Prymas Polak: wspieranie szczepień jest aktem miłości - zdjęcie
27.08.21, 11:17Fot. Screenshot You Tube

Prymas Polak: wspieranie szczepień jest aktem miłości

129

Podczas uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej homilię na Jasnej Górze wygłosił prymas Polski. Poza rozważaniem o roli Matki Bożej w naszym życiu wiary oraz podkreśleniem kontekstu zbliżających się beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Róży Czackiej, w słowie abp. Wojciecha Polaka nie zabrakło też odniesień do najistotniejszych obecnie zagadnień społecznych, związanych ze szczepieniami czy migrantami.

Arcybiskup gnieźnieński zwrócił uwagę, że nasze pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani ma niezmiennie na celu odnalezienie „pokoju i siły” w bliskości jej matczynego oblicza. Prymas podkreślił, że już od wieków powierzamy Jej „nasze troski, potrzeby i bolesne sytuacje – te osobiste, rodzinne i narodowe”. Zwrócił też uwagę, że podobnie jak Maryja, również Kościół jest naszą Matką. I właśnie „wpatrując się w Jej naznaczone cierpieniem rysy, możemy odkryć najpiękniejsze i najbardziej czułe oblicze Kościoła”

Przywołując słowa Franciszka, mówiące o tym, że w obliczu trwającego wciąż zagrożenia epidemiologicznego „zaszczepienie się jest aktem miłości”, prymas wyraził opinię, żeaktem miłości jest również przyczynianie się do tego, aby większość ludzi się zaszczepiła”. A wobec wzmagającego się kryzysu migracyjnego i towarzyszących mu napięć, wezwał wszystkie siły polityczne do studzenia emocji oraz szukania „właściwych rozwiązań skomplikowanych problemów migracyjnych” oraz kierowania się w tym „postawami gościnności, szacunku wobec przybyszów i dobra wspólnego wszystkich Polaków”. Podkreślił też, że „życie migranta, podobnie jak życie każdego innego człowieka jest święte i ma niezbywalną godność”.

- W tym duchu, za papieżem Franciszkiem Kościół powtarza dziś, że w obliczu trwającego wciąż zagrożenia epidemiologicznego «zaszczepienie się jest aktem miłości». I aktem miłości jest przyczynianie się do tego, aby większość ludzi się zaszczepiła - mówił prymas.

Prymas Polak wypowiedział się także na temat kryzysu migracyjnego u polskich granic oraz konieczności troski o życie każdego człowieka.

- Żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej. Życie migranta, podobnie jak życie każdego innego człowieka jest święte i ma niezbywalną godność. Powtórzę. Każde ludzkie życie jest święte i od tej ewangelicznej prawdy nie ma żadnego wyjątku – święte jest życie nienarodzonego dziecka i święte jest życie starca doświadczonego chorobą - przekonywał.

 

ren/episkopat.pl

Komentarze (129):

Nie jestem królikiem doświadczalnym2021.09.24 13:53
Preparat nazwany szczepionką jest eksperymentem medycznym i to wiemy na pewno - reszta, to niewiadoma. Prymas nie wie co to jest miłość.
Skrzypek na dachu2021.09.22 18:59
Przekupiony przez milosc do worka kapusty od Pfajzera .
lakiernik2021.09.22 8:41
Abp Polakowi pokiełbasiło się z tą miłością. Bezmyślnie powtarza za Frankiem, że udział w szczepieniach to akt miłości. Gdzie on to w Biblii wyczytał, jakie seminarium skończył, jaką on ma wiedzę i o czym, skoro takie bzdety powtarza. Wstyd, zyskasz na honorze jak już nic będzie gadał, abp Polaku.
linus2021.09.21 0:09
Ile dawek szczepionki trzeba przyjąć i do ilu jeszcze zachęcać innych, by zostać uznanym za miłującego? Kto zostanie uznany za miłującego ludzi Nienarodzonych, których uśmiercono, by wykorzystać ich tkanki do badań nad szczepionkami? Czemu ani słowa w kazaniu o wątpliwościach moralnych, o których parę miesięcy temu mówił zarówno Watykan jak i polski Episkopat?
KATOLIK2021.08.31 9:25
W jednym z komentarzy dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego,ujawnia dokumenty że Kościół w Polsce otrzymał 720 mil,zł. Można się domyśleć że to zapewne był początek daru itd..............
13 srebrników z Tarczy Mamona2021.08.28 13:32
Czy dowiemy się ile kościół dostał kasy z budżetu propagandy szczepionkowej ? Ile pieniędzy dostał z tarczy podatkowej ? Cena zdrady jest zawsze taka sama ...13 sztuk srebra dzisiaj wypłacana dla komediantów srebrnego ekranu .
