Przepełnienie ośrodka w Gostyninie. Zwyrodnialcy znajdą się na wolności?! - zdjęcie
17.02.21, 10:00fot. sxc hu

Przepełnienie ośrodka w Gostyninie. Zwyrodnialcy znajdą się na wolności?!

65

Niepokojące doniesienia na temat specjalnego ośrodka w Gostyninie, do którego trafiają byli skazańcy tacy jak seryjny morderca Mariusz T. Według serwisu Onet.pl placówka jest mocno przeludniona i nie będzie przyjmowała nowych pacjentów.

Co gorsza, dalej poinformowano że niebezpieczni przestępcy przez brak miejsca będą wypuszczani na wolność! Do tej pory niebezpieczni przestępcy którzy zakończyli odsiadkę ale w opinii sądu nadal zagrażają społeczeństwu trafiali właśnie do podlegającego Ministerstwu Zdrowia ośrodka w Gostyninie.

Jak czytamy, problem z przeludnieniem tego miejsca trwa już od lat i obecnie przebywa tam 91 byłych osadzonych choć zgodnie z przepisami liczba ta nie powinna przekraczać 60.

Według Onetu w piątek na wolność najpewniej wyjdzie mężczyzna, któremu kończy się wyrok za przestępstwo na tle seksualnym. Powodem jest właśnie przepełnienie wspomnianego ośrodka.

Chcąc, dla dobra wspólnego, pomóc resortowi zdrowia w rozwiązaniu problemu, zaproponowaliśmy alternatywne nieruchomości (dawne areszty śledcze, czy obecnie działające ośrodki zamiejscowe zakładów karnych), które mogłyby służyć na potrzeby terapii osób umieszczonych w ośrodku w Gostynie”

- informuje wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w rozmowie z Onetem.

Dodał, że resort popierał w Ministerstwie Finansów zapewnienie środków na większą liczbę miejsc w ośrodku.

dam/Onet.pl,Fronda.pl

Komentarze (65):

