Pierwsza rozmowa z doradcą ds. bezpieczeństwa USA. Szczerski: Mamy wspólne stanowisko w kwestii bezpieczeństwa - zdjęcie
03.02.21, 19:04Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Pierwsza rozmowa z doradcą ds. bezpieczeństwa USA. Szczerski: Mamy wspólne stanowisko w kwestii bezpieczeństwa

5

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch wraz z ministrem Krzysztofem Szczerskim odbyli dziś rozmowę telefoniczną z doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego Jake'iem Sullivanem. Jak podkreślił prof. Szczerski, była to pierwsza rozmowa na tak wysokim szczeblu po zmianie w Białym Domu.

- „Wraz z ministrem Pawłem Solochem rozmawiałem z Jake'iem Sullivanem - szefem NSC w Białym Domu. Była to pierwsza okazja do omówienia współpracy PL-US na tak wysokim szczeblu po zmianie w Waszyngtonie. Mamy wspólne stanowisko w kluczowych aspektach bezpieczeństwa, Trójmorza i polityki wschodniej” – napisał minister Krzysztof Szczerski na Twitterze.

Jake Sullivan objął stanowisko prezydenckiego doradcy 20 stycznia. O tym, że to właśnie on będzie doradzał prezydentowi ws. bezpieczeństwa, Joe Biden informował już w listopadzie ub. roku. Wcześniej Sullivan doradzał Bidenowi jako wiceprezydentowi USA.

kak/PAP

Komentarze (5):

Po 11 ...2021.02.3 20:01
"Mamy wspólne stanowisko w kwestii bezpieczeństwa". Hmmm, Polska i USA są w jednym sojuszu militarnym, jak zatem można sugerować, że możemy mieć rozbieżne stanowiska w kwestii bezpieczeństwa???
Skrzypek na dachu2021.02.3 19:51
Brawo Polska Brawo USA . Prezydent Donald Trump wygral wybory i dalej jest najprawdziwszym Prezydentem .USA .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.3 19:13
PO też ma wspólne stanowisko z PiSem w sprawie walki z pedofilią wśród klechów ale co z tego jak PiSdziactwo nic w tej sprawie nie robi!
oficer LWP2021.02.3 19:13
im zależy aby głupi polski goj pod przewodnictwem Partii Interesu Syjonu (PIS) utrzymywał ich bazy w Polin i kupował ich uzbrojenie po zawyżonych cenach a PIS-owi zależy na utrzymywaniu ich baz i płaceniu za ich uzbrojenie pieniędzmi polskiego głupiego goja, to jest ta wspólna płaszczyzna
Polak2021.02.3 19:23
Do tego dochodzą pożyczki niskoprocentowe, a na nie połasiłby się i Gierek i Rakowski oj ojj oooooj połasiliby się.