Prezes Kaczyński dla Interii: Aborcja nie może być na życzenie, ponieważ jest złem, a nie dobrem - zdjęcie
21.05.21, 06:00fot. yt/pis

Prezes Kaczyński dla Interii: Aborcja nie może być na życzenie, ponieważ jest złem, a nie dobrem

37

- W Polsce długo obowiązywał kompromis - a w zasadzie coś, co przeszło w Sejmie dzięki kłótni liberałów, spierających się co do poprawek nad tą ustawą. Takich przekleństw, jak padające po tamtym głosowaniu z ich strony nie słyszałem chyba nigdy. Dziś sądzę, że uzyskaliśmy 110 procent tego, co można uzyskać w dzisiejszym świecie. Postawiono tamę aborcji ze względu na zespół Downa i Turnera. Wielu z tych ludzi może szczęśliwie żyć. Tylko o to nam chodziło – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi Interia.pl odnosząc się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapoczątkował tzw. „Strajk Kobiet”.

Sprawa kompromisu aborcyjnego nadal budzi wiele emocji i kontrowersji. Wyrokiem TK jako niezgodna z polską konstytucją została uznana aborcja dokonywana na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej dotycząca możliwości zabijania w łonach matek dzieci z zespołem Downa lub Turnera, co w praktyce sprowadzało się często do aborcji na życzenie. Nowy przepis obwiązuje od 27 stycznia 2021.

Opowieść, że mamy w praktyce zakaz aborcji to absurd – stwierdził prezes Kaczyński, przypominając, że kiedy aborcja jest nadal możliwa, kiedy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki. Dotyczy to także zdrowia psychicznego matki. Wskazał także, że dobrze byłoby, gdyby ta wiedza została także upowszechniona w szpitalach.

Odnosząc się do problemu dokonywania przez Polki aborcji poza granicami kraju powiedział:

To rzeczywiście jest jakiś problem, ale naprawdę uważam, że te przesłanki, które są pozostawione przez Trybunał Konstytucyjny, są wystarczające, tylko trzeba ich przestrzegać

Mieliśmy w klubie koleżankę, która zdecydowała się na urodzenie dziecka mimo, że groziła jej utrata wzroku. Ale to kwestia postaw heroicznych. Prawo nie może wymagać heroizmu. Ludzie rzadko są bohaterami – dodał prezes PiS.

 

mp/interia.pl

Komentarze (37):

