Premier: Inni mówią o obniżaniu podatków, my je obniżamy - zdjęcie
29.09.20, 20:33Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Premier: Inni mówią o obniżaniu podatków, my je obniżamy

9

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na swoim profilu na Facebooku film prezentujący rządowe działania mające poprawić sytuację polskich przedsiębiorców. Wyjaśnia w nim działanie estońskiego CIT i pokazuje, jak Prawo i Sprawiedliwość obniża podatki.

Szef rządu przekonuje, że podobnie jak w biznesie, również w polityce obok ciężkiej pracy fundamentalne znaczenie ma dotrzymywanie umów:

- „Obiecaliśmy polskim przedsiębiorcom niższe i prostsze podatki. I po raz kolejny dotrzymujemy umowy” – podkreśla.

Przypomina, że rząd obniżył najpierw CIT z 19 na 15 proc., a teraz zostaje on obniżony do 9 proc. Niemal dwukrotnie zostanie też podwyższony limit przychodów na skorzystanie z niższego CIT-u, co oznacza niższe podatki dla małych i średnich firm.

Mateusz Morawiecki wyjaśnia, na czym polega działanie estońskiego CIT:

- „Zasada w estońskim CIT jest prosta – jeśli dochód zostaje w firmie, to stawka podatku spada do zera. Dotychczas planowaliśmy, by estoński CIT obejmował mikro, małe i średnie firmy, które nie przekroczyły progu dochodowego ustalonego na 50 milionów złotych. Podnosimy ten limit aż dwukrotnie – aż to stu milionów. Od teraz limit uproszczonego rozliczenia PIT zostanie podniesiony ośmiokrotnie, aż do dwóch milionów przychodów” – mówi premier.

- „Z ryczałtu będą mogły skorzystać nowe grupy zawodowe. A wiele nowych zawodów będzie płacić obniżone stawki. Rezultat? Odtąd z ryczałtu, pierwszy raz w historii, będzie mogło skorzystać aż 180 tys. firm. Dzięki temu przedsiębiorcy zaoszczędzą kilka miliardów złotych” – dodaje.

Premier podkreśla, że kiedy inni mówią o obniżaniu podatków, rząd Zjednoczonej Prawicy rzeczywiście to robi.

kak/Facebook, wPolityce.pl

Komentarze (9):

nie kłam juchu2020.09.29 23:53
nie ma kasy na wypłaty w inspekcjach, od sierpnia lek nie dostają pieniędzy, ciekawe gdzie się podziała kasa? Czyżby rozdawnictwo przeyyebało?
Paweł2020.09.29 21:36
Dlaczego umowa koalicyjna jest tajna i zna ją tylko kilka osób? Myślę, że teraz ministrów będą brać z łapanki. Za pół roku sytuacja gospodarcza w naszym kraju znacznie się pogorszy na skutek pandemii koronawirusa. Myślę, że sondaże dla PiS-u będą spadały. Mateusz Morawiecki na zdjęciu wygląda jak 18-letnia jubilatka po mocnym pasowaniu. :) Rząd Mateusza Morawieckiego podwyższył 35 podatków. Ten człowiek ma dwukrotnie kłamstwa potwierdzone sądownie i w związku z tym ma ksywę "pinokio".
»redaktorku« kak i fejsbókowicze2020.09.29 21:33
Poseł PiS Przemysław Czarnek o LGBT: Nie są równi ludziom.
Jedni mówią o obniżaniu podatków2020.09.29 21:24
a mnie wydłuża się nos.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 20:52
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Pet2020.09.29 20:50
Pinokio w akcji. Kłamoteusz.
Polak2020.09.29 20:47
Matołuszku, dodawanie nowych podatków i zwiększanie dotychczasowych to nie jest "obniżanie", naucz się wreszcie znaczenia słów w języku polskim.
Panie Morawiecki2020.09.29 20:44
Kiedy kwota wolna od podatku i VAT jak na Słowacji (4044 € i 21%)?
AAAtomek2020.09.29 22:46
Jak się zmieni rząd na uczciwy i inteligentny?