Pokłócili się o pieniądze. Mentzen do Zandberga: Socjalista i analfabeta - zdjęcie
21.02.21, 11:17Fot. screenshot - YouTube (Fakty RMF FM, Sławomir Mentzen)

Pokłócili się o pieniądze. Mentzen do Zandberga: Socjalista i analfabeta

19

Młodzi działacze Lewicy zaprezentowali na wczorajszej konwencji pakiet dziesięciu postulatów. Poza „równością małżeńską” i wyprowadzeniem religii ze szkół znalazł się też wątek socjalny. To zapewnienie młodym tanich mieszkań na wynajem. Do propozycji odniósł się w szorstkich słowach polityk Konfederacji i ekonomista, Sławomir Mentzen. Wymiana wpisów polityków wywołała prawdziwą burzę na Twitterze.

Łukasz Michnik w czasie wczorajszej konwencji Lewicy mówił o problemach pokoleniowych, wymieniając m.in. pracę za niskie wynagrodzenia, kredyty i małe mieszkania za 2 tys. zł miesięcznie.

- „Po to jest Lewica, żeby problemy z pracą, z mieszkaniami, z odpowiedzialnością za klimat, zmianę energetyczną, świeckie państwo, równa, traktująca wszystkich uczniów sprawiedliwie szkoła, żeby to nie było cały czas tylko marzenie o przeszłości, żeby to stała się nasza normalność. Po to jesteśmy i po to jest z nas każdym miesiącem coraz więcej”

– podsumował lider partii RAZEM Adrian Zandberg.

Do tych postulatów odniósł się na Twitterze Sławomir Mentzen z Konfederacji.

- „Brutalna prawda jest taka, że trzeba było się uczyć, pracować i oszczędzać. Nauczylibyście się malować ściany, spawać, prowadzić TIRa, to byście z rodzicami nie mieszkali. Niestety, zamiast pracować, wolicie zabierać tym, którym chciało się brać odpowiedzialność za własne życie”

– napisał.

Odpowiedział mu Adrian Zandberg, który wpis określił przejawem bezczelności.

- „Mili wyborcy @KONFEDERACJA_! Pracujecie w callcenter albo w sklepie? Wg Konfederacji to nie jest praca. Obijacie się po prostu. Mówić ludziom, którzy ciężko zarabiają na życie, że ich praca to nie praca - to gruba bezczelność. Zwłaszcza, gdy ktoś trudni się tym, czym pan Mentzen”

– napisał polityk.

Ostro ripostować postanowił Mentzen, nazywając swojego rozmówcę „analfabetą”.

- „Nie dość, że socjalista, to jeszcze analfabeta. Do tego to całkiem zabawne, że żyjący z moich podatków poseł ma pretensje do tego, że radzę sobie w biznesie”

- stwierdził.

- „To w sumie ciekawe, że współczesna lewica gardzi pracą fizyczną i czuje się oburzona, że ktoś im może to zaproponować. Z ruchu robotniczego zrobił się ruch roszczeniowych konsumentów sojowego latte, patrzących z wyższością na ludzi wykonujących uczciwą i dobrze płatną pracę”

- dodał w następnym wpisie.

Odpowiadając, lider Lewicy postanowił przywołać płace malarzy budowlanych.

- „Na dobranoc: mediana płac malarzy budowlanych to ~2700 PLN na rękę. Cena metra mieszkania w dużych miastach - 8000-11000 PLN. Panowie z Konfederacji to, jak widać, wybitni znawcy rynku pracy”

 – przekonuje.

Na ten wpis odpowiedziało już znacznie więcej użytkowników Twittera, a kąśliwej uwagi nie odmówiła sobie nawet posłanka Katarzyna Lubnauer.

kak/Twitter

Komentarze (19):

