Prof. Czarnek: W maju szkoły ruszą pełną parą - zdjęcie
28.04.21, 21:07Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Prof. Czarnek: W maju szkoły ruszą pełną parą

22

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej, że dane epidemiczne napawają optymizmem, w związku z czym w maju „szkoły ruszą pełną parą”.

Premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zaprezentowali dziś harmonogram luzowania obostrzeń, w tym powrotu uczniów do stacjonarnej nauki. Do końca maja wszyscy uczniowie mają powrócić do szkół.

- „Możemy powiedzieć, że już w maju szkoły ruszą pełną parą, po miesiącach pracy zdalnej, zgodnie z naszymi zapowiedziami”

- podkreślił szef resortu edukacji, prof. Przemysław Czarnek.

- „I tutaj zachęcamy dyrektorów i nauczycieli, aby ten ostatni miesiąc w tym roku szkolnym był czasem odbudowy relacji z rówieśnikami, odbudowy poczucia wspólnoty. Czasem powrotu do normalności”

- apelował.

Wskazał, że dla wielu uczniów i rodziców ostatni czas był wyjątkowo trudny, nie tylko ze względu na izolację, ale często również przez chorobę bądź utratę kogoś bliskiego. Tym bardziej, podkreślił minister, uczniowie potrzebują dziś pomocy.

- „Dane epidemiczne napawają nas optymizmem. To jeszcze wprawdzie ostrożny optymizm, ale powoli wracamy do normalności”

- stwierdził prof. Czarnek.

Od tygodnia w większości województw uczniowie klas I-III uczą się w systemie hybrydowym. Już 4 maja do stacjonarnej nauki powrócą wszyscy uczniowie tych klas w całej Polsce. 15 maja zajęcia hybrydowe rozpoczną uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych, a 29 maja w Polsce będzie obowiązywało już wyłącznie nauczanie stacjonarne.

Minister zaznaczył przy tym, że nie będzie żadnych zmian w harmonogramie roku szkolnego. Wakacje rozpoczną się 26 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

kak/PAP

Komentarze (22):