SIM2021.08.28 9:00
Polecam... Ciekawe stanowisko ekspertów... https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=qf0F5RXrjPs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1YdufL7MZJjdua1d5js-0tK-dMt1v0qfMjUyIoNedUq_vU2O-aBGZGnew&ab_channel=OkiemProstaczka
katolik2021.08.28 8:31
Abp Polak, Abp Gądecki--- i ty Brutusie przeciwko nam, jesteście jak Hitler II, za jednostke stacjonujacą SSPIS masoni obrali sobie Kościół
Józia2021.08.28 8:03
Chyba MIŁOŚCI WŁASNEJ - ślepej, głuchej i głupiej. Niestety, w Kościele działa V kolumna, czego dowodem jest taka właśnie gadka. Czego nie zrobi się dla srebrników i za srebrniki. HAŃBA! Piszę to z wielką przykrością, z rozdartym sercem. Apostołowie Jezusa Chrystusa ODDALI ŻYCIE w śmierci męczeńskiej za Głowę Kościoła świętego, za Ewangelię Chrystusową - Z PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI do Pana Boga i drugiego człowieka. A następcy Apostołów co czynią obecnie? Bratają się z wrogami Chrystusa i Kościoła świętego za rzucone srebrniki. Co za sromota. Boże, ratuj nas! Prowadź sam, bo - w dużej mierze - nie możemy liczyć na obecnych "pasterzy".
JANOSIK2021.08.28 7:09
Niech wczesniej wyszczepia wszystkie purpury a szczegulnie te SB-eckie jak TW ,,Dabrowski" a nam dadza spokuj.Dziwne, Polak nie Polak?Milego dnia
katolik2021.08.28 6:55
Wróg wewnętrzny - posłowie, senatorowie, duda przygotowali ustawy śmierci, zniewolenia i holocaust chemią genetyczną + Abp Polak, Gądecki. Polacy zostali sami, trzeba masowo przystępować do spowiedzi, modlić się o obronę Boga, nawrócenie zdrajców, upadek ich szatańskich planów i oddać się Maryji.
...2021.08.28 6:33
... no a szef Pfaizera się nie zaszczepił i powiedział, że tą szczepionką nie wolno szczepić jego pracowników - produkujących tę szczepionkę - szef pfaizera kocha pana Polaka! - gdyż pan Borula jest weterynarzem i właśnie prowadzi sobie globalne testy na populacji świata -https://spidersweb.pl/2021/04/szczepionka-covid-19-jak-czesto.html
Małgorzata2021.08.28 5:51
oni już wyłącznie wierzą w mamonę, stali się naganiaczami szczepionkowymi, nie mieli i nie mają żadnej wiary, poustawiali w kościołach dozowniki do dezynfekcji, pozakładali maski na swoje fałszywe mordy, szambo!!!!!!!
Urszula2021.08.27 23:22
Ks. Prymas ma szczególne poczucie humoru! Chyba jest to czarny humor!!!
won2021.08.27 23:17
Panie Polak (na miano księdza nie zasługujesz) jest w internecie polskie tłumaczenie The Great Reset Klausa Szwaba. Wejże chłopie przeczytaj a potem cokolwiek mów. Rozumiesz te rodziny, które niepotrzebnie przeżywaja aż takie dramaty. Ostatnio zmarła 20-latka. Pozostawiła 8 miesięczne dziecko. Jesteś draniem i cynikiem i ten antychryst bergoglio jeszcze was nakręca a wy kompletnie bezmyślni. WON !
wierny2021.08.27 21:03
Ksieze Prymasie - prosze wiecej poczytac, posluchac (oprocz wszelkich oficjalnych mediow). Te szczepienia juz niektorzy oglaszaja holokaustem i maja na to dowody. A Kosciol polski co ? Wierzy w bajki ?
janton2021.08.27 21:21
kościół sam tworzy i tworzył bajki dla ciemnego luda przez wieki
objawienie Jezusa2021.08.27 20:56
" Nadchodzą w waszym kierunku dni ciężkich prób, ważnych egzaminów dla waszego zbawienia. Wielu polskich biskupów ulegnie naciskowi masonerii kościelnej i papieżowi, który jej służy w znacznym stopniu, siłą dokonają wielu ważnych zmian niekorzystnych duchowo w polskim Kościele. Jednak w tej kwestii wielu z nich znajdzie siłę ducha na tyle, że stanie w obronie dotychczasowej liturgii."
objawienie Maryi2021.08.27 20:50
" Pragnę, aby Polacy się ocknęli, zaczęli protestować przeciwko tym, którzy z premedytacją wypełniają plan Żydowskiej Hazarii. Syn zatracenia, Antychryst wydaje kolejne rozkazy, chce znacznie zmniejszyć populację Polaków, zmuszając dzieci i młodzież do przyjęcia zastrzyku śmierci. Pośród wielkiego zamieszania nie zauważacie, jak wasi sąsiedzi szykują się do przejęcia siłą i sprytem waszego kraju. Chcą oni wymordować w taki czy inny sposób, jak najwięcej z was." żywy płomień
objawienie Boga2021.08.27 20:45
"Jednak nim to nastąpi, źli ludzie czynią wiele starań, aby dokonać depopulacji szczepionkami śmierci, jak najwięcej ludzi na całym świecie. Stan kapłański będzie niebawem przesiany, zostaną jedynie ci najwierniejsi Bogu. Wielka liczba kapłanów w Polsce i na świecie umrze z powodu przyjęcia zastrzyku śmierci, w tym bardzo wielu biskupów i kardynałów. Jeżeli umrą nieprzygotowani do wieczności, bez dostatecznego oczyszczenia w Sakramencie Pokuty, to wielka ich liczba trafi do miejsca wiecznej pokuty, do jeziora ognia i siarki, do piekła. Samo to, że jesteś kapłanem, biskupem, kardynałem a nawet papieżem nie zapewni ci nieba automatycznie, na Niebo każdy z was musi uczciwie zasłużyć." żywy płomień
katolik2021.08.27 20:04
Abp Polak i Gądecki--- nie tłumaczcie się Bogu, że nie byliście ostrzegani !!. Cyrk śmierci trwa od dawna, a wy dalej swoje, Nie posłuchaliscie ostrzeżeń.
