Ratunek dla branży turystycznej. Turyści będą mogli wrócić do Europy  - zdjęcie
03.05.21, 17:20Fot. ilustracyjne via Pixabay - Romuald_Gałęcki

Ratunek dla branży turystycznej. Turyści będą mogli wrócić do Europy

3

Komisja Europejska zapowiedziała, że osoby w pełni zaszczepione, a także te pochodzące z krajów o pozytywnej sytuacji epidemicznej będą mogły przybywać do krajów Unii Europejskiej.

Do tej pory wjazd do krajów unijnych był w znaczący sposób ograniczony. Do państw członkowskich UE mogły przybywać osoby, których cel podróży był "istotny". Co to znaczy? Wymieniano tu szereg wybranych sytuacji, wśród których najważniejsze to praca w sektorze służby zdrowia, studia, czy ważne sprawy rodzinne.

Teraz Komisja Europejska zaproponowała, aby w związku z poprawiającą się sytuacją pandemiczną państwa członkowskie UE w znacznej mierze ograniczyły restrykcje dotyczące wjazdu do poszczególnych krajów.

Wedle nowych kryteriów proponowanych przez Komisję Europejską powód wjazdu byłby nieistotny, jednak to, co by się liczyło i zaważało na tym, czy dana osoba będzie mogła przekroczyć granice UE, byłyby szczepienia tudzież status epidemiczny kraju, z którego przyjeżdżałby dany podróżny. Pozytywna sytuacja epidemiczna w takim państwie gwarantowałaby przekroczenie granic UE. Podobnie potwierdzone zaszczepienie pełną liczbą dawek jednej ze szczepionek.

Jako potencjalne rozwiązanie pozwalające na zweryfikowanie statusu podróżnego Komisja Europejska proponuje przyjęcie tak zwanych paszportów szczepionkowych.

Propozycja Komisji musi wpierw zostać jednak rozpatrzona pozytywnie przez Radę Europejską. Ma się to odbyć w dniach 4-5 maja.

dam/money.pl

Komentarze (3):

Apel2021.05.6 6:41
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:38
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Anonim2021.05.4 5:41
"to, co by się liczyło i zaważało na tym, czy dana osoba będzie mogła przekroczyć granice UE, byłyby szczepienia tudzież status epidemiczny kraju, z którego przyjeżdżałby dany podróżny. Pozytywna sytuacja epidemiczna w takim państwie gwarantowałaby przekroczenie granic UE." A Polska jest w UE ? Czy jadąc do Niemiec przekraczamy granicę UE ?