Radni Prawa i Sprawiedliwości punktują Trzaskowskiego ws. kryzysu ściekowego - zdjęcie
29.08.19, 13:42Zdj. screen Radio Zet

Radni Prawa i Sprawiedliwości punktują Trzaskowskiego ws. kryzysu ściekowego

5

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości ostro krytykują działania stołecznego ratusza oraz prezydenta Rafała Trzaskowskiego w związku z awarią kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka". 

"Pan prezydent powiedział o awarii jednego kolektora, dopiero minister środowiska ujawnił informację do której przyznał się ratusz, że padł cały system, czyli obie rury przesyłowe"-zauważył radny Maciej Binkowski na briefingu prasowym przed czwartkową sesją Rady Miasta. Polityk wskazał również, że od prawdopodobnego momentu rozpoczęcia awarii minęło już ok. 48 godzin, a warszawiacy nie wiedzą w zasadzie nic ani o przyczynach awarii, ani o przewidywanym czasie jej usunięcia, oczyszczalnia jest sparaliżowana, zaś nieczystości hektolitrami spływają do Wisły. 

Radny PiS podkreślał, że instalacja podobno należy do jednej z największych i najnowocześniejszych w Europie, a wystarczyła "jedna awaria, aby cały system sparaliżować". Binkowski wskazał ponadto, że prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski mówi o awarii w sposób "naganny", a ze słów włodarza wynika, że "tak naprawdę prawie nic się nie stało".

"To nie wygląda tak różowo. Zacznijmy od tego, że pan prezydent zataił przed opinią publiczną skalę awarii, pan prezydent powiedział o awarii jednego kolektora, dopiero minister środowiska ujawnił informację do której przyznał się ratusz, że padł cały system, czyli obie rury przesyłowe. Służby państwowe odpowiedzialne za pomoc zostały powiadomione po kilku godzinach od rozpoczęcia zrzutu ścieków – to jest absolutnie skandaliczna sytuacja "-zauważył samorządowiec. Inny stołeczny radny PiS, Michał Szpądrowski zapowiedział złożenie na czwartkowej sesji wniosku o informację prezydenta w sprawie awarii. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (5):

freeasinfreedom2019.08.29 17:44
W Warszawie nie czerpie się wody z nurtu Wisły.
Toni2019.08.29 16:18
To był i jest kontrolowany zrzut fekalii do Wisły, Trzaskowski plnuje kolejną strefę relaksu zrobić dla towarzystwa LGBT, a oni na sam widok g....a dostają orgazmu.Obiecał zadbać o tych zbuków to robi co może.Tylko palety postawić zapłacić kilka milionów i relaks niepowtarzalny w żadnym innym państwie.
Komitet Obrony Czerwonego Kapturka2019.08.29 14:42
Zataił bo prawdopodobnie z tą Czajką jest jak z autostradami za Tuska. Partactwo i złodziejstwo.
Kali2019.08.29 14:31
Jak w ministerstwie szambo wybije mów że nic nie wiesz, przenieś kozła ofiarnego na inne koryto. Jak w mieście wybije szambo grilluj prezydenta że rur nie pilnował. Bądź sprytny, bądź jak Kali!
CIPAK2019.08.29 15:21
Nie stawiaj to żartobliwej zasłony dymnej. Sprawa sie rypła. Naród już wie - kto mydło zjadł i gdzie pies pogrzebany. Wokół oczyszczalni kręcił się jakiś rudy dywersant - i to on przegryzł rury. Wzięty na pisowskie męki ujawnił - że zęby pilnikiem szlifował mu Brejza - pilnikiem przekazanym przez Trzaskowskiego.