Prowokacje Obywateli RP na Marszu Niepodległości. Profanacja flagi, zamieszki - zdjęcie
11.11.19, 17:45(fot. screen)

Prowokacje Obywateli RP na Marszu Niepodległości. Profanacja flagi, zamieszki

21

Obywatele RP prowokują na Marszu Niepodległości. Zdaniem policji, ch kontrmanifestacja stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia osób.

 

- Policja po wielokrotnych wezwaniach do opuszczenia przez uczestników kontrmanifestacji na rondzie De Gaulle'a rozwiązała zgromadzenie – poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

– Policjanci wielokrotnie zwracali się do organizatora zgromadzenia spontanicznego o opuszczenie ronda. Na miejscu działał m.in. zespół antykonfliktowy. Z naszej strony kierowane były liczne komunikaty. Zgromadzenie zostało przez nas rozwiązane – ppowiedział nadkom. Sylwester Marczak z KSP.

Jak dodawał,  przebieg zgromadzenia powodował poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

– Mówimy m.in. o zagrożeniu życia i zdrowia osób – ocenił Marczak.

Wśród demonstrujących był m.in. liderka partii Wiosna Wanda Nowicka oraz Paweł Kasprzak z Obywateli RP. 

 

 

- Według naszych szacunków w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. osób - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Według rzecznika warszawskiego ratusza Kamila Dąbrowy w zgromadzeniu wzięło udział 47 tys. osób.

Komentarze (21):

