Podpalenia, profanacje, niszczenie figur świętych. Ataki na włoskie kościoły przybierają na sile! - zdjęcie
25.08.20, 10:05Screenshot Youtube

Podpalenia, profanacje, niszczenie figur świętych. Ataki na włoskie kościoły przybierają na sile!

14

We Włoszech dochodzi do coraz większej ilości ataków na kościoły. „To coś więcej niż zwykły wandalizm, za tymi atakami stoi nienawiść do wiary i Kościoła” – mówi ks. Mario Proietti, który jest rektorem sanktuarium św. kaspera de Bufalo, które zostało podpalone.

Podkreślił, że celu nie wybrano przypadkowo, bo jest to bardzo popularne miejsce pielgrzymkowe. Dodaje, że oblano nawet benzyną wejście do świątyni, aby zwiększyć szkody i tylko dlatego, że ogień zobaczyli przechodnie, udało się uniknąć większych strat.

To nie pierwszy atak na katolickie świątynie we Włoszech. Maczetami zniszczono krzyż w Lizzano in Belvedere. Sprofanowany został też kościół na Sardynii, a na kaplicy w Porto San Paolo wymalowano pentagramy i porozbijano figury świętych. Ks. Proietti podkreśla też, że włoskie media przemilczają kolejne akty profanacji.

Chrześcijanie we Włoszech postulują wobec tego utworzenie obserwatorium wolności religijnej.

dam/pch24.pl,KAI

Komentarze (14):

Nie rozumiem2020.08.27 19:15
Po co takie informacje? Podjudzacie, zeby u nas tak sie dzialo?
Moryc Szlamberger2020.08.25 17:19
I te wszystkie niegodziwości popełnia IDEOLOGIA??? lgbt.
Wawiak2020.08.27 16:43
Podobno Biedroń sam podpalił te wszystkie kościoły. Jednak pracowity gość. Rabiej podlewał benzyną.
Jan Radziszewski2020.08.25 15:23
niedługo lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). < Pan Jezus uśmiechnął się tu do mojej myśli, niestosownej, bo pomyślałem w jakimś szybkim przebłysku, że jest coś takiego jak nekrofilia >. ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) 24 VIII 2020 " (..) rocznica przekazu „ Do urzędników i inteligencji Krakowa”, we wrześniu"/ Zbliża się dla was ciężki czas. Zło widząc nawrócenie Polaków przypuści na was szturm/ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ Czyli tylko do tego czasu. ++ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
XL2020.08.25 14:43
Jakiej wiary i narodowości byli napastnicy?
Ja2020.08.25 10:22
Kończy się włoska italiańska diaspora. Ratujmy MIŁOŚĆ.
katolik2020.08.25 10:21
małe żniwo było, masoni w natarciu
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 10:14
Skoro watykan nic nie robi z pedofilią klechów, ludzie biorą sprawy w swoje ręce i robią porządek z tymi siedliskami zła! Brawo!
Anonim2020.08.25 10:18
Tutaj nie ma mowy o zachowaniu żadnej proporcji czy o sprawiedliwości bo kościół nie należy do żadnego księdza tylko do całej wspólnoty. Więc za grzech konkretnego kapłana odpowiada on sam a nie wszyscy bo nikt go do tego nie namawiał. Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny a nie odpowiedialność zbiorowa.
gleen2020.08.25 10:22
To idź to powiedz biskupom którzy ukrywali pedofili że to oni ponoszą odpowiedzialność no idź .....
Anna2020.08.25 11:30
Na nic tu tłumaczenie ..tu dyskutują pełni nienawiści ludzie...poza tym ci nieszczęśnicy naprawdę nic nie rozumieją...współczuję...
Albert2020.08.25 12:21
Mówisz, że za występek konkretnej osoby nie powinna odpowiadać cała społeczność LGBT? Ciekawa teoria, szkoda, że jak zwykle nie ma ona przełożenia na rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że hipokryzja katościerwa aż bije po oczach.
Martin2020.08.25 12:08
Chory człowieku idz się leczyć, dopóki nie jest za póżno.
XL2020.08.25 14:46
Jak skończą z kościołem to się wezmą za ciebie i tobie podobnych. Tylko kto was wtedy obroni?