Foster2021.05.21 15:45
Czyli cała UE jest jednym wielkim złem, bo w zdecydowane większości tych państw jest aborcja na życzenie
Darek2021.05.21 15:47
I w całej Unii rodzi się też więcej dzieci niż w rządzonej przez PiSobolszewików Polsce.
Foster2021.05.21 15:48
Polska jest ostatnim dużym krajem Europy z tak rygorystycznym dostępem do aborcji.
A czy wilczur "hrabieeeego" już nakarmiooooony?2021.05.21 10:54
Lady Gaga has revealed she suffered a breakdown as a result of sexual assault that led to pregnancy. The star was 19 when she was raped by a male music producer, who had threatened to burn her music if she did not take her clothes off. She says her alleged rapist then "dropped me off pregnant on a corner... because I was vomiting and sick". Years later, she had "a total psychotic break" and was in an "ultra state of paranoia" as a result of the trauma. Gaga, whose real name is Stefani Germanotta, was speaking on the first episode of Oprah Winfrey and Prince Harry's new Apple TV+ series, The Me You Can't See, which tackles the stigma around mental health. She broke down in tears as she described her assault, which took place in her early days in the music industry. "I was 19 years old, and I was working in the business, and a producer said to me, 'Take your clothes off,'" she recalled. "I said no and I left, and they told me they were going to burn all of my music. And they didn't stop. "They didn't stop asking me, and I just froze and I... I don't even remember." Now 35, the singer said she would never name her attacker. "I understand this #MeToo movement, I understand that some people feel really comfortable with this, and I do not," she continued. "I do not ever want to face that person again." https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-57199018
Dziwne, że najwięcej do powiedzenia w sprawie2021.05.21 10:50
aborcji mają stare dziady i baby po osiemdziesiątce.
Anonim2021.05.21 9:43
ten suchy fiut nic nie wie o ojcostwie. Nigdy kobity nie mial
Foster2021.05.21 15:50
Mówią, że miał - tylko nie wyszlo, a teraz już za późno.
XD2021.05.21 9:01
Do Czech nie jest daleko. A jeśli chodzi o ratowanie własnego życia, w razie potrzeby polecę na koniec świata, żeby się ratować. Żadnego heroizmu ze mnie nie wyciągniecie. Rodźcie sobie sami dzieci od razu skazane na śmierć.
Grizzly2021.05.21 7:47
Ja mam zespół złośliwego bydlaka, nie zostałem poddany aborcji i to był błąd
Grizzly 22021.05.21 12:52
Jeszcze możesz się poddać eutanazji
AAAtomek2021.05.21 7:27
czekam na komentarze zboczeńców wszelkiej maści, zaraz się zlecą.
Suweren2021.05.21 7:01
Czyżby Kaczyński zamierzał zostać papieżem?
Anonim2021.05.21 7:05
hitlerem
Topek2021.05.21 6:55
Kaczyński jest też złem a nie dobrem, gdy na niego patrzę to jestem za aborcją płodów z ciężką wadą fizycznego i umysłowego niedorozwoju
Dam2021.05.21 6:53
"Ale to kwestia postaw heroicznych. Prawo nie może wymagać heroizmu." - ale może wymagać urodzenie dziecka, które umrze w męczarniach po kilku dniach, a w ramach pocieszenia dostanie się pokój żeby się wypłakać. Co za oderwana od rzeczywistości gnida.
gracz2021.05.21 6:51
Apeluję do posłów PiS aby jak najszybciej pozbyli się ze swoich szeregów tej politycznej zakały.
katolik2021.05.21 6:49
Episkopacie Polski co jest najgorsze, ze też popierasz masonsko- nazistowski Nowy Porzadek Ład swiata, bo myślisz, ze to coś dobrego, a to zwykłe mafijne działania masono- nazistów wobec zwykłych ludzi. Prosto- działanie szatana w przestrzeni publicznej. To powinno budzić twój niepokój, ale nie budzi. Episkopacie nie zabraleś głosu sprzeciwu przeciwko takiemu porzadkowi, bo uważasz, że skalał byś się teorią spiskową. Wiedz, że to nie wymyślone historyjki, ale prawda, że szatan uśmierca ludzi pseudoszczepionkami i zniewoleniem. A ty Episkopacie jeszcze nakazałeś się szczepić wiernym i swoim księżom. Jedna pani drugiej pani, jeden pan drugiemu panu-- ludzie mówią innym ludziom, że po szczepieniach niektórzy byli tak chorzy, że prawie umierajacy, inni ciągle chorują. Ci którzy się szczepili już rozpowiadają ludziom, ze chorują na coś co nigdy nie chorowali.
Anonim2021.05.21 6:57
Episkopat dla koryta zrobi wszystko:) "Nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa byle postępować cierpliwie i powoli". A co dopiero polskie dobrodzieje i ekscelencje. Ostatnią krowę zabierali za pochówek onegdaj, pazerne typki.
katolik2021.05.21 7:07
tak, to jest przerażające, bo nie ma komu zaufać. Oczywiście tylko Bogu i Maryji.
Anonim2021.05.21 9:54
Bogu ufać i tyle. I przestać finansować cwaniaczków w sutannach. Wiara a religia to inne sprawy są. Cwaniaczki w sutannach to podobne typki co kapłani z "Faraona" albo dzikusy wyrywające serca z "Apocalypto". Zgraja manipulantów.
