Rafał Trzaskowski coraz bardziej żałuje, że wygrał wybory na prezydenta Warszawy - zdjęcie
05.09.20, 07:00fot. yt/press.warszawa

Rafał Trzaskowski coraz bardziej żałuje, że wygrał wybory na prezydenta Warszawy

53

1. Druga już w ciągu ostatniego roku awaria kolektora odprowadzającego ścieki do oczyszczalni Czajka i poważne problemy z tym związane powodują, że Rafał Trzaskowski coraz bardziej żałuje, że wygrał wybory na prezydenta Warszawy.

Gdyby jesienią 2018 roku te wybory przegrał z Patrykiem Jakim, to Trzaskowski byłby zapewne posłem do Parlamentu Europejskiego, a obecny europoseł Solidarnej Polski musiałby sprzątać po 12-stu latach nieprzerwanych rządów w Warszawie ludzi związanych z Platformą.

A „sprzątania” wymaga każda dziedzina, która znajduje się w kompetencjach warszawskiego samorządu, szczególnie infrastruktura techniczna, potwornie zaniedbana, mimo tego, że stolica dysponuje największym budżetem sięgającym 20 mld zł, podobnymi zasobami finansowymi dysponują także spółki miejskie.

2. Druga już poważna awaria kolektora ściekowego pokazuje zupełną bezradność prezydenta Trzaskowskiego i jego ekipy i zachowania od ściany do ściany, z jednej strony obrażanie się na rząd, że natychmiast nie zajął się tą awarią, tak jak zrobił to rok temu, z drugiej wyciąganie ręki i prośby „rządzie ratuj”.

Jak rozchwiany emocjonalnie musi być prezydent Trzaskowski pokazuje sytuacja z ostatniego czwartku, najpierw zwrócił się on do przewodniczącej Rady Warszawy o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia, aby wyjaśnić przyczyny awarii, a przede wszystkim przedstawić sposoby zaradzenia nieuchronnie zbliżającej się katastrofie ekologicznej, a następnie na nim się nie pojawił, delegując swojego zastępcę.

3. Przy poprzedniej awarii kolektora ściekowego rząd Zjednoczonej Prawicy widząc zupełną bezradność władz Warszawy i zdając sobie sprawę, że trwający kilka tygodni niekontrolowany zrzut ścieków zarówno komunalnych jaki przemysłowych z lewobrzeżnej Warszawy, grozi katastrofą ekologiczną na całym odcinku Wisły od Warszawy do Gdańska, a także i części Bałtyku, wziął wszystko na siebie.

W ciągu zaledwie kilku dni przedsiębiorstwo „Wody Polskie” jak i specjalistyczne jednostki wojskowe razem przygotowali koncepcję zbudowania mostu pontonowego przez Wisłę i ułożenia na nim podwójnego rurociągu o długości kilku kilometrów, poczyniono przygotowania w terenie, zgromadzono sprzęt, odpowiednią ilość rur, wreszcie pompy o ogromnej wydajności.

Po zaledwie 17 dniach od awarii ścieki z lewobrzeżnej Warszawy w pełni zostały przejęte przez rurociąg zapasowy i odprowadzane do oczyszczalni Czajka, operacja trwała aż do końca listopada, kiedy władzom Warszawy udało się naprawić uszkodzony kolektor.

Most został rozebrany, rurociąg także, prezydenta Warszawy nie stać było na publicznie wypowiedziane słowo dziękuje, nie mówiąc już o zwrocie poniesionych kosztów, które wyniosły około 40 mln zł, bez wyceny zaangażowania wojska.

4. Przez rok władze Warszawy nie zrobiły w tej sprawie nic, choć usunięcie awarii wykazało, że do zbudowania kolektora użyto niewłaściwych rur i jasne było, że skoro wymieniono je tylko na odcinku 100 metrów, a kolektor ma 1000 metrów, to w każdej chwili może nastąpić awaria, tego nieremontowanego odcinka.

I po roku nastąpiła, a prezydent Trzaskowski sprawiał wrażenie wręcz zaskoczonego i jak to ma w zwyczaju, obciążył odpowiedzialnością poprzedników w szczególności ś.p. prezydenta Kaczyńskiego, który rządził Warszawą 14 lat temu.          