Alex2021.08.28 0:24
Hierarchia jest skorumpowana, za wciskanie kitu biora kase, nie ma juz autorytetow
katolik2021.08.28 6:50
niestety, tak jak mówisz. Dlatego Polacy musza bronić sie sami, jako naród, bo wokół sami zdrajcy
Bystry.2021.08.27 19:50
Generalnie rzecz biorąc, szczepionka ani nie jest skuteczna ani nie zapobiega przed ciężkim stanem, ale powoduje nowe fale zakażeń, co jest udowodnione w bardzo wielu krajach, bo to osoby zaszczepione sieją zakażenia.Sens medyczny i epidemiologiczny szczepień jest żaden , sens moralny i prawny jest naganny oraz wymaga dochodzenia prokuratorskiego, a sens etyczny jest zawarty w Kodeksie Norymberskim, w którym zakazanona Ludziach eksperymentów, co wynika z dokumentów rejestracyjnych- że szczepionka jest eksperymentem dodał epidemiolog dr. Zbigniew Hałat...,
LL2021.08.27 19:08
księże prymasie ! ty nie służysz Bogu i ludziom ,ty służysz diabłu .Jakbyś miał rozum i wolę byś widział ,ze ta pandemia to wymysł korporacji farmaceutycznych i medialnych ,ale ty masz oczy ,a nie widzisz ,masz uszy ,a nie słyszysz ,wiesz dlaczego? brak ci wiary ,ty służysz mamonie .Pogubiłeś się człowieku okropnie ,zacznij myśleć,Pan Bóg dał ci rozum ,ale go nie używasz.
LL2021.08.27 19:14
trzeba być kanalią ,żeby popierać niszczenie ludzi preparatami śmierciobójczymi na dodatek wyprodukowanymi z abortowanych dziecii , piekło będzie wybrukowane głowami takich pasterzy jak tu ten.
Glaudiusman2021.08.27 19:01
No nie można tego słuchać. Gdzie te czasy kiedy rządził Prymas Tysiąclecia???
Zofia2021.08.27 18:46
Księże Prymasie , wielki szacunek za te słowa.
Anonim2021.08.27 19:21
ale ty durna jesteś !,prawie dwa lata ściemy ,a ty jeszcze tego nie widzisz , tragedia !!!! przez takich jak ty czeka cały świat zamordyzm niewyobrażalny ,oni testują zachowania ludzi i działają na ile ludzie pozwolą .Jesli sie poddamy to koniec nasz będzie straszny.Stalin,hiteler ,i pozostałe polpoty będą przy obecnych gatesach,schwabach,sorosach,polskich morawieckich,niedzielskich,simonów horbanów,krasków i innych barbarzyńców plandemicznych maleńcy,oni tam w piekle będą się wsydzić
Val2021.08.27 18:35
To się nazywa ZBRODNICZA głupota
Ty naprawdę2021.08.27 17:07
myślisz, że to tylko w tych szczepionkach? Nawet nie wiesz ile już spożyłeś.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.08.27 16:19
Panie prymasie, a co z tymi noworodka w szczepionkach? 🤪
ect2021.08.27 16:06
Pewnie bardzo trudno się domyśleć dlaczego obcokrajowcy wybierają sobie nazwisko Polak.
Ekonom2021.08.27 15:50
raczej głupoty
queto primate2021.08.27 15:28
e mibecile e ignorante
daj .... lui e2021.08.27 15:29
e IMBECILE ed IGNORANTE sappiamo bene
sorry2021.08.27 15:26
a wun nie wie ze to są z abortowanych dzieci .... he he he he
to prymas ????2021.08.27 15:21
........chyba wyznawców BESTII -666, brzydzę się nim .... fu.....i
niestety2021.08.27 15:15
Szkoda, że obecnie prymasami zostają takie kanalie jak kowalczyk, czy polak.
katolik2021.08.27 15:33
nawet jak będzie kiedyś młodszy, to jednak linia popierania masonów zostanie, tak działa siła ślepego posłuszeństwa, w tym temacie w sprawach świeckich, najpierw na poziomie biskup- ksiadz
Anonim2021.08.27 15:07
Ten prymas to tylko Polak z nazwiska :!
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:52
To nie jest Polak , to hologram na uslugach Pfajzera .
Qantum2021.08.27 14:35
Tak, to akt miłości... dla producentów szczepionek.
