Rosyjscy politycy sugerują, że… to Zachód chciał otruć Nawalnego  - zdjęcie
25.08.20, 18:38Fot. via: Flickr CC 2.0

Rosyjscy politycy sugerują, że… to Zachód chciał otruć Nawalnego

5

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin stwierdził dziś, że sprawa otrucia Aleksieja Nawalnego może być prowokacją Zachodu. Jego zdaniem to Zachód mógł otruć rosyjskiego opozycjonistę, aby móc oskarżać Rosję.

W związku z tym Wołodin polecił zbadanie sprawy parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa:

- „Musimy wszechstronnie zbadać to, co się wydarzyło, aby zorientować się, czy nie była to ze strony obcych państw próba spowodowania uszczerbku dla zdrowia obywatela rosyjskiego w celu wywołania napięcia wewnątrz Rosji, a także sformułowania kolejnych oskarżeń pod adresem naszego kraju” – stwierdził rosyjski polityk.

Jego zdaniem do takiego postrzegania sprawy zmuszają wystąpienia niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i szefa dyplomacji UE Josepa Borrella:

- „Zmuszają, by na tę sytuację popatrzeć pod innym kątem i zadać sobie pytanie, czy nie jest to prowokacja ze strony Niemiec i innych państw Unii Europejskiej” – mówił.

Szef rosyjskiej Dumy dodaje też, że znamiennym jest, iż wydarzenia związane z Aleksiej Nawalnym zbiegły się w czasie z naciskami na Rosję z Zachodu w związku z kryzysem na Białorusi.

Wczoraj wieczorem szef dyplomacji UE Josep Borrell zaapelował do władz Rosji o rzetelne wyjaśnienie próby otrucia Nawalnego. O wyjaśnienie sprawy apelowała wcześniej również kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Aleksiej Nawalny trafił do szpitalu w Omsku w ub. czwartek po tym, jak zasłabł w samolocie. W sobotę został przetransportowany do szpitala w Berlinie, gdzie lekarze stwierdzili próbę otrucia mężczyzny. Wcześniej otrucie podejrzewali współpracownicy opozycjonisty.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (5):

Tygrysek_C2H5OH2020.08.26 21:31
Jedyne co współczesna Rosja dała światu to Nowiczok :P
Krzysztof2020.08.25 22:23
To jest diabelska przewrotność
Anonim2020.08.25 22:01
A co, jakieś wątpliwości? Tak, tak, Zachód otruł Nawalnego, Polska rozpętała II Wojnę Światową napadając na Niemcy i Związek Radziecki, a Polacy z kresów rozpoczęli w tym czasie ekspansję na Sybir i Kazachstan. Uczcie się historii i słuchajcie się wyroczni z centrum w Moskwie.
słuszny2020.08.25 19:15
Oczywiście, to ten wredny zachód truje. Widoczny sabotaż i zwalanie na innych! Tak samo jak u nas w Polsce gdzie wredny Zachód próbuje pozbawić naszą Polska Partię roli przewodnika i obrońcy Narodu!
Edek2020.08.25 19:08
Omsk nie jest na Zachdzie tylko w Rosji .Ruska propaganda .