Po atakach Putina... skandaliczny tekst w 'GW': Polska- amerykańska półkolonia, zadufane w sobie dziwadło - zdjęcie
27.12.19, 20:15Zdj. Szczebrzeszyński, domena publiczna, CC0, Wikimedia Commons

Po atakach Putina... skandaliczny tekst w 'GW': Polska- amerykańska półkolonia, zadufane w sobie dziwadło

48

" Pochyłe drzewo, na które każda koza skacze, kraj nielubiany, uważany za amerykańską półkolonię i zadufane w sobie dziwadło na peryferiach Europy"-pisze o Polsce na łamach "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski. To reakcja wicenaczelnego dziennika z Czerskiej na nasilone w ostatnich dniach antypolskie wypowiedzi prezydenta Rosji, Władimira Putina. 

Kurski na łamach "GW" niby to broni naszego kraju, niby... uderza w niego jeszcze mocniej, niż w Federację Rosyjską, której przywódca zarzucił Polsce spiskowanie z Adofem Hitlerem, jak również poparcie dla niemieckich planów zagłady Żydów. 

Jak pisze wicenaczelny "Gazety Wyborczej", 75. rocznica zwycięstwa nad III Rzeszą jest „znakomitą okazją”, żeby „symbolicznie wskrzesić Związek Radziecki”. Jarosław Kurski zarzuca Moskwie "odwracanie kota ogonem". Jak wskazuje, Rosja robi z Polski „agresora i przyczynę II wojny światowej”. Obrona naszego kraju w wykonaniu "GW" jest jednak dość osobliwa, gdyż w tekście, jeszcze bardziej niż Rosji, dostaje się głównie Polsce.

„Jesteśmy jak pochyłe drzewo, na które każda koza skacze. Kraj nielubiany i nierozumiany. Niszczący Unię Europejską. Uważany za amerykańską półkolonię. Zadufane w sobie dziwadło na peryferiach Europy"-pisze Jarosław Kurski, który ucieka się również do tzw. fake newsa, sugerując, że Instytut Pamięci Narodowej nie zareagował na antypolskie wypowiedzi prezydenta Rosji. Tymczasem IPN już pierwszego dnia po wypowiedzi Putina wydał specjalny komunikat, w którym podkreślono m.in., że „rosyjska propaganda powiela najgorsze wzorce z okresu stalinizmu”, a każdy człowiek „szanujący fakty rozumie, jak wielkie znaczenie dla rozpalenia światowego konfliktu miała współpraca Związku Sowieckiego i Rzeszy Niemieckiej”.

20 grudnia br. na spotkaniu z przywódcami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu rosyjski prezydent zaatakował Polskę. Putin w ostrych słowach skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego, dotyczącą wybuchu II wojny światowej, zaprzeczając historycznym faktom, w tym m.in. temu, że przyczyną II wojny światowej był pakt Ribbentrop-Mołotow. Prezydent Federacji Rosyjskiej wspomniał w tym kontekście o tajnych protokołach do  Paktu Ribbentrop-Mołotow, nazywając je „tajną częścią dotyczącą podziału pewnego terytorium”. Władimir Putin stwierdził przy tym, że „nie wiemy, co jest w innych porozumieniach państw europejskich z Hitlerem” oraz wyraził przekonanie, że w innych krajach takie dokumenty są jeszcze utajnione. Z kolei wkroczenie oddziałów Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 roku, według rosyjskiego przywódcy, „w znacznej mierze uratowało życie dużej liczby ludności miejscowej, przede wszystkim żydowskiej”, gdyż później ludność ta zostałaby zgładzona przez hitlerowców.