Alojzy Cedzidło2021.03.17 10:08
I bądz tu mądry . Ciekawa ta nasza obecna cywilizacja . Walczą jak lwy o legalne zabijanie dzieci . Staruszek be wyroku może prosić o pomoc na zejście do piachu lub pieca .. A morderców wszelakiej maści hołubimy jak ludzi zasłużonych . I zamieszkanie , i wyżywieni prawidłowe i rozrywki , w tym w pokojach rozkoszy . A potem pochówek , może w Alei Zasłużonych . Bo i tam leżą zasłużeni w mordowaniu Polaków. No ale cóż , taka ta nowa cywilizacja . Bo starej z szubienicami dla morderców powinniśmy się wstydzić . .
roman2021.03.17 13:26
100/100
Anonymus2021.03.15 9:40
Mozna ich utylizowac.
kasikas2021.03.8 12:34
ALE NA SZCZEPIONKI MILIONY IDĄ....
Figo Fago2021.03.17 10:11
Tak trudno zgadnąć ,że głównie chodzi o kasę a nie o wynik szczepienia .
abiturient2021.03.6 18:35
W świecie naukowym znany jest taki proces fizyczno - chemiczny, który nazywa się: utylizacja. Nadwyżkę (tę najbardziej zasłużoną) zawsze można poddać temu skutecznemu i nieodwracalnemu ww. procesowi.
AAAtomek2021.03.4 15:24
PiS chce wypuścić z wiezień zbrodniarzy?????????????
AAAtomek2021.03.10 13:16
ciebie już wypuszczono i co???????????????????????????
AAAtomek2021.03.15 6:54
Poniedziałek. Czas wracać do ośrodka dla nerwowo chorych, prawaku. Pozdrów Antoniego jak wrócisz na oddział.
Alojzy Cedzidło2021.03.17 10:23
No właśnie .SKANDAL ! ! PiS chce wpuścić .... A take jest proste rozwiązanie . Na Rakowickiej zrobić Łączkę, tym razem dla prawdziwych zbrodniarzy . Jak już ekshumują z tamtąd pomordowanych za komuny Polaków , ci nowi czuliby się dobrze wśród dawnych " Zasłużonych"
Ziomal2021.02.17 18:55
Ziobro chce wypuszczać na wolność zwyrodnialców? Może jak Putin chce ich wykorzystywać do załatwiania własnych interesów. PIS to jednak mafia.
Anonim2021.03.12 9:43
zwyrodnialców i zwyrodnialczynie - nie stosujmy języka wykluczającego
Podłe czasy2021.02.17 16:39
Nie ma co rozkminiać, powiem krótko. Jeśli dany osobnik odsiedział swoje zasądzone, to jest człowiekiem wolnym! Kara została wykonana! Co to ma być za przetrzymywanie?! Tym ludziom, jeśli odsiedzieli swoje i dalej są izolowani, należy się nie tylko natychmiastowe wypuszczenie z więzienia ale także odszkodowanie za bezprawne zatrzymywanie w izolacji!
abcd2021.02.17 17:54
Naprawdę odsiedzieli? Czytaj więcej: "Jak to z moratorium było" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Jak_to_z_moratorium_by%C5%82o
Podłe czasy2021.02.17 18:54
Oczywiście że za morderstwo powinna byc czapa! Nie ma wątpliwości. Ale jeśli ktoś dostał 25 lat i 25 lat odsiedział to co? Ma siedzieć dalej? Swoje odpękał, jest wolny!
Starszy człek2021.03.6 18:41
Wiele lat temu (gazety pisały o tym dużo) w przypadkowej mazowieckiej wiosce taki degenerat po 25 latach odsiadki za morderstwo bestialsko zamordował 3 - osobową rodzinę. Ocalała jedna córka (19 l.), która w tym czasie randkowała. Tego chcesz?
Anonim2021.02.17 14:48
Prawdziwe przyczyny ograniczania i eliminowania kary śmierci, to nie humanitarne podejście polityków czy środowiska prawniczego do przestępców. Choć oficjalnie wielki humanitarny aspekt ludzkiego życia podnosili, podnoszą i będą podnosić. W zakresie stosowania go do zwyrodniałych przestępców, to czynnik czysto propagandowy, tzw. pranie mózgów. Na przeciwieństwo zakazywania kary śmierci zwyrodnialców, ci sami ludzie (politycy, prawnicy, sędziowie) nie zakazują, a nawet propagują: aborcję i eutanazję. Czyli uśmiercanie ludzi. Tu nie mają żadnych wyrzutów sumienia ani szczytnych filozoficznych uniesień nt. wartości ludzkiego życia. Tu jakoś humanistyczna godność ludzkiego życia, nie może przebić się do ich głów. Do głów, gdzie na dobre zagnieździła się