Poznań. Śmierć kobiety w magazynie Amazon. Czy przez 10 godzin pracy w maseczce i nadludzkie tempo pracy? - zdjęcie
03.10.20, 19:59fot. pixabay.com

Poznań. Śmierć kobiety w magazynie Amazon. Czy przez 10 godzin pracy w maseczce i nadludzkie tempo pracy?

41

Nie jest tajemnicą, że firma Amazon – jak potwierdzają to pracownicy - „stosuje politykę dokręcania śruby”. Wszystko wyliczone jest co do sekundy, a ludzie to przecież nie automaty.

Do tragedii doszło w nocy z 17 na 18 maja 2020 kiedy kobieta zasłabła a na karetkę pogotowia musiała czekać prawie godzinę. Mimo prób reanimacji kobiety nie udało się uratować i zmarła w miejscu pracy.

Tak tą sytuację opisali pracownicy:

- Problemem nie było to, że służby medyczne późno przyjechały, tylko to, że miały problem, by dostać się do wieży, w której ta pani pracowała. Amazon powinien mieć takie działanie przećwiczone, zwłaszcza, że w tym miejscu już dwa lata temu doszło do wypadku

Jak dalej wyjaśnia Maria Malinowska z Inicjatywy Pracowniczej, „wieża jest źle zbudowana, niezgodnie z projektem, jest nieprawidłowo wentylowana, oświetlona. Źle się tam oddycha, trzeba pokonywać długie dystanse, biegać po piętrach, by np. skorzystać z toalety. Mamy opinie biegłego sądowego, który potwierdza nasze słowa”.

Sprawą tą jednak nie interesowało się zbyt wiele mediów ogólnopolskich do tej pory, a może warto się tym zainteresować bliżej?

Jak się bowiem okazje pracownicy w magazynach Amazon muszą pracować w maseczkach nawet po 10 godzin. Kwestia ta została nagłośniona przez członków OZZ Inicjatywy Pracowniczej przy Amazonie, a także związkowcy Solidarności.

Maria Malinowska z Inicjatywy Pracowniczej powiedziała:

- Każde stanowisko pracy powinno mieć przeprowadzone badania tzw. wydatku energetycznego oraz zagrożeń stanowiskowych. Amazon takich badań nie zrobił, przy czym, zgodnie z wytycznymi sanepidu zmienił nam organizację pracy, ignorując przy tym całkowicie związki zawodowe

Dodaje też:

- Nosimy je przez dziesięć godzin. Jeśli ktoś maseczkę zdejmie, a inna osoba to zauważy, to może mieć z tego tytułu konsekwencje dyscyplinarne. Amazon tym samym chce się ochronić przed ewentualnymi zarzutami w przypadku, jeśli doszłoby do zakażeń na terenie zakładu. Są jednak osoby, które mają problemy zdrowotne, mają problemy z oddychaniem 

Takie dziania ze strony pracodawcy są i skandaliczne i sprzeczne z prawem. Urągają też podstawowym zasadom poszanowania człowieka i ludzkiej godności.

 

mp/głos wielkopolski

Komentarze (41):