Wypowiedzi przywódcy Rosji wpisują się w lansowaną od lat rosyjską propagandą wybielającą Związek Radziecki. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (48):

Polak2019.12.28 20:12
Dlaczego żydowskie i hitlerowskie antypolskie szczujnie mogą od dziesięcioleci bezkarnie pluć na Polskę i Polaków, mogą łgać jak bure suki? Które państwo pozwoli sobie na takie zachowanie dywersantów ideologicznych i V kolumny medialnej? Jak długo to będzie jeszcze trwało? Jak długo żydki i hitlerowcy będą uczyć Polaków co dla nich jest dobre, a co złe, co jest [rawdą objawioną, a co rzeczywistą prawdą itd itp?
POdejrzliwy2019.12.28 11:12
Gazeta Żydowska wspiera propagandę Putina ...?
Urszula2019.12.28 10:28
Dlaczego drzecie japy na GW? Czy nie napisała prawdy? Czy Polska nie jest skłócona prawie z wszystkimi? Czy nie gra tak jak jej każe USA? Czemu nasi decydenci nie potrafią powiedzieć NIE tam gdzie tak powiedzieć powinni? Czemu szarpiemy się z żądaniami Żydów zamiast raz i wyraźnie odpowiedzieć im: zapomnijcie, niczego nie dostaniecie i koniec tematu. Czemu potrząsamy szabelką na tekst Putina zamiast odpowiedzieć raz, żeby Rosja nie tworzyła nowej historii wg jej pomysłu i więcej nie reagować na zaczepki, nie tłumaczyć się z grzechów, których nie popełniliśmy? Bo dla mnie to są zaczepki, zwykła prowokacja ze strony Putina. Teraz gość się cieszy, że wkurzył Polaków bo chyba wie doskonale jaka jest przeszłość. Trochę honoru i ambicji Polsce by się przydało. A my ciągle na kolanach.
Jan Radziszewski2019.12.28 10:10
Zafajdany Adaś Michnik z GW głupio MYśLI że zabłyśnie swoją Inteligencją diabelską przed żydowskim cezarem tj Lucyferem - starym jak go nazywają jego diabły . Już on przygotował dla tego wybrańca piekła odpowiednią dla niego karę I powita go jak na to zasługuje „Nareszcie cię mam” „Nareszcie cię mogę zniszczyć z powierzchni ziemi” „Zobaczymy jaką dostaniesz karę”! i zajrzy do księgi śmierci i wymierzy jej karę „Długo na ciebie czekałem i w końcu cię mam” „Tu nie ma Jezusa” „Nic ci nie da wołanie do Jezusa, Jego tu nie ma” „Ja jestem teraz twoim królem” „Będziesz ze mną na zawsze” „Jesteś teraz moja na zawsze” „Ja teraz jestem waszym Panem!” „Mnie musicie słuchać!” „Oto wasze wieczne królestwo!” „Tutaj są wasze wieczne radości!” „Zabierzcie ją do miejsca gdzie zawsze będzie miała wszelkie okropności przed swoimi oczyma” Lucyfer Pieczęć Podobieństwa (Ez. 28,12-14) ta małpa Boga, we wszystkim naśladuje Boga, ma więc swój dwór, hołdowników i niewolników - Był to okres, kiedy w biurze wylewałam całą moją żółć na księży i wszystko to, co w jakikolwiek sposób wiązało się z Kościołem. W ostatecznym rozrachunku zbuntowałam się przeciwko Bogu. - Ogień piekielny, zapewniam cię, nie polega na żarze sumienia. Jest to ogień! Do¬słownie tak, jak zostało powiedziane: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny!" Tak, dosłownie.. Minął tydzień, od momentu mojej śmierci - mówię według waszego sposobu liczenia - bo na podstawie mojej męki mogłabym dobrze powiedzieć, że płonę w piekle już od dziesięciu lat! Wypadek samochodowy... Rozdzierają¬cy ból przeszył mnie na wylot. Jednakże była to drobnostka w porównaniu z tym, czego doświadczam obecnie! Potem straciłam zmysły... Nagle, w momencie mojej śmierci, wydobyłam się z mgły. - Ujrzałam siebie samą, owitą oślepiającym światłem, jeszcze na tym samym miejscu, gdzie leżało moje martwe ciało. Było to jakby w teatrze, gdy nagle wszystkie