Poprawia się sytuacja w szpitalach. Mniej zajętych łóżek - zdjęcie
16.04.21, 08:45Screenshot Twitter - Mariusz Błaszczak

Poprawia się sytuacja w szpitalach. Mniej zajętych łóżek

4

Kolejne nieco optymistyczne wieści na temat rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Spadła liczba zajętych łóżek oraz respiratorów w porównaniu do danych z poprzedniej doby.

Obecnie zajętych jest 32 781 łóżek w polskich szpitalach. Pacjenci korzystają też z 3425 respiratorów.

Dane te oznaczają, że w ciągu doby liczba zajętych łóżek spadła o 472. Mamy też 18 mniej zajętych respiratorów.

Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o spadku liczby zakażeń. Potwierdzono ich niespełna 18 tysięcy. Minister Zdrowia mówił o najnowszych danych:

Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku netto liczby hospitalizacji. Widać, że to apogeum, które mniej więcej dwa tygodnie temu było na poziomie liczby nowych zakażeń, w szpitalach mamy tuż za sobą, tzn. te kilka dni temu to miało miejsce”.

dam/interia.pl,Fronda.pl

Komentarze (4):

Nina2021.04.16 16:47
Co najmniej 600osób dziennie umiera,więc nic dziwnego.Sukces.
Marek2021.04.16 10:37
600 osób zwolniło łóżka.
Grzegorz Strzemecki2021.04.16 9:37
Nastąpiło wysycenie wirusem. Dzięki działaniom rządu udało się przyhamować ten proces. Wiele osób nieodnotowanych przeszło to bezobjawowo. Widzimy wprost, że epidemia ustępuje, są duże szanse, że normalnie spędzimy wakacje w tym roku.
Anonim2021.04.16 9:23
Cześć, jestem Anonim. Znacie mnie dobrze od dawna, tyle że pod różnymi nickami. Moje sympatie są ateistyczno-komunistyczno-masońskie. Słowem szatańskie. Dlatego nienawidzę Eucharystii, Krzyża i Różańca. Nienawidzę też katolickiej Polski – każde jej niepowodzenie wywołuje we mnie chwilową euforię i chęć spuszczenia nadmiaru jadu. Jestem wiernym potomkiem faryzeuszy – obłudnie „troszczę się” o dzieci zarzucając każdemu księdzu pedofilię. Religię przedstawiam jako bzdurną bajkę, zaś ateizm reklamuję jako „wolność” i „postęp”. Moją metodą jest kłamstwo, cynizm, wulgaryzmy, a także nachalna reklama aborcji i LGBT, czyli grzechów, które nawet w piekle budzą wstręt. A moim ostatecznym celem jest jak największa liczba potępionych na wieki.