Rodzice 15. letniego Kacpra: Błagamy o wybaczenie - zdjęcie
16.01.21, 13:49Fot. policja.pl

Rodzice 15. letniego Kacpra: Błagamy o wybaczenie

27

- „Będziemy błagać rodziców Patrycji o wybaczenie, nie chcemy by nas znienawidzili!” – mówią zrozpaczeni rodzice 15. letniego Kacpra, który zabił swoją młodszą koleżankę.

Polską wstrząsnęła tragedia, do jakiej w ub. tygodniu doszło na Śląsku. Policja odnalazła w Piekarach Śląskich ciało zaginionej 13. latki z Bytomia. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, wskazał wcześniej biorący udział w poszukiwaniach kolega dziewczyny. Ostatecznie 15. latek przyznał się do zbrodni. Zadał Patrycji liczne rany nożem. Według rodziców dziewczyny motywem zbrodni mogła być ciąża.

Nieopisany dramat przeżywają rodzice Patrycji. W wielkiej rozpaczy są też rodzice jej zabójcy.

- „Nie możemy tego rozumieć, dlaczego to zrobił?” – mówi w rozmowie z „Faktem” matka Kacpra.

 - „Nie wiem, czy to wynik traumy po ubiegłorocznej śmierci babci, z którą był bardzo związany, czy coś innego. Co chwila biegał na cmentarz i płakał. Nigdy nie miał z nikim zatargów. Jak coś kupował to najpierw dla Kubusia, młodszego brata, a potem dla siebie. Boże drogi, dlaczego tak się stało?!” – dodaje.

Jak opowiada, 12 stycznia, po obiedzie chłopak wyszedł na podwórko. Do domu wrócił po 19.

- „Był trochę rozkojarzony, ale wtedy nic mnie nie zaniepokoiło. Wróciliśmy do domu, rzucaliśmy się śnieżkami, bawił się z młodszym bratem na śniegu i wyszedł z psem. Potem powiedział mi: że się spotkał z Patrycją i że się pokłócili”.

Później zadzwonili rodzice Patrycji i poprosili, by Kacper pomógł w poszukiwaniach dziewczyny, z którą nie mają kontaktu. Tak też się stało. Ostatecznie, kiedy jego wersje zaczęły się mijać z zeznaniem świadka, przyznał się do zabójstwa.

- „Będziemy błagać rodziców Patrycji o wybaczenie! To dramat dwóch rodzin, z którym będziemy musieli się zmagać do końca życia!” – mówią rodzice chłopaka.

kak/fakt.pl

Komentarze (27):

