Prof. Gut o strategii szczepień: To logiczne działania - zdjęcie
02.12.20, 17:42Fot. screenshot - YouTube

Prof. Gut o strategii szczepień: To logiczne działania

10

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że Polska zamówiła już 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa i jest gotowa podpisać kolejne umowy. Rządową strategię szczepień skomentował w rozmowie z portalem niezależna.pl wirusolog prof. Włodzimierz Gut, który przekonuje, że jest to strategia słuszna.

Ekspert zaznacza, że przekazana dziś przez premiera wiadomość jest nowiną dobrą, bo „lepiej mieć niż nie mieć”. Zwraca jednak uwagę, że każda z zamówionych przez Polskę szczepionek jest inna:

- „Jest to spowodowane możliwościami zakupu. Różne opcje szczepionkowe są kupowane, część z nich została już kupiona, zanim w ogóle powstały” – wyjaśnił wirusolog.

Za słuszne prof. Gut uważa szczepienie w pierwszej kolejności medyków i osób powyżej 65. roku życia.

- „Moim zdaniem nie powinno być przymusu prawnego do szczepienia. Oczywiście są do tego podstawy prawne. Na wypadek ogłoszenia stanu epidemii można zastosować przymus, ale po co? Jeżeli i tak szczepionki nie starczy dla wszystkich. Przymus można zastosować wtedy, kiedy udałoby się zapewnić szczepienie wszystkim” – mówił.

Dodał, że w obecnych okolicznościach obowiązek szczepienia jest niemożliwy do przeprowadzenia, ponieważ wszystkie poddane mu osoby musiałyby zostać zaszczepione tą samą szczepionką.

kak/niezależna.pl

Komentarze (10):

Jerzy2020.12.3 10:39
Patrzę, piszą że to jakiś profesor zwany Gut, a to tylko tępy jak but z semickiego nosa glut...
jolanta2020.12.2 20:53
sam sie zaszczep
jolanta2020.12.2 20:52
spadaj dziadu
Anonim2020.12.2 19:35
Kto was wszystkich zwolnił z myślenia i odpowiedzialności?!
Cierpliwy2020.12.2 19:28
„Środowisko naukowców i lekarzy, jakie reprezentują osoby podpisane pod tym apelem, pragnie wyrazić zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów” – czytamy w piśmie skierowanym m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy, pod którym podpisała się grupa lekarzy i naukowców. I ten człowiek mówi o przymusie nie ze względu na udowodnioną skuteczność, ale że nie starczy GMO dla wszystkich. I to mówi lekarz z przysięgą" nie szkodzić". Człowieku trumna nie ma kieszeni i tej sprzedajnej kasy do grobu nie zabierzesz.
Anonim2020.12.2 19:27
https://www.youtube.com/watch?v=2fcFa2xI6sY
Anonim2020.12.2 19:26
Profesor Christian Perronne wyjaśnia, że technika GMO, którą zastosowały koncerny w tych a la szczepionkach, jak do tej pory stosowana była tylko w roślinach, nie znamy jej oddziaływania na zwierzęta ,i może trwale zmodyfikować nasze i naszego potomstwa DNA. Czy ludzie, którym proponuje się szczepionki tych firm będą o tym uprzedzani? Profesor twierdzi, że normalnie wprowadzenie takich modyfikacji wymaga lat pracy i badań, w co my się pakujemy?!
Anonim2020.12.2 19:15
Czy wiadomo jest, że koncerny nie opublikowały wyników badań, tylko komunikaty?! Czy wszyscy wiedzą, że koncerny nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionek. My mamy za to zapłacić! Rząd, czyli wspólnota! Co zrobi rząd, aby sprawdzić, czy nikogo w kanał nie wprowadza?! Śmiertelność tego wirusa to 0,05 %, jaka będzie szczepionki?!
srebrnik2020.12.2 18:03
Gut to przykład dwulicowego Judasza. Każdemu powie to co chce usłyszeć. Ten człowiek mówił np że sars 2 niczym się nie różni od reszty koronawirusów, oczywiście gdy rozmawiał z przeciwnikami koronafaszyzmu. W innym towarzystwie domagał się ostrzejszego zamordyzmu.
Naród2020.12.2 17:54
Naród!