Prokuratura odpowiada ,,Wyborczej'': Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego - zdjęcie
20.01.21, 11:40Screenshot Youtube - Onet News

Prokuratura odpowiada ,,Wyborczej'': Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego

6

W związku z publikacją portalu <<wyborcza.pl>> z 19.01.2021 r. i Gazety Wyborczej z 20.01.2021 r. pt. <<Giertych ściga Święczkowskiego>> Prokuratura Krajowa informuje, że Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia kilkudziesięciu milionów złotych z deweloperskiej spółki giełdowej Polnord” – informuje Prokuratura Krajowa w oświadczeniu opublikowanym na jej stronie internetowej.

Poniżej dalsza część oświadczenia:

Zgodnie z art. 71 kodeksu postępowania karnego za podejrzanego uważa się osobę, co do której prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów, a takie postanowienie w stosunku do Romana G. Prokuratura Regionalna w Poznaniu wydała 08.10.2020 r. Prokuratura jest przy tym jedynym organem, który decyduje o statusie podejrzanego w śledztwie.

Orzekające w tej sprawie na etapie postępowania przygotowawczego sądy były władne podejmować niektóre decyzje – np. o zastosowaniu tymczasowego aresztowania, jednak wszelkie decyzje co do statusu podejrzanego pozostają poza ich kompetencjami.

Prokurator Krajowy w publicznej wypowiedzi na podstawie art. 12 ustawy Prawo o prokuraturze, informował o ustaleniach śledztwa przeciwko Romanowi G., stwierdzając, że zgromadzony przeciwko niemu materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na jego winę. Równocześnie jednak zaznaczył, że ostatecznie rozstrzygnięcie sprawy nastąpi przed niezawisłym sądem. Roman G. zatem stwierdza nieprawdę, przypisując Prokuratorowi Krajowemu, że przesądził o jego winie,. Skierowany przez niego prywatny akt oskarżenia jest wyłącznie jego strategią obrony jako podejrzanego o przywłaszczenie środków ze spółki Polnord.

Prokuratura będzie w dalszym ciągu gromadziła zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego materiał dowodowy w sprawie przeciwko Romanowi G. i innym osobom. Szereg kroków medialnych i procesowych podjętych przez podejrzanego, którego intencją jest wywołanie szumu medialnego i wywieranie nacisków na prokuraturę, nie będą miały wpływu na działania procesowe prokuratury

za:PK.gov.pl

Komentarze (6):

cam2021.01.20 19:43
Zerowa prokuratura Biernych Wiernych ale Miernych hunwejbinów Zerowego magistra to może Giertychowi na pukiel skoczyć... Jeszcze będą się z sądu chyłkiem i wstydem wymykać przed kamerami tak jak dzisiaj prokuratorka zerowej prokuratury uciekała po nieudanej próbie "obrony" czyściciela kamienic.
cam2021.01.20 20:32
Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił skargę Zbigniewa Ziobry i zdecydował, że minister sprawiedliwości musi przeprosić sędzię Beatę Morawiec. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/minister-zbigniew-ziobro-przegrywa-proces-z-sedzia-morawiec-musi-przeprosic/bvtgffs,79cfc278
Marek z Warszawy2021.01.20 17:35
Kun jaki jest kazdy widzi ale z powodu wielkiego lba polki mu sie poprzestawialy w kolejnosci a co za tym idzie zaczyna belkotac jak pijaczek z pod budki z piwem.
arab podlaski2021.01.20 13:10
ten wałach zawsze wydawał mi się "POdejrzany"
Anonim2021.01.20 12:18
Do ciupy ,, szkape " zamknąć !!!
Roman G2021.01.20 12:00
Koń który nie mówi (prawdy).