godność do ludzkiego życia skrajnych bandytów potworów. To odczywisty dowód na ukryty fałsz. Co jest celem tego fałszu? Zawsze kiedy nie bardzo wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Od dobrych 100 lat, środowiska prawnicze opanowały, oprócz sądowniczej, władzę ustawodawczą i wyższą oświatę. Ich ekspansja na nowe dziedziny trwa, mocą uchwalanego prawa. Co to jest środowisko prawnicze? Środowisko prawnicze w danym kraju to kilkaset, kilka tysięcy rodzin ściśle związanych ze sobą. Nepotyzm zastepuje się ustawieniem wymogów kwalifikacji i wytworzonym systemem pracy, tzw. profesjonalizmem. Celem tych ludzi zawsze było, jest i będzie żyć na wysokim poziomie życia i nie przepracowywać się zbytnio. Im się nigdzie nie spieszy. U nich termi szybko, nie istnieje. Jest termin niezwłocznie, który oni sami definiują i oceniają. Generalnie im więcej problemów prawnych, w tym przestępców, tym dla ich rodznin rynku pracy lepiej. Im dłużej trwają śledztwa i procesy, tym perspektywicznie więcej zapewnionych godzin pracy. Z tych prostych powodów, całe ich środowisko, od oświatowego, przez ustawodawcze, po wykonawcze, od dziesięcioleci skutecznie pracuje na rozwój ich lukratywnego rynku pracy. Generalnie na szkodę reszty która ich szczodrze finansuje.
Anonim2021.02.17 14:47
Świat technicznie gwałtownie się rozwija od XXw. Od połowy lat 50tych można powiedzieć, że stan techniki śledczej i operacyjnej pozwala na złapania każdego przestępcy, o ile policja włoży w to odpowiednio dużo środków. Tym bardziej od końca XXw. Jeśli policja nie znalazła przestępcy, to tylko z braku odpowiendnio włożonych sił i środków. Wysoka skuteczność policji nie jest w długofalowo w smak dla środowiska prawniczego. Wyłapanie przestępców, długofalowo oznacza bezrobocie dla tych rodzin. Odpowiedzią środowiska prawniczego, na skuteczność policji, jest wydłużanie postępowania, przygotowawczego i sądowniczego, a na końcu trywialne wyroki. Trywialne tzn. nie powstrzymujące skazanych przed popełnianiem dalszych przestępstw. A w końcu zakaz kary śmierci, jako zdarzenia, które całokowicie eliminuje, dalszą przestępczość degenerata, czyli generowania potrzeb rynku pracy prawniczych rodzin. Po wyroku śmierci bandyta już nikogo nie skrzywdzi. Tym samym nie wygeneruje potrzeby istnienia prawnika - ryzyko utraty wysokich przychodów, a nawet bezrobocia. W przypadku więzienia, kiedyś go opuści. Z prawdopodobieństwem np. 10-30%, na wolności znowu dokona przestępstw, w tym ciężkich. Dla prawników znowu robota i pieniądze.
Anonim2021.02.17 14:46
Kolejny powód globalny, za zniesieniem kary śmierci i presją na rozwiązania łagodzące czy to wyroki czy sposób ich odbywania, to używanie systemu prewencji i sprawiedliwości jako broni przeciwko komuś - innym krajom. Definicja broni na użytek rozumienia tego zjawiska jest taka: broń to takie środki, materialne i niematrialne, które odpowiedni użyte powodują powstanie określonych strat w energii, materii i czasie u ofiar tej broni. Rozważmy jakieś przestępstwo, np. kłótnia i bójka kierowców na drodze. Skutki poważniej pobity jeden z nich i uszkodzny samochód. U poszkodowanego straty materialne 3000zł, starty na zdrowiu jako koszty leczenia i utracone korzyści w czasie i po (trama, inwalidztwo) 5000zł, strata czasu w perspektywie 5 lat - 1000h, oddziaływanie stresu na rodzinę i straty z tego powodu 10.000zł. Podobnie można wyliczyć straty u sprawcy. W przypadku ciężkich przestępstw ofiary, wyłączone są znacznie lub całkowicie, z możliwości pełnego realizowania swojego życia. Tu straty na jednostkowe przestępstwo to miliony. Jak używają takiej broni przeciw nam? Specjaliści na odpowiednich posadach, tak aranżują układanie i funkcjonowanie wymiaru ścigania i sprawiedliwości, by jak najwięcej start było generowanych, wg. zmiennych podanych wcześniej. Używanie takiej bomby prawniczej, to super biznes dla żołnierzy tej broni - prawników, o ile w jakimś żadkim przypadku, "odprysk odłamka" nie ugodzi w nich samych czy ich rodziny.
