Płażyński: Pedofilię w Kościele należy „wypalać gorącym żelazem”. Tuszowanie zbrodni musi zostać rozliczone - zdjęcie
12.11.20, 16:52fot. yt/telewizja republika

Płażyński: Pedofilię w Kościele należy „wypalać gorącym żelazem”. Tuszowanie zbrodni musi zostać rozliczone

24

- Powinnością państwa polskiego jest wesprzeć każdego, kto z pedofilią walczy: dzielnych kapłanów sprzeciwiających się przestępczości seksualnej w Kościele, sygnalistów informujących o przestępczości seksualnej wśród artystów i showbiznesowych elit, aktywistów, którzy sprzeciwiają się seksualizacji dzieci w przestrzeni społecznej – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Kacper Płażyński, polityk PiS.

Płażyński złożył pismo z zapytaniem, na jakim etapie są prace państwowej komisji, która została powołana specjalnie do zbadania nieprawidłowości. Podkreśla w nim także, że nie może być w tej sprawie zmowy milczenia, a państwo sprosta temu zadaniu.

Dodał także:

- Sprawa pedofilii musi być traktowana bardzo poważnie. Nie jest istotne, jakiego środowiska to ohydne przestępstwo dotyczy: duchownych, przedstawicieli show biznesu czy innych grup. Osoby dopuszczające się pedofilii bywają bardzo wpływowe i silne 

Płażyński podkreślił:

- To my musimy zabierać głos, my musimy upominać się o działanie. Nie możemy bezradnie oddawać pola tym, którzy Kościoła nienawidzą

Zwrócił także uwagę na fakt, że bardzo niepokojące jest, że w Kościele „niektórzy hierarchowie tuszowali potworne zbrodnie”. Stwierdził, „że muszą zostać za to rozliczeni”.

Płażyński wyraża też stanowisko, że „zbrodnie garstki” nie mogą przesłonić działań „tysięcy oddanych, uczciwych kapłanów, którzy żyją w prawdzie, pomagają potrzebującym i poświęcają swoje życie dla innych”.

mp/portal tvp info

Komentarze (24):

