Satanistyczne korzenie Halloween - zdjęcie
31.10.20, 20:21fot. pixabay.com

Satanistyczne korzenie Halloween

30

Przez wiele lat pracowicie oswajano Polaków z satanizmem. Dzięki temu dziś niewiele osób, a już na pewno nie tych posoborowych duchownych wspierających proaborcyjne protesty, bulwersuje się jawnym poparciem satanistów dla Strajku ''kobiet''. W procesie oswajania Polaków z satanizmem ważną rolę odegrał na pewno importowany z USA obyczaj Halloween.

Satanistyczne korzenie Halloween w wydanej przez wydawcę miesięcznika „Egzorcysta” publikacji „Halloween. Zabawa czy zagrożenie?” opisał ksiądz profesor Andrzej Zwoliński (kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie).

Halloween wywodzi się z kultury pogańskich Celtów. Celtowie swoim pogańskim bóstwom składali krwawe ofiary z ludzi i zwierząt. W czasie swoich rytuałów pili ludzką krew i dokonywali rytualnego kanibalizmu. Z odrąbanych głów ludzkich z rozłupanymi czaszkami tworzyli przedmioty kultu.

Dzisiejszy Halloween jest spadkobiercą najważniejszego święta Celtów Samhain, w którym Celtowie żegnali lato. Samhain był jednym z celtyckich bóstw, któremu składano ofiary z żywych ludzi, których palono w ogniskach.

Celtowie wierzyli, że 31 października rozpoczyna się czas ciemności. W dniu tym duchy przybywały do świata żywych, by odpokutować swoje grzechy i miały się włóczyć po ulicach, a żywi mieli okazję wniknąć w świat duchów. Samhain był czasem chaosu, niepokoju, orgii i uczt, podczas których jedzono rytualnie wieprzowinę. W Samhain Celtowie wybierali króla, uświetniając jego wybór rytualnym rosołem z byka lub klaczy. Druidzi z okazji święta rozdawali wiernym nowy ogień do domów. W Samhain obowiązywał zakaz poruszania kół w wozach i maszynach (np. do mielenia), cięcia nici.

By w Samhain do domów nie wchodziły duchy, w domowych piecach i kuchniach gaszono ogień, strawę wynoszono duchom poza domostwo, mieszkańcy przebierali się za włóczęgów i wychodzili z domów, by duchy się nimi nie zainteresowały. Palone ogniska miały przyciągać dobre duchy a odpędzać złe.

Znane z Halloween dziwaczne stroje i maski używane były już przez Celtów w Samhain w celu odstraszenia złych duchów. Celtowie w czasie Samhain dokonywali też złośliwych psot. W święto bardzo chętnie z całymi wspólnotami włączały się kobiety. W czasie zabawy Celtowie jedli, pili alkohol, a nawet zażywali ówczesne substancje psychoaktywne. Po święcie zaprzestawano zbierania płodów rolnych.

Będąca symbolem Halloween dynia też wywodzi się z folkloru, ma przypominać Jacka, który oszukał diabła, sprzedając mu swoją duszę. Wycięte dynie mogą być też wspomnieniem o uroczym celtyckim zwyczaju dekorowania domów odrąbanymi głowami wrogów.

W ramach chrystianizacji papież Grzegorz IV w IX wieku w Samhain (trwającym od wieczora 31 października do wieczora 1 listopada) ustanowił dzień Wszystkich Świętych – wcześniej święto to było w maju, które zachowało się w tym czasie w prawosławiu. Święto to jest obowiązkowe dla katolików od 1475 roku.

W XIX wieku 1.500.000 Irlandczyków (będących potomkami Celtów) w wyniku brytyjskiej zbrodniczej okupacji Irlandii, w której trakcie Brytyjczycy zagłodzili na śmierć 1 milion z 6 milionów Irlandczyków, wyemigrowało do USA, Australii i Kanady. W USA katoliccy Irlandczycy spotkali się z nienawiścią ze strony WASP (białych anglosaskich protestantów), co sprawiło, że trwali w swojej tożsamości, na którą składał się nie tylko katolicyzm, ale i wywodzący się z pogaństwa Halloween.

Dzięki Irlandczykom Halloween stał się popularny w USA. Dziś świętowany jest przez 65% Amerykanów. Powojenny proces amerykanizacji popkultury sprawił, że Halloween trafił do Europy Zachodniej.