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:20
Pseudoplandemia to nudna medialna sciema , zadnej grypy nie ma . Robi sie nagonke aby naiwnym wciskac pseudoszczepionke .
matis892021.08.27 14:15
Katolicy, parafianie czas zacząć wywierać zmasowaną presję na judaszowskich, lewackich kapłanach. Dla Antychrysta i Fałszywego Proroka ośmielili się zakazać katolikom tradycyjnej Mszy Św.. Teraz naganiają owieczki do aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta. Nagrywajcie ich na Mszy Św. aby wiedzieć kiedy zaczną fałszować, podmieniać słowa, zmieniać przeistoczenie. Właśnie to zapowiedzieli i jest pewnym że zaczną to robić. Albo są z nami katolikami, wiarą katolicką, albo niech idą na bruk, odejdą od nas. Te przekręty, ich kłamstwa, lewactwo, szatanistyczną zdradę trzeba tępić w zarodku, niech każdy usłyszy gdy zaczną podmieniać słowa na Mszy Św. i przy przeistoczeniu oraz że służą Antychrystowi w aborcyjnym szczepieniu. Czuwajcie przy słowach Mszy Św., aby były prawdziwe i nie zmienione, bo zaczną fałszować i to zapowiedzieli likwidacją tradycyjnej Mszy Św. i ich szczepionkową służbą dla Antychrysta. Skoro służą szatanowi i lewactwo przeciwko katolikom, czas zacząć wytykać ich palcami.
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:24
Bardzo dobry komentarz , bo dostojnicy kosciola robia na uslugach bezboznych globalistow firmom farmakologicznym , wciskajac eksperymentalne zastrzyki biotoksyny mRNA retrowirusowej ktora niszczy zrrowym ludziom odpornosc i uzaleznia od nastepnej dawki nanotrucizny .
katolik2021.08.27 15:35
zgadza sie, trzeba piętnować szatana
ciekawy2021.08.27 14:15
Skąd ks. prymas ma taką wiedzę o akcie miłości dla śmiercionki? Przecież producenci "szczepionki" twierdzą ,że wiedza na ten temat będzie po testach ok.2023 roku , a testują na całej ludzkości. Gates ma "lepszą" wiedzę ,że po roku będą efekty ,poczekajmy rok a potem do 2023 r.
katolik2021.08.27 17:26
wtajemniczony został przez masonów w ten proceder śmierci
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:07
Falszywy uzurpator Franciszek i abp Wojciech " Mengele " Polak sa niewatpliwie oszukani przez firmy farmakologiczne ktore przymusowo wciskaja szkodliwe eksperymentalne genetycznie modyfikowane zastrzyki ktore pochodza z abortowanych ludzkich embrionow , ale w niczym nie chronia przed zadna grypa , tylko niszcza zdrowym ludziom odpornosc , bo to nie jest mozliwe zeby hierarchi kosciola katolickiego dali sie przekupic za worek kapusty przez bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych .
jasko2021.08.27 14:06
Dla tzw : hierarchów KKościól to oni sami
No i co?2021.08.27 14:06
Kiedy zaczęło sie propagowanie tych preparatów na wiosnę, podejrzewałem, że dają one odpornośc na czas kilku miesięcy, więc rozważałem szczepienie teraz, na jesieni, uważając że ma to sens przed sezonem infekcyjnym. Jeeli jednak okazuje się, że skutecznośc tej szczepionki jest aż tak niska, rezygnuję z całej zabawy.
katolik2021.08.27 14:12
Nie dawały odpornosci i nigdy nie dadzą!!
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:50
Stop zastrzykom . Firmy farmakologiczne dobrze wiedza ze zdrowe ludzie to zagrozenie i ograniczenie dla zyskow , to dlatego narzucaja przymusowe zastrzyki eksperymentalnej biotoksyny mRNA retrowirusowej kazdemu od najstarszych do niemowlat , aby niszczyc zdrowym ludziom odpornosc . PiS szykuje pseudoszczepionkowy holakaust kowidowy dla dzieci szkolnych we Wrzesniu bez wiedzy i bez zgody rodzicow . Pseudoszczepionki eksperymentalne biotoksyny mRNA retrowirusowe tylko powoduje autoimmunologiczne zaburzenia i niszcza odpornosc czlowieka i uzaleznia od nastepnej dawki .
............2021.08.27 15:25
przez te preparaty --- ORGANIZM WYTRACA TĄ ODPORNOŚĆ KTÓRĄ MA ....
koma2021.08.27 14:04
Czy kasa na tacę od nieszczepów jest zagrożeniem ?
Henryk2021.08.27 13:54
JE Ks. Prymas miłośnikiem szczepień jest!
BBBetonek2021.08.27 14:18
niech się szczepi ile chce - a kto mu zabroni - siódmą dawką na piątą falę. Efekt jego agitacji w liczbie przekonanych jest i pozostanie niezauważalny , rzecz jest w czymś innym
Stały czytelnik2021.08.27 13:46
Doczekałem prymasa o antypolskim i antykatolickim nazwisku.
piotr2021.08.27 13:33
Szczepienie jest sprzeciwieniem się Bogu - uczestniczeniem w holokauście nienarodzonych-wszystkie szczepionki wykorzystywały komórki dzieci nienarodzonych.
