Prezes Wód Polskich: Warszawiacy są wprowadzani w błąd - zdjęcie
30.08.20, 12:50Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Prezes Wód Polskich: Warszawiacy są wprowadzani w błąd

15

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca odniósł się na antenie Telewizji Republika do zapewnień prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dot. ozonowania zrzucanych do Wisły odpadów komunalnych. Daca zwraca uwagę, że w ten sposób władze Warszawy wprowadzają opinię publiczną w błąd, ponieważ używane urządzenia służą jedynie do dezynfekcji, a nie do oczyszczania ścieków.

Wczoraj w Warszawie miała miejsce kolejna awaria oczyszczalni „Czajka”. Podobnie jak przed rokiem, MPWiK awaryjnie zrzuca ścieki do Wisły. Przy tym, jak informował wcześniej rzecznik Wód Polskich, ilość zrzucanych odpadów jest trzykrotnie większa niż w ubiegłym roku. Fala ze ściekami zmierza w kierunku Morza Bałtyckiego.

O awarii i awaryjnym zrzucie ścieków do Wisły informował wczoraj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał przy tym, że rozpoczęto mechaniczne oczyszczanie ścieków:

- „Jak jak informowałem – dla zminimalizowania skutków zrzutu uruchomiliśmy ozonowanie. Spółka rozpoczęła także mechaniczne oczyszczanie ścieków” – pisał włodarz stolicy.

Jednak zdaniem prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, w ten sposób Rafał Trzaskowski wprowadza w błąd opinię publiczną:

- „Mówimy tu o urządzeniach małych [do ozonowania]. Te urządzenia służą do dezynfekcji wody czystej, która powinna wypływać z oczyszczalni ścieków. One usuwają bakterie - to nie są urządzenia do oczyszczania ścieków. Ja powtórzę - gdybyście spuścili państwo szambo do wanny i wpuścili parę bąbelków powietrza czy tlenu, to nadal będzie szambo, nadal będą te wszystkie zanieczyszczenia” – mówił Daca w programie „W punkt” Telewizji Republika.

- „To jest absolutnie tylko wymówka, to nie służy do żadnego oczyszczania. Te urządzenia [do ozonowania], którymi dysponuje MPWiK ozonują znikomy procent tych całych ścieków. To manipulacja i wprowadzanie w błąd, tak jak była mowa o wybudowaniu zbiornika retencyjnego za 100 mln złotych” – podkreślił.

kak/Telewizja Republika, niezależna.pl

Komentarze (15):

