Prezentacja Nowego Ładu już w sobotę? Jacek Sasin: Taki jest plan  - zdjęcie
13.05.21, 09:45Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Prezentacja Nowego Ładu już w sobotę? Jacek Sasin: Taki jest plan

16

Nowy Polski Ład to wielki program Prawa i Sprawiedliwości, na który składając się propozycje dotyczące wszystkich sfer życia społecznego. Partia rządząca wciąż jeszcze nie zaprezentowała szczegółów programu. Pierwotnie miała to zrobić w marcu, jednak wydarzenie musiało zostać odłożone ze względu na trudną sytuację pandemiczną. Dziś wicepremier Jacek Sasin zdradził w Jedynce Polskiego Radia, że „jest plan”, aby prezentacja odbyła się w sobotę.

Wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że prezentacja Nowego Ładu nastąpi na pewno w maju. Dodał, że w najbliższym czasie partia rządząca poda dokładną datę wydarzenia. Wcześniej wiceminister Waldemar Buda mówił o 15 maja jako możliwym terminie. Dziś w Jedynce Polskiego Radia gościł wicepremier Jacek Sasin, który był pytany, czy rzeczywiście możemy spodziewać się prezentacji w sobotę. Minister aktywów państwowych stwierdził w odpowiedzi, że „taki jest plan”.

- „Rzeczywiście te założenia Nowego Ładu, ten cały progam na wychodzenie gospodarki z pandemii, na powrót do szybkiego wzrostu gospodarczego, to coś, co mamy przygotowane już od wielu tygodni. Niestety cały czas jeszcze sytuacja pandemiczna powodowała przesuwanie terminu prezentacji tego programu, ale dzisiaj jesteśmy już w takiej sytuacji, że czas bardzo mocno i głośno powiedzieć o tym, jakie mamy plany na okres po pandemii, bo widać wyraźnie, że dzięki również udanej akcji szczepień, pandemia ustępuje”

- mówił polityk.

Podkreślił, że najważniejsze zadanie rządu na dziś to sprawić, aby pandemia nie pozostawiła trwałych skutków społecznych i gospodarczych.

Jacek Sasin zaznaczył też, że choć głównym autorem programu jest Prawo i Sprawiedliwość, to jednak koalicjanci wnieśli do niego swoje punkty programowe, dlatego można mówić o programie całej Zjednoczonej Prawicy.

Wicepremier odniósł się również do sprawy raportu NIK na temat przygotowań do majowych wyborów korespondencyjnych, który ma zostać dziś zaprezentowany. Zaznaczył, że nie znając jeszcze raportu, trudno jest mu się do niego odnieść. Podkreślił jednak, że jest przekonany, iż wszystkie działania rządu podejmowane w celu przygotowania wyborów były zgodne z prawem. Konstytucja określiła termin wyborów, marszałek Sejmu je zarządziła, więc obowiązkiem administracji rządowej było przygotowanie tych wyborów przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli.

- „Trzeba było podejmować działania niestandardowe w oparciu o istniejące przepisy prawa, i takie działania pan premier Mateusz Morawiecki i rząd podjęli”

- wskazał.

Tymczasem sam raport NIK jest w ocenie wicepremiera Sasina „elementem sporu pomiędzy rządem a prezesem Marianem Banasiem”.

- „Jestem absolutnie przekonany, że będziemy w stanie obronić to nasze stanowisko zarówno w odniesieniu się do tego raportu NIK, jak i ewentualnie przed wszelkimi innymi forami”

- mówił.

kak/Polskie Radio Program 1, PAP, DoRzeczy.pl

Komentarze (16):

