Rząd przygotowuje kolejną tarczę! Wsparcie popłynie do gastronomii, hotelarstwa, turystyki - zdjęcie
23.03.21, 18:48Fot. Adam Guz/KPRM via: Twitter

Rząd przygotowuje kolejną tarczę! Wsparcie popłynie do gastronomii, hotelarstwa, turystyki

11

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że rząd w związku z nowymi obostrzeniami będzie też przedłużał pomoc dla przedsiębiorców oraz wprowadzał nowe instrumenty. Szef rządu podkreślił, że Polska zachowuje stabilność rynku pracy.

Premier odwiedził dziś firmę Maspex w Wadowicach. W czasie konferencji prasowej podkreślał, że aby gospodarka mogła wrócić do normalnego funkcjonowania, konieczne jest skuteczne zwalczenie pandemii koronawirusa. Do tego, jak podkreślił, konieczne są szczepionki i stosowanie się do obostrzeń.

Szef rządu zaznaczył, że mimo pandemii Polsce udaje się zachować stabilność rynku pracy.

- „Mikro i małe firmy chcą w większości utrzymać zatrudnienie, a średnie i większe firmy i bardzo duże deklarują łącznie per saldo nowe zatrudnienie”

- mówił.

Podkreślił, że najważniejszym wyzwaniem jest utrzymanie jak najniższego poziomu bezrobocia. Zapowiedział przy tym pomoc dla branż dotkniętych restrykcjami.

- „Będzie kolejna tarcza, zwłaszcza dla tych branż jak hotelarstwo, gastronomia, restauracyjna, turystyka”

- oświadczył premier.

Zaznaczył, że poza przedłużeniem funkcjonowania obecnie działających rozwiązań, rząd wprowadzi też nowe instrumenty, które „będą miały pomóc, w tych ostatnich, mam nadzieję, tygodniach i miesiącach”.

kak/PAP

Komentarze (11):

Polak2021.03.24 6:13
Poprawka: pisowska mafia przygotowała kolejną propagandową ustawkę, za którą, jak za poprzednimi ustawkami, nie będzie stała żadna realna pomoc. Co najwyżej jacyś pisowscy kolesie przy okazji znowu wyprowadzą parędziesiąt milionów na swoje konta w Lichtensteinie.
Ile trafi do zaprzyjaźnionego producenta parówek?2021.03.23 20:11
Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami żył sobie Daniel - włodarz grodu zwanego Pcimiem. Troszczył się dobry włodarz o swoich poddanych szczerze i wielką miłością był przez nich darzony. Szczególnie wujostwo swe kochał. Wuj kiedyś poradził mu: bądź dobry dla ludzi. Gdy wychodził więc Daniel na rynek lub przechodził przez miejscowe trakty kmiecie kłaniali się mu w pas i życzenia najlepsze słali na jego widok. Pewnego razu włodarz ten wyszedł z kasztelanii, aby rozprostować kości. Przed bramą zobaczył bezdomnego. Podszedł do niego, ulitował się i dał mu kupon na obiad w miejscowej karczmie. Bezdomny żebrak wzruszył się do łez. Gdy zjadł pyszną grochówkę ze schabowym zaraz udał się do rejenta i na włodarza przepisał swój dom, w którym nie mieszkał, bo lubił życie bezdomnego. I taka historia powtarzała się każdego dnia przez dwa tygodnie. Bezdomni z tej krainy ustawiali się w kolejki, aby miłosierdzia włodarza zażyć, schabowego skosztować i z wdzięczności majątek swój przepisywali na niego. Niestety wkrótce po tych pięknych wydarzeniach wszyscy zmarli. I tylko temu nieszczęściu przypisać należy, że gdy podniosły się głosy, skąd u Daniela taka obfitość dóbr wszelkich, nie zaświadczyli o prawdzie. Panie Prezesie! Niech na każdej stacji Orlen rozdają tę bajkę, a może ktoś w nią uwierzy? R. Giertych
AAAtomek2021.03.23 21:16
W tej bajce były zatrute parów... tzn. schabowe?
sycov2021.03.23 20:09
Wiadomo,że będą pieniądze bez pokrycia,które drukują wszystkie kraje na czele z USA.Komu potrzebne takie papierki.
Po11... pisze2021.03.23 19:50
CYT.: "Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie katolickie bydło co głosuje na PiS .. JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ." - - - autorem jest prof. dr. Hertrich-Woleński; "patriota, człowiek oświecony, tolerancyjny, wypełniony współczuciem do bliźniego...
katolik2021.03.23 19:46
Ludzie chyba jesteście na tyle rozumni, do szkoły chodziliście, że to co robia mordercy rzucajac kase, to ta drukowana kasa jest w planie masonów Nowego ładu( śmierci wielu) aby pocieszyc i z umysłu Polaka zrobić g
JJ2021.03.23 19:27
O, to już chyba siódma. Kolejne wspaniałe zwycięstwo się szykuje.
PATO-ATEIŚCI, PATO-HEJTERZY2021.03.23 19:07
Był "JPIII" jest "żydek kretynizacja"... Mały żydek Keller-Krawczyk, zakomplesiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka ma już dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
Polak2021.03.23 19:07
Brawo PiS! Walka z pandemią wymaga zdecydowanych i odważnych decyzji, a jednocześnie rozwagi i troski o gospodarkę, miejsca pracy itd. Dzięki Bogu że nie rządzi teraz PO ani żadne takie lewactwo, bo z Polski nie byłoby co zbierać.
katolik2021.03.23 21:04
czy nick oznacza że to wypowiedz prymasa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.23 19:03
dzięki tej PiSdowatej bandzie nieudaczników już niedługo wszystko szlag trafi i cała ideologia kaczystowska odejdzie w PiSdu.