Pielęgniarki i ratownicy zgłaszają się do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym - zdjęcie
20.10.20, 07:45Fot. via Pixabay - Kamyq

Pielęgniarki i ratownicy zgłaszają się do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym

5

Już niemal 100 osób – pielęgniarek oraz ratowników medycznych – zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym, który powstaje na Stadionie Narodowym. Od środy zaś rusza infolinia dla medyków, którzy będą chcieli pracować w szpitalach tymczasowych.

O zgłoszeniach poinformował dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” podał:

Jako rząd odpowiedzialny przygotowujemy się na scenariusze niedobre, które mamy nadzieję, że nie nastąpią, ale musimy brać je pod uwagę. Czyli przygotowujemy szpitale tymczasowe. Pierwszy taki szpital jest budowany na Stadionie Narodowym w Warszawie”.

Podkreślił, że szpital budowany na Stadionie narodowym jest pilotażowy i trzeba tu zdobyć szereg doświadczeń, które mogą być wykorzystywane w trakcie organizacji kolejnych tego typu placówek.

Poinformował także, że do szpitali tymczasowych trafiać mają pacjenci w stanie „średnim”, wymagający tlenoterapii oraz stałego nadzoru medycznego. Osoby najciężej przechodzące zakażenie koronawirusem trafiać będą do „normalnych szpitali”, które są lepiej przygotowane do prowadzenia intensywnej terapii.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

Anonim2020.10.20 11:15
hihihihihgi zrywanie boków- jeszcze Icek w de ,a mu mycę szyją.koronościemy ciąg dalszy ,idioctwo rzadzacych i koronoswirów sięga zenitu,a jeszcze I wprowadzenie stanu wyjątkowego przed nami
ladychapel2020.10.20 9:08
Dlaczego przybytki takie jak np. świątynia opatrzności bożej, dom pielgrzyma "Hale" przy JG i wiele, wiele innych wielkich przybytków, które są w posiadaniu KK w Polsce nie zostaną zamienione w tymczasowe szpitale?
ASO2020.10.21 13:41
Bo są za mało medialne:)
Polak2020.10.20 8:58
A kto zastąpi tych wskazanych przez partię "ochotników"w szpitalach w których teraz pracują? Od samego przesuwania pracowników nie robi się ich więcej.
ostorze2020.10.20 8:29
Dlaczego dopiero teraz zaczęli przygotowywać stadion? Dwa tygodnie temu wiadomo było, że szpitale nie radzą sobie z dużą liczbą osób zakażonych.