T2021.08.27 13:37
Tak jest! I to jest główny powód aby się nie dać "wyszczepić". Bo korzystanie z efektów zbrodni na tych najmniejszych jest grzechem wołającym o pomstę do Nieba. Taki grzech nie przyniesie "zaszczepionym" zdrowia i życia ale chorobę i śmierć. Zresztą na stronach amerykańskich, można się dowiedzieć wszystkiego - w Polsce panuje błoga ignorancja.
katolik2021.08.27 14:09
ignorancja---- tak ludziom to obojętne, bili by się o wyszczepienie śmiercią dla zachowania zdrowia, ale juz je stracili. Masoni sie cieszą, ze opierając sie na haśle zdrowie wymordują wielu wiernych i Ksieży w Polsce, a co dopiero na świecie
Klara2021.08.27 13:24
po co gada jak się nie zna.
Nadciśnieniowiec2021.08.27 13:17
Akcja bezpłatnych leków na choroby serca i układu krążenia byłaby aktem miłości. Codziennie na te choroby umiera w Polsce blisko pół tysiąca osób (na kowid zmarła dziś jedna).
matis892021.08.27 13:15
Szatanista się zdemaskował, że służy Antychrystowi przeciwko Chrystusowi. To są aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta wpychane ludziom przez masonerię. To oszustwo, grzech, zło. Antychrysta nazywa miłością.
matis892021.08.27 13:15
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.08.27 13:09
Niedzielski rekomenduje 3 dawke dla najslabszych. Bedzie duzy hejt. Nieslusznie. Mniejszosc potrzebuje regularnej szprycy, wiekszosc 1 dawki a moze nawet niczego.
Skrzypek na dachu2021.08.27 13:52
Niedzielskiego przekupili firmy farmakologiczne aby Minister Zdrowia wdrazal ich biznes plan .
Człek2021.08.28 8:02
Ludziom potrzebnych jest zero dawek. Globalistom pewnie z dziesięc...
Anonim2021.08.27 13:08
Ta funkcja to dożywotnia, czy mamy jeszcze szansę?
robaczek2021.08.27 12:57
200 LAT MEDYCYNY SZCEZPIONKOWEJ ................vs .................... 3 godziny w nternecie baranow bez szkoły ;] ..................................................................... KOMU UFAC????? ;] .............................................szukacie glupki sensu w zyciu.......tyle .... slabe to i male ..........zascianek, ciemnota, i debilizm antyszczepionkowcow powala!! '\] ......................................................... CIEKAWRE DLACZEGO ANTYSZCZEPIONKOWCY SA ZAWSZE Z NIZYN SPOLECZNYCH ???;] ................ ci z najniższym wykształceniem ]
Pupcie,2021.08.27 12:59
pamiętaj o pupciach Polskich Panów!
robczek2021.08.27 13:50
racja .zapomnialem dodać ........................................... PISURY CALE ZYCIE NA KOLANACH PRZED PANEM I PLEBANEM ;] .................. liza pupcie swoich panów ;] .............................................. o to chodzilo????? ;]
Anna2021.08.27 12:56
Zawsze podejrzewałam że jest masonem. Skandal i jeszcze raz skandal
katolik2021.08.27 12:56
należy podkreslac, ze chemia genetyczna, to nie są żadne szczepionki i ich przebadanie, udokumentowanie nie ma żadnego znaczenia, bo na WIRUSA nigdy nie bedzie odpornosci indywidualnej ani zbiorowej!!! Ludzie po prostu na wirusy chorowali i bedą chorowac, tak normalnie i prawidłowo, tak Bóg stworzył świat organizmów żywych!!!
Nie idzie ci brudasie Łukaszenki2021.08.27 13:00
po polskiemu. Nie idzie!
ateusz2021.08.27 13:08
Pewnie. To dlatego ospa czarna i polio nadal nas dziesiątkują xD
Człek2021.08.28 8:06
Naprawdę nie widzi Pan różnicy? Słabo z myśleniem i szukaniem informacji, słabo. Jest jedna tradycyjna szczepionka na COVID (antygenowa), bez mRNA, tylko że... jeszcze nie jest nigdzie dostępna, bo producent przechodzi po kolei wszystkie fazy badań klinicznych. Być może będzie dostępna pod koniec 2021 roku. Wszystkie obecne preparaty nie spełniają definicji szczepionki i są preparatami genetycznymi, mówiło o tym kilku znanych profesorów - genetyków. Taki rodzaj preparatów NIGDY nie był stosowany, tym bardziej dziwi tak szybkie przejście procedury rejestracyjnej.
hrabia Potocki2021.08.27 12:51
Jako katolik jestem w szoku po jego wypowiedzi
Aldona2021.08.27 12:49
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf ze mną, LUCYFEREM, jak Twardowski. A ja Lucyfer się nazywam Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Aldona2021.08.27 13:36
Nie podszywaj sie cvelu tylko pomyśl.
