07.06.19, 16:07zdj. screen Youtube

Schetyna już się oblizuje? Nowoczesna już prawie połknięta...

To już naprawdę koniec Nowoczesnej! Działacze partii biją na alarm. W liście do przewodniczącej, Katarzyny Lubnauer, apelują o pilne zwołanie nadzwyczajnej konwencji Nowoczesnej. 

"Pod ładnie brzmiącą przykrywką połączenia klubów i integracji środowisk rozpoczyna się likwidacja Nowoczesnej, nie zgadzamy się na to"-pisze do Lubnauer blisko 100 działaczy partii. Liderka Nowoczesnej uważa, że obecnie "nie ma przesłanek", aby zwoływać nadzwyczajną konwencję. 

"W sobotę spotyka się rada krajowa, będzie wtedy możliwość rozmowy nt. przyszłości partii. Organy statutowe działają"-poinformowała w rozmowie z PAP Katarzyna Lubnauer, dodając, że "nie ma żadnych planów likwidacji Nowoczesnej". Jak przekonywała polityk, o liście "bliżej nieokreślonej grupy działaczy" wie tylko z mediów, co - w jej ocenie - oznacza, że było to działanie stricte medialne.

"Zachodzi podejrzenie, że było to inspirowane przez osoby, które były kiedyś w Nowoczesnej, a dziś są już poza szeregami partii"-ocenia szefowa Nowoczesnej. 

Na sobotę zaplanowano wspólne posiedzenie rad krajowych PO i Nowoczesnej poświęcone zacieśnieniu współpracy między partiami. Negocjacje w tej sprawie trwają już od jakiegoś czasu. Jak wynika z rozmów PAP z politykami Nowoczesnej, z sobotniego posiedzenia władz wyjdzie komunikat, że intencją obu partii jest m.in. połączenie ich klubów sejmowych. Posłowie Nowoczesnej mogą dołączyć do klubu PO-KO już w przyszłym tygodniu. Mimo iż większość posłów N. chce połączenia klubów w Sejmie, nie wszystkim działaczom partii odpowiada ten pomysł. Osoby te- jest ich prawie 100- wystosowało apel do liderki Nowoczesnej. Pomysłowi połączenia klubów sprzeciwia się blisko 100 osób m.in. z Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa zachodniopomorskiego, Warszawy.

Sygnatariusze nie mają wątpliwości, że Nowoczesna  "stanęła w obliczu najtrudniejszego wyzwania w swojej historii".

"Pod ładnie brzmiącą przykrywką połączenia klubów i integracji środowisk rozpoczyna się likwidacja Nowoczesnej. My mówimy jasno: współpraca tak, wchłonięcie nie"-alarmują działacze.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Prorok2019.06.7 20:45
Scettino niech zre,ja jej nie tkne.
100 % racji2019.06.7 18:25
…dalej czeka NAS (was) daleka droga walka o byt ! POwiedział Grześ do partnerów z Koalicji, a POłykając ich uśmiechnięty POmyślał ,, od BYTu do odbytu … … czy ONI to wiedzą ? … wszyscy uśmiechnięci, … ktuś był chyba nie świeży !!! Grzesia w brzuch już kręci …
Zygfryd2019.06.7 17:26
Chyba raczej mówimy o zatwardzeniu ciężko kupe zrobić jak sie niezdrowo odżywiasz i smarujesz wszystko zepsuta musztardą , paw im za to w Gdańsku wyszedł taki jak prezydentowa .
bogdanus2019.06.7 17:02
Po takim posiłku murowane rozwolnienie...
Moni2019.06.7 16:38
Za dużo ten żałosny Schetyna nie pojadł, za to na pewno niezdrowo. Dla tak mało wymagającego to i tak w sam raz. jesteś tym co jesz...
Lech Keller-Krawczyk2019.06.7 16:38
Nazywam się Lech Keller czasami używam Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików). Znudził mi sie poliamorysta, polishpatriot nudzi mnie andrzejhahn, JPIII, man woman albo gender - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
lolek kremowka2019.06.7 16:37
Czy PiS nie wchłonął tych, którzy zdradzili odchodząc z partii i zakładając własne??? Ziobro, Gowin - przecież oni odeszli z PiSu a teraz PiS ich wchłonął :)