Piłka: Rządy szkodliwych durniów - zdjęcie
23.09.15, 10:00fot. twitter

Piłka: Rządy szkodliwych durniów

3

 

Zgoda rządu polskiego na przymusowy podział kwot muzułmańskich imigrantów, jest nie tylko zgodą na osiedlenie w Polsce potencjalnie bardzo niebezpiecznej mniejszości, ale stwarza bardzo niebezpieczny precedens strukturalnego ograniczania suwerenności państwa polskiego. Oznacza bowiem, że każdą niekorzystną dla naszego kraju decyzję można nam narzucić organizując dowolna większość w Radzie Europejskiej, bądź innych unijnych gremiach. Rząd Polski nawet nie stawiał w tej kwestii oporu. Uznał, że rację niemieckie są ważniejsze od polskiego interesu narodowego i ważniejsze od polskiej suwerenności. To przypomina czasy saskie, w których Rzeczpospolita nie prowadziła własnej polityki, a jedynie podporządkowywała się, narzuconej nam polityce ościennych mocarstw, które później okazały się mocarstwami rozbiorowymi.

Rząd Ewy Kopacz jest jednak w znacznie lepszej sytuacji geopolitycznej, niż rządy saskie, ma bowiem potencjalnych sojuszników w postaci państw Europy Środkowej, które nie zważając na niemiecki dyktat, są zdolne - pomimo dysponowania znacznie mniejszym potencjałem narodowym, niż polski - do samodzielnej narodowej polityki. Rząd Kopacz, pomimo wcześniejszych dyplomatycznych i publicznych deklaracji zdradził naszych naturalnych sojuszników geopolitycznych. Takie zachowanie, podobnie jak wcześniejsza rezygnacja z podmiotowej polityki tworzenia obozu państw naszej części kontynentu, która pozbawiła nas prawa głosu w zasadniczej dla naszego bezpieczeństwa kwestii ukraińskiej, jest fundamentalnym błędem politycznym. Ta decyzja zupełnie izoluje nas politycznie, a także spycha nas do statusu niemieckiego satelity. Przestajemy się bowiem liczyć jako samodzielny podmiot polityczny.

Ta decyzja, to w praktyce tworzenie nowego ustroju Unii Europejskiej, w której interesy mniejszych państw są podporządkowywane niemieckiemu dyktatowi. Doświadczenie historyczne uczy, że rezygnacja z własnej politycznej podmiotowości, to wejście na równie pochyłą, to zgoda na rezygnację z kolejnych atrybutów suwerenności, wreszcie na taką przebudowę Unii w której suwerenność państwowa mniejszych państw zostanie ukształtowana na podobieństwo suwerenności niemieckich landów. To zgoda na taka Unię w której prawa Polski zostaną ograniczone jedynie do prawa realizacji niemieckiej polityki. Państwo, które rezygnuje z obrony własnych fundamentalnych interesów, rezygnuje z własnej wolności.

Ta decyzja pokazuje dobitnie, że Polska nie ma przywództwa narodowego, a rządy sprawuje środowisko szkodliwych durniów.

Marian Piłka

historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

<<< NAJLEPSZY SPOSÓB PRZECIWKO SIŁOM ZŁA! ZOBACZ KONIECZNIE >>>

Komentarze (3):

anonim2015.09.23 12:58
Piłka to szkodliwy dureń i na dodatek zdrajca!
anonim2015.09.23 13:48
@Barbara13 Zmień tabletki, bo te które łykasz bardzo Ci szkodzą. .
anonim2015.09.23 20:56
@Barbara13 Tu niema co dyskutować, po prostu gadasz takie bzdety jakbyś po dopalaczach była, twoje Posrane Obszczymury oprócz nowych afer i niszczenia Polski nic więcej przez 8 lat nie zrobiło, ja z kolei nie mogę patrzeć na kopaczke, pierwszą klamczuchę Rzeczpospolitej!!! Ta baba kłamie chyba od urodzenia, chociaż uwagę na nią zwróciłem przy okazji jej kłamstw apropo Smoleńska, ale mimo wszystko tabletek nie biorę, Jeszcze miesiąc i kłamczucha pójdzie do kąta, a ty patrz i płacz lewaku:)