Tym razem rząd premiera Morawieckiego zaoferował także Trzaskowskiemu pomoc, ale nie wziął wszystkiego na siebie, wojsko może postawić most pontonowy, przedsiębiorstwo „Wody Polskie” dostarczy nieodpłatnie wszystkie rury, a zbudować zapasowy rurociąg muszą już władze Warszawy.

5. Z posiedzenia Rady Warszawy wiemy, że mimo tego iż most pontonowy powstanie w zaledwie 3 dni, to ścieki rurociągiem zapasowym popłyną dopiero po 4 tygodniach, być może do grudnia uda się „przecisnąć” pod dnem Wisły dwie nowe rury, którymi docelowo ścieki trafiałyby do Czajki.

W tej sytuacji, trzeba ściskać kciuki, żeby tym razem zima przyszła dopiero na koniec grudnia, bo gdyby przyszła wcześniej, to w warunkach zimowych nie uda się utrzymać mostu pontonowego na Wiśle, a konsekwencji także rurociągu zapasowego i znowu ścieki będą musiałby być zrzucane w sposób niekontrolowany do rzeki.

Trzaskowski miał stanąć na czele ruchu społecznego, który chce nazwać „Nową Solidarnością” jednak jak się wydaje warszawskie ścieki zalały już na trwałe jego karierę w polityce.


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (53):