wystarczy się spowiadać2021.02.17 14:29
Jacy zwyrodnialcy? W Polsce takich nie ma. Po dziesięć godzin religii tygodniowo, obowiązkowa komunia i bierzmowanie. Papież Polak. I po trzy msze w telewizji. Od tylu lat rządzi święty PiS (na pół z ePISkopatem). A wy mi wmawiacie że w Polsce są jacyś zwyrodnialcy? Niby skąd - kiedy wszyscy niemal święci.
Tylko PO2021.02.17 20:43
Mogę podać namiar na dobrego lekarza. PSYCHIATRA (Психиатр) potrzebny od ZARAZ???
x2021.02.17 13:22
Cały PiS...
abcd2021.02.17 13:22
Ciekawe, że przeciwnicy kary śmierci jakoś nie zauważają, że na cmentarzach nie ma przepełnienia. A tam leżą ofiary tych degeneratów. Cisza absolutna.
JPIII2021.02.17 12:39
Wysłać ich do kieckowych. Niech ich nauczą porządku.
ladychapel2021.02.17 10:55
Przepelnienie kosciola katolickiego w Polsce. Zwyrodnialcy wciaz na wolnosci. SZOK. ZAORANIE. ZMIAZDZENIE. SAMOZABRONOWANIE
tęczowy ormowiec2021.03.10 13:17
Przepelnienie twojego mózgu? Zwyrodnialcy wciaz na wolnosci. SZOK. ZAORANIE. ZMIAZDZENIE. SAMOZABRONOWANIE
Sceptyk2021.02.17 10:45
Może jednak kastracja fizyczna jest lepsza? Co prawda może się okazać, że niektórym to jeszcze ręce trzeba obciąć ale być może to też warto rozważyć. I tak pożytku z nich nie ma
abcd2021.02.17 10:29
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
Anonim2021.02.17 10:35
No chyba że ksiądz, to wtedy przeniesienie do innej parafii...
Dam2021.02.17 10:44
Gdyby była kara śmierci, Komenda by nie żył. Rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko gdyby to ciebie niesłusznie skazali na śmierć?
abcd2021.02.17 10:49
To zły przykład. Wiesz dlaczego się nim posłużyłeś? Bo lepszego nie masz. Tomasz Komenda został skazany na 25 lat. Nawet nie dostał dożywocia i oczywiście nigdy nie zostałby skazany na karę śmierci.
Pogadaj2021.02.17 10:51
z duchem Wawrzeckiego.
abcd2021.02.17 10:54
Twierdzisz, że Wawrzecki był niewinny?
Twierdzisz,2021.02.17 11:03
że za defraudację powinno się ludzi wieszać?
Anonim2021.02.17 11:43
Oczywiście że tak. Ale nie tylko, za lichwę również.
szok^22021.02.17 12:14
To zależy od skali. Generalnie urzędasy powinny być wciąż pod presją kary śmierci za złe decyzje.
abcd2021.02.17 13:17
Zapewne nie żyłeś w tamtych czasach. To nie o defraudację chodzi. Wtedy, aby kupić wędlinę lub mięso trzeba było stać w kolejce czasami od 3 w nocy. Potrafisz sobie to wyobrazić? Potrafisz sobie wyobrazić ilu ludzi zmarło w tych kolejkach, ale media nigdy o tym nie napisały? A ilu ludzi przeziębiło się i zmarło w wyniku komplikacji? W Auschwitz zabijano za kradzież kromki chleba, bo oznaczało to życie lub śmierć.
Powtarzasz2021.02.17 15:11
dokładnie argumentację ówczesnej komunistycznej władzy. Po to własnie był ten nagłośniony proces i drakońskie wyroki - żeby wmówić ludziom, że brak mięsa i kolejki nie są spowodowane komunistyczną księżycową ekonomią, tylko powodują to źli spekulanci i złodzieje. Jakoś teraz mamy aferzystów całe masy, a mięsa i kiełbasy nie brakuje.
Anonim2021.02.17 15:20
Może i nie brakuje, ale "mamy" też 6 bilionów długu, który będzie ściągany z nas i naszych dzieci. Dla ciebie to okej, dlatego bronisz złodziei.
abcd2021.02.17 16:30
Ludzie wiedzieli dlaczego mięsa nie ma. Nie odchodź od tematu. Rozmawiamy o degeneratach z Gostynina, którym jest za ciasno. A powinni wisieć i zajmować miejsca na cmentarzach.