światła zgasły i zasłona spadła z wielkim hukiem! Wówczas miała miejsce nieoczekiwana scena. W moim przypadku była ona oświecona nieznośnym światłem: scena z całego mojego życia! Moja dusza ukazała mi się jakby w zwierciadle: wszystkie wzgardzone łaski od czasów młodości aż do ostatniego „nie" wobec Boga. l ujrzałam siebie jako morderczynię na oczach której, podczas procesu, wnoszą nieżywą ofiarę. - Moja skrucha? - Nigdy! Poczucie wstydu? Niedostateczne. Oczywiście, niemożliwym było znoszenie dłużej kochającego wzroku Boga, którego definitywnie odrzuciłam. Nie zostało mi nic innego, jak tylko ucieczka. Jak Kain oddalił się w ucieczce od zwłok - Abla, tak samo i mojej duszy nie pozostało nic innego, jak uciec od tego straszliwego widowiska. - Taki był mój sąd szczegółowy. Niewidzialny Sędzia wypowie¬dział wyrok: „Precz ode Mnie!" - Wówczas moja dusza, jakby nasączona siarką, zapadła się jak cień w wieczyste męki...” (Les Ames du Purgatoire dans la vie des saint) - Stało się tak, zgodnie z słowami: „Gdzie cię zastanę tam cię osądzę”
Pan Student2019.12.28 9:05
Jak tam brat ,parchu michnik?.Znowu się wywinął.Ale doczekamy się,że razem odpowiecie za zbrodnie.
fthdfgh2019.12.28 8:36
tu nie chodzi o same usa jako tako, tylko jest przekonanie wsrod tracacych wplywy w Polsce pieskow rosyjskich, ze gdy pozbeda sie wplywu stanow to oni odzyskaja przy pomocy ruskich swoje dawne synekury i znowu beda mogli okradac polakow i Polske bezczelnie i przy pomocy dzisiejszych krzyczacych zlodziejskich sedziow, druga sprawa jest fakt niezaprzeczalny, ze kazde panstwo wspolpracujace z usa zyskuje suwerennosc i rozkwit gospodarczy vide korea poludniowa, japonia, niemcy, francja, wszystkie te kraje w pewnym na pewnym etapie przystapily do wspolpracy z usa i wyszly na tym bardzo dobrze, dlatego komusze zgnile jaja podrzucone przez ruskich dzisiaj wyja jak zarzynane ciele bo traca to co ruscy im i ich dzieciom sprezentowali, dlatego sa tacy jak stalker, zboczeniec, nowak, gw z michnikiem zdrajca i jego kompanami zdrajcami i inne scierwa pracujace na rzecz ruskich onuc i pijackich ruskich mord
Marian2019.12.28 8:21
Dla Prawicowców ważniejsze jest skłócanie Polski z UE niż walka o uratowanie Białorusi przed wchłonięciem do Rosji. W końcu ruskie dywizje pancerne 140 kom od Warszawy to dla was nic, bardziej o homosiów się boicie i krzyczycie.
Pan Student2019.12.28 9:07
maniuś ,weź leki i wróć na swój portal GWymiotnej.Parch szechter tam na ciebie czeka.
bogdanus2019.12.28 8:09
I kto to pisze, gazeta od demolki państwa polskiego?
hrabia Potocki2019.12.28 6:25
kto jeszcze czyta tego brukowca , a swoja droga Jacek poinien dac w zeby temu swojemu bratu , psycholowi z GW
XXXL2019.12.28 5:58
A rodzina Kurskich jest bardzo ciekawa, są wszędzie - GW, ROP, ZChN, PiS itd.
zdzislaw 2019.12.28 0:20
Ta cala banda zasluguje na szubienice!!!! jakie KIrwa bledy???
Janek2019.12.28 0:17
Putin atakuje Polskę! Merkel w Auschwitz! Niemcy robią z Polaków volksdeutschów! Agnieszka Wolska korespondentka wRealu24 z Niemiec! youtube.com/watch?v=SEOl805017E
KKK2019.12.27 23:11
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rw-iela, który wabi się Stalker. Ten przy-głup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upier-dliwy ra-sista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Nasi Są Daleko Ale Przyjdą2019.12.27 23:35
A nick to skrót od Ku-Klux-Klanu?
ytty2019.12.27 23:42
huuj ci w duupę
Quec.2019.12.28 0:44
