Sakiewicz o Szumowskim: ,,Zastał medycynę papierową, zostawił cyfrową’’ - zdjęcie
18.08.20, 19:48Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Sakiewicz o Szumowskim: ,,Zastał medycynę papierową, zostawił cyfrową’’

16

Dziś popołudniu prof. Łukasz Szumowski poinformował o tym, że rezygnuje z funkcji ministra zdrowia. Czas, w którym przyszło mu ją sprawować, okazał się być niezwykle wymagający. To on stanął wobec wyzwania przeprowadzenia Polski przez pandemię koronawirusa. Chociaż można i należy dyskutować z podejmowanymi przez niego decyzjami, trzeba również docenić sukcesy, jakie udało mu się osiągnąć. Było ich nie mało, a odznaczają się zwłaszcza te związane z cyfrową reformą w polskiej służbie zdrowia.

- „Zastał medycynę papierową, zostawił cyfrową” – ocenia dokonania prof. Łukasza Szumowskiego jako ministra zdrowia redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz stwierdzając, że właśnie to jest największym sukcesem ustępującego dziś ministra.

Tomasz Sakiewicz podkreśla, że jednym z czynników, które wpłynęły na decyzję prof. Szumowskiego był niewątpliwie hejt, jaki wylewał się na niego w ostatnim czasie ze strony środowisk totalnej opozycji. Przypomina przy tym, że minister chciał zrezygnować ze swojej funkcji zaraz po wyborach parlamentarnych. Chciał jednak najpierw dokończyć reformy związane z cyfryzacją służby zdrowia, a potem przyszła pandemia koronawirusa.

- „Nie oceniam tej decyzji jako niesłusznej. Bardzo go szkoda, dlatego, że on naprawdę dużo dobrego zrobił. To, że w Polsce jest kilka tysięcy mniej ofiar, to między innymi jego zasługa. Z drugiej strony, trzeba zawsze brać pod uwagę swoje możliwości” – komentuje rezygnację prof. Szumowskiego Tomasz Sakiewicz.

Odnosząc się do kwestii tego, kto teraz obejmie kierownictwo w resorcie sprawiedliwości, publicysta zwraca uwagę na wyrzeczenie, jakim jest dla dobrego specjalisty zrezygnowanie z kariery zawodowej na rzecz pracy w rządzie:

- „Weźmy pod uwagę realia: minister Szumowski jako lekarz, profesor kardiologii, pewnie zarabia trzy razy tyle niż jako minister. Też jest ogromny prestiż zawodu kardiologa. To będzie dotyczyło każdego wysokiej klasy specjalisty. Będzie musiał zrezygnować i z części swoich dochodów i z tego, co lubi robić i narazić się do tego na nieustanne ataki, co widzieliśmy w przypadku ministra Szumowskiego” – podkreśla Sakiewicz.

Wśród potencjalnych nazwisk wymienia przy tym natomiast byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego czy wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę.

kak/niezależna.pl

Komentarze (16):

Anonim2020.08.22 10:44
Telewizyty lekarskie nam zostawił .
Foster2020.08.20 19:55
To prawie tak jak Sakiewicz tylko z dziennikarstwem.
Buła2020.08.19 12:25
Szkoda komentować tego idiotę.
olo2020.08.19 10:56
Głupi, głupszy, Sakiewicz, wazelina do kwadratu.Kto wyjaśni na co poszły miliony otrzymane w ramach dotacji przez rodzinę ministra. Same wały
Anonim2020.08.18 22:14
Przychodzi Jarosław Kaczyński do szpitala. Pyta pielęgniarkę: – Czy wiesz kobieto, kto rozwalił służbę zdrowia?. A Ona na to: – Myślę, że szumowinka, ale znając pana, to pewnie Donald Tusk.
ianek2020.08.18 21:50
cyfryzacja to sukces a to że się nakradł to nieważne tfu
Elwira2020.08.18 21:46
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
verizanus2020.08.18 21:37
I to jeszcze ja cyfrową można powiedzieć że wręcz wirtualną ;)
Taka cyfryzacja2020.08.18 21:11
Pieniądze w MZ też są wirtualne i respiratory wirtualne I jednych i drugich nie ma!!!!!!!!!!!
Wystarczy porównać Polskę z Belgią, Szwecją,2020.08.18 20:37
Włochami, Hiszpanią!!! - - - Dziękuje panie ministrze! - - - Uratował Pan od śmierci setki, jeżeli nie tysiące Polaków! Zgodnie Przysięgą Hipokratesa. - - - - A przy okazji, zupełnie niepotrzebnie, sporo mend!
Polak2020.08.18 22:19
Widać tobie mendo się udało, zakuty łbie vel ruska onuco
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.08.18 20:34
Boze jak on kocha Pis. ;)
Polak2020.08.18 20:32
Towarzysz Sakiewicz chciał powiedzieć "wirtualną". Ale jak poszukać to za Piłsudskiego jakość państwowej służby zdrowia była gorsza, więc przed pisowską mafią jeszcze co nieco do osiągnięcia na polu mordowania Polaków w ten sposób.
Polskaaaa białoczerwooooniiii2020.08.18 20:14
Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wynika z nich, że słabo pamięta przebieg zdarzenia, bo był pijany. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Białogardzie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. O jego dalszym losie sąd zadecyduje na posiedzeniu w środę. Ratownicy zostali zaatakowani w niedzielę nad ranem, na parkingu przed domem weselnym w Świdwinie. Byli lżeni, szarpani, bici i kopani. Ze śledztwa wynika, że niektórzy weselnicy mieli pretensje, że karetka jechała do nich zbyt długo. Jej przejazd trwał 10 minut.
Elwira2020.08.18 20:07
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.18 19:53
sakiewicz spasiony PiSdowaty knurze! szumowina to złodziej, oszust i kłamca tak jak każdy w PiSie!