lizus z PIS2020.10.4 22:31
nawet Ukraińska opozycja (PO, SLD, PSL, Wiosna, Zandberg, Hołownia, Duda -ten od solidaruchów) w tej sprawie milczy
może piątka Kaczyńskiego dla ludzi2020.10.4 22:16
wasi amerykańscy "przyjaciele" w Polin, w którym udajecie, że rządzicie a tak naprawdę służycie jak kundle amerykanom zmusza goja polskiego do niewolniczej pracy a wy PIS-owcy udajecie, że nic się nie dzieje? jesteście zniesmaczeni, że się wydało,
Toni2020.10.4 15:22
Niemcy przebadali kilka maseczek, które mieli w autobusach pasażerowie i okazało się, że to wylęgarnia różnych bakterii i grzybów, nawet gronkowca złocistego. Te maseczki zamiast pomagać szkodzą użytkownikom.
Anonim2020.10.5 8:29
Bo maseczki należy zmieniać i myć. Jakbyś nosił te same majtki przez miesiąc, też nie byłyby czyste.
Michniak2020.10.4 12:33
Czy ambasador USA Mosbacher powiadomiona, jak działa amerykańska firma w Polsce? Że ludzie giną z wyzysku, poprzez niezapewnienie praw pracowniczych? Czy ZZ Solidarność wystosowało pismo do Mosbacher? Amazon w Polsce stoi po złej stronie!
Jacek i Placek2020.10.4 13:03
Solidarność ma w dudzie to, że ludzie giną bo jest bardziej zainteresowana wspieraniem wszelkich działań PiSu. Natomiast Amazon to nie jedyna firma robiąca z Polaków niewolników na ich własnej ziemi. Taki już los polskiego pracownika. Związki zawodowe u nas służą głównie do wyciągania kasy dla związkowców.
Edward2020.10.4 12:15
Piszecie Amazon to, Amazon tamto, ale pod tym kryje się ekipa zarządzająca, składająca się z samych Polaków i Polek, którzy, z tego co czytam, pastwią się nad swoimi pracownikami, rodakami. Są tak ulegli centrali w USA, że doprowadzają do śmierci pracowniczki, wiedząc, że miejsce jej pracy nie spełniało norm dla zdrowej pracy. To samo było z IKEĄ, jak wyrzucono z pracy osobę, broniącą się przed indoktrynacją lgbt+. Sprawdzałem, od góry do dołu zarządzają Polki i Polacy. Wniosek? Dobór kadr w tych firmach nastawiony na wyzysk i molestowanie psychiczne. Tylko Polacy to potrafią wobec swoich.
Dziadyga2020.10.5 9:34
Upadek moralny Polski jest wielki. Niech się Polacy szybko ogarną, bo marnie to się skończy.
josek2020.10.4 12:01
=nigdy bym nie podjoł pracy w takich warunkach za żedne pieniondze
Kasikas2020.10.4 11:49
jak można w czasie pracy w zamkniętym budynku kazać ludziom siedzieć w maseczkach na nosie!!! to dopiero skandal,,,gorsze od koronawirusa
Szybka Randka2020.10.4 9:33
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
opty2020.10.4 5:58
Kasiora głupcy, kasiora dla KORPO; a wam gó......o w TV.....NET......X.
Prorosyjska Lewica Narodowa2020.10.4 2:03
Witajcie na Zachodzie, Polacy. Zrobiono z was robotnicze bydło, jako workerzy jesteście poniewierani we wszystkich krajach UE. Pracujcie w pocie czoła i wypruwajcie sobie flaki na kapitał zachodnich liberałków.
Twój pan Święty Israel .2020.10.4 11:08
Milcz goju taki wasz los.
Apel2020.10.5 9:35
To się jeszcze okaże.
Anonim2020.10.3 22:12
Jak zwykle Maria Patynowska znów zmyśliła tytuł ,aby szokować i złapać ciemny lud. Znajoma mojej ciotki zmarła w kościele. Czy Maria Patynowska napisze że to przez warunki w kościele i długą modlitwę? Dziwi mnie kto jej dał pracę na Frondzie.
linus2020.10.3 22:50
Kościoły są otwarte, więc łatwo sprawdzić, że przebywanie tam i modlitwa nie zagraża niczyjemu zdrowiu, wręcz przeciwnie. A w Amazonie byłeś, przepracowałeś tam choćby miesiąc, czy tylko odbyłeś wycieczkę krajoznawczą po magazynie? Czy widziałeś żeby ktoś kazał biegać po kościele na czas z wózkami ważącymi po 200 kg? Albo bił rekordy długości i szybkości modlitwy w maseczce zatykającej oddech? Jeśli nie, przestań pisać lewackie farmazony.
Anonim2020.10.4 0:05
Nikt nie zmusza do pracy w Amzonie ani nie zmusza do chodzenia do kościoła . Słyszałeś o Wszechmocy Boskiej?
Wojtek Polak2020.10.4 8:53
jedno w tym świecie nie ma końca Boska Wszechmoc i Miłosierdzie a z drugiej strony głupota lewaków.