efgh2021.02.17 16:39
Odsiedzieli już swoje w więzieniu.
Podłe czasy2021.02.17 16:41
Zgadza się. Wreszcie głos rozsądku! Kto odsiedział swoje - jest wolny!
abcd2021.02.17 16:53
Naprawdę odsiedzieli? Czytaj więcej: "Jak to z moratorium było" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Jak_to_z_moratorium_by%C5%82o
Dam2021.02.17 12:56
Został skazany na 25 lat, bo nie było kary śmierci. Gdyby była, niewątpliwie by dostał, ze względu na rangę zbrodni, która została popełniona. Tutaj nawet nie potrzeba przykładu, wystarczy hipotetyczna sytuacja. No i nie odpowiedziałeś, czy nie miałbyś nic przeciwko zostaniu przez pomyłkę skazanym na śmierć. Skoro tak chcesz kary śmierci, to musisz być też gotowy na takie jej konsekwencje. Inaczej jesteś po prostu hipokrytą.
abcd2021.02.17 13:12
Czytaj uważnie - te zdania są niżej. "Zauważ, że za abstrakcyjnym określeniem „niewinny człowiek” kryją się konkretni ludzie. Wśród tych ludzi jestem też ja i wszyscy moi bliscy. Nieprawdą jest, że narażam na błąd „niewinnego człowieka”, ale chronię przed tym błędem siebie. System nie jest przez to niesprawiedliwy. Sprawiedliwie – bo w jednakowym stopniu – naraża na ową nieprawdopodobną pomyłkę wszystkich. Twój problem leży w tobie – to kwestia ryzyka, jakie jesteś w stanie podjąć, aby chronić godność ofiar."
abcd2021.02.17 10:53
Krótka historia o ryzyku i godności Mówisz: „Nie wolno stosować kary śmierci, bo wymiar sprawiedliwości jest omylny i może zginąć niewinny człowiek”. W rzeczywistości nie ma takich pomyłek w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a być może już nie zdarzają się wcale. Pomińmy tutaj ten fakt, pomińmy też temat rzeczywistych pomyłek sądowych, kiedy zwalniani mordercy wychodzą na wolność i zabijają ponownie (to są prawdziwe pomyłki sądowe i to jest prawdziwy problem). Zauważ, że za abstrakcyjnym określeniem „niewinny człowiek” kryją się konkretni ludzie. Wśród tych ludzi jestem też ja i wszyscy moi bliscy. Nieprawdą jest, że narażam na błąd „niewinnego człowieka”, ale chronię przed tym błędem siebie. System nie jest przez to niesprawiedliwy. Sprawiedliwie – bo w jednakowym stopniu – naraża na ową nieprawdopodobną pomyłkę wszystkich. Twój problem leży w tobie – to kwestia ryzyka, jakie jesteś w stanie podjąć, aby chronić godność ofiar. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"
Maria Błaszczyk2021.02.17 12:23
"to są prawdziwe pomyłki sądowe i to jest prawdziwy problem". No nie wiem. Jakby to Ciebie skazali za przestępstwo, którego nie popełniłeś, to chyba jednak swój problem postrzegałbyś inaczej. Ale zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz - ten, co to zrobił, w tej sytuacji nadal jest na wolności, więc korzyści z tego nie ma żadnych, za to niewiny człowiek siedzi czy jest zabijany.
Anonim2021.02.17 12:51
Argument o pomyłkach jest argumentem przeciwko wszelkim karom. Każda kara jest nieodwracalna. A więc trzeba założyć, że winnego wiesza się gdy dowody są bezpośrednie jak złapanie na gorącym uczynku. W pozostałych przypadkach dożywocie. Chyba że wypłynie dowód, to wtedy wywlec gada z celi i na sznur z nim.
Maria Błaszczyk2021.02.17 13:05
Masz rację. To jest argument przeciwko karom. Mam zresztą całe mnóstwo innych argumentów przeciwko karom. Tylko co z tego wynika? Bo na pewno nie to, że społeczeństwo nie ma prawa izolować niebezpiecznych osobników. Powiedziałabym, że społeczeństwo nie ma innego wyjścia. Nie wynika też z tego, że społeczeństwo nie ma prawa oczekiwać, że sprawcy przestępstw nie będą naprawiać skutków swoich działań.
abcd2021.02.17 13:19