Teofila (w podróży)2021.08.27 12:44
Czy to nie Prymas Polak, wraz z abpem Rysiem, wiosną 2020r. głosili, że udział we Mszy św. jest świadectwem braku miłości bliźniego?...
katolik2021.08.27 12:48
poddani masonom pogubili się, tacy biskupi stali sie największą tragedią wiernych i Ksieży, sprzedali ludzi szatanowi, modlitwa jest pozorna, a zawsze podkreślają istnienie pandemii, ale krzyżem nie leżą
Anonim2021.08.27 12:43
Aldona ma racje. Odpornosc stadna nie istnieje. Przynajmniej ta poszczepionkowa. Hiszpania. Zaszczepieni 80+ 100%, 70-79 98%, 60-69 92% (98% 1 dawka), 50-59 86% (93% 1 dawka), 25-49 67% (80% 1 dawka), 18-24 37% (73% 1 dawka) 18- 3% (22% 1 dawka). Umiera ostatnio 100-150 osob i zapewniam ze nie sa to dzieci.... 3 lata pandemii minimum. Wirus moze zabic 1 mln Polakow i rzecz jasna nie od razu. To nie takie latwe. Przez 2.5 roku milion i tak umrze. W ogromnej czesci to jest ten sam milion. Przez lockdowny i zaciagane kredyty zdrowotne moze umrzec jednak zupelnie inny milion.
Alek12021.08.27 12:40
Czy on wie co to miłość?
Jawny2021.08.27 12:52
Otwórzcie dla uchodźców kościoły, plebanie i tzw. domy rekolekcyjne - macie przecież tak duże możliwości pomocy bliźniemu swemu, okażcie serce, współczucie i pomocną dłoń uchodźcom.
zuzia2021.08.27 12:38
Akt miłości wobec producenta "szczepionek" eksperymentalnych
up yours asshole2021.08.27 12:34
Jak może mówić inaczej będąc CIEPŁYM w kościele "Bergoliańskim" !
Anonim2021.08.27 12:38
"Ciepła" to raczej jest sekta (bo raczej nie kościół) Wesołowskiego, Paetza, Dziwisza, i wielu, wielu innych....
weto2021.08.27 12:34
Puknij się w ten pusty łeb.... !
Aldona2021.08.27 12:34
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Aldona2021.08.27 13:38
Moshe jedz do siebie .Nie podszywaj się cvelu , przyczesz pejsa
Aldona2021.08.27 12:29
Oczywiście ksiądz Arcybiskup ma rację dla katolika najważniejsze jest zbawienie duszy. IM SZYBCIEJ TO NASTAPI TYM LEPIEJ. Dlatego szczepmy sie bo żadnej zbiorowej odporności nie MA , NIE BYŁO I NIE BĘDZIE. Syjoniści tak pieli na cały świat jacy to oni sprawni i zorganizowani. Pałowali bogobojnych , rozjezdrzali ich samochodami , masakrowali na imprezach religijnych i CO ? ZASZCZEPILI WSZYSTKICH CZY CHCIELI CZY NIE CHCIELI, Tsunami coronoVIRUSA obecnie w Israel bije wszelkie rekordy zachorowania przekroczyły 70 tyś zakazonych , duża śmiertelność wśród tych KOMPLETNIE ZASZCZEPIONYCH PODWÓJNĄ DAWKĄ !!! Czyli po co nam taka miłość księże arcybiskupie to Bóg wzywa człowieka i jego duszę. Nie zabijaj gdybyu obowiązywało na tym świecie to USA , Rosja , Israel smażyłyby się w odchłanii
Anonim2021.08.27 12:28
Wojtas tytke po cukrze na łeb założył i zadaje szyku!:) On wspiera PiS, PiS wspiera jego. Ręka ręke myje, kruk krukowi, qrva qrvie itd. I wspólnie z bandą Czworga będą golić Polaków do samych gaci. Big Deal.
Anonim2021.08.27 12:28
Nikczemność, czy tylko głupota zastraszonego najemnika, a nie pasterza?
Anonim2021.08.27 12:29
Piniondz! To ksiądz przecież. Więc piniondz.
Anonim2021.08.27 12:26
Pandemia sie skonczy gdy kazdy przechoruje. Najstarsi moze nawet w 2030... sa granice milosci blizniego a przekraczano je nagminnie - zakaz wyjscia z domu, do lasu, surowe kary za jazde rowerem czy zmiane opon pod blokiem, zakaz zarabiania na chleb, kwarantana zdrowych nawet po 2 miesiece.............marnosc nad marnosciami by nie rzec kur.. nad skur...
Anonim2021.08.27 12:27
i bym zapomnial - kagance na dworze ktorych efektywnosc to promile
ePYS-KO-PAD sanhedrynu w Auschwitz2021.08.27 12:22
Badecapo polak blogoslawi dr mengele !!! https://www.youtube.com/watch?v=1PgLAiqxxE4
mateuszjegliński2021.08.27 12:21
Ujmę to tak, posoborowy g..pol.