Mejer2021.01.17 7:31
tak naprawde to zabił dwie osoby
Mirek2021.01.16 19:53
Od kiedy juras wymyślił hasło RÓBTA CO CHCETA wszystkiego możemy się spodziewać ! . Wszystkiego !! . Dlatego że powierzyliśmy wychowanie swoich dzieci diabłu . Jest taka zasada : jeżeli puścisz rękę Pana Boga to uchwycisz rękę ..DIABŁA . I wtedy będziesz ROBIŁ CO CHCESZ włącznie z zabójstwem , złodziejstwem i innym wszelakim świństwem .
Hirek2021.01.16 20:00
Od kiedy religia jest w szkołach, a nie przy kościołach, dzieciaki są coraz bardziej rozwydrzone i agresywne, włącznie z zabójstwem, złodziejstwem i innym wszelakim świństwem.
Mejer2021.01.17 7:32
...od kiedy jest Fronda pojawiaja się na niej takie debile jak Hirek
Polak2021.01.17 13:49
Czemu manipulujesz? Pełne hasło brzmiało, Róbta co chceta, ale pomóżta.
Zofia2021.01.16 18:33
Minęło wiele lat,kiedy współczuliśmy Eleni- to była tragedia -jej córkę też zabił jej były chłopak...ona potem przebaczyła..otrzymała medal Św Rity...może spokojnie modlić się..."Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy.."
tak to widzę2021.01.16 17:22
To miło z ich strony, ze poczuwają się do współodpowiedzialności za wychowanie swojego dziecka. Niestety tego nie da się odkupić w tak prosty sposób. Dla mordercy najlepszą karą jest kara śmierci. Dlaczego? Bo w zasadzie jedyną formą odkupienia jest własna śmierć wymierzona jako kara za zbrodnie.Dlaczego? Bo po pobycie w zakładzie poprawczym czy więzieniu ta wina nie zostanie zmazana a jego zdegenerowane skłonności mogą się jeszcze pogłębić. Ktoś kto zabija kogoś innego nie w afekcie ale z niskich pobudek i to jeszcze w tak okrutny sposób nie jest osobą godną żeby dalej kontynuować swoją egzystencję bo stanowi wieczne zagrożenie dla Społeczeństwa. Po drugie to wyrządził nieodwracalna krzywdę innym ludziom co się będzie ciągnęło za nim do końca życia dlatego lepiej go przerwać zaraz po takiej zbrodni. Kara śmierci jest najlepszą formą odpokutowania przez mordercę za zbrodnię bo w innym wypadku on i tak będzie musiał otrzymać należną zapłatę w formie własnej śmierci jeśli nie tu to w przyszłym życiu a tak jeśli zostanie uśmiercony z uwagi na swoja zbrodnię to wszystko zostaje automatycznie zmazane i nie będzie musiał ponosić konsekwencji swojego czynu w przyszłym życiu.To dobrodziejstwo ze strony Państwa jeśli wymierza taką karę zbrodniarzowi (jeśli oczywiście to jest udowodnione i udokumentowane) zarówno dla Społeczeństwa jak i dla niego samego. Inaczej on zaczyna rozumować nie zostałem ukarany mogę to zrobić jeszcze raz bo nikt nie wyciągnął właściwych konsekwencji wobec mnie tak więc wszyscy mnie rozgrzeszyli dlaczego mam czuć się winny a jeśli tak to zrobię to jeszcze raz.Tu zazwyczaj na jednym razie się nie kończy.I tak to zazwyczaj się kończy jak Państwo okazuje się zbyt łagodne wobec zabójcy.Tu wiek sprawcy nie powinien mieć zbyt dużego znaczenia jeśli już to jego stopień poczytalności w chwili dokonywania zbrodni czy był w stanie pokierować swoim zachowaniem i jego rzeczywiste intencje. Ja piszę jak powinno być nie o tym jakie jest tutaj i w Unii prawo.
w uzupełnieniu2021.01.16 17:35
Ktoś powie dożywocie. Otóż dożywocie nie jest żadnym dobrym rozwiązaniem. To jest takie powiedzenie przez Państwo Społeczeństwu zostawiamy wam mordercę przy życiu wy go teraz utrzymujcie do końca życia a jak wam się nie podoba to może warunkowo go wam wcześniej wypuścimy. O poczuciu adekwatnej kary do czynu u mordercy wtedy też oczywiście nie ma co mówić.
za 7 lat wyjdzie w majestacie prawa.2021.01.16 17:51
Módlmy się o jego nawrócenie i uczciwą pokutę. Swoją drogą - po zamordowaniu dziewczyny i swojego dziecka ... bawił się śnieżkami z młodszym bratem. Jest jestem w stanie tego zrozumieć. Gdzie sumienie tego chłopaka?
Powiedz to2021.01.16 20:02
Tomaszowi Komendzie, ciekawe co Ci odpowie.
do powiedz to2021.01.17 6:19
Niestety to kwestia wymiaru sprawiedliwości. Kara śmierci tak ale tylko w uczciwym Państwie gdzie wymiar sprawiedliwości działa w oparciu o dowody a nie pomówienia. Inaczej to Państwo ponosi pełna odpowiedzialność jeśli taką karę zastosuje niesłusznie ale przed tym się nie wybronisz w Państwach o ograniczonej demokracji na przykład w Chinach ta kara jest stosowana nagminnie w nie zawsze uzasadnionych przypadkach a prawa człowieka oni maja za nic i co nikt ich nie przekona żeby się do nich stosowali ale czy to oznacza , ze kara śmierci jest niewłaściwa czy , że jest niewłaściwe stosowana? Nóż w rękach kucharza jest doskonałym narzędziem w rękach zabójcy jest śmiercionośny czy to oznacza , ze należy wyrzucić wszystkie noże? Kara śmierci jest takim dobrym narzędziem w ręku sprawiedliwości.
