Schudrich o sporze polsko-izraelskim: Jestem optymistą   - zdjęcie
29.06.21, 19:08Fot. screenshot - YouTube (Gazeta Wyborcza)

Schudrich o sporze polsko-izraelskim: Jestem optymistą

36

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich komentował w programie „Kropka nad i” na antenie TVN24 spór pomiędzy Polską a Izraelem dot. nowelizacji polskiego Kpa. Stwierdził, że „jesteśmy w momencie, w którym obie strony nie szukają sposobu na rozmowę”.

Izrael protestuje przeciwko przyjętej w ub. tygodniu przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, w myśl której po upływnie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie możliwe postępowanie w celu zakwestionowania tej decyzji. Zdaniem władz Izraela przepisy te mają uniemożliwić ocalałym z Holocaustu odzyskanie utraconego na ziemiach polskich mienia.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich był pytany, jak jego zdaniem zakończy się ten spór.

- „Nie jestem prorokiem, jestem tylko rabinem. Jestem optymistą. Musimy szukać sposobu, by rozmawiać, budować mosty, nie mury. Jesteśmy w momencie, w którym obie strony nie szukają sposobu na rozmowę”

- przekonywał.

- „Dlaczego minister Lapid powiedział nieprawdę? Trzeba pytać Lapida. Nie wiem dlaczego”

- dodał.

Dopytywany o postawę szefa izraelskiego MSZ rabin opowiedział o własnych kontaktach z Lapidem.

- „Nie chce mówić przeciwko ministrowi spraw zagranicznych Izraela czy Polski, bo to nie moja rola. (…) rozmawiałem z Lapidem 3 lata temu. Delikatnie mówiąc, po jego tłumaczeniach nie czułem satysfakcji. Powiedziałem mu, że to, co powiedział było niesprawiedliwe. On mówił inaczej i to był koniec”

- mówił.

kak/TVN24, wPolityce.pl

Komentarze (36):