Anonim2021.08.27 12:26
Jakże różny od uczciwego, przedsoborowego idioty...
katolik2021.08.27 12:20
Pseudopandemia, chemia genetyczna podawana masowo ludzkosci nie jest zadną szczepionką, jest zwykłym opryskiem na ludzką stonkę, jak w sklepie z nawozami. Nie wymaga badań, dokumentacji, ale robi sie je dla pozoru uwiarygonienia sytuacji. Nie ma i nigdy nie będzie odpornosci indywidualne, zbiorowej, populacyjnej na katar!!! Największe kłamstwo rzucono ludzkości i ludzie to kupili, stali się zwierzyną łowną, bydłem Billa Gatesa, sorosa, szwaba. Bil- moimi szcxepionkami dokonam największego holocaustu w historii, PINKAS- wytworzymy taką sytuacje, ze Polacy beda CHCIEĆ chemie genetyczną!! Ludzie zaczną chorować w czasie i umierac, kwestia 2 - 5 lat!!!
matis892021.08.27 12:20
Szatanista się zdemaskował, że służy Antychrystowi przeciwko Chrystusowi. To są aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta wpychane ludziom przez masonerię. To oszustwo, grzech, zło. Antychrysta nazywa miłością.
Detonator2021.08.27 12:07
Zwłaszcza dla embrionów, które zamordowano aby prymas mógł sobie zdrówko podreperować. Nawróć się głupcze zanim będzie za późno, bo komu dużo dano władzy od tego będzie się dużo wymagać!
matis892021.08.27 11:59
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
matis892021.08.27 12:29
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.27 12:35
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
matis892021.08.27 13:14
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolik2021.08.27 11:58
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolik2021.08.27 11:51
Badania Oxford University Clinical Research Group wskazują, że osoby zaszczepione mają w swoich nozdrzach 251 razy więcej wirusa COVID-19 niż osoby, które nie przyjęły szczepionki. Osoby te roznoszą wokół siebie znacznie więcej wirusa niż osoby, które nie są zaszczepione, stając się tzw. superroznosicielami. Badacze sugerują, że to zjawisko to może być przyczyną znacznych wzrostów zachorowań w społeczeństwach o wysokim wskaźniku wyszczepienia, szczepionki przeciw COVID-19 nie powstrzymały transmisji SARS-CoV-2.,
katolik2021.08.27 11:50
Badania Oxford University Clinical Research Group wskazują, że osoby zaszczepione mają w swoich nozdrzach 251 razy więcej wirusa COVID-19 niż osoby, które nie przyjęły szczepionki. Osoby te roznoszą wokół siebie znacznie więcej wirusa niż osoby, które nie są zaszczepione, stając się tzw. superroznosicielami. Badacze sugerują, że to zjawisko to może być przyczyną znacznych wzrostów zachorowań w społeczeństwach o wysokim wskaźniku wyszczepienia, szczepionki przeciw COVID-19 nie powstrzymały transmisji SARS-CoV-2.,
MaxFiend2021.08.27 12:04
Katolik niby a łże jak .... : https://www.reuters.com/article/factcheck-251-viral/fact-check-study-did-not-find-vaccinated-healthcare-workers-carry-251-times-the-viral-load-of-those-who-were-unvaccinated-idUSL1N2PX1HH
Skrzypek na dachu2021.08.27 14:17
Pewnie nie wiesz Maxciu ze Reuters nalezy do Pfajzera tak samo jak Pfajzer do Reutersa .
Człek2021.08.28 9:33
Warto przeanalizować sam artykuł i myśleć samodzielnie, nie opierać się na opłacanych przez korpo tzw. "fact-checkers": ------------------------------------------------------- https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733 ------------------------------------------------------- Co on mówi? (daty są ważne dla prawidłowej interpretacji wyników). Badanie przeprowadzono w Wietnamie. W badaniu tym sprawdzano w czerwcu 2021 ilość wirusów (był to wariant Delta) obecnych w nozdrzach osób 8 tygodni po zaszczepieniu (grupa 1) i porównano z ilością wirusów (stare warianty) obecnych w marcu/kwietniu 2021 w nozdrzach innych osób (grupa 2). Ważna rzecz to że jakiekolwiek szczepionki dopuszczono w Wietnamie na rynek na przełomie marca/kwietnia 2021, czyli grupa 2 była jeszcze całkowicie NIEZASZCZEPIONA. Tak więc mimo, że celem badania było porównanie ilości różnych wariantów wirusów, niechcący porównano ilość wirusów u niezaszczepionych i zaszczepionych.
katolik2021.08.27 11:50
mało rozgarnięty intelektualnie Prymasie-- to nie szczepionki, ale chemia genetyczną, która niszczy organizm, Będzie powodowac choroby i śmierc w czasie. Ośmieszasz się , że twój poziom wiedzy medycznej jest żaden, a rozpowiadasz brednie. !! PRYMASIE ile ci zapłaciły koncerny farmaceutyczne, SSPIS, masoni, ze gotowy jesteś dokonywac GRZECHU KŁAMSTWA I NAMAWIANIA DO MORDERSTWA, w imię fałszywej miłości, szatana.