Beno2021.01.16 21:07
Jestem też za karą śmierci, ale nie tak szybko. Chłopak jak już widać wyraża skruchę. Popełnił straszne przestępstwo. Ale trzeba dać mu szansę, by odkupił swoją winę przez dobre czyny, a to jest zawsze przy dobrej woli przestępcy możliwe. Polecam film "Misja", gdzie zabójca pokutuje i czyni dobro. Kara śmierci "tak", w wypadku braku skruchy i gdzie ktoś ma przyjemność w dręczeniu i zabijaniu innych.
do Beno2021.01.17 7:20
Na razie to wygląda , ze jego rodzice maja wyrzuty sumienia a on oskarża dziewczynę. Co będzie dalej to zobaczymy.To powinien ustalić Sąd.
leszczyna2021.01.18 9:35
@tak to widzę. Piszesz: " jeśli zostanie uśmiercony z uwagi na swoja zbrodnię to wszystko zostaje automatycznie zmazane i nie będzie musiał ponosić konsekwencji swojego czynu w przyszłym życiu" - co to za teologia? Czyli zbrodniarze z wyrokami śmierci z Norymbergi mają zapewnione niebo w zamian za swoją śmierć? A taki Saul z Tarsu, który zabijał chrześcijan, a potem się nawrócił, jakoś mieści się w logice Twojego rozumowania? Albo Alessandro Serenelli, zabójca św. Marii Goretti?
Anonim2021.01.16 16:32
PRZESTAŃCIE! Chłopak nie zrobił NIC ZŁEGO!!!
nemo2021.01.16 15:47
Współczuję wszystkim rodzicom, którzy wychowują dzieci w obecnych szalonych czasach. Hasło "róbta co chceta" ma szatańską wręcz wymowę, bo nawet w naturze wśród zwierząt obowiązują zasady regulujące i umożliwiające życie i przeżycie. Dziwię się rodzicom 13 letniej dziewczynki, którzy akceptowali "parę". Gdyby był wśród rodzin Bóg, modlitwa .sadzę, że dzieci miałyby inne priorytety i świadomość odpowiedzialności.
Tomasz2021.01.16 22:22
Ale przecież rodzice tego chłopaka to są bardzo religijni ludzie, którzy chodzą co niedzielę do kościoła, a syna posyłają na religię. Ciężko tu mówić o wychowaniu bez wartości katolickiej wiary.
Jack Leon2021.01.16 15:27
Na miejscu ojca tej dziewczynki, gnojek wyjdzie z poprawczaka za kilka lat, poczekałbym...i wyrwałbym mu serce. Tak bym zrobił.
nol2021.01.16 15:50
Na miejscu ojca tej dziewczynki, dał bym jej książkę do czytania ,a nie zabierał jej chłopaka na wspólne wyjazdy. Na co on jej pozwalał ,do czego ją przyuczał? co to za dom?
nnn2021.01.16 14:50
ogromnie współczuję Rodzicom Patrycji .. - również ogromnie współczuję Rodzicom Kacpra, naprawdę bardzo ..
Lucy2021.01.16 14:33
Gdzie byliście rodzice jak dzieci robiły to co robiły???Gdzie byłaś matko Kacpra i Patrycji ???nic nie widzieliście??nie rozmawiacie ze swoimi dziećmi o wszystkim???
Krzusztof2021.01.16 22:24
W katolickiej tradycji dzieci powinno być raczej widać niż słychać. Gadanie z nimi to strata czasu, co najwyżej o kazaniu na niedzielę.
abcd2021.01.16 14:09
Błagać to mógłby jedynie sprawca i nie rodziców, bo im prawo wybaczania nie przysługuje, ale ofiarę - a ofiara już nic nikomu wybaczyć nie może. Dlatego właściwą karą za morderstwo jest kara śmierci.
Tomasz2021.01.16 14:42
Ale katolicy sprzeciwiają się karze śmierci i uważają, że nawet jej popieranie należy karać. Żyjemy w państwie wyznaniowym, więc szans na karę śmierci w Polsce nie ma.
nol2021.01.16 16:01
Kara śmierci, nie jest karą dla przestępcy, tylko dla jego bliskich. Jest to eliminacja ze społeczeństwa jednostki niebezpiecznej dla innych. Jest obroną reszty ,przed niebezpiecznym zwyrodnialcem. Karą jest odosobnienie z ograniczeniami. Chłopaka trzeba leczyć i wychowywać. I zlikwidować hasła w stylu "róbta co chceta".
abcd2021.01.16 15:06
(do Tomasz) : Na początku sierpnia 2018 roku heretyk Bergoglio, zwany papieżem, podał do wierzenia, że oto Bóg zmienił zdanie. Kiedyś kochał ofiary, a nienawidził morderców, teraz ofiary kocha nadal, ale morderców wprost uwielbia. Zatem wszystko jest możliwe i nic nie powinno nas zdziwić. http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20180801_catechismo-penadimorte_pl.html
oko2021.01.16 16:23
Niedźwiadek miał mały rozumek i jak widać ,nie tylko on.