Prof. Krasnodębski o tekście w ,,Der Spiegel'': Niemieccy przyjaciele już nie przebierają w słowach - zdjęcie
09.11.20, 19:57fot. yt/polskie radio

Prof. Krasnodębski o tekście w ,,Der Spiegel'': Niemieccy przyjaciele już nie przebierają w słowach

23

Na łamach dziennika "Der Spiegel" ukazał się tekst, w którym komentowana jest spraw powiązania funduszy europejskich z tzw. praworządnością, a właściwie z rozumieniem albo interpretacją praworządności według bliżej nieokreślonych krajów ani grup społecznych. Najczęściej oczywiście interpretacje zamieszczają niemieckie media, a do sprawy odnoszą się urzędnicy niemieccy albo pro-niemieccy.

Der Spigel” pisze:

- Oficjalnie chodzi o to, by uniemożliwić korupcję przy korzystaniu z funduszy. W rzeczywistości ten instrument ma potencjał pozwalający na karanie  populistycznych rządów, takich jak Orbana czy Kaczyńskiego

A także:

- Czy Węgry i Polska zawetują budżet UE, aby nie dopuścić do wejścia w życie mechanizmu „pieniądze za praworządność? Zdaniem „Spiegla” te groźby są bez pokrycia 

Jak twierdzą redaktorzy Markus Becker i Jan Puhl, kompromis musi zostać zaakceptowany przez Radę Państw UE, ale ani Polska, ani Węgry nie mają możliwości weta, ponieważ musieliby wywrócić do góry nogami cały budżet UE, do którego zalicza się także fundusz odbudowy po kryzysie w związku z Covid-19, a na to ani Polska, ani Węgry pozwolić sobie nie mogą.

Do tej „szczerości” odniósł się prof. Krasnodębski, europoseł PiS, który na Twitterze napisał:

- Nasi niemieccy przyjaciele już nie przebierają w słowach. Prof. Daniel Thym z Uniwersytetu w Konstancji stwierdził w @derspiegel,że mechanizm praworządności będzie mógł być stosowany jako "Daumenschrauben" - narzędzie tortur. Czekamy jeszcze tylko na straszenie wyrywaniem paznokci...

Dodał także:

- A w dalszej kolejności rozstrzeliwaniem. W końca to tradycyjne niemieckie metody zwalczania polskiego nacjonalizmu

mp/der spiegel/tysol.pl/twitter

Komentarze (23):

Jan Radziszewski2020.11.17 20:40
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż + Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
heniek2020.11.10 15:27
Anonim masz krótką pamięć,komu Niemcy mogą zawdzięczać wolność i ż zjednoczenie
Anonim2020.11.10 16:03
REAGANOWI! nie polaczkom.
Jan Radziszewski2020.11.17 19:22
żydzie anonimie Niemcy już powiedziały swoje ostatnie słowo - i dlatego przyszłości już nie ma dla nich + skończą jako państwo w pełni nie odpokutowawszych swoich win
Jm2020.11.10 13:05
Ok kiedy to Niemcy są przyjaciółmi Polski?
opty2020.11.10 6:37
"Narzędzie tortur"; to przyjaciele POtrafią najlepiej. Jeszcze niech przeczyszczą kominy i będzie jak Generalnej Guberni!
Anonim2020.11.10 5:27
a kto ci smieciu dal kase i opieke przed komuna, polaczku?
Jan Radziszewski2020.11.17 19:08
żydzie anonimie co boisz się ujawnić że jesteś śmierdzącym zgnilizną parchem - który z nienawiści do Polski i Polaków współpracował z szkopami na własną szkodę dlatego Niemcy obrzydłych parchów wymordowali + diabeł zawsze pomaga swoim tzn przynosi przekleństwa które bogobójców prowadzą do PIEKŁA tj jego carstwa Piekielnego.
Teresa2020.11.9 21:07
Niemiec nigdy nie będzie przyjacielem Polski!!! Zdradę i mord mają w genach.
swiat2020.11.9 23:53
nauke genetyki pobierala pani napewno na KUL.
trampek out2020.11.10 0:04
Polska nie ma na tej planecie przyjaciol. Nikt was tak naprawde nie lubi i nie szanuje. Dlugo na to pracowaliscie. Jedynie Merkel ma do was sentyment, ale to juz koniec jej kadencji. Nastepny kanclerz bedzie was olewal.
lechujarek2020.11.9 20:45
Krasnodębski! a zaszczepisz się niemiecką szczepionką przeciw covid???
Sanitariusz Pogotowia z WHO2020.11.9 21:18
Z tulu będzie syczał gaz Cyklon B
Jm2020.11.9 20:43
Najlepszą reakcją rządów Polski i Węgier byłoby opuszczenie tego burdelu! Dziś w Belgii nastąpiło apogeum wariactwa i zboczenia lewaków, którzy urządzili sobie targi dzieci!!!! To jest zbydlęcenie najwyższego gatunku! Do czego mogą posunąć się zboczeńcy europejscy!? I my w tym burdelu mamy tkwić!? Jeszcze to bydło będzie nas zmuszać do posłuszeństwa!? W przypadku rzekomego łamania praworządności będą nas okradać z dotacji, czyli bedą nam kraść pieniądze wpłacane przez nasz kraj! To hipokryzja! Dokąd rząd polski będzie godził sie na takie poniżanie! Dokąd ta banda bedzie się znęcać nad naszym krajem?
Marco2020.11.9 22:25
Słuszna uwaga. Najpierw czerwona zaraza teraz popieprzone tęczowe głąby. Dość tych ciuciubabek (seksmisja). To zidiocenie musi się skończyć.
kuriamac2020.11.10 0:01
targi dzieci powiadasz synu? A to szkoda, ze nic nie wiedzielismy, paru chlopaczkow swiezynek by sie przydalo na plebaniach.
Jan Radziszewski2020.11.17 19:32
a co powiesz jak Pan ci powie na Sądzie podobnie jak szkalującej X KK Katarzynie "NIEBO NIE dla ciebie ""! i myślisz że ucieszyła się z tego wyroku ?
super__Basta DOSC !!!2020.11.9 23:58
Proponuje od razu zerwac umowe z Schengen. Zamknac grancie i ograniczyc wyjazdy Polakow do EU. Wprowadzic cla na zachodnie towary! Potem zaczac polexit. Z Wegrami zalozyc Unie i pokonac gospodarczo i moralnie zgnily zachod. Dosc!
Po 11 ...kolejce śliwowicy2020.11.9 20:15
wymksnęło mi się; za rodinu, za stalina. Oj giwałt!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.9 20:14
szMateuszek zgodził się na to na ostatnim szczycie UE! Skąd zatem teraz zdziwienie i darcie PiSdy przez Krasnozyebskiego?
ceramik2020.11.9 20:12
Niemiecko ruska, czyli żydowska szczujnia CDF nie pierniczą się.
Po 11....2020.11.9 20:10
***** *** i jego głupotę. Jego łamanie Prawa i poniżanie ludzi.
Walnij2020.11.20 23:56
się czymś ciężkim w tępy łeb.