Noel2020.12.11 9:03
Rozumiem panie Płażyński, że masz na myśli przede wszystkim wiernych wszystkich kościołów na terenie Polski : prawosławnego, protestanckiego, katolickiego, judaistycznego bo to waśnie wszyscy wierni są KOŚCIOŁEM ! nie tylko duchowni.
rebeliant2020.11.12 21:26
dosyć ciekawy artykuł znalazłem: https://tcmblog.pl/terapie-naturalne/nerki-i-ich-funkcje-w-medycynie-chinskiej/ Tak sobie myślę, że wiele chorób dotykających ludzi może mieć swoje źródło w zbyt bliskich pokrewieństwach ojca i matki. Wiele też może być w nas rozsianych genów z przypadków kazirodczych. W którymś tam pokoleniu przed danym człowiekiem mogło dojść do takiego przypadku, a mimo lat dany uszczerbek dosięga owego człowieka. Nikt chyba jeszcze nie badał powiązania chorób z błędną - nazwijmy to - uprawą ludzi, czyli zbyt bliskim pokrewieństwem. Według mnie mieszanie się ludzi o rozmaitych uwarunkowaniach genetycznych (błędnie oszpeconych określeniem rasa) jest słuszną ścieżką dla ludzkości. Każdemu normalnemu człowiekowi zwisa to czy będzie w prążki, czy w cętki - ważne by był zdrowy silny i nie psychopata.
Kacperku2020.11.12 20:36
Gorącym żelazem to można ubrania prasować. A wypala się rozpalonym żelazem albo rozżarzonym. Jak chcesz być krasomówcą to ucz się polskiego języka.
Ty "Krakus"2020.11.12 20:26
Amon Göth oczyścił Kraków z takich jak ty "Krakusów".
Foster2020.11.12 19:52
Nie wychodź młodzieńcze przed Prezesa. Narazie rozliczamy tylko tych z poza Kościoła.
"rozliczamy"?2020.11.12 20:27
Tzn. kto, wy towariszcz?
Krakus2020.11.12 19:49
Pierwszy raz się z PiSowskim posłem zgadzam - wypalać żelazem zboczeńców i ich obrońców (jak dziwisz czy Jędraszweski) w sutannach. Czarna kiecka nie powinna chronic przed odpowiedzialnościa!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.12 19:32
walkę zacząć od rozyebania pomników świętego obrońcy zboczeńców w koloratkach niejakiego wojtyły!
Patrzcie państwo!2020.11.12 18:05
Nagle narodowo-katolickie ioszołomstwo chce wypalać bezecnych katabasów gorącym żelazem! Widocznie przyszły wyniki stosownych badań opinii społecznej.
Anonim2020.11.12 18:11
Świetnie im idzie, jak na razie cała wierchuszka to jak nie pedofil, to chociaż sympatyk. Idą jak burza z tym gorącym żelazem.
Anonim2020.11.12 18:03
Przede wszystkim należy trzymać klechów z dala od dzieci.
Anonim2020.11.12 17:41
Co prawda "zbrodnie garstki nie mogą przesłonić działań tysięcy oddanych, uczciwych kapłanów", ale już jeden przypadek molestowania dzieci przez osobę LGBT sprawia że należy zakazać adopcji wszystkim osobom homoseksualnym. Ot i prawicowe podwójne standardy.
Anonim2020.11.12 17:44
adopcje przez dewiantów są tak samo potrzebne jak promocja jedzenia wielokrotnie gotowanych olszówek, które może nie rozwalą żołądka
Anonim2020.11.12 17:48
To może w ogóle zakazać adopcji, wśród heterykow też się zdarzają kanalie.
Anonim2020.11.12 18:06
TO może zalegalizować pijaństwo za kółkiem bo wypadki najczęściej powodują trzeźwi. Tylko nawet pijani nie są chorzy psychicznie jak dewianci którzy pół życia bredzą o "niepewności orientacji".
po kościołach gejów poznacie2020.11.12 18:08
Ideolodzy LGBT to wspólcześni wyznawcy płaskiej ziemii. Są ludźmi co obalają definicje medyczne I wciskają nam ciemnote bez dowodów, logiki, konsekwencji. W świecie nauki redefinicje robi się kompleksowo, a nie poprzez tworzenie wyjątków. Dowodem na płaskość ziemi nie może być samo zdjęcie ale wyjaśnienie wschodów, zachodów, pór roku, stref klimatycznych itd. LGBT nie wyjaśniają nic poza pitoleniem o wrodzonej orientacji. Nieuleczalna, niewątpliwie genetyczna schizofrenia to tez normalna orientacja? Homoterroryści obalają definicje medyczne tak samo jak na zachodzie obalają pomniki. LGBT ma tylko argument pięści,,,,,,,,,Dlaczego wśród homo jest proporcjonalnie kilkadziesiąt razy więcej pedofilów? 1bo są chorzy psychicznie 2bo bardzo często sami w dzieciństwie byli molestowani 3bo ich zboczenie w dużej mierze jest rzeczą wyuczoną 4bo jak sami mówią gardzą prostactwem (prostacy i zboczeńcy to nie ad persona) 5bo jak sami twierdzą wyjaśniając czemu kopulowali często z kobietami że muszą zbadać, sprawdzić, doświadczyć..
Anonim2020.11.12 18:11
Ponadto u zboczeńców odnotowuje się zwiększone ilości samobójstw co świadczy o ich chorobie psychicznej albowiem nie dostrzega sie takich zjawisk u dyskryminowanych rudych, grubych czy oosb czarnoskórych badz białych zaleznie od dzielnicy. Poza tym nikt nie wie kto jest zboczencem a murzyna czy rudego widac z daleka.
Anonim2020.11.12 18:15
Dodajmy ze zboczency wszedzie maja problemy psychiczne, nawet w Kalifornii
dewianci na leczenie2020.11.12 18:07
Homoseksualność wykazuje wszelkie znamiona choroby - zależnie od przypadku - mutacja, zaburzenia hormonalne, psychopatia pourazowa i najczęstsze obecnie choroby psychiczne indukowane w wieku dziecięcym. Nie ma ANI JEDNEGO dowodu że homoseksualizm nie jest chorobą. Uczucia, miłość? Odpowiadam - większość z nas kocha zwierzęta ale prawie nikt z nimi nie kopuluje. Jest za to szereg argumentów że ............ 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia, podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są NIEPODWAŻALNYM dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w środowiskach artystów, więźniów, duchownych z wybujałą wyobraźnią 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon, homofobia NIE ISTNIEJE ............................................. Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych, czy kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych ............ Pojęcie choroby psychicznej nie musi wykluczać się z pojęciem grzechu, przykład kleptomania lub uzależnienia (nieumiarkowanie) ........Twierdzenie że zboczenia są wrodzone brzmią śmieszne jak preferencja wielu Włochów wyłącznie do blondynek rdzennie u nich nie występujących.Jak stwierdza włoski ekonomista Paolo Manasse, w artykule dla włoskiego „Metro”, Włosi wolą blondynki, a nawet wręcz preferują blond piękności, od Włoszek......Gdyby dewiacje były rzeczą jedynie wrodzoną to była by ich taka sama ilość w każdym państwie, każdej aglomeracji, grupie społecznej, przedziale wiekowym, płci i każdego roku. Wszyscy wiedzą że to bzdura
Anonim2020.11.12 18:11
Wytykam tylko idiotyczne luki w waszym "rozumowaniu". Nie musisz mi wyjeżdżać że swoimi urojeniami.
Anonim2020.11.12 18:12
Myslisz sie cioto, Nie popieram gejowskiego kk. Ksiezy nalezy izolowac od dzieci
Zaquu2020.11.12 17:36
Chciałem napisać, że bankructwo moralne tego Kościoła jest straszne. Jednak zdałem sobie sprawę, że praktycznie zawsze poziom moralny kleru był niezbyt wysoki. Prawie na każdym soborze wydawano dokumenty, w których narzekano, że poziom kleru jest niski i wymaga pilnej poprawy. Lata mijają i niewiele się poprawia....
Anonim2020.11.12 16:59
To bajki posła PiS dla ciemnego ludu. Nasz Prokurator Ziobro nigdy to tego nie dopuści.
Anonim2020.11.12 16:57
Jeśli Kościół katolicki w Polsce się nie oczyści, to nie lewica, a prawica "będzie usuwać" księży - zapowiedział Robert Winnicki