Troska przeciwników kary śmierci o życie niewinnego człowieka to tylko propagandowy slogan. Nie wierzysz? Przeczytaj: "Lepiej, aby zginęło stu niewinnych, niż gdyby jeden winny miał zginąć" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Lepiej,_aby_zgin%C4%99%C5%82o_stu_niewinnych,_ni%C5%BC_gdyby_jeden_winny_mia%C5%82_zgin%C4%85%C4%87
Maria Błaszczyk2021.02.17 13:52
Ale ja nie jestem przeciwko zabijaniu akurat niewinnych. Jestem przeciwko zabijaniu kogokolwiek. Nie wiem, po co ktoś miałby to robić. Nie widzę żadnych korzyści, a za to ogromne koszty.
Anonim2021.02.17 17:31
Poza oczywiście podludźmi, tzw płodami, oraz poza osobami poddanymi tzw eutanazji, zmuszonymi do podpisania wyroku śmierci na siebie.
Anonim2021.02.17 11:45
Gdyby była kara śmierci, Komenda nie zostałby skazany, ponieważ osoby które spreparowały fałszywe dowody przeciwko niemu wiedziałyby, że w przypadku wtopy same idą na szafot za morderstwo.
Maria Błaszczyk2021.02.17 12:19
Aha. A obecnie ile z tych osób siedzi? Bo karę więzienia mamy przecież? Albo chociaż poniosły jakieś inne konsekwencje wrobienia niewinnego człowieka, składania fałszywych zeznań itd? Wiesz, to nie jest tak, że za kłamstwo, nawet jesli gdzieś na końcu ktoś zginie w jego wyniku, ponosi się konsekwencje jak za zabójstwo...
Anonim2021.02.17 12:47
To bardzo źle, że za kłamstwo które ma na celu zlikwidowanie człowieka nie odpowiada się jak za podżeganie do morderstwa. Poza tym kobieta która najpewniej z zemsty skłamała, taktownie zmarła. Trudno aby trup siedział w celi.
Maria Błaszczyk2021.02.17 12:58
No ale tam przecież dużo osób kłamało, jeszcze więcej mówiło nieprawdę, choć nie wiemy, czy celowo. Chciałbyś szafotu dla biegłego, co twierdził, że te odciski zębów to naprawdę mocny dowód? Tych od DNA? A policjantów, za wymuszenie zeznań, które były kluczowym dowodem obok tych zębów? To chyba z 10 osób by trzeba było zabić w tej sytuacji. I co z psami, które podobno rozpoznały zapach pana Komendy na jakichś rzeczach na miejscu zdarzenia? Je też chciałbyś zabić, gdyby jeszcze żyły? Wyjątkowo krwiożercza z Ciebie osoba.
Anonim2021.02.17 13:43
Ilu zabić? Wszystkich winnych. Jeśli 10 osób chroniło mordercę, aby nadal mógł mordować, i dla tej ochrony wsadziło niewinnego do więzienia, to jako sędzia skazałbym ich wszystkich na stryczek. Wina nie zmniejsza się w wyniku podziału. Gwałt zbiorowy w pięciu nie oznacza że każdy sprawca ma 1/5 odpowiedzialności. Każdy ma całą.
Maria Błaszczyk2021.02.17 13:55
Cudownie... Czyli będziemy mieć 10 par rodziców, które straciły dzieci, ileś owdowiałych żon i mężów, sierot tyle, że dałoby się małą wieś zaludnić. I jaka z tego byłaby korzyść? Komuś to życie przywróci? Następnym razem nie skłamią? Czy czego się spodziewasz po takiej jatce? Poza tym, że zapewne kolejne pokolenia będą miały problemy z prawem, bo to nie wpływa dobrze na rozwój dziecka, jak Ci tatusia zabiją...
Anonim2021.02.17 16:26
To mała cena za zdyscyplinowany aparat państwa. Taki co wykonuje rozkazy a nie kręci lodów na boku. Wzoruję się na wielkim królu Cyrusie II Wielkim, który skórą skorumpowanego urzędnika kazał obić krzesło dla jego następcy, z inskrypcją "bacz na czym siedzisz". Piękne.
BestieKleroPedofilskieSpacerująMiędzyParafiami2021.02.17 10:13
Wypuśćcie Trynkiewicza - wsadźcie Paetza, Dymera i Gulbinowicza!
BieS2021.02.17 10:57
Jak go przyjmiesz do siebie i będziesz trzymał na grubym łańcuchu.
Anonim2021.02.17 10:09
Mariusz T. to w PiSdzielskiej logice nadawałby się na Rzecznika Praw Dziecka.
BieS2021.02.17 11:02
Twoje obłąkańcze wynurzenia funta kłaków nie są warte.
slawek522021.03.8 12:14
Twoje obłąkane wynurzenia są w sam raz do leczenia przez lekarza psychiatrę.
slawek522021.03.8 12:16
To się tyczy Anonima piętro wyżej.