PiS odpowiada SP: Nasi koalicjanci ustawili się w jednej linii z naszymi przeciwnikami - zdjęcie
18.09.20, 16:40Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

PiS odpowiada SP: Nasi koalicjanci ustawili się w jednej linii z naszymi przeciwnikami

20

Politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry odnieśli się dziś do odrzuconej nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która przewidywała zniesienie odpowiedzialności za złamanie przepisów w celu zwalczania pandemii koronawirusa. Swoim koalicjantom odpowiedzieli politycy PiS, którzy przekonują, że nie można mówić, iż w ustawie tej jest przepis o bezkarności.

- „Jest taki przepis w polskiej konstytucji, art. 32, który mów o równości wszystkich wobec prawa. To jest fundamentalny przepis konstytucji, zasad konstytucji, której wszyscy powinniśmy być wierni, a zwłaszcza minister sprawiedliwości-prokurator generalny, który jest rzecznikiem interesu publicznego i stoi na straży praworządności. Wiemy, że była proponowana zmiana ustawy, która przewidywała, że pewne grupy społeczne będą w szczególny sposób faworyzowane, że będą lepiej, inaczej traktowane niż pozostała część społeczeństwa” – powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, wyrażając stanowisko Solidarnej Polski co do nowelizacji tzw. ustawy covidowej.

Do słów polityka ustosunkowali się na specjalnie zwołanej konferencji prasowej wicerzecznik PiS Radosław Fogiel i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber:

- „Chcielibyśmy się odnieść do zarzutów formułowanych w mediach przez polityków opozycji, ale co budzi nasze dodatkowe zdumienie, przez jednego z partnerów w koalicji. Chodzi o ustawę rozszerzająca stan wyższej konieczności, co jest opisywane w sposób niebywały, jako rzekoma bezkarność urzędników” – mówił Schreiber.

Polityk podkreślił, że celem tej regulacji nie była bezkarność urzędników, ale uznanie nadrzędności wartości życia i zdrowia ludzkiego nad kwestiami proceduralnymi.

- „Proszę sobie przypomnieć stan z początku pandemii. Sytuacje, kiedy Państwo pokazywaliście w swoich materiałach, co się działo chociażby w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie sytuacji w Europie była najbardziej tragiczna. Przed taką sytuacją, przed zapewnieniem środków ochrony dla walczących o życie lekarzy, stali wszyscy na całym świecie” – zaznaczył Schreiber.

- „Przede wszystkim wprowadza zasadę proporcjonalności dóbr – zdrowie i życie Polaków na pierwszym miejscu” – podkreślił.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pokreślił, że sytuacja, w której Prawo i Sprawiedliwość zostaje zmuszone do obrony przed zarzutami formułowanymi przez koalicjantów jest „dziwna, zasmucająca i oburzająca”:

- „Jak stwierdził pan minister, treść przepisu, którą widzimy, jest treścią zaproponowaną przez polityków SP. Mamy na to dowody w razie konieczności. Wychodzenie przez naszych koalicjantów, byłych koalicjantów, z atakiem i próba przedstawiania się w roli ostatnich sprawiedliwych, którzy bronią porządku prawnego w Polsce, jest nieuprawniona i niesprawiedliwa” – przekonywał.

- „Trudno nie zauważyć, że politycy SP bardzo łatwo ustawili się w jednym rzędzie z tymi, którzy atakowali PiS do teraz i środki tego ataku są niestety te samo. To bardzo rozczarowujące, że ktoś tak szybko jest gotowy stanąć w jednej linii z naszymi przeciwnikami” – dodał, zaznaczając, że Solidarna Polska próbuje ukazać, iż problemy Zjednoczonej Prawicy wyrosły na sprzeciwie wobec tej ustawy, kiedy rzeczywistość jest inna.

- „Chcemy podkreślić – dzisiejsze problemy to nie jest kwestia rzekomej chęci zapewnienia bezkarności komukolwiek, nie jest to kwestia stosunku do ochrony zwierząt, to jest kwestia dużo głębsza. Koalicja może działać wtedy, kiedy wszystkie tworzące ją podmioty maja wspólny cel, zgadzają się iść w tym samym kierunku” – podkreślił.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (20):