A tobie światło Lucyfera i jego rogi w doopie ci pomiesza!
arbiter elegancji2019.12.27 23:11
Przypomnijcie sobie czopki, co się działo po słynnej nowelizacji ustawy o IPN. Więc nazwać tenkraj "amerykańską półkolonią" brzmi niemal jak komplement.
1002019.12.27 22:36
jak by wasza k pisuary , by nie sprzedali swoim kamratom chazarom udzialy agory ,to teraz by nie bylo z nimi problemow zdechla by juz , a moze razem z agory zdechl by takze szechter .podziekujcie kaertoflowi ze to sc nas dalej szkaluje
ABC2019.12.28 7:41
Mylisz się, gdyby nie pisuary nic byś nie wiedział a GW byłaby z największym nakładem.
anonim2019.12.27 22:23
znalezione w sieci, Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!? youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4
gw2019.12.27 22:19
a o smierdzacym iSRAelu tak nie napisze zydowskie gowno
Grizzly2019.12.27 22:06
Zaje...ać GWniany szmelc żydowski!
1002019.12.27 22:44
tyle ze to jest chazar watpie by plynela u tej scierwie prawdziwa zydowska krew
zatroskany2019.12.27 21:56
Dlaczego ta "gazeta" nie przeniesie się do Niemiec lub do Rosji ?. Tacy światli dziennikarze, takie stronnicze artykuły. Byliby tak doceniani w tych krajach. A i nie zarabiali by w jakichś złotych tylko w rublach albo euro !
MaxFiend2019.12.27 23:18
Niby dlaczego ma się przenosić?
ABC2019.12.28 7:37
Oni mają ciągle nadzieje ,że wrócą stare czasy i nadal GW będzie wiodła prym.
Szymek2019.12.27 21:50
Jakżesz ty się męczysz się biedaku w tym grajdole ......za jakie grzechy tak cierpisz ?.....poszukaj w pamięci jakiej podłości się dopuścileś że los tak cię pokarał ?......inni mogą żyć gdzieś indziej , a ty ?.......hola , hola , przecież ty też możesz się tam wynieść , co cię tu trzyma ?.....kasa od Niemca ?.....trochę szkoda że tam nikt cię nie potrzebuje , tam byłbyś nikim , więc może życie w tym ,, dziwadle " to szczyt twojej kariery ?......parskaj i prychaj na swoich rodaków , wyginaj grzbiet i ocieraj się o nogi Niemca , może cię pogłaszcze i osłodzi parszywe życie miseczką mleczka ......
Krystian2019.12.27 21:18
GW to ruskie ścierwo
1002019.12.27 22:41
glupia jestes gw to chazarskie sc szechtera jego braciszek nie zostal wydany POLSCE
Mirek2019.12.27 20:54
To , że Gazeta Żydowska pluje na Polskę to nic nowego . Pluli zawsze . plują i dzisiaj . Mam nadzieję że w końcu nikt tego śmiecia czytał nie będzie .
1002019.12.27 22:43
ale maja radio zet wasze scierwo pisowskie pozwolilo na kupno tej stacji przez agore
Stanislaw2019.12.27 20:43
Trzeba wiedzierć, że Stany Zjednoczone w Europie Zachodniej też są pośmiewiskiem, bo stawiają opór jej interesom. Stany Zjednoczone to jakby zjednoczona ludność świata w miniaturze, AA więc to nie to samo, co Rosja - niby panstwo slowiańskie, ale dodatkowo olbrzymi zlepek narodów kolonialnych. Temu imperializmowi rosyjskiemu trzeba stawić konieczny opór - jednak nie metodą ubliżania narodowi, chyba często tu praktykowanemu. Byle bez ubliżania i stopniowania nienawiści!
PP2019.12.27 20:32
Stalker to gnida z duupy Urbana. karzełkowata larwa o zdegenerowanej mordzie i syn ubeka
Stanislaw2019.12.27 20:49
Więc nie naśladuj jego prymitywnych zachowań.
1002019.12.27 22:39
warchol
ytty2019.12.27 23:43
a ty huuj niemyty
anonim2019.12.27 20:20
Gdzie jest Duda, Morawiecki czemu milczy episkopat gdy Polska jest opluwana? jak chodzi o LGBT, tęcze to wtedy drą tchórzliwe mordy!!! wtedy ich wszędzie pełno!
~ Konserwant 2019.12.27 21:31