Toni2019.11.12 7:35
Sk....l z partii schetyny POniemieckiej rozwiazał marsz we wrocławiu i kazał bić policji uczestników marszu w momeencie gdy śpiewali hymn polski, bo go bolało,że W-w to nie jest breslau i ubolewał nad nocą kryształową szkopów. Kto wybrał antypolaka na prezydenta miasta nienawidzącego Polski i Polaków chyba idioci go poparli i antypolacy.
Andej2019.11.11 21:51
Dlaczego wrogowie Polski nie są pozbawiani polskiego obywatelstwa?
Agnieszka2019.11.11 18:46
I rozumiem, że - jak to zapowiadali ministrowie "dobrej zmiany" - po pierwszym wezwaniu i ostrzeżeniu w tą kontrmanifestacje poszedł gaz, woda z armatek, granaty hukowe i kule z broni gładkolufowej. Czyli był standard, jaki "dobra zmiana" stosuje zawsze w przypadku wszystkich kontrmanifestacji stojących na trasach pochodów LGBT we wszystkich miastach. Jak nie to wciąż - także za PiS - nie mamy wolnego państwa, ale państwo takie jacy gejusie siedzą u władzy czyli nic dobrego.
Dr Nobody2019.11.12 17:10
Oni ich zabili ........Poważnie, użyli ostrej amunicji. Wszyscy nie żyją.....
Ryszard Olejniczak2019.11.11 18:14
Zawsze istnieje grupa nieszczęśników pozbawionych przez los zdolności konstruowania i realizacji własnych koncepcji. Oni właśnie mają psychiczny przymus zaznaczania swojej obecności, przeszkadzaniem myślącej większości
Bat na pisowskich debili2019.11.11 17:51
Oczywiści banner z napisem "Brygada Świętokrzyska" nikomu nie przeszkadza! Dla przypomnienia... Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych była oddziałem kolaborującym z nazistowskimi Niemcami w czasie II wojny światowej.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.11 17:53
karSSen ty pedale jesteś kawał JUHA
Michał Jan2019.11.11 17:59
Dla przypomnienia ostatniego prania móżdżków na masówce w jaczejce, oczywiście.
wombat2019.11.11 22:31
Dla zwierząt w ludzkiej postaci WSZYSTKO poza kontrolą Stalina było "kolaboracją z Niemcami". Udowadniali to w procesach stalinowskich, a i teraz pomyje posowieckie gęgają te same kłamstwa. A podobno ZSRR upadł Może i upadł, ale w sercach lewaków pozostaje żywy.
Historyk2019.11.11 17:49
Największy sukces Polski: Zwycięstwo pod Grunwaldem z zachodnim katolickim rycerstwem i ZAKONEM krzyżackim który działał na rzecz kościoła katolickiego. Największa porażka: Konfederacja targowicka zawiązana przez magnatów oraz wielu księży, biskupów, samego prymasa, a co gorsza, sam papież im błogosławił. Jakieś pytania?
Michał Jan2019.11.11 17:57
Swoją ksywką obraziłeś wszystkich historyków, łącznie z Bronisławem Komorowskim i Donaldem Tuskiem.
Historyk2019.11.11 18:06
@Michał Jan Boli dupka że mam prawdę? Przykre to. No cóż. Takich teraz mamy historycznych analfabetów dzięki kolejnym złym reformom. A potem chodzą takie głupki i gadają że zbrodniarze tacy jak łupaszko czy bury to bohaterowie, albo że kościół pomagał Polsce.
Michał Jan2019.11.11 18:32
Nie boli mnie nic, bo cóż po takich "interpretacjach historycznych". O Anglikach też można napisać, że jedyne, co dali światu, to pieniądz bez pokrycia, o Belgach, że tylko przereklamowane czekoladki i kanwę do "Jądra ciemności, a o Niemcach, że jedyną wojnę, którą naprawdę wygrali, toczyli z Hotentotami. Zatem, "nie masz prawdy" osobniku nawet nie polskojęzyczny.
Historyk2019.11.11 18:40
W czym dalej masz problem? Dalej nie potrafisz stworzyć kontrargumentu, dalej nie potrafisz się odnieść do tego co napisałem. Jedyne co widzę to kwii kwii prosiaczka, co to próbuje uciekać przed tematem i pisać głupoty, żeby w morzu swoich głupot zatopić czytelnika i mnie. Ale nie tak łatwo. Skoro nie mam prawdy, to czy sukces pod Grunwaldem nie był sukcesem, a targowica nie była ogromną porażką? Prawaki, wam to już mózgi całkiem się zlasowały.
Michał Jan2019.11.12 8:08
Nie były to jedyne wydarzenia na przestrzeni 1000 lat, to po pierwsze. Po drugie - interpretować te wydarzenia można różnie (Grunwaldu nie muszę tłumaczyć, Targowica była wielkim błędem, ale podobnie można oceniać zamach 3 Maja). Po trzecie - jak nie widzisz argumentów, to idź do lekarza - tego od oczów. NB. Polacy nie piszą "nie mam prawdy". Twoja kariera agenta wpływu właśnie runęła w gruzach.
Muzulmanie i prawica wspolna kolalicja2019.11.11 17:47
CZY WY TEŻ WIDZIELIŚCIE W TYM ROKU LUDZI Z FLAGAMI WŁOSKIEJ PARTII FORZA NUOVA? Wiecie że to partia otwarcie nazywająca się faszystowską, tak samo mówią o sobie jej liderzy. Kto ich tam zaprosił, ciekawe. Kto zaprasza skrajnie prawicowe i nacjonalistyczne ugrupowanie na polski marsz. PRZYPOMNĘ TYLKO ŻE 1939 ROKU POLSKA ZOSTAŁA ZAATAKOWANA PRZEZ NACJONALISTYCZNĄ KOALICJĘ W KTÓREJ SKŁAD WCHODZIŁY TAKŻE WŁOCHY. Zaproszona partia odwołuje się do tradycji z tamtych lat. Przykre to.
taro2019.11.11 19:05
nie widze gdzie ty masz ten problem z faszysto-socjalistami, przeciez w calej europie rzadza socjalisci, a najwiecej siedzi ich w brukseli i na drugim kontynencie w burdelu ONZetu.
Lech polskim bohaterem2019.11.11 19:09
@taro U nas przecież też narodowi socjaliści przy korycie. Pis to nic innego jak narodowi socjaliści ultrakatolicy.
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.11 17:46
Analfabeci historyczni idą ulicami i drą mordę, że biało czerwone to barwy niezwyciężone. Gdybyście uważali w szkole to byście wiedzieli, że od kilkuset lat Polska dostawała po D gdzie się dało i nie wyzwoliła się z tego sama. Sama za to doprowadziła się do upadku, wymazania z mapy czy też pod zabór kolejno Niemiec, Rosji i Watykanu. Brak świadomości tego pokazuje jedynie, że znowu zmierza w tym samym kierunku, a ten marsz głupoty, kłamstwa, podległości i fałszu tylko tego dowodzi.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.11 17:54
jesteś JJJJJJ UUUUUUU HHHHHHHH
Michał Jan2019.11.11 17:55
Ale jakoś powstała, jak feniks z popiołów, więc jednak jest niezwyciężona. Nie oskarżaj innych o głupotę, boś ostatni do takich ocen.