socjalisci z PiS sie z zandbergiem nie kłóca2021.02.22 11:01
a jedynie udaja ,że o gender
S. Kisielewski2021.02.21 21:15
"Kapitalizm zajmuje się mnożeniem dóbr, socjalizm ich dzieleniem." A jak już nie będzie co dzielić ?
MVD2021.02.21 22:07
Socjalizm brzmi wręcz jak odłam satanizmu !
Michał Jan2021.02.21 17:30
Nie ma to, jak podać zarobki na głębokiej prowincji i ceny mieszkań w stolicy.
Prawda2021.02.21 17:19
Od Wiruska --Tuska i Ruska ---Wybaw Nas Panie --Amen ==
Kim jest Zandberg ?2021.02.21 15:49
Poczytajcie jakie „korzenie” ma Zandberg http://www.salon24.pl/u/nick/675442,krewny-zandberga-skazany-za-pomoc-bolszewikom-w-hiszpanii wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/571395,tamar-zandberg-zwyciestwo-wybory-izrael-merec-kneset-lewica.html
Monika2021.02.21 14:06
Cześć mam na imię Monika, jeśli chcesz poznać moc namiętności i zostać moim Panem, napisz do mnie. Zapraszam na gorące chwile uniesień w zaciszu mojego domu lub hotelu. Jestem szaloną studentką szukającą przygód, chętnie poznam miłego Pana w celu wspólnego spełniania fantazji. Złap mnie na http://panieonline.pl/monia89 Mój nick to Monika89. Do zobaczenia ;)
Wypisz wymaluj redakcja Frondy2021.02.21 13:04
gdy mp ma odmienne zdanie niż Bodakowski.
...2021.02.21 12:43
Dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń POTWIERDZAJĄ DOKŁADNIE SŁOWA ZANDBERGA: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-malarz-budowlany. Portal Wielkie Budowanie podaje statystyki zarobków na podstawie stawek proponowanych w ogłoszeniach na tymże portalu, i tak średnia płaca netto za godzinę, na stanowisku wykwalifikowanego malarza-szpachlarza wynosiła 17 zł. https://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H473/place-w-budownictwie.html. Co oczywiste, płaca zależy od liczby zleceń. Co do wpisów, może i malarz bierze tyle za jeden pokój, jeżeli pokój ma 100m2 i wymaga również położenia gładzi. Taką cenę wyliczyłam na podstawie cennika popularnej firmy w Warszawie: https://123pomalowane.pl/cennik/. Za Malowanie farbami akrylowymi i lateksowymi (1 warstwa), Gruntowanie oraz położenie gładzi lub tynków, w mieszkaniu 50m2 życzą sobie oni 1925 zł, co przypominam, jest ceną brutto. Przy liczeniu sugerowałam się górną granicą zakresów podanych w cenniku. Do Frondy i ultra prawaków nie apeluję, żeby przestali kłamać, bo oni muszą kłamać, żeby istnieć, oddychają tym. Ale Lubnauer? Wstydź się. Jesteś po prostu dowodem na to, że człowiek uwiedziony zaklęciami kapitalizmu zrobi wszystko, żeby kapitalizmu bronić. Też to przechodziłam, tyle że na początku liceum. Potem powinno się z tego wyrosnąć.
Stary2021.02.21 12:54
TAK tak komuniści za swoich czasów wszystko mieli ale był jeden warunek zapisać się do jedynej słusznej partii PZPR i było a dla opornych co się nie zapisali to była figa. Komuch za dawnych czasów to dostał mieszkanie a ci mocni partyjni to nie jedno , talon na samochód , pralkę , lodówkę. A czego chcą dzisiejsi komuniści no komunizmu , zapisz się głosuj na nas a jak my dojdziemy do władzy do ci to wszystko damy bo jesteś nasz i będziemy cię bronić jak niepodległości. OBY NIGDY WIĘCEJ LEWAKI NIE DOSZŁY DO WŁADZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...2021.02.21 13:16
Gdzie masz komunizm w programie Razem czy całej Lewicy? Oni popierają gospodarkę wolnorynkową, tyle że z możliwie wzmocnionym i rzeczywiście działającym zapleczem socjalnym. Rozumiesz, że dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej, niwelowanie biedy i bezrobocia to są rzeczy, które finalnie stymulują gospodarkę, zwiększając dobrobyt całych społeczeństw? Martwisz się, że dotkną Cię wysokie podatki? Progresja podatkowa nie oznacza dojenia ludzi o przeciętnych zarobkach, oznacza, że te kilka procent biznesmanów, które zarabia miliony będzie płacić podatek, który jest proporcjonalnie obciążający dla nich, jak dla innych obywateli. Eksploatują więcej, prowadząc ogromne firmy, więc logiczne, że ich wkład również musi być proporcjonalnie wyższy. Nie rozumiem, w jaki sposób tyle osób daje się zmanipulować, że to nie jest dobry kierunek. Jeżeli nie byłoby możliwości hamowania zapędów firm, które mają ogromny kapitał, gdyby nie było mechanizmów wspierających, rozwój małych firm, to połowa wyborców Konfy nie miałaby co do garnka włożyć. Mogliby co najwyżej próbować zatrudnić się malując domy, jak radzi im Sławek, nota bene, doradca podatkowy (ironia losu?).
Michał Jan2021.02.21 17:28
Gospodarka wolnorynkowa stymulowana tyle ma wspólnego z gospodarką wolnorynkową, co ze sprawiedliwością - "sprawiedliwość społeczna". W gospodarce wolnorynkowej nie stymuluje się rozwoju małych firm, tylko ich się nie dobija podatkami i tysiącami rozporządzeń. Tylko, gdzie wtedy byłaby robota dla działaczy "Razem"?
hehehe2021.02.21 12:10
Komuchów już przerabialiśmy i nikomu nie życzę "powtórki z rozrywki" bo dzisiejsi od tamtych różnią się tylko tym, że lubią p3drylków :-)
Anonim2021.02.21 11:47
Heh pan Sławek zawsze bez problemu powyciera podłogę takim Zandbergiem czy dowolną inną złodziejską komuszą szmatą z bratniego dla Zandberga PiS. Brawo! Jest gość!
...2021.02.21 12:45
Boże, jakimi wy jesteście skrajnymi kretynami i jeszcze macie swoich przedstawicieli w rządzie... Polska po prostu nie może się mieć dobrze, jak sąsiedzi jej nie napadają, to sama coś spie*doli...
P2021.02.21 11:38
Komuna Ruska Bolszewicka to prymitywny Naród ---co dostali albo --Ukradli technike to maja ==
Anonim2021.02.21 11:36
"Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii" Na pewno powiekszy sie rodzina na skutek powołania nowej agencji rzadowej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.21 11:34
Kłamstwo Smoleńskie i 500+ pozwoliło dwukrotnie wygrać wybory i teraz można rozkradać Polskę bezkarnie. I tylko to się liczy dla PiSowskiej zorganizowanej grupy przestępczej!
Anonim2021.02.21 11:33
lewica kawiorowa na jednej linii przedstawia problemy szarego obywatela który nie ma na chleb i królów życia którzy nie mogą płodzić dzieci bo ich nasienie jest do doopy.