RS2020.09.7 13:24
Żałuje że został prezydentem Warszawy, PO to wszyscy nieudacznicy, nie potrafią rozwiązywać problemów tylko je tworzyć. Lewactwo tak ma jeszcze nic porządnego nie zbudowali.
Kaz2020.09.6 19:11
Może sprawę zakończyć szybko! Podać sie do dymisji!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 18:49
Patrzcie tylko, jaki to ja jestem zdolny (w końcu jestem żyd, nie goj) - oto nauczyłem się szkopskich umlautów: "kürwy, chüje, göwno". Z „ä” jeszcze mi słabo idzie, nie mówiąc już o „ÿ”, ale pracuję nad tym, bo jestem üpärtÿ żyd.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 14:38
Pedofile to polskojezyczni folksdojcze.
Szybka Randka2020.09.6 7:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Józef2020.09.6 6:49
Tak myślałem że to Kuźmiuk, może napisze coś o stadninie w Janowie Podlaskim, o budowie samochodów elektrycznych, o tunelu do Świnoujścia. To wtedy tytuł mógłby być, że Morawiecki żałuje że został premierem.
Anonim2020.09.6 5:47
Żałuje też że nie został Prezydentem Polski !!! Wywalić lenia, nieroba, folksdojcza !!!!
dość homoterroru2020.09.6 1:52
"Przypominamy, Rafał frajer, bo w najcięższych dla nas chwilach mówił, że temat adopcji dla osób nieheteronormatywnych jest nieistotny. Oprócz flagi czekamy na przeprosiny i dymisję tego zakłamanego kut.asiarza" Powiedzieć, że pie. olę Polskę, to nic nie powiedzieć jak długo Polska bedzie zakładnikiem psycholi lgbt a kazdy bedzie udawal ze szmbo to perfumeria, a czarne biale a facet to kobieta?
Anonim2020.09.6 2:14
pod palacem prezydenckim aktywisci tej psychiatrycznej gangreny psujacej wszelkie obyczaje mowili ze Duda to chu. w imie czego ma byc ten homoterror? w imie gwalcenia dzieci przez gejow na zakrystii ? hiva i raku odbytu? czy molestowania jakiego oni sami doswiadczyli nawet w 46% jak podaje wikipedia zaluje ze bylem frajerem co dal sie nabrac tym swirom ze sa normalną orientacją
Anonim2020.09.5 22:03
Trzaskowski za karę powinien się zaszczepić publicznie na grypę. I niech cierpi jak znajomi Dudy którego krytykował. Daleki jestem od teorii spiskowych ale statystyk nie da się zakłamać. Polecam google co do skuteczności i częstości zachorowań.
Mirek2020.09.5 21:07
Jak powiedział klasyk : Nie ma takiej rury na świecie której nie można odetkać . Pytanie : A kto tę rurę odetkał ?. Oczywiście .....prezydent Gó...no Czaskowski !!! .
czarzasty tonie w fekaliach jak trzaskowski2020.09.5 20:35
PIS opłaca LGBT żeby ośmieszyć idee świeckiego państwa i socjaldemokratów do których przyczepili się jak rzep psiego ogona, tak by kojarzyli się z fekaliami. Badania prof. Czapińskiego wykazały, że elektorat SLD, jeśli chodzi o konserwatyzm obyczajowy, jest na drugim miejscu za elektoratem PiS W kontekście afery Rywina Krzysztof Janik mówił kiedyś że do SLD wszystkie goowna się przyczepiają
Na Madagaskar!!2020.09.5 20:11
Nieudolność, buta i arogancja Czajkowskiego,kandydata- substytuta kandydatki na "prawdziwą prezydent" sięga zenitu. Doświadczył Warszawę i Polskę katastrofą ekologiczną rok temu. Cała Polska na północ od Warszawy ucierpiała, ucierpiał również Bałtyk i nasi sąsiedzi z niego korzystający, Skandynawowie, którzy nie darują, że można to powtórzyć. Przez rok Rząd i wszystkie odpowiedzialne instytucje państwowe domagały się od warszawskiego ratusza realnych działań z budową kolektora zastępczego, ale kozi syn to zagrożenie ignorował i nic nie robił, a zadającej w kampaniiwyborczej TVP pytania, odpowiadał, że gdy wygra wybory to ją natychmiast rozwiąże, bo po to są te wybory aby takich pytań nie zadawała. Dziś przerażona mina, ale buta POzostała ta sama. To nie on jest winny, ale ten kto wpadł na pomysł kolektora pod Wisłą od roku 1999, pomimo, że takie kolektory kanalizacyjne z powodzeniem służą w Londynie, Paryżu i Wiedniu. Jego POprzedniczka - HGW rozpoczęła i prowadziła budowę kolektora 15 lat temu, z pompą odbierali z Tuskiem ten "szczyt techniki", ale dziś nie oni są winni za odbiór powykonawczy i bieżące konserwacje warsiawskiej kanalizacji oraz za budowlany nadzór oczyszczalni Czajka, ulegającej awariom, a nieczystości z niej są rozwożone przez "gospodarza miasta" po całej Polsce! Posuwają się nawet do skrajności i na gwałt w POśpiechu POszukują winnych sabotażu, aktu terrorystycznego i innej spiskowej teorii aby zrzucić z siebie odpowiedzialność. Kozi syn zwołuje nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta i nawet się na niej nie pojawia.
