuszka PiS to bardzo toksyczni ludzie. JK, który podpala kraj w imię osobistej zemsty, KP, która nienawidzi wszystkiego i wszystkich spoza własnej partii i grona wyborców i w końcu Ziemce, Rachonie i Holeckie, którzy sieją niszczącą propagandę PiSu w imię... mam nadzieję, że choć ideałów, w które wierzą, ale jak się patrzy na Holecką kiedyś i dziś, to raczej po prostu kasy i wpływów.