Prezes Wód Polskich ws. ,,Czajki’’: Mimo słusznej krytyki, pomagamy Trzaskowskiemu - zdjęcie
08.09.20, 14:29Fot. Jan Bodakowski

Prezes Wód Polskich ws. ,,Czajki’’: Mimo słusznej krytyki, pomagamy Trzaskowskiemu

4

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych na zarzuty, jakie spadły na Wody Polskie ze strony prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Daca podkreśla, że mimo słusznej krytyki, jaką PGWWP kieruje wobec nieudolności warszawskich władz, natychmiast po awarii przyszło miastu z pomocą.

W wywiadzie z ubiegłego tygodnia dla portalu „Gazeta Prawna” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekonywał, że w ubiegłym roku po awarii w „Czajce” udało się szybciej zrealizować budowę mostu pontonowego, ponieważ instytucje rządowe „same sobie wydają pozwolenia”. Wyrażał też obawę, że jeżeli będzie trzeba czekać na wszystkie pozwolenia w związku z wykonaniem nowego kolektora, inwestycja może potrwać kilka lat.

Do słów Rafała Trzaskowskiego ustosunkował się na Twitterze prezes PGWWP Przemysław Daca. Podkreśla on, że Wody Polskie robią co mogą, aby pomóc Warszawie po kolejnej tragicznej w skutkach awarii:

- „Mimo słusznej krytyki MPWiK oraz @RTrzaskowskiego #wodypolskie pomagają jak mogą. W ciągu niecałych 18h wydaliśmy pozwolenie wodno prawne i zwolnienie od zakazów na rurociąg zastępczy” – pisze Daca.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (4):

Główny Inspektor Fekaliów2020.09.8 16:05
Patologie widać nie tylko na przykładzie świrów LGBT promowanych przez niby naukowców ale i nieumiejętności położenia pospolitej rury ściekowej przez pseudo inżynierów podczas gdy inni budują pod morzem Nord Stream. To jest szersza ideologia nazywania szamba perfumerią ukazująca dobitnie poziom degeneracji i zarżnięcia inteligencji której w Polsce nie powstydził by się Stalin z Hitlerem.....Bawią mnie ataki na Lecha Kaczyńskiego że jest winny Czajki. Jak PO nie potrafi puścić 1 rury to zbudowała by dobrze nową oczyszczalnie hahaha. Przypomina mi się rysunek satyryczny z wkurzonym ojcem i dzieciakiem który wrześniowe niepowodzenie w szkole podstawowej skomentował że trzeba było go zapisać na uniwersytet gdzie zaczynają od pażdziernika. Liczę na oddzielne ministerstwo do spraw fekaliów, - Trzaskowski ma racje - rząd powinien pomagać bo od tego jest.
Randka juz dzis2020.09.8 15:52
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
lucek2020.09.8 15:12
A może napiszecie coś o prawdziwej katastrofie ekologicznej, do jakiej doprowadziły Wody Polskie na zalewie Witoszówka w Świdnicy?
Wicio żółty czepek2020.09.8 15:06
zgodnie z procedurą pływaka Awaria, krzykliwego i szamocącego się trzeba mocno przytopić w ścieku Czajce