on2021.04.29 13:34
Jak tego bażanta zamkną w końcu w zakonie to edukacja się odrodzi jak Fenix z popiołów.
T.2021.04.29 9:36
Szkoły rusza w maju z nauczaniem hybrydowym, maturzystów już nie ma więc w liceach jest luźniej, za miesiąc koniec roku szkolnego i bum -> mamy sukces propagandowy! otwarte szkoły! ale to nic że za miesiąc będzie trzeba zamknąć bo wakacje...
kasikas2021.04.29 9:32
po co ?? na kilka tygodni przed końcem roku?? czy to rozsądne??
MordaCzarnkaNabrzmiałaSpuściznąJanaPapyBisa2021.04.29 9:24
Zdewociały idiota ściąga milion dzieci i młodzieży na miesiąc do szkół, żeby pokazać, jak ręcznie steruje masami na partyjne życzenie. Natychmiast zacznie się wzmożone, masowe zarażanie rodzin. W wakacje wszystko dzieciom znów pozamykają: baseny, boiska, obozy, wycieczki.
gregor2021.04.29 7:52
w maju do szkol a we wrzesniu nauka zdalna bo bedzie 4 fala cowida i mordowanie Polakow przez zydowski rzad ale Polacy sie przebudza a rzadzacy znajda sie tam gdzie ich miejsce
Czwarta fala nadciąga2021.04.29 8:57
Kilkanaście sióstr z zakonu Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty może być zakażonych indyjską wersją korona wirusa. Zakonnice z Katowic przebywają na kwarantannie. Sanepid pobrał od nich próbki do badania.
Anonim2021.04.29 7:37
Śmieszy mnie ten Czarnek. Zgrywa takiego twardziela, a i tak zrobi co mu każą.
Renata2021.04.29 7:16
A czy to nie jest ten kretyn , co chce uczyć religii na siłę..?
Torchwood2021.04.29 6:21
Po cholerę robić powrót do szkół 3 tygodnie przed końcem roku? Tylko idiota "edukowany" na KUL-u mógł coś takiego wymyślić.
Dzika Nika2021.04.29 5:11
Nie w maju, bo pod koniec maja ma ruszać dopiero hybryda, lecz w czerwcu, gdy jest koniec roku szkolnego, a szczepienia nauczycieli i rodziców uczniów w połowie drogi. Ale dla szumnych sloganów i frazesów oraz pełnej pary, ten Pan zrobi wszystko.
Czarek2021.04.29 6:15
Dzieci masowo rezygnują z uczęszczania na lekcję religii, a wiadomo, że im mniejsze zainteresowanie religią w szkołach, tym mniejszy wpływ Kościoła na kształtowanie postaw społecznych. Decydenci polskiego Kościoła nie grzeszą inteligencją. Wymyślili więc, że zajęcia z religii lub etyki mają być obowiązkowe. Minister Przemysław Czarnek, owładnięty manią reformowania wszystkiego, ochoczo przystał na apel dygnitarzy w sutannach. Co to oznacza? Że uczeń będzie musiał wybrać: Religia lub etyka. I koniec. A ponieważ w polskich realiach nauczanie etyki jest fikcją, ponieważ samorządy nie mają pieniędzy na zatrudnianie dodatkowych nauczycieli, zostają tylko lekcje religii. Ewentualnie – to też światła myśl kościelnych hierarchów – etyki może uczyć ksiądz, skoro przecież etyczne jest jedynie to, co chrześcijańskie. W praktyce zatem uczniowie mają mieć wybór: Lekcje religii jako religia lub lekcje religii nazywane etyką. Przymus jest najgorszym, co może się zdarzyć młodemu człowiekowi, który dopiero poznaje samego siebie i kształtuje swój charakter. Jaki będzie tego efekt? Jeszcze szybciej postępująca laicyzacja społeczeństwa i coraz to bardziej puste kościoły – jeszcze zanim wymrą nasi dziadkowie i rodzice.
Czarnek2021.04.29 4:32
Muszę przyznać minister Czarnek niezmiernie mi imponuje swoją prowincjonalną bigoterią i brakiem rozumu.Przyzwoitości też nie posiada. Nic mnie tak nie cieszy kiedy głupotą pis produkuje sobie wrogów. Idealny kandydat na dużą karierę w PiS. Konkurencja wprawdzie olbrzymia ale Czarnek da radę.
Anonim2021.04.28 23:13
W archiwach bibliotek w internecie znajduje się mnóstwo znakomitej literatury, która pokazuje ile zainteresowania, pasji, miłości, wkładano w edukację, kształcenie, formację młodych ludzi, wszelkich zawodów i specjalności. Warto zajrzeć do tej literatury, by uświadomić sobie, co bolszewizm z nazizmem wymiotły z naszej kultury, a zwoławszy radę mędrców, zastanowić się jak powrócić do najlepszych wzorców. Model mistrz i uczeń, na którym się one opierały, nie ma sobie równych. Szkoła to nie przechowalnia młodzieży, czy ćwiczenie techniki korzystania z algorytmów. Najwyższy czas to uporządkować.
Anonim2021.04.29 4:46
Czarnek chce grafomana JPII w kanonie lektur, bo młodzież „nie wie, ile mu zawdzięcza, nie zna jego dorobku”. Czarnek się łudzi, że jak poczytają janapawłowe bzdety, to się zajaniepawlą zamiast odjaniepawlać Polskę. Próżne nadzieje. Kremówki już nie za cukrują kościelnej pedofilii.”
Anonim2021.04.29 4:57
Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyńskiego. Czarnkowi już chyba zupełnie odbiło! No to teraz czekamy na religię na maturze i obowiązkowe "Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus ..." zamiast zwyczajowego dzień dobry dla nauczycieli w polskich szkołach i przedszkolach.
Klapaucjusz2021.04.28 22:07
W maju szkoły ruszą pełną parą. Bo w Polsce ciągle mamy szkoły na parę.
franc2021.04.28 21:44
czerwoni z pis otworzą szkoły za 30 dni na 20 dni
Po 11 ... zaprasza2021.04.28 21:25
W kibucu im.Yitzhak Shamir odbyła się cotygodniowa impreza pt. "Dick or Vibrator". - - - Na czym ona polega. Gudłaje obojga płci mają zasłaniane oczy, ściągają gacie (jak je mają) i się wypinają. Następnie dostają w rectum ... chüja albo wibrator. "Odbiorca" musi zgadnąć, czy to "chüj czy wibrator". Zdarzały się skandale, jak to w kibucu, że zamiast wibratora albo chüja w rectum "szedł" baseball bat ... ku uciesze, zwykle żeńskiej części turnieju.
Po 11 ...2021.04.28 21:49
Tak, zapraszam. Właśnie doszła dostawa żelu analnego, więc będzie się działo. A ostatnio to był numer, zamiast kija nasmarowaliśmy szprotkę. Ofiara, trochę zdziwiona, zapytała ... Jarosław?
Po 11 ...2021.04.28 21:20
Niniejszym ostrzegam uczniów. W wakacje uważajcie na słońce. Zbyt intensywna ekspozycja grozi wcześniej lub póżniej czerniakiem złośliwym.
Anonim2021.04.28 21:19
po Szwecji najlepsza bo najmniej paranioidalna strategie ma Szwajcaria i Holandia. W Szwajcarii nie wiem , w Holandii ktora ma najwieksza w Europie gestosc zaludnienia zgonow w GUS jest 1.0/1000 mieszkancow. Tam szkoly zamykaja czasem, u nas czasem sie je otwiera. Tam mozna isc do lekarza a u nas spiep.rzaj dziadu , lockdown i maski na dworze cie uzdrowią.
FUCK OFF!2021.04.28 21:27
You don't know shit about Swiss and Holland - YOU DUMB KIKE!