Ty - Stalker ! Nie bądź taki "hop do przodu" ! Niechby tylko ktos oficjalnie skrytykował G.W.. natychmiast wybuchła by papierowa wojna. Czy o to Ci chodzi ?! A to G.W.. samo sobie wystawia znakomity certyfikat "patriotyzmu postępowo pojmowanego". Patrz uważnie kto czyta tego brukowca a wiele się dowiesz o otaczającym Cię świecie...
Alojzy Cedzidło2019.12.27 22:43
Czy ja mogę coś dodać do Pana , panie,,Konserwant " wpisu ? Tylko co . ? Napiszę tylko : Nic prawdziwszego nie wymyślę. Dyskutować z ,,Stalkerem " ? Wstyd . Podziwiam Pana poświęcenie .
1002019.12.27 22:38
zobacz ile w tych co wymienilec jest polakow ,reszta wyznaje chanuki
Alojzy Cedzidło2019.12.27 22:47
No taaaak . A o co chodzi ,,Seto " A prosiłem nie pij przed pisaniem. ( myślę o likierze na kościach)
Piotr Nowak2019.12.27 23:09
Spie-rda-laj debilu !!!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.27 23:18
Pietrek, zdradziłeś mniem nie dam ci Heńki więcej.
Quec.2019.12.28 0:41
Ty parszywa gnido, widzę, że wszędzie czekasz aby nam dowalić. Ty rogata świnio antypolska. Ty cyruliku diabła. Przyjdzie czas, że nikt diabłu nie pomoże! Idę za tobą i podobnymi aby się waszymi "popisami" pocieszyć! Co ci życzę to aby ci w tej chwili mycka zaczęła dusić. Aż do zdechnięcia!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.28 14:02
to JUH i syn swej matki po prostu skurw..........n
batman2019.12.28 5:39
Daj sobie siana trolu
Jan Radziszewski2019.12.28 10:14
- Był to okres, kiedy w biurze wylewałam całą moją żółć na księży i wszystko to, co w jakikolwiek sposób wiązało się z Kościołem. W ostatecznym rozrachunku zbuntowałam się przeciwko Bogu. - Ogień piekielny, zapewniam cię, nie polega na żarze sumienia. Jest to ogień! Do¬słownie tak, jak zostało powiedziane: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny!" Tak, dosłownie.. Minął tydzień, od momentu mojej śmierci - mówię według waszego sposobu liczenia - bo na podstawie mojej męki mogłabym dobrze powiedzieć, że płonę w piekle już od dziesięciu lat! Wypadek samochodowy... Rozdzierają¬cy ból przeszył mnie na wylot. Jednakże była to drobnostka w porównaniu z tym, czego doświadczam obecnie! Potem straciłam zmysły... Nagle, w momencie mojej śmierci, wydobyłam się z mgły. - Ujrzałam siebie samą, owitą oślepiającym światłem, jeszcze na tym samym miejscu, gdzie leżało moje martwe ciało. Było to jakby w teatrze, gdy nagle wszystkie światła zgasły i zasłona spadła z wielkim hukiem! Wówczas miała miejsce nieoczekiwana scena. W moim przypadku była ona oświecona nieznośnym światłem: scena z całego mojego życia! Moja dusza ukazała mi się jakby w zwierciadle: wszystkie wzgardzone łaski od czasów młodości aż do ostatniego „nie" wobec Boga. l ujrzałam siebie jako morderczynię na oczach której, podczas procesu, wnoszą nieżywą ofiarę. - Moja skrucha? - Nigdy! Poczucie wstydu? Niedostateczne. Oczywiście, niemożliwym było znoszenie dłużej kochającego wzroku Boga, którego definitywnie odrzuciłam. Nie zostało mi nic innego, jak tylko ucieczka. Jak Kain oddalił się w ucieczce od zwłok - Abla, tak samo i mojej duszy nie pozostało nic innego, jak uciec od tego straszliwego widowiska. - Taki był mój sąd szczegółowy. Niewidzialny Sędzia wypowie¬dział wyrok: „Precz ode Mnie!" - Wówczas moja dusza, jakby nasączona siarką, zapadła się jak cień w wieczyste męki...” (Les Ames du Purgatoire dans la vie des saint) - Stało się tak, zgodnie z słowami: „Gdzie cię zastanę tam cię osądzę”