Anonim2021.08.27 12:06
A tobie ile zapłacili producenci respiratorów, tlenu, amantadyny, trumien?
katolik2021.08.27 12:11
Dla realizacji masońskiego światowego planu Agenda 2030 dokonywana jest depopulacja, zniewolenie, zamordyzm-- LUDZKOSĆ ma święte prawo bronić się przed masowa zagłada z rąk masono- żydów, odkrywać prawdę, mówic o niej, ostrzegać i jej wymagac!!
katolik2021.08.27 11:44
Tragedia Polaków--- Kościół wzywa do masowego morderstwa chemią genetyczną!! Prymasie i Abp Gądecki ponosicie odpowiedzialnosć osobistą przed Bogiem i karną za namawianie do rozstroju zdrowia, samobójstwa, zabójstwa, aborcji. Najgorsze, ze Ksieża ślepo zaślepieni w posłuszeństwie, rozpowiadają kłamstwa o konieczności szczepien, jak Żydzi o Zmartwychwstaniu Jezusa. W tym momencie niestety ale trzeba stwierdzić, ze zniesienie celibatu, pozwoliłoby na demokratyczne decyzje w sprawach świeckich dotyczących wiernych, bo jeśli Ksiadz miałby do wyboru śmierc rodziny po chemii genetycznej, czy posłuszństwo i podtrzymywanie kłamstwa-- wybrałby dobro godziny, jako akt miłości właśnie. Masono- naziści są wspierani przez narracje Ksieży, biskupów- tragedia Narodu polskiego trwa, mimo, ze oddany Matce Bożej, ale poleca się za plecami szatanowi!!! Teraz się okazało, jak niebezoiecznie śmiertelne jest posłuszenstwo Księży wobec biskupów w sporawach świeckich!!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.27 11:42
ruchanie dzieci przez klechów to też akt miłości!
No cóż2021.08.27 11:40
szkoda gadać równia pochyła a najgorsze będzie to co jest na jej końcu. Mam nadzieję że przed śmiercią prymas się nawróci do Pana, bo On nikogo nie odrzuca.
Mała162021.08.27 11:38
Tak się właśnie rozmywa, traci autorytet i szacunek na który pracowali przez setki lat prawi biskupi i kapłani..... W imię lewackich ideologii
Nina2021.08.27 11:38
Szczepionki nie mają nic wspólnego z miłością, a tym bardziej szczepionki nie do końca zbadane, po których było już kilka zgonów i powikłań, a nie wiadomo co jeszcze będzie za parę miesięcy.
Anonim2021.08.27 11:49
A Covid-19 i jego długotrwałe skutki są zbadane? Po szczepionkach było kilka zgonów, na podstawie tego mamy przerwać program szczepień, który uratuje tysiące/dziesiątki tysięcy osób? Anty szepietowscy są jak osoby pijący wodę z kałuży, którzy twierdzą że woda butelkowana może być niebezpieczna dla zdrowia. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota!
Toni2021.08.27 12:05
Anonim jakiś ty naiwny te szczepionki nie ratują żadnego człowieka, one tylko bogacą firmy farmaceutyczne w większości żydowskiego pochodzenia, sami przyznali się, że jedna taka firma ma zysk 35 miliardów dolarów na jednym rzucie jakim straszą cowidem, pamiętaj żebyś się zaszczepił trzecią dawką, bo potem będą kolejne.
Anonim2021.08.27 12:23
Covid zabija głownie starych ludzi, którzy są kopalniami złota dla firm farmaceutycznych. Taki staruszek to kilkaset złotych wydaję co miesiąc, a ile takich osób zmarło? Dla firm farmaceutycznych, bardziej opłaca się oddać te szczepionki za darmo i leczyć ludzi przez lata na inne choroby. Jeśli średnio zaszczenienie jednej osoby to kosz około 60 PLN, to zaszczepienie wszystkich polaków to koszt około 2 mld złotych, co dla firm farmaceutycznych to jest tyle co nic. Ale tobie nie wytłumaczę że Ziemia jest jednak okrągła. I jeszcze mi ten rasizm w komentarzu....
Przeciw kretynom2021.08.27 14:26
To tobie nie da się wytłumaczyć, że źli ludzie chcą zła. Teoretycznie naród żydowski mógłby być dojną krową dla Hitlera i faszystów. Zawsze byli przedsiębiorczy i umieli robić kasę! A jednak naziści nie chcieli ich nawet jako niewolników do roboty. Chcieli aby zniknęli z powierzchni ziemi. Tak działa opętańcze, demoniczne zło w ludzkim czerepie. Chora ideologia, ale ty myślisz, że ktoś chce twojego dobra. I twoich pieniędzy kiedy banksterzy regularnie je sobie drukują bez żadnego pokrycia!
katolik2021.08.27 12:52
należy podkreslac, ze to nie szczepionki i ich przebadanie, udokumentowanie nie ma żadnego znaczenia, bo na WIRUSA nigdy nie bedzie odpornosci indywidualnej ani zbiorowej!!! Ludzie po prostu na wirusy bedą chorowac, tak normalnie!!
naprawdę2021.08.27 11:36
https://www.youtube.com/watch?v=NdR8u3p47-o
katolik2021.08.27 11:35
Badania Oxford University Clinical Research Group wskazują, że osoby zaszczepione mają w swoich nozdrzach 251 razy więcej wirusa COVID-19 niż osoby, które nie przyjęły szczepionki. Osoby te roznoszą wokół siebie znacznie więcej wirusa niż osoby, które nie są zaszczepione, stając się tzw. superroznosicielami. Badacze sugerują, że to zjawisko to może być przyczyną znacznych wzrostów zachorowań w społeczeństwach o wysokim wskaźniku wyszczepienia, szczepionki przeciw COVID-19 nie powstrzymały transmisji SARS-CoV-2.,,