kant gigant2021.05.13 16:32
na zachodzie srednio przez rok w szpitalu, byla 1 osoba na 300 , polowa przy lekkich objawach umierala poza szpitalem, czesc zgonow stanowily osoby planowe, ciezko schorowane... Jak to sie stalo ze przeziebienie w Polsce zamieniono na ebolę? (120 tys smierci) ..... Szwajcaria na dzis ok 30 tys hospitalizacji, 11 tys covida, GUS 7.5 tys...... Szwajcaria Szwecją nie byla ale nawet po zamknieciu fryzjerow stoki mieli czynne ......... https://www.bfs.admin.ch/bfsstatic/dam/assets/17205692/master https://www.statista.com/statistics/1110045/coronavirus-covid-19-hospitalizations-number-age-group-switzerland/ .... Nie ma pelnych danych hospitalizacyjnych z Francji czy Holandii ale w zgonach (1/1000) niewiele sie roznia. Szwecja ma mniej zgonow (0.7/1000) bo wyplaszczyli fale nic nie robiac. Polska to nieliczny kraj w Europie gdzie zmusza sie zakladania kondomow na glowe a wiara w maski i lockdowny przybiera postac fundamentalizmu a czasem slepego fanatyzmu jak obrona zamykania lasow....
Filip2021.05.13 15:58
Pragnę napisać jak politycy z PiS-u dbają o interesy naszego kraju. Rząd Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego wybudował elektrownie w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest rozbierana. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej wybudować, za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Rząd Mateusza Morawieckiego wydał 133 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, które się nie odbyły. Miliony wydał na przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska, a teraz krytykuje to, co sam firmował swoim nazwiskiem. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy był zrezygnować z wielomiliardowych dotacji unijnych dla naszego kraju. W wyniku wielokrotnego łamania praworządności przez polityków z PiS-u Polska może stracić dotacje. Politycy z PiS-u razem z Victorem Orbanem jako jedyni w Unii Europejskiej, nie chcieli powiązania praworządności z dotacjami. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby wycofać z sądu akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka. Antoni Macierewicz na rzecznika MON-u powołał pomocnika aptekarza Bartłomieja Misiewicza. Do głównych jego zadań należało, zwalnianie wskazanych przez Antoniego Macierewicza najlepszych dowódców. Doprowadzono do ruiny stadniny w Janowie. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Andrzej Duda doprowadził do przyznawania rocznych dotacji z budżetu panstwa w kwocie 2 mld zł na TVP, która oczernia opozycję i wychwala rządzących. Polska na arenie międzynarodowej znalazła się w izolacji, mając dobre relacje jedynie z Węgrami. Mamy największą inflacje w Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki realizuje propagandę sukcesu, jak w czasach Edwarda Gierka.
Dam2021.05.13 12:04
Ja się nie obawiam. Za co Sasin się zabierze to spie.rzy, więc Nowego Ładu nie będzie.
Marcin Horała2021.05.13 11:58
"Faktycznie, niektóre podatki zostały podwyższone czy nawet wprowadzone nowe"
Grizzly2021.05.13 11:24
Nie chodzi o "Ład" tylko "Wał".
MVD2021.05.13 10:38
Trybuno ludu - frondo ! wspierasz pełzający komunizm!
kefas2021.05.13 10:08
jak tam raport NIK w sprawie wyborów kopertowych panie Sasin ? Czas się pakować ?
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.05.13 10:31
a jak twój paluch w tooopie
Anonim2021.05.13 10:04
"Sasin obiecał".... I dalej już nie warto czytać... 😁
Julka_na_pokładzie ༼ つ ◕_◕ ༽つ2021.05.13 9:57
Ład prawacko-katolicki? To już było! Nazywało się ŚREDNIOWIECZE!
MVD2021.05.13 10:38
weź ty prawicy nie obrażaj! pis przecież to komuna gospodarcza!
Wania Antonim mnie wystarczy odin punkt2021.05.13 9:55
dobić kołkiem osinowym POtwora
katolik2021.05.13 10:00
nie zapominaj o SSPIS i wszystkich posłach zdrajcach
katolik2021.05.13 9:54
Nowy Ład masonsko- nazistowski SSPIS = zmniejszenie liczby Polaków przez pseudoszczepionki, juz umierają i już chorują, nieplodnosć + niewolnictwo, odebranie wlasnosci, zamordyzm
Po 11 ...2021.05.13 9:51
Panie Jacku, co będzie w sobotę to zobaczymy, bo Annuszka już kupiła olej słonecznikowy i ma go rozbić o turnikiet dziś o 10, czyli za 8 minut ....
Wania Antonim w szabas odpuść se2021.05.13 9:57
kup lepiej olej rzepakowy; weź kredyt i leć do Campusu na Synaju