Rzecznik Praw Dziecka: Propozycja PO ws. aborcji na życzenie to bezprawie - zdjęcie
18.02.21, 16:38fot. yt/telewizja repulika

Rzecznik Praw Dziecka: Propozycja PO ws. aborcji na życzenie to bezprawie

3

- Art. 38. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: RP zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Art. 2. ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka: Dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. Takie jest prawo. Aborcja na życzenie to bezprawie – czytamy we wpisie Rzecznika Praw Dziecka na Twitterze.

- Aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem – taki wniosek został ogłoszony w dniu dzisiejszym przez Platformę Obywatelską w trakcie konferencji prasowej.

Jak się jednaka okazuje jest to niezgodne z prawem, a w tej sprawie wypowiadał się także w ostatnim czasie Trybunał Konstytucyjny.

- Platforma porzuca nie tylko kompromis, ale i patriotyzm konstytucyjny. Przesłanka „ciężkich warunków życiowych lub trudnej sytuacji osobistej” matki została uznana za niekonstytucyjną przez TK za prof. Zolla, choć wnioskowano ze znacznie słabszych przepisów, niż w Konstytucji'97 – czytamy we wpisie Piotra Trudnowskiego na Twitterze.

mp/twitter/portal tvp info

Komentarze (3):

Darek2021.02.18 20:54
Literówkę macie w tytule, powinno być "rzeźnik praw dziecka".
Beno2021.02.18 17:06
Politycy PO darli przecież mordy: "Konstytucja", a teraz nie chcą jej ustaw zachować. Banda, prawo chcą stosować dla własnych wygód i własnego "widzi mi się". PO to partia ludzi nieodpowiedzialnych, czyli głupców, a głupcy i głupkowaci nie mają w polityce nic do szukania.
Po 11 ...2021.02.18 17:31
Tylko, że w Konstytucji jest to: "Art. 38. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: RP zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia." I tylko to. Nie ma NIC o "życiu od poczęcia". NIC, NIC, NIC. Dotarło?