Anonim2020.10.5 8:31
To samo miłosierdzie, które sprawia, że rodzą się dzieci z rakiem? To samo, które zabiło wszystkich ludzi na całym świecie, poza Noe i jego rodziną? Nie ma nic miłosiernego w bezkrytycznym mordzie na ślepo.
Pollak2020.10.5 9:41
Za raki odpowiadają ludzie, a nie Miłosierdzie. Jak se dzieciaka dasz zaszczepić zaraz po wyjęciu z brzucha, to się nie dziw, że ma raka.
kaszel2020.10.4 12:18
Sytuacja finansowa wielu zmusza, przygłupie na emeryturze.
Morawiecki2020.10.3 21:00
A może przez choroby towarzyszące? A może władza PiS ją zabiła? Andrzej Duda ma krew na rękach?
Jan Radziszewski2020.10.3 20:57
Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów.
Anonim2020.10.3 20:57
Niech nas Bóg broni od takich "władców", jak właściciel tej firmy. Co musi się wydarzyć, aby jacyś ludzie zrozumieli, że są całkowitymi beztalenciami w jakiejś dziedzinie?!
Kassandra2020.10.5 9:44
Nigdy nie zrozumieją. Dla nich liczą się tylko dolary. Nic więcej, tylko DOLARY.
a ja w dalszym ciagu2020.10.3 20:44
nie przeczytalem,aby zachorowal chociaz jeden pracownik zachodnich hipermarketow,czyzby byli odporni?a moze kwarantanna tych sklepow nie obowiazuje?
madmax2020.10.4 12:22
Bo tam kierownicy nie znęcają się nad swoimi pracownikami. W Polsce, polskie kierownictwo amerykańskiej firmy zrobi wszystko, żeby się przypodobać swoim amerykańskim mocodawcom, nawet doprowadzi do śmierci pracownika.
Anonim2020.10.3 20:43
Kurkuma, imbir, cytryna, miód, w ciepłej wodzie; żółtko z cukrem, mlekiem, czosnkiem, 7dni.
Pani Marysia zapomniała, że Amazon2020.10.3 20:31
to hamierykanskaja firma. Znaczy to są ci dobrzy. Nasz sojuźnik.
stefan2020.10.4 12:28
Ale dyrekcja w Polsce to Polacy.
Dla nielicznych na tym portalu2020.10.3 20:29
rozumiejących język angielski: "The president's vitals over last 24 hours were very concerning and the next 48 hours will be critical in terms of his care," the source said. "We are still not on a clear path to a full recovery." https://www.foxnews.com/politics/white-house-physician-update-trumps-condition-covid-walter-reed
Anonim2020.10.4 5:24
Ależ ty głupi, o mamuniu...
Twój pan Święty Israel2020.10.3 20:25
Kto wam wogólę pozwolił zabierać głos Polacy co ??
Jan Radziszewski2020.10.3 20:55
Ty nieświęty Izrael tzn przeklęty i bogobójczy - czy myślisz że z tego tytułu że żydzi uważają się za nację sprawiedliwych Bóg nie przekaże was żydów waszemu cezarowi /J 19,15) z PIEKŁA rodem a tam dopiero tj po śmierci będzie aj waj aj waj Hahaha duraku rusko- Chazarski + Bóg ojciec 25.09 2020 r zalecenie dla Polaków < "Przebudźcie się, odsuńcie od władzy żydów chazarskich, bo oni celowo niszczą wasz naród. Jako naród dokonajcie dobrego wyboru. + Jako naród otrzymacie szansę, przez okazanie wszystkim stanu swojej duszy. Tu otrzymacie możliwość, by wykonać jako naród Bożą Wolę. Po w miarę szybkim oczyszczeniu się, dokonacie szybkiej Intronizacji Jezusa na Króla Polski, a także będziecie mieli szansę ustanowienia sprawiedliwego prawa, które da początek zmianom na całym świecie. (...)
Taka prawda2020.10.3 22:21
wypad do tel a vivu new york berlina tam was najwięcej złodzieje pedofile
Wojtek Polak2020.10.4 8:57
widzieliśmy tego pana izraela w 39 jak was niemce mordowali a wy im teraz doopy liżecie.
Anonim2020.10.3 20:14
Zrozumiemy świat jeśli zrozumiemy, że wierchuszka światowa wyznaje Gnozę, Kabałę i Talmud. A ta satanistyczna religia głosi, że wybrańcy są bogami, a reszta to bydło, które można wykorzystać, a potem ubić. Nie zrozumiemy świata jeśli nie będziemy rozpatrywać zjawisk przez pryzmat świata duchowego.
Kosiarz2020.10.3 21:50
Albo kabała, albo Talmud. Dla talmudystów kabaliści to heretycy.
Anonim2020.10.3 20:12
Straszne to,że ludzie pracują w takich warunkach.
Po 11 ...2020.10.3 20:07
Wezwać Mosbacher do MSZ i opier...ć jak rudą sukę!