----------2020.09.5 20:23
POpaprańcy uważają, że obowiązkiem Rządu jest powtórna budowa mostu pontonowego i że Rząd powinien za to zapłacić jak i za wszystko zło czynione Polsce, którego doświadczyliśmy i doświadczamy od tych totalnych zaprzańców powinien płacić Rząd i my wszyscy Polacy - za ich szkodnictwo Polsce i Polakom! Naturalnie, że Rząd PiS, działający w interesie wspólnym Polski i Polakom pomocy nie odmówi, bo tej pomocy nigdy nie odmówił. Ale jak długo jeszcze Polacy będą znosić działania antypolskie oPOzycji totalnej? Trzaskowski, który skompromitował Polskę w prezydenckiej kampanii wyborczej, nie zasłużył na poparcie innych partii i 10 mln Polaków. Niestety trzeba tu stwierdzić, że to bardzo źle świadczy o Polakach i reszcie całej opozycji, że mogli poprzeć kuglarza bez programu, tylko tupiącego nogą, że ma dość a niedawno redagującego dla Brukseli projekty antypolskich rezolucji i finansującego LGBT i warszawskie Biennale. Dobrze, że tak się skończyło a mógłby być totalny blamaż! Dziś, kiedy doprowadził własną nieudolnością do powtórzenia katastrofy ekologicznej wykraczającej poza granice Polski mówi, że niczego nie żałuje co robił, a jedynie tego, że będzie musiał odłożyć założenie "tęczowej solidarności" w Gdańsku. Przerażona mina kozi syna mówi jednak wszystko! Problem zaczął się w końcu 2006 roku, kiedy ekipa prezydent Warszawy HGW przejęła opracowanie założeń technicznych przebiegu kolektora, wyboru materiałów, szczegółów technicznych wykonania inwestycji. Czy nadzorowano realizację inwestycji i jak, pozostaje pytaniem retorycznym. Wiemy tylko o hucznym odbiorze technicznym przez zaprzańców w końcu tej potężnej 6 mld inwestycji? Miano też kontrolować i serwisować funkcjonowanie kolektora czego przez 15 lat nie robiono. Kolejnym blamażem była oczyszczalnia ścieków "Czajka" po drugiej stronie Wisły, której wykonawstwo i eksploatacja obciąża ratusz warszawski. Po objęciu stolicy przez Trzaskowskiego i wcześniej za HGW oczyszczalnia ulegała awarii a obecny prezydent rozwozi już 2 lata nieczystości transportem drogowym, zanieczyszczając znaczne połacie kraju. Co robił przez rok od poprzedniej awarii - nie wiemy. Śledztwo prokuratorskie to wszystko wyjaśni, ale już z góry wiadomo zaprzańcom, że prokuratura jest stronnicza i działa politycznie przeciwko nim. Każdy dziś zadaje sobie to samo pytanie na głos lub po cichu - ile ten szkodnik i jego zakłamana opcja mogliby zrobić złego dla Polski i jej przyszłości, dla naszych dzieci i wnuków gdyby nie daj Boże, został wybrany jeszcze dwa miesiące temu prezydentem Ojczyzny Polaków!!?
Vikary2020.09.5 19:44
Niech Rafałek dziękuje Bogu, że nie żyje w Korei, po takim numerze z Czajką Kim Dzong rozniósłby go na strzępy
rebeliant2020.09.5 19:39
Co Trzaskowski ma wspólnego z awarią Czajki ? Patrząc obiektywnie, to można wymienić jeden nurt działań negatywnych, a mianowicie przeznaczanie naszego wysiłku na destrukcję, zamiast skupianie go samobudowaniu się. Największą taką stratę zadał wydając kasę do Korei zamiast do Bydgoszczy - aby Polacy obrastali w tkankę technologiczną. Wówczas nawet jak coś się zepsuje, to przynajmniej wiemy na czym jedziemy, a ponadto nabywamy doświadczenia w kadrach.
korwin mikke2020.09.5 19:24
słowo gej kojarzy mi się z góvnem
Najlepiej na tym wyszła nasza Hania kochana2020.09.5 18:56
Nie bądź Pan rurą i nie pękaj Pan.