katolicka deratyzacja Polski2021.06.30 11:30
Schudrich to wyprobowany wrog Polski i dziki z Ameryki.
Tylko POLSKIE PO2021.06.30 8:46
Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK???
NIGDY więcej PO+ przystawki!2021.06.30 9:22
Twoje logo " TYLKO POLSKIE PO" świadczy o tym, że bezczelnie manipulujesz stawiając w jednym rzędzie Panią dr Ewę Kurek, z POlakożerczą, sponsorowaną przez obcych, antypolską organizacją zwaną Platforma Obywatelska, a właściwie "Platforma Oligarchów"
nie "Polski" uzurpatorze Szchudrichu!2021.06.30 8:16
Jakim prawem on-schudrich - używa tytułu "naczelny rabin Polski"??? Chrześcijańska Polska nie była, nie jest i nie będzie rabinatem! Schudrich jest tu jedynie rabinem żydowskiej mniejszości wyznającej judaizm, zatem nie ma prawa i przyzwolenia Polaków na określenie siebie jako by był "Polski", bo to, że dobrze mu się wiedzie na polskim chlebie, infekując swymi koszernymi odchodami Polską Ziemię, nie oznacza, że jest rabinem Polski!
Anonim2021.06.30 7:53
Naczelny Rabinie Polski, na twoim miejscu, mając takiego prezydenta jak p. Duda, też byłbym optymistą. Sejm stanął na wysokości zadania - ale jak zachowa się Duda ?
TU Jest POLSKA!!2021.06.30 7:52
Polska to NIE polin ! Poland NOT polin !!!!
Duduś2021.07.1 3:40
Tu jest Polska i polskie buraki.
Olo2021.06.30 7:42
To nie ten oszust który przekonywał że w judaizmie nie wolno dokonywać ekshumacji szczątków!?
Anonim2021.06.30 7:57
Żydzi stawiając mury przed Palestyńczykami robią to również w miejscach cmentarzy swoich bliskich i to im jakoś nie przeszkadza.
Olo2021.06.30 11:29
Oni nawet odzyskane cmentarze sprzedawali pod budowy supermarketów.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.30 6:56
3-ci dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
jewreje won od K.K. !!!2021.06.30 8:32
Szatanie spod znaku "cześć bożek brałn" podaj adres tej "parafii" w Polsce, w której ma wg ciebie ma być zainicjowana ta "Nowenna"!
won2021.06.30 10:17
szatański pomiocie talmudycznych chazarów.
Portofino2021.06.30 6:43
Tak patrząc daleko w przeszłość, to z większości europejskich krajów żydów usuwano. Nie wierzę, że robiono to bez żadnych podstaw. Jest u nas takie powiedzenie: "Lepiej późno niż wcale". Wiec Polsko zdecyduj się też na taki krok. Rząd, który odważy się to zrobić, zyska natychmiast 20% w sondażach, obywatele wielką ulgę a Polska suwerenność.
Polacy, nadszedł najwyższy czas....2021.06.30 8:38
dlatego trzeba jak najszybciej powtórzyć 1968 rok, a Wiesławowi Gomułce Cześć i Chwała za odwagę i za bilet w jedną stroną dla polakożerczych syjonistów.
hehehe2021.06.30 6:42
Jakim q_va sporze??? Polskie prawodawstwo jest jasne w tej sprawie więc nie ma żadnego sporu tylko bezprawne żądania żydowskie.
Jak żyć?2021.06.30 6:29
Lichwa na cenzurowanym, ruSSkie nie chcą płacić za mordowanie Polaków, kradzieże kamienic się ślimaczą... Naród wybrany nie może przecież pracować
Fredek2021.06.30 5:41
Idź do Twojego kraju USA i poproś o pieniądze, które Polska zapłaciła za mienie żydowskie: recepta, zresztą bardzo dobra, Radosława Sikorskiego. Jego samego nie cierpię, ale to, co powiedział jest prawdą.
Salcia2021.06.30 4:46
Hej, jestem Salcia i szukam kogoś na stałe. Kontakt na 𝗣𝗨𝗞𝗔𝗖𝗭𝗨.𝗣𝗟 tylko obrzezani
Paulina2021.06.30 1:53
Hej, jestem Paulina i szukam kogoś na stałe. Kontakt na 𝗣𝗨𝗞𝗔𝗖𝗭𝗨.𝗣𝗟
Rabin Goldstein2021.06.30 0:13
Szukają sposobu na rozmowę żeby zyskać. No bo stracić to grzech. Jak by coś to pytać Lapida lub Szechwacha. One wiedza co mówić.
Agnieszka2021.06.30 0:09
Jak schudrich odgrywając rolę "dobrego policjanta" jest pełen optymizmu, że da się zbudować mosty czyli zrobić Polaków w konia to jest źle. Dość relacji z Izraelem!! - oddzielić się od tych zakłamanych i wrogich nam drani jak największym murem a mosty budować WYŁĄCZNIE Z IRANEM - i to jak najszybciej, póki Żydzi nie zorientują się jak bardzo przegięli i nie zaczną znów udawać przyjaciół, biorąc naszych głupków na ten lep i wodząc za nos jak Lecha Kaczyńskiego aż do zguby Polski
Anonim2021.06.29 21:49
Dopóki ich rozpasana w pogradzie do nas i w nienasyconej żądzy nielegalnego zysku, ich wielotysięczna agentura będzie rezydować na setkach stanowisk opłacanych przez Polskę, to Polska nie będzie nigdy suwerenna. Kiedy on mówi że jest optymistą, to już wie, że Kaczyńskiego i reszta wymiękli. Lepiej by było wyrzucić ich z Polski, trochę stracić na 5-10 lat. A zyskać suwerenność i odbudować straty później. To oni kontrolują Polskę w każdym ważniejszym szczególe i decydują co nam wolno, co musimy i kiedy. Nigdy nie pozwolą nam na suwerenność i będą na dojić nieustannie. Będą mieszać w polityce, wspierać swoich agentów, usadzać ich na rządowych i samorządowych stanowiskach.
Azotox2021.06.29 21:19
I ty płacisz podatek koszerny, choć pewnie tego nie wiesz. Schudrich wystawia polskim firmom (po co im to, muszą??!!) certyfikat koszerności, goje płacą. Strona: koszernapolska - znajdziesz tam swoje ulubione produkty. Jak powiedział rabin Josef Owadia, "goje żyją po to, by służyć żydom". Szalom.
Templar2021.06.29 20:47
Dalej się tłumaczmy wszystkim, to niedługo będą lać Polaków po gębie.. Tsue Srue Ke KWK i cholera wie jeszcze co, czerwona linia i żadnych dyskusji.
...2021.06.29 20:38
Żydzi zawsze lubili życie w gettcie, marzyli w Polsce o autonomii.... jak wybuchła wojna to byli przekonani, że Hitler da im autonomię....Polski nienawidzą od zawsze....wyssali to - sobie z palca!
Jazzz2021.06.29 20:17
Rabin odpowiadał tak, żeby z wypowiedzi nic nie wynikało.
Anonim2021.06.29 20:09
znowu icek uważa ,że wolska wyśle do siedziby mosadu na ich dyktat 3 wolaków żydowskiego pochodzenia,żeby na kolanach spsiali zydoskie żądania??ty naczelny byczku ,spier..j stąd w podskokach
Spokój grabarza2021.06.29 19:56
Wszystko będzie dobrze.
Anonim2021.06.29 19:49
Filmowe role dobrego i złego policjanta... a to jedna i ta sama menda żydowska, tfuuu
oto PIS2021.06.29 19:47
to jest ten żyd, który postawił do pionu pisowskiego "bohatera" Kaczyńskiego L. aby natychmiast przerwał ekshumację w Jedwabnem co ten bez słowa sprzeciwu natychmiast sumiennie wykonał przypinając wam tym samym Polacy łatkę antysemityzmu na wieki a wy mu za to stawiacie pomniki
Mirek2021.06.29 20:19
Jestem zwolennikiem PiS i takim pozostanę . Faktycznie śp. Lech Kaczyński zrejterował w sprawie Jedwabnego . Nie jest to przestępstwo ale mógł wówczas postawić tamę wojującemu żydostwu . Uważam że my wszyscy nie znamy szczegółów ale moim zdaniem byłoby lepiej gdyby pomimo żydowskich wrzasków ekshumacja została dokończona .
Nie słucham już „Trójki”2021.06.29 20:22
A przed kropką spacji się NIE stawia.
Anonim2021.06.29 20:31
atwo ci przychodzi, jawną zdradę tego śmiecia przełknąć... toż to kaczy wypierd będącprezydentem Wwy, wydał z naszych podatków, Polaków, jak byś nie wiedział, 330 milionów zł na to dziadostwo zwane muzeum zydów Polskich polin, a kolejni dobrodzieje pisoscy wydali już wiecej na cmentarze i kamienice dla pejsatego robactwa... a polskie dzieci nie maja w szkołach dentysty
oficer LWP2021.06.29 22:29
zwolennikom PIS-u nie przeszkadza, że ich "buk" Kaczyński zrobił z nich antysemitów, typowe dla pisowców, jak ci plują w twarz to mów, że deszcz pada
kapral LWP2021.06.30 0:17
A jak qwno wylało z szamba to ludowy oficer mówił ze to carbohydraty wybiły i się sprzeda. A smród był przez pol roku.