york2020.09.19 10:52
poprostu gownazeria
PREZES ZWARIOWAŁ !2020.09.19 10:47
Dla dobra zwierząt futerkowych rozwala Rząd PiS i zawiesza swoich posłów oraz niszczy koalicję Zjednoczonej Prawicy ! Najwyższy czas wymienić Prezesa !
york2020.09.19 10:25
teraz widac ze niemacie jasno sprecyzowanego planu kto co ma robic jak dalekie kompetencje sa dla ziobry a moze nie nadaza poiedzcie to odwagi .
Jan Radziszewski2020.09.18 21:01
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Anonim2020.09.18 19:48
Coś mi mówi, że zbliżają się uroszczenia żydowskie?
Anonim2020.09.18 19:43
Przeciwnikiem PiS-u jest prawo, a nie Solidarna Polska.
Olo2020.09.18 18:21
Wy ustawiliście się w jednej linii z lewactwem!
adam2020.09.18 17:52
pan Kaczynski strzelil sobie w kolano oj bedzie bolalo
Bbb2020.09.18 17:24
SP ma rację. Prośba do PIS, skończcie z tą arogancją. Wprowadzanie ustawy o bezkarności urzędników jest po prostu hańbą. Chichotem jest to, że trzeba powiedzieć Wam: KONSTYTUCJA. Zwierzątka ważniejsze od Polski? Wprowadzanie ideologicznej ustawy marksistowskiej, wbrew interesom Polski jest informacją dla Polaków: przechodzicie na pozycje bolszewickie, antypolskie. Chichotem historii jest to, że komunista Czarzasty wygarnął Wam z mównicy prawdę. I że miał rację. Niestety.
Anonim2020.09.18 17:08
Publiczne potyczki słowne koalicjantów ZP stają się już niestrawne, a efekt kryzysu dojmujący. Wstyd panowie, wstyd.
OLI2020.09.18 17:02
Ten Fogiel durnowaty, czy jaki? To właśnie PiS stanął w jednym szeregu z (rzekomo) politycznymi przeciwnikami, zostawiając na lodzie swoich koalicjantów... PiS zagłosował tak samo, jak sejmowe lewactwo i sejmowa komuna... Chłopie, ogarnij się...
Anonim2020.09.18 19:45
ten Fogiel, to z tych Foglów od Kaczyńskiego
lechujarek2020.09.18 16:57
Ziobro nie boi się nowych wyborów, bo myśli, że będzie je organizował Sasin.
Anonim2020.09.18 16:55
Z ministerstwa sprawiedliwości ludzie Ziobry wywożą dokumenty!!!
Anonim2020.09.18 19:46
porządek w papierach musi być
Agnieszka2020.09.18 16:53
Panie Fogiel - skoro ci, których zgodnie z waszymi przedwyborczymi deklaracjami mieliśmy za waszych przeciwników czyli lewactwo z PO, SLD i ich młodzieżowych popłuczyn jest z wami w jednym rzędzie, gdy Solidarna Polska głosuje inaczej, to uświadom nas z kim dotychczas walczyliście, walczycie i walczyć zamierzacie. Czy waszymi przeciwnikami są polscy katolicy, konserwatyści, prawicowcy i patrioci, polski Kościół, rolnicy i naród? No to może kłamczuchu trzeba było nam to powiedzieć zanim na was zagłosowaliśmy!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 16:51
Ciekawe, że miłość motłochu do tej chorej bandy jest w zasadzie niezmienna. Jakby ich struli jakimś chloroformem. W 2007 Polacy jakoś otrzeźwieli, a teraz tańczą chocholi taniec - wystarczy poczytać wPiSy debili na mediach społecznościowych PiSu i PiSdenta. To jest w zasadzie kult religijny, różne mohery i dresy, ale też całkiem młodzi ludzie MODLĄ się do PiS, dziękują Bogu i najświętszej Panience za PiS itp. Skala tego zdebilenia nie mieści się w głowie, nie potrafię sobie wyjaśnić, co o tym decyduje, serio. Chyba nie "pińcet" (mohery przecież prawie głodują). Instynkt mi podpowiada, że to przede wszystkim zasługa dowartościowania prostaka i prymitywa, wmówienia mu, że im bardziej jest prostacki, ciemny i tępy, tym "lepszy" od prfesórów i elyt, których prostak nienawidzi.
Anonim2020.09.18 17:04
Ileż to inwektyw w twej prostackiej wypowiedzi. Powinieneś się na prędce dokształcić albo umówić się na sesję z psychologiem. Innego leku na kompleksy nie ma.
A co psycholog ma do poglądów dziadku?2020.09.18 17:52
I jak można się "naprędce dokształcić" ? Na wieczorowych kursach kaczyzmu-smoleńszczyzny?
A Ziobro będzie "totalny" czy "onuca" ?2020.09.18 16:48
Czy decyzja o tym również zapadnie na Nowogrodzkiej po Nowym Roku?