Kaczyński podrzucił mu tę rurę.2020.09.5 18:16
Nic dziwnego, że żałuje.
verizanus2020.09.5 16:14
Warszawiacy chyba też żałują....Może da się coś z tym zrobić ;)
droma2020.09.5 15:52
trzaskos -tasma herbu zdechla koza na palecie ,nygus do kwadratu z parti oszustow tepe dzidy ,nadaje sie na prezydenta warszawy jak wol do karety =zenada ...
Maliniak2020.09.5 15:33
Hania go wystawiła. Jak tak dalej będzie to się chłop załamie.
Dariusz2020.09.5 15:28
Jego żal do naszego dzielą lata świetlne.
Rafał Trzaskowski coraz bardziej żałuje,2020.09.5 14:53
że wygrał wybory na prezydenta Warszawy. 1. Druga już w ciągu ostatniego roku awaria kolektora odprowadzającego ścieki do oczyszczalni Czajka i poważne problemy z tym związane powodują, że Rafał Trzaskowski coraz bardziej żałuje, że wygrał wybory na prezydenta Warszawy. Gdyby jesienią 2018 roku te wybory przegrał z Patrykiem Jakim, to Trzaskowski byłby zapewne posłem do Parlamentu Europejskiego, a obecny europoseł Solidarnej Polski musiałby sprzątać po 12-stu latach nieprzerwanych rządów w Warszawie ludzi związanych z Platformą. A „sprzątania” wymaga każda dziedzina, która znajduje się w kompetencjach warszawskiego samorządu, szczególnie infrastruktura techniczna, potwornie zaniedbana, mimo tego, że stolica dysponuje największym budżetem sięgającym 20 mld zł, podobnymi zasobami finansowymi dysponują także spółki miejskie. 2. Druga już poważna awaria kolektora ściekowego pokazuje zupełną bezradność prezydenta Trzaskowskiego i jego ekipy i zachowania od ściany do ściany, z jednej strony obrażanie się na rząd, że natychmiast nie zajął się tą awarią, tak jak zrobił to rok temu, z drugiej wyciąganie ręki i prośby „rządzie ratuj”. Jak rozchwiany emocjonalnie musi być prezydent Trzaskowski pokazuje sytuacja z ostatniego czwartku, najpierw zwrócił się on do przewodniczącej Rady Warszawy o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia, aby wyjaśnić przyczyny awarii, a przede wszystkim przedstawić sposoby zaradzenia nieuchronnie zbliżającej się katastrofie ekologicznej, a następnie na nim się nie pojawił, delegując swojego zastępcę.
Randka juz dzis2020.09.5 14:26
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! https://erooo.pl
Sticky Notes2020.09.5 13:37
Pan Trzaskowski pełni nieocenioną rolę. Pokazuje całej Polsce jak "będzie" wyglądała pod rządami nie PiS. To swoisty test na "żywym organizmie". Mamy tu dziką reprywatyzację, kartę LGBT, kneblowanie ust taki ludziom (nie, nie z PiS) jak Pan Śpiewak, Czajkę, naćpanych i pijanych kierowców autobusów i wieeeele wiele innych przykładów, które Polacy osądzają coraz bardziej racjonalnie. Dziękujemy !
gogogo2020.09.6 7:00
NIc dodać, nic ująć. Popieram w 100%.
simon2020.09.5 13:05
Aby to wszystko ogarnąć i zrozumieć gdzie popełniono błędy...zapraszam na Salon24 tam jest pokazane co i jak zrobiono źle ,są zdjęcia i opisy.Jaki miał być projekt a co zrobiono aby doszło do tej katastrofy ci co to wykonali i ci co to odebrali...to sami oceńcie.
vina tusca2020.09.5 11:33
Hej, kto Polak na bagnety! Bij pisowca, bij że hej.
kris2020.09.5 16:00
jesteś kawał s...........na
zawierucha klimatyczna2020.09.5 11:31
Idzie na burzę, idzie na deszcz.
matis892020.09.5 11:29
Jak to mówił majster: jest otwór i ciśnienie, to płyn ciecze. Nie?
matis892020.09.5 11:23
Trzaskowski, prezydent gówniany, dosłownie. Niech idzie z Rabiejem postawić tęczowego klocka do Wisły. Od tego są specjalistami jaki i od naprawiania drzwi taśmą klejącą.
Glaudiusman2020.09.5 11:14
Pisowski NIK zapewne UDOWODNI zaniedbania ś+p Lechowi.
Sodom & Gomorrah2020.09.5 11:12
A zimny Lech już zaciera ręce w piekle.
Panie Kuźmiuk (ex-ZSL)2020.09.5 11:09
Budowę kolektora zamiast drugiej oczyszczalni przyklepano za rządów Lecha Kaczyńskiego i rządzącego po nim komisarza z PiS-u.
zomo2020.09.5 10:46
Trzaskowski doszlusuje do Margota i będzie odlotowy tandem.
katolik2020.09.5 10:36
