Prezydent Oświęcimia reaguje na skandaliczne słowa rabina - zdjęcie
12.08.20, 17:15Fot. via Pixabay

Prezydent Oświęcimia reaguje na skandaliczne słowa rabina

13

Nie milką echa po skandalicznych słowach rabina Elchanana Poupko w sprawie przejścia izraelskiego hokeisty Eliezera Szerbatowa do klubu Re-Plast Unia Oświęcim. Ostro skomentował je prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Dla Żyda gra w klubie z Auschwitz to zdrada i nóż w plecy milionów osób”

- stwierdził między innymi rabin, według którego sportowiec dołączył do „drużyny z Auschwitz”.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut odniósł się do słów rabina w oświadczeniu, w którym stwierdza między innymi:

W imieniu mieszkańców Oświęcimia wyrażam stanowcze oburzenie w związku ze słowami rabina Elchanan Poupko, który skrytykował Eliezera Sherbatova, nowego zawodnika drużyny hokejowej Unia Oświęcim za to, że jako reprezentant Izraela będzie grał w mieście, w którym istniał obóz Auschwitz. Ponadto, w swoich skandalicznych wypowiedziach dobitnie oskarżył on mieszkańców miasta Oświęcim o brak niesienia pomocy więźniom i współodpowiedzialność za istnienie obozu, co sprzeczne jest z oczywistymi faktami historycznymi”.

Prezydent zaznaczył też, że oczekuje stanowczej reakcji i potępienia tych wypowiedzi.

dam/onet.pl,oswiecim.pl

Komentarze (13):

Jan Radziszewski2020.08.13 12:55
co prostego nie rozumiesz jak żyd sam się przeklął 2000n lat temu "Krew Jego na nas i na syny nasze " tzn. to przekleństwo trwa nadal - i dlatego ta nacja po za KK jest a więc Synagoga swoich żydków do PIEKŁA dalej wiedzie . bo do NIEBA tylko ochrzczone żydy wchodzą + a obrzezane nigdy tam nie wejdą - bo obok Bogobójstwa ciążącego na tej nacji dalej w Grzechu Pierworodnym trwają
Jan Radziszewski2020.08.13 10:40
ot podobnie z Rabee tak nawiasem mówiąc +++Jak babka Lucyferowi się dla mamony oddała to w myśl przysłowia "jaka mać taka nać" to i córunia diabłu służy a ponieważ w Przykazania z pod Synaju jest powiedziane że przekleństwo ciągnie się na dzieciach do III lub nawet IV pokolenia stąd i wnusi taka sama kara Piekła dosięgnie -- o czym ty dobrze wiesz ex SB "Uwaga " z żydowskiej nacji , bo zawsze zepsuta krew z tej nacji przeklętej jednak na powrozie jak bydło do rzeźni tak was Rabee do PIEKŁA ciągnie
Jazzz2020.08.12 21:19
OCHOTNICY DO WAFFEN-SS. Z Belgii 40 tys., z Holandii 50 tys., z Francji 20 tys. [Francuzi oprócz tego że częśc ich państwa, tzw. Państwo Francuskie ze stolicą w Vichy, jawnie popierało Hitlera i energicznie współpracowało z III Rzeszą np: w wyłapywaniu Żydów i dostarczaniu ich Niemcom, to jeszcze walczyli za Hitlera do końca - broniąc jego bunkra w Berlinie]. OCHOTNICY z Włoch 15 tys., z Danii 10 tys. itd, itd. OCHOTNICY Z POLSKI - 0 [ZERO]. W Polsce dodatkowo istniała organizacja Żegota, pomagająca Żydom na dużą skalę, unikat w Europie, bo nikt w Europe Żydów nie ratował, wszyscy dostarczali ich Niemcom za drobną opłatą. Czy rozumiecie dzisiejsze sojusze oraz nieustanne ataki na Polskę ?
JOLANTA2020.08.12 22:44
Jazzz!... Mogłabym jeszcze próbować rozumieć inne państwa!? ...Ale jak zrozumieć Żydów??? Jedynie my, Polacy ich ratowaliśmy ich za cenę życia! i to właśnie oni są zawsze przeciwko nam!... ZA CO???!..... .MOŻE KTOŚ WIE , KTOŚ TU WCZEŚNIEJ O TO PYTAŁ?.... CZY ISTNIEJE NA ŚWIECIE KRAJ, ....KTÓRY LUBIŁBY ŻYDÓW, LUB Z KTÓRYM IZRAEL NORMALNIE PRZYJAŹNIŁBY SIĘ...?? ... PROSZĘ ODPISZCIE MI, BO JA NIE ZNAM TAKIEGO KRAJU!??? UWAŻAJĄ SIĘ ZA "PĘPEK ŚWIATA, A TAK NIE JEST! .... PYCHA ICH ZŻERA!
Portofino2020.08.13 5:35
O to już pytała szefowa "Zegoty" Z. Kossak w czasie wojny.
Tommy2020.08.12 20:43
Czy to sie juz nigdy nie skonczy to zydowskie kasanie nas do konca swiata? Ale nic, oddajmy to cierpienie i udreke panu Jezusowi w ofierze wlasnie za grzesznikow i pogubionych zydow.
Lilit2020.08.12 18:59
Mi to wisi kolo pisi
Karin2020.08.12 23:04
"LILIPUCIE!... TOBIE TO NIE TYLKO TO!?... TOBIE JUŻ WSZYSTKO WISI I ZWISA...! WIESZ???
Jan Radziszewski2020.08.13 12:53
zobaczym jak zobaczysz PIEKŁO !! - +++ Piekło gore i czeka na was !! + Sąd Boży - BARDZO BLISKO +++ musisz wiedzieć - za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj. Sąd Ducha św. ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy, sodomici i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj. stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników diabłów w tym potępionych ludzi
Prawda w oczy kole, cebulaki?2020.08.12 18:02
j.w.
Anonim2020.08.12 17:59
Wielka Brytania niech wypłaci Polsce zadośćuczynienie za Bitwę o Anglię, i haniebne traktowanie po zakończeniu II WŚ , Tych wspaniałych żołnierzy polskich, którzy nie mogli wrócić do Polski bo W.Churchill oddał Polskę pod but Stalinowi.
MT(*)2020.08.12 17:47
Należy sporządzić międzynarodowy rejestr przypadków pomocy udzielanej podczas II wojny przez Żydów innym Żydom.
Lipon2020.08.12 23:06
MT..! A znajdziesz takie przypadki....? Wątpię?