Dziś w USA w czasie Halloween domy dekorowane są podobiznami potworów, dzieci i dorośli przebierają się za straszydła, organizowane są zabawy, wróżby, parady, a dzieci zbierają po ludziach słodycze. Jak ktoś nie daje dzieciom słodyczy, to staje się ofiarą psikusów. Taka forma żebractwa i wymuszeń to pamiątka po tym, jak w Samhain druidzi chodzili po domach – tam, gdzie ich nie ugoszczono (jadłem i młodą dziewuchą do seksu) druidzi krwią rzucali przekleństwo na niegościnne domostwo. Za ugoszczenie druidzi odwdzięczali się gospodarzom, zapalając ogień na świeczce z ludzkiego tłuszczu w ich dekoracjach z odrąbanej głowy wroga.

W Polsce się o tym mało słyszy, ale w USA Halloween budzi kontrowersje. Wiele miast w USA zabroniło zbierania cukierków na Halloween osobom powyżej 12 roku życia – nawet nastolatki są karane grzywną powyżej 1000 dolarów. Halloween, z którym zawsze wiąże się wzrost aktów przemocy, propaguje patologiczne wzorce zachowań, które powielane są przez dzieci. Symbolika strojów na Halloween odwołuje się do ezoteryki, okultyzmu, magii, spirytyzmu i satanizmu. Dzięki Halloween te destruktywne idee postrzegane są jako sympatyczne i zapewniające ludziom dobrą zabawę.

Tradycja pogańskich Celtów związana z Halloween została zawłaszczona przez satanistów. Dla satanistów Halloween jest dniem czarnych mszy, orgii seksualnych i sadystycznego składania krwawych ofiar. Celem tych satanistycznych rytuałów jest związanie się z demonami. Co ciekawe w krajach zachodu (np. w Wielkiej Brytanii) sataniści i neopoganie dostają wolne dni od pracy. Dzięki popularności Halloween sataniści mogli zaistnieć w życiu społecznym i ze swoim przekazem dotrzeć do wielu osób.

W Polsce Halloween był i jest promowany w szkołach publicznych. Halloween stał się dla lewicy instrumentem indoktrynacji, który ma na celu wykorzenienie katolicyzmu i polskiej tożsamości kulturowej. By wykorzeniać młodych Polaków, pod hasłem politycznej poprawności propaguje się w szkołach publicznych Halloween, Walentynki, czy dzień świętego Patryka. Podobnym instrumentem indoktrynacji jest też popkultura. Propagowanie Halloween ma wprowadzać dzieci i młodzież w świat ezoteryki i okultyzmu. Narzucanie nieletnim amerykańskiej tożsamości kulturowej ma ukształtować w nich postawę bezkrytycznego przyjmowania wszelkich nowinek z Zachodu, w tym także i tych złych.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (30):

ladychapel2020.11.2 12:06
Hehe - frunda potępiona wisi - hakerzy się włamali?
MaxFiend2020.11.1 15:52
Czyli znowu kłamstwo o rzekomych korzeniach? "Tradycja pogańskich Celtów związana z Halloween została zawłaszczona przez satanistów."
Anonim2020.11.1 11:38
Co Wy macie z tym Halloween? Chcecie z tym walczyć? Życzę powodzenia. Don Kichot walczył z wiatrakami. Nie ośmieszajcie się i nie róbcie z tego kraju obory. Jaka polityczna poprawność? W Polsce jest tylko jedna poprawność. Nie wolno źle mówić na KK, innej nie znam, więc lepiej dla Kościoła żeby się nigdy nie skończyła.
Jan Radziszewski2020.11.1 19:08
Za niewiele już dni poznasz Prawdę nie tylko o sobie samym ale również o tym dziele diabła Halloween "
xyz1232020.11.16 11:21
yhym super :D a co z poganska choinka, komunistycznym karpiem, poganskim rozancem i poganskimi jajcami na Wielkanoc?? Tez be czy tylko irlandzkie zaduszki KK w Wolsce uwieraja?
Torchwood2020.11.1 9:06
"Celtowie swoim pogańskim bóstwom składali krwawe ofiary z ludzi i zwierząt.".W waszej mitologii Chrystus jest ofiarą z człowieka, którą bóg sam sobie złożył. Plus te wszystkie ofiary ze zwierząt, których tenże bóg domaga się w Starym Testamencie - i wy tutaj krytykujecie Celtów?l i i h bóstwa?
Jan Radziszewski2020.11.1 19:11
Za niewiele już dni poznasz Prawdę w Prześwietleniu Sumień nie tylko o sobie samym ba: wyższości KK nad całym pogaństwem ale również o tym dziele diabła Halloween "
opty2020.11.1 3:31
Jakież prymitywne komentarze zwolenników szatana. Mówią, że szatan jest inteligenty. Wpisy są emanacją inteligencji.............
co łączy chore baby z statanistami?2020.10.31 23:47
https://www.facebook.com/globalorderofsatan/photos/a.165782430547276/1082370382221805
Różaniec do granic Nieba2020.10.31 23:20
https://www.youtube.com/watch?v=F8TtZT4gPxc podaj dalej !!!!
Anonim2020.10.31 22:46
Wydrążona dynia to okultyzm i satanizm. Gwałcenie dzieci na plebaniach to duchowe ubogacanie.
Anonim2020.10.31 23:52
dawaj proszę te plebanie bo jestem ciekaw gdzie są! podaj mi też adresy pedofilli z TVN, tych dwóch byłych polityków z PO, mecenasów zaprzyjaźnionych z trójmiejskim biznesem i panów sędziów co sobie w Malezji lubią dziecaki podooopcyć
Anonim2020.11.1 0:22
Obejrzyj filmy Sekielskich, to się dowiesz, katołaku.
AAAtomek2020.11.1 10:27
Proszę bardzo, z opisem każdego przypadku. Aktualizowana o nowe informacje: http://mapakoscielnejpedofilii.pl/
Jan Radziszewski2020.11.1 19:19
żydzie w pedofilstwie nikt was Nie przebije + bo przecież macie je Nakazane przez Talmud !!! +++ - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) + żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Anonim2020.11.1 22:56
Co ty mi ty jakieś göwno cytujesz, katołacki zjëbie, wyznawco semickiej religii prymitywnych pastuchów?
Anonim2020.10.31 22:35
Katołacy swojemu zjëbanemu semickiemu bogowi też składali krwawe ofiary z ludzi. Całopalne - dla "zbawienia" ich duszy, oczywiście.
σταυροφορος2020.10.31 23:04
"To kill an infidel, the pope has said, is not murder, it is the path to heaven"- Kingdom of Heaven i tyczy sie lewaków
Anonim2020.11.1 0:24
No przecież mówię, że wy, katołacy, lubicie krew i mordowanie. A waszym naczelnym hasłem jest: "zabijcie wszystkich, bóg rozpozna swoich".
Anonim2020.10.31 23:56
Katołacy? sowieci w latach 30tych też wymyślali nowe wyrazy i definicje. Mawiali zapanuj nad językiem zapanujesz nad ludźmi, homosowiecie
Anonim2020.11.1 0:23
Wy od zarania waszej zjëbanej religii wymyślacie jakąś nowomowę. "Zbawienie", "ubogacać" itp. bełkot.
Jan Radziszewski2020.11.1 19:30
żydzie jak wiesz " + żydy jak wiesz Piekło mają zapewnione o to bowiem stara się ich własny cezar /J 19,15) który nagradza w ten sposób Tę bogobójczą nację
gumowa kaczka2020.10.31 22:32
zabrakło LGBT jest helołin ,oprócz was oba tematy nikogo nie interesują .Tylko wy promujecie głupią mode z USA dopatrując się w dziecinadzie zagrożenia,aż tak jesteście słabi.
Krakus2020.10.31 20:42
Musi byc bardzo kiepsko z KK, skoro z radosnego święta przywleczonego przez dzieci z USA tak się boja...
Anonim2020.10.31 20:37
HAIL SATAN! ABORT EVERYONE!!!
AAAtomek2020.10.31 20:35
Hallowenowa dynia, wrogiem katolicyzmu... Jest sobota, jest Bodakowski!
Anonim2020.10.31 20:30
Właśnie widać jak kościół Prymasa Polaka sobie radzi, rozpanoszyło się to dziadostwo jak mało co i to wśród najlepszych katolickich rodzin, mamy z dziećmi się przebierają! Gdyby kościół sobie radził to dzisiaj problemów z sabatami czarownic byśmy nie mieli, chyba że to już kompletna ślepota!
Ban Jodakowski2020.10.31 20:29
Uważa się, że obrzędowość Zaduszek ma genezę przedchrześcijańską. Germanie, Celtowie oraz Słowianie zachodni organizowali jesienią uroczystości ku czci zmarłych. Niektórzy uczeni wiążą dzień 2 listopada z obrzędowością celtycką, ponieważ rok kalendarzowy i obrzędowy Celtów rozpoczynał się w listopadzie. Na całym świecie zwyczaje zaduszkowe nawiązują do żałobnych uroczystości pogańskich, niekiedy z elementami obrzędowości przedchrześcijańskiej. Dlatego niekiedy w nauce używa się pojęcia „zaduszki” dla świąt, uroczystości, obrzędów, ofiar czy modłów poświęconych zmarłym, obchodzonych na całym świecie i we wszystkich epokach.
AAAtomek2020.10.31 20:35
To wszyscy wiedzą, oprócz katolików.
W pośredniaku byliście? :)2020.10.31 20:27
Święto Halloween ma korzenie jak najbardziej chrześcijańskie https://pl.aleteia.org/2016/10/30/skad-sie-wzielo-halloween-wyjasniamy-wszystko-krok-po-kroku/