wyborcy dna PO dalej nie widzą, że wybrali dno- bo dla nich im gorzej ,tym lepiej. Taka juz konstrukcja mózgu
Glaudiusman2020.09.5 10:29
Zawsze można odejść lub uciec. Gorzej jak NIK udowodni zaniedbania.
Antek z Czerniakowa2020.09.5 10:11
Co tam Warszawa, co tam czajka, swoimi zdolnościami, możliwościami, umiejętnościami, znajomościami zwłaszcza językowymi i nie tylko i wszystkimi innymi - nościami wykaże się w nowym dziele jakie stworzy i którym porwie wszystkich Polaków i Polki ku lepszemu i nowocześniejszemu ....
Mirek2020.09.5 10:02
Czaskoski powołał nową solidarność z dulkiewiczową z Gdańska . Solidarnie będzie jej przesyłał gó...no z Warszawy zamiast perfum szanel nr 5 . To będzie bardzo gówniano-owocna współpraca .
Anonim2020.09.5 8:31
Może Trzaskowski żałuje, ale Warszawiacy się cieszą bo mają wreszcie tęczowe szmaty za oknem. Wiadomo, że jak się tako szmate wywiesi to wszystkie problemy same się rozwiązują. Najlepiej się rozwiązały w Sodomie i Gomorze.
TwojaStara2020.09.5 8:26
Nie bardzo miał z kim przegrać ;)
Pogromca Smoków2020.09.5 7:54
Trzask prask uchadi - lepsza koza na urzędzie niźli Ty...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:28
Patrzcie tylko, jaki jestem zdolny (w końcu jestem żyd, nie goj) - nauczyłem się szkopskich umlautów: "kürwy, chüje, göwno".
analityk gluta POwskiego na szybie2020.09.5 7:28
Glut się nie martwi, nie smuci -tylko spływa POwoli
MT(*)2020.09.5 7:27
Trzaskowski to osobowość zbudowana na nieprawości, kłamstwie, obłudzie i hipokryzji. Dotąd raczej wszystko szło w jego życiu po jego myśli. Teraz wszystko się odwraca - przegrane przez jego PO kolejne wybory, w tym te jego dotąd najważniejsze - prezydenckie 2020. Miał dziś w Gdańsku zainaugurować swój ruch polityczny bezwstydnie oparty na obłudnie wykorzystywanej nazwie "nowa solidarność". I akurat tego dnia, akurat w Gdańsku, i o tej planowanej porze pojawi się rzeka warszawskich gówien. Scenariusz i scenografia tej pokrętnej inauguracji najbardziej kuriozalna z możliwych. I nie jest to przypadek losowy, to rozpoczynająca się wobec niego zemsta za nieprawość, za obłudę, za kłamstwa, za profanowanie ważnych dla Polaków wartości i jego przyzwolenie na szarganie największych polskich świętości. Nigdy nie wolno było z Warszawy, stolicy-symbolu tego co polskie i co katolickie tworzyć oazy bezwstydu, krainy szyderstwa z polskich wartości, historii i świętości. Czas wielkiej zemsty za to bezwstydne przyzwolenie na zło zaczyna się nieuchronnie. Ale co by nie powiedzieć - nadzwyczaj sprawiedliwie. Nic z tej zemsty, która już się dzieje, nie mogło być bardziej symboliczne i jednocześnie bardziej obrazowe.
Wicio fejknjuwz sokzkartofla2020.09.5 7:26
Sweden wydali ENA na niejakiego Czaczkowskiego eko niszczyciela. Sąd odmówił wydania,bo w Szwecji nie ma praworządności
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:24
Nie dziwcie mi się. Urodziłem się jako biały heteroseksualny mężczyzna, no i goj. Potem naczytałem się Marxa i coś mi odbiło. Chciałem być poprawnym politycznie obywatelem świata i - dla ułatwienia kariery - euroentuzjastą. Zrobiłem operację i teraz jestem czarną kobietą, lesbijką i żydówką. A co? Nie wolno? Teraz zrobią ze mną ciepły wywiad w "Wysokich obcasach" Gazety Wyborczej. Chyba warto? A niewykluczone, że za jakiś czas zechce mi się przepoczwarzyć w małpę albo karalucha.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:16
witam z rana wszystkie PiSdowate kürwy i chüje! chcę wam tylko powiedzieć że jesteście nic niewartym katolickim göwnem!!! miłego dnia życzę...
Eustachy2020.09.5 10:44
Ale przynajmniej jesteśmy Polakami.
Pokręć2020.09.5 7:15
PO = głupi i głupszy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:11
Cóż, jeśli w jakiejś dziedzinie w Polsce dzieje się nie najlepiej (choćby z winy lub świadomego działania samego lewactwa) to dla lewaków jest to dzika satysfakcja. Bo to są dywersanci. Wiem, co mówię, w końcu sam do nich należę...