Anonim2021.05.21 6:49
Cyniczna gra JK o utrzymanie wyborcy? przykrycie tego rządowego burdelu? ...... Ta szajka nie zrobi nic, aby sprzeciwić się unijnemu chlewu? za swoją zgodą, i na własne życzenie, nawet nie mają takich prawnych możliwości? zobacz, TSUE? a ten unijny lewacki chlew jest za powszechną aborcją? nawet więcej, za eutanazją? itd.?
Krakus2021.05.21 6:42
Przepraszam, ale co o życiu wie człowiek, który nigdy nie byl za granicą, nie miał rodziny, nigdy normalnie nie pracował, do niedawna nie miał nawet konta bankowego i nie używał kart płatniczych a w sklepie nigdy nie robił zakupów? Czego Kaczyński może mnie nauczyć? Co z niego za autorytet?
Anonim2021.05.21 6:47
To autorytet dla przyparafialnych emerytów, alkoholików, bezrobotnych producentów dzieci, ogólnie licznej patologii z PGR i meneli miejskich. W skrócie - dla wyznawców ideologii "Dej, weź im i mi dej".
Krakus2021.05.21 6:55
Ten mlaskający starzec ma już jajecznice zamiast mózgu
Foster2021.05.21 15:53
Co on wie o życiu ?
katolik2021.05.21 6:58
Niestety opcje się zmieniły, popierają go uczeni- lekarze, prawnicy, nauczyciele, Episkopat z podłegłymi sobie w posłuszenstwie ksieżmi. Zaszczepili się, tzn. że popierają program SSPIS mordowania Polaków, czyli samych siebie i zniewolenie
katolik2021.05.21 7:05
a weż im i mi dej to się sprawdziło-- Bo ludzie, powszechnie sobie opowiadają jeden drugiemu, ze pseudodoktorzy , pseudoznachorzy za mega kasę piszą ze zmarł na covid, a nawet na wejsciu do szpitala musisz podpisać, ze miałeś kontakt z koronawirusem, bo inaczej zastrzegają, z prawdziwy doktor cię nie zobaczy, czy moze raczej ty jego nie zobaczysz. To sa prawdziwe szopki z Polaków, traktowanie jak głupoli, ale jeśli się nie kapną, ze są robieni na czarno, to już nic sie nie poradzi.
Anonim2021.05.21 6:41
Do jakiego boga należy się modlić, aby ludności zaproponować coś takiego: https://www.bitchute.com/video/fuILIyCvLFdK/
...2021.05.21 6:37
Trudno sobie wyobrazić bardziej oderwanego od rzeczywistości starego, bezdzietnego dziada i singla roszczącego sobie prawo do wypowiadania się na tematy, o których nie ma żadnego pojęcia.
Anonim2021.05.21 6:43
Mylisz się, to tylko cyniczna gra JK o utrzymanie wyborcy? przykrycie tego rządowego burdelu?
Szlomo Rozencwajgier2021.05.21 6:25
I o to chodzi panie Kalkstein o to chodzi! połowa polaków to one chcą miec pół litra do obiadu i msza w telewizorze a druga połowa pół litra do obiadu i prawo do skrobanki. I takie coś pan rzucaj niech się one żrą między sobą. Teraz wielkie programy będziemy robić wielki pieniądz będzie do wzięcia przyduś pan ich czwartą falą wirusa, niech one się duszą i gadaj pan o skrobankach i że koncesję pan weźmiesz telewizji wiadomo jakiej niech one się kłócą niech do gardłów sobie skaczą a my im Polski Ład zrobimy pieniądz podzielimy. Brawo panie Kalkstein i przekaż pan podziękowania za dobrą robotę panu premieru i panu gubernatoru Dudu, one są ludzie gorliwe i bardzo dobrej roboty i my wszystkie są z nich zadowolone!
katolik2021.05.21 6:23
Program Nowego Porządku, Ładu NWO- to zmniejszenie liczby ludzkości na świecie, w tym Polaków poprzez rzucone hasło o pandemii. Fałszywa pandemia i fąłszywe szczepionki== czyli sama chemia genetyczna, która jest doskonałym planem uśmiercania w polskich obozach śmierci przez przeplaconych przez firmy farmaceutyczne pseudoznachorów , SSPIS i wszystkich posłow w polskim sejmie. Dojdzie do zniewolenia fizycznego, psychicznego, ekonomicznego. Wszystko co się dzieje jest wielkim śmiercionośnym ćwiczeniem dla społeczeństwa.
katolik2021.05.21 6:10
Tych co głosowali na SSPIS już nazisto- masonie na moralność juz nie nabierzesz. Kiedyś nie mozna się było doczekać ustawy o moralności, ale ludzie wam zawierzyli, wiec jeszcze dali szansę. TO KONIEC!!!! Polacy sa mordowani przez zwiazki chemiczno- genetyczne zwane pseudoszczepionkami. Po pseudoszczepionkach w czasie ludzie będą chorowac na inne choroby, raki, HIV, bezpłodnosć. Wytłumacz się Polakom dlaczego, jeśli na ciebie głosowali, teraz dokonujesz mordu, okłamani zostali przy urnach! Trybunał Stanu, Sąd Wojskowy, norymberga w Polsce
***** ***2021.05.21 6:37
klasycznie polecam wizytę u lekarza od głowy ;)))
Kaczka basta!2021.05.21 6:02
Nie chcesz, Jarku, aborcji? To jej sobie nie rób.
Anonim2021.05.21 6:47
Nie chcemy by Państwo ją oferowało bo to tak jak oferować śmierć przyszłym obywatelom niewinnym i najbardziej bezbronnym. To nie zabiera twojej wolności bo jak bardzo chcesz tego to zrobisz to za własne pieniądze i nielegalnie i na własne sumienie a nie innych.
Anonim2021.05.21 6:56
Szkoda, że wasze dbanie o czyjeś życie kończy się na zakazach, a nie na realnej pomocy. Ale "dziecko ma się urodzić, a potem może iść do piachu".