Mario Avario2020.08.31 17:12
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Awarie kolektora do #Czajki to konsekwencja decyzji, żeby zamiast zbudować nową oczyszczalnię na lewym brzegu Wisły, rozbudowywać Czajkę. Podjęto ją za rządów Lecha #Kaczyńskiego w warszawskim Ratuszu. _____________________________________________________________________________________________________
Marian2020.08.31 8:08
Gówno herbem Warszawy!
Warszawiak prawoskrętny.2020.08.31 14:01
Cyba herbem PO.
Raptor2020.08.31 7:59
Kolejna instytucja kolejne, tłuste podgardle stołkowych i gawno dla narodu
Wojak2020.08.30 23:29
I pomyslec, ze niemal polowa Polakow chciala... sie babrac w g..wnie, razem z takim wlasnie prezydentem, i glosowala na niego. Jak bardzo wiec ta czesc narodu lubi smrod gnoju - nie przypuszczalem.
Szybka Randka2020.08.30 21:34
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
sok z banana2020.08.30 21:09
wody polskie - kolejna bezradna instytucja! a co z budową twierdzy w puszczy, a co z "handlem" odpadami, które potem płoną na terenie Polski! itd, czy nadal mamy państwo teoretyczne?
OIKOS2020.08.30 21:02
Jeżeli PiS kolejny raz nie wyciągnie konsekwencji to będzie to czas na rozliczenie PiS-u. Jak można było dopuszczać do zrzutów niekontrolowanych w ub roku. W tym roku również było kilka zrzutów ścieków deszczowych, mimo iż nie było deszczy nawalnych, a Trzaskowski płaci 62 min niemieckiej firmie za zarządzanie odpływem wód opadowych. Jak sam Trzaskowski powiedział są na etapie WYBORU KONCEPCJI naprawy docelowej dla Czajki. Co jaśnie państwo robiło przez rok ???? Jak poinformował szef Wód Polskich w ciągu roku miały być WYKONANE ZABEZPIECZENIA DLA PRZESYŁU. Nic nie zrobiono więc nie 3000 lit/sek jak rok temu, ale 8000 lit/ sek wlewa się do Wisły ścieków nieoczyszczonych: fekalnych, przemysłowych /huta i inne zakłady/ opadowych oraz z 10 szpitali lewobrzeżnej Warszawy. Ekspertyza za 7 mln zł która miała wskazać przyczyny awarii z ub roku NIC nie wykazała. SKANDALEM są zapewnienia Warszawiaków że ich ujęcia wody są bezpieczne. A MIESZKAŃCY MIEJSCOWOŚCI na północ od Warszawy to nie mają prawa do bezpiecznych ujęć np Płock? NIEUCTWO, BUTA, DYLETANCTWO, brak zdolności zarządzania czymkolwiek to główne cechy tak Trzaskowskiego jak i całej PO. Podobno Trzaskowski zna 6 języków. To wielki czas by najął się za tłumaczaa zostawi w spokoju zarządzanie miastem. Co robi Rada miasta Warszawy ? NIC. Nawet nie wydała 1 komunikatu w sprawie. Należy więc zgodnie z literą prawa natychmiast odsunąć towarzystwo od zarządzania. A jak PiS tego nie zrobi to czas z nimi zrobić porządek skoro nie wyciągają wszelkich konsekwencji w sprawie skażenia wód od Warszawy do ujścia wraz ze skażeniem ogromnej ilości ekosystemów usytuowanych wzdłuż koryta Wisły w tym terenów szczególnej ochrony ptaków o znaczeniu międzynarodowym.
A dzięki tym "wodom pisowskim"2020.08.30 13:34
od 1.01.2018 woda zrobiła się choć odrobinę czyściejsza?
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE2020.08.30 13:29
TUMANY i TŁUMOKI, bez nadzoru Pana STASKA z osiedla tylko po PODSTAWÓWCE, który to wspaniale potrafił ZORGANIZOWAĆ sobie zbiórkę pustych puszek po piwie, ma teraz WOLNE i na pewno podejmie się POKIEROWAĆ nimi (TZN. TUMANAMI i TŁUMOKAMI), oraz całym ZARZĄDEM łącznie z CZASKOSKIM w PRACACH związanych z tym co sami NIE POTRAFIĄ, łącznie z usuwaniem awarii i bieżącym ZARZĄDZANIEM MIASTA SŁOIKOWA. Jak SŁOIKI są zainteresowani wykorzystaniem WIEDZY i DOŚWIADCZENIA Pana STASKA to służę KONTAKTEM z Panem STASKIEM z Osiedla, ekspertem związanym z ZARZĄDZANIEM, wierzcie mi że ma wielkie doświadczenie, zbierał już złom, zbierał butelki, zbierał makulaturę teraz zbiera Puszki po piwie i jak na razie odnosi same SUKCESY i nigdy nie splajtował. Taki ekspert po PODSTAWÓWCE Pan STASEK to dla PO jedyny RATUNEK.
Anonim2020.08.30 13:11
He, he, he... to w Wa-wie rodzi się taka "nowa świecka tradycja". Teraz jesienią będzie można stawiać u bukmacherów ile szamba tym razem do Wisły wywali.
Anonim2020.08.30 13:15
Będzie można robić surwiwalowe wakacje: tydzień z "trzaskowianką". Jestem przekonany, że entuzjastów nie zabraknie, zwłaszcza gdy będzie się przy tym spotkać z paniu Margot.
harry2020.08.30 13:06
Wyborcy Trzaskowskiego - podobnie jak całej totalnej opozycji - to paranoicy. Będą chlać gównianą "trzaskowiankę", na dodatek od teraz mocniej gazowaną, i jeszcze zachwalać jakie to szczęście im się przytrafiło. To populacja do wyginięcia, wykończenia siebie nawzajem autodestrukcji jako najwyższej formy szczęścia. Oby szybciej i jak najliczniej życzę !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.30 13:05
nic nie robić, tylko kasy wyciągać ile się da, a winę za afery nieudolność i złodziejstwo jakich dopuszcza się obecny rząd, zrzucać na poprzedników i opozycję! to wystarczy aby uspokoić zidociałego PiSdowatego suwerena!
katolik2020.08.30 13:05
Prezes Wód nie mógł doczekać się realizacji zadan od dna czaskoskiego, to trzeba było zgłosić do Ministra, a nie się męczyć i pobłażac. Ktokolwiek już dawno byłby pociągniety do odpowiedzialności za tak długie niewykonanie zadania. PIS boi sie postępować konsekwentnie wobec dna, dlatego w Polsce mamy syf. Czy